Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Konačno odslušao do kraja podcast. Meni do sada možda i najbolji jer me je vratio u detinjstvo i vremena kada sam zavoleo košarku. Repka, Partizan, sve. To doba kada sam bez neta znao sve igrače, tripovao da ću igrati i ja jednog dana na svetskom prvenstvu, pa da ću biti voditelj kada se povučem, to vreme kada sam proganjao ćaleta da mi kupi dres reprezentacije, pa dobio Bodirogin