Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Nije ni Savana pitao o cuvenom promasaju i da li je to imalo uticaja na njegovu karijeru. Ok, mozda je i podkast kao forma malo vise na licnoj osnovi, jema tu nikakve formalnosti niti obaveze pa se i s tim mora racunati kad se malo dugorocnije razmislja. Narpaviti vise afirmativnu, a ne informativnu formu emisije i veci ugodjaj gostu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

To je sasvim legit i verujem da je bilo tako, pošteno. Sa druge strane, to je ujedno i indicija da tu nisu bila baš čista posla. Mislio sam, ako ste već prijatelji, da će mu lakše biti da priča kod tebe i u takvoj relativno neformalnoj atmosferi o nekim "manje popularnim" delovima trenerske biografije, tim pre što ga bije glas da do sada nije baš pokazivao neku samokritičnost kao trener. Naravno, pod ovim ne mislim da priča o sudijama i sličnim "vankošarkaškim" stvarima, to i nije njegov posao, već prosto o nekim svojim trenerskim odlukama koje se i nisu pokazale baš najboljim. U svakom slučaju, unapred se radujem ovom podcastu (kao i svim do sada, uostalom) posebno jer se od Džileta zaista svašta interesantno može čuti.

 

Iskreno niko ne ocekuje da ce bas Dzikic da kaze tabloidne pikanterije, ali nesto na primer neki igraci nisu pruzili koliko sam mislio da mogu bi bilo OK.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pepe sancez said:

Nije ni Savana pitao o cuvenom promasaju i da li je to imalo uticaja na njegovu karijeru. Ok, mozda je i podkast kao forma malo vise na licnoj osnovi, jema tu nikakve formalnosti niti obaveze pa se i s tim mora racunati kad se malo dugorocnije razmislja. Narpaviti vise afirmativnu, a ne informativnu formu emisije i veci ugodjaj gostu.

 

Nisam siguran jesam li ovo odgovorio tada pa hajde i sada...ja Savana taj dan prvi put vidim uživo lice u lice, tj. da nisam ja na tribini a on dole. On deluje vrlo easygoing i vrlo ume da se šali sa sobom, ali taj zicer - to je ipak previše lično i nisam ja baš toliko dobar sa njime da mu ga toliko zavučem na prvom dejtu. Možda je to jako traumatičan događaj za njega? Nemam pojma. Ali odlično si ovo podvukao, u studio se dođe na bazi dobre volje, ne po naredbi PR-a. Moram tu i ja pokazati dobru volju. 

Moj stav iskreno je da treba praviti više afirmativnog contenta jer ga prosto - nema. Imali smo svojevremeno u Viceu ideju da pravimo "biggest fails" kratke filmove, da sad ja sednem sa Mijatom npr. i pitam ga o prečki. To nije prošlo, većim delom jer ja nešto nisam bio zainteresovan za te stvari. Evo konkretno Mijat - da ti sedne u studio i stavi slušalice, imaš ga pitati 601 pozitivnu stvar koju nije ispričao. A ti vidiš čoveka prvi put i odmah op ajmo best of trauma. Biće vremena i za to.

 

Generalno, naši sportisti imaju veliki otklon prema medijima, dobrim delom i zbog fokusa na negativno i lova u mutnom. Kada popravimo to stanje, a ja volim da razmišljam da ja barem radim svoj deo, moći ćemo na zdravom osnovu razgovarati i sa njima o manje lepim delovima karijere jednog dana.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pepe sancez said:

Pozdravljam. Samo ti nastavi, za mene je ovo sto radis veliko osvjezenje.


Naravno da je osveženje kad je jedino. :D U ovoj zemlji postoji fiksacija "slavnim porazima", i generalno postoji kult junačke pogibije koji se neguje kroz istoriju, pa je stigao i do sporta. Često komentarišem kako u narodu više preživi tragičan poraz pa pogotovo uz sudijsku gurku, to je onda besmrtna priča, pogledaj slučaj sudije Sorensena (da ga već ne nazovem njegovim u narodu poznatim imenom). Čak i neki mega-mitski događaji tipa Saletove trojke nemaju medijsku ispraćenost kakvu bi morale imati. Amerikanci bi snimili već pet filmova o Đorđeviću da je njihov.

No dobro, radimo lagano...generacije iza nas će reći jesmo li uspeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

podcast kao forma (osim što je savremen), pruža i izvesnu intimu /bliskost nekarakteristicnu za novinar - random celebrity gigove. pruža i prostor za digresiju u najboljem smislu, jer ta digresija može da postane ključnih 10ak minuta uradka. 

 

nema tu potrebe za nekim kosovom, jer to povlači vajb i za buduće potencijalne goste 

 

mairosu, ur doin gods work. samo još da popravis nba sekciju 😕

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U Obruču je odlična emisija, ali je više ipak nagnuta na aktuelno. To je dobro, takvih emisija nema previše, potrebno je imati nedeljni "indirekt" da se bavi time. Uostalom, Arena je kao nosilac prava i u nekoj obavezi da plasira takav content.

SK isto naginje na aktuelno, oni imaju te namenske podcaste. I to pozdravljam, briga o svom proizvodu je OK. Možda produkcija nije najsrećnija ponekad ali i to je za ljude. Srđanov podcast je nešto najbliže ovome što ja radim ali on to radi kad stigne, ipak ima i drugih obaveza.

Tekstualno mislim da smo daleko iza standarda stranih produkcija, mada u poslednje vreme pojavljuju se blogeri i par OK portala, recimo baskeballsphere.com je sasvim solidan. Ipak, možda i premalo za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

mairosu, ur doin gods work. samo još da popravis nba sekciju 😕


Zvao sam Bobija, čekamo odgovor. :D da uglavim par heavy hittera za sledeću sezonu.

Btw, rebus-hint za sledećeg gosta....

 

maxresdefault.jpg

 

692797-dinamo-zagreb-970.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mairosu ajde ispisi sve te portale i blogove sa kojih citas tekstove. Mogli bismo i topic jedan da otvorimo gde bi se kacio dobar content domacih novinara/blogera.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

kao što rekoh, mene lično uopšte ne rajcaju imena. super bi mi bio i neki Chaos Is Me ili realnoW ako je nba dedicated 

 

Evo ti nesto od ranije od Mairosu-a. Jedina zamerka fantazi na Yahoo-u :furious:

 

Quote

Kako da pokidaš novu sezonu NBA fantazija
Noćni NBA fanatici u Srbiji se spremaju za novu fantazi sezonu.:forum_geek:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Evo ti nesto od ranije od Mairosu-a. Jedina zamerka fantazi na Yahoo-u :furious:

 


Ta stara 92 ekipa igra na Yahoou od pamtiveka, pa i ja sa njima.

Btw, legenda : 

vodic-za-fantazi-nba-body-image-14749659

 

1. Ja mislim Braca Đorđević (VOA).
2. Vlada Novaković
6. Željko Čačija
7. ja
8. Daniel Bukumirović (Vice)
9. jao, neki grobar, da li Milan Pavlica...
10. Nikola Momčilović, moj redovni Vice reditelj

neki od ovih ostalih je Ilija Kovačić, ne sećam se sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo 12 ekipa pf, nista bez dvaes :P Jedino neki trashtalk da vas izvadi, al tesko da ima jaci trashtalk i dzinks od nase lige.

 

I da li su se obarali trejdovi kroz vetovanja u ligi :P Jel je bilo trejd kradja u ligi ?

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zvezdinho said:

Samo 12 ekipa pf, nista bez dvaes 😛 Jedino neki trashtalk da vas izvadi, al tesko da ima jaci trashtalk i dzinks od nase lige.

 

I da li su se obarali trejdovi kroz vetovanja u ligi 😛 Jel je bilo trejd kradja u ligi ?

Pise: ''Mnogi često i zaborave na rukije tokom drafta, pa se posle kaju – Endru Vigins i Karl-Entoni Tauns dobri su primeri novajlija koji su se isplatili već u prvoj sezoni.''

 

Kod nas se prvi pikovi biraju u prve tri runde, ko je spreman da ide na veci rizik ide i na drugu rundu.

 

Dobar tekst za pocetnike 😄

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

A ako već hoćete da šerujete poštene tekstove koje sam pisao, evo vam ovo : 

https://www.vice.com/rs/article/53b8yn/karijevi-heroji-prica-o-najvecem-uspehu-nemacke-kosarke 

 

https://www.vice.com/rs/article/43q849/basketaski-snovi-cementnog-grada-legenda-o-bfc-beocinu

 

https://www.vice.com/rs/article/vbavem/krvave-oci-trofeji-usponi-i-padovi-ispovesti-srpskih-fudbal-menadzera

 

https://www.vice.com/rs/article/594kyx/atina-revisited-dvadeset-godina-od-trijumfa-jugoslavije-na-sp-u-kosarci

 

https://www.vice.com/rs/article/ywxwax/petko-mladi-drobnjak-i-sva-ta-koreja-kratka-istorija-srpskih-priprema

 

https://www.vice.com/rs/article/qvpx4w/subota-kada-je-otisao-dejan

 

https://www.vice.com/rs/article/z49k4e/od-derbija-do-derbija-sport-u-srbiji-za-vreme-nato-bombardovanja

 

https://www.vice.com/rs/article/aegp4p/igracemo-kao-vikinzi-a-vikinzi-nikad-ne-odustaju

 

https://www.vice.com/rs/article/3kjma9/partizanov-put-do-barselone-secanje-na-zaboravljeni-f4-evrolige

 

Najponosniji sam recimo na ovaj tekst o repstaciji Islanda - bio sam u komunikaciji sa sekretarom njihovog KS, koji je bio oduševljen činjenicom da se neko iz Srbije zanima za islandski basket, i preko njega sam uspeo da dobijem kontakt njihovog jedinog NBA igrača koji je bio vrlo rad da odgovori na moja pitanja.

Tekstovi o Nemačkoj i Beočinu su mi takođe izuzetno dragi. Ovo mi još živi u inboxu posle Nemačke.


image.png.4451d37d6f18eed835de791049a060cb.png
Tad sam rekao sebi, fuck, nešto radim kako treba. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...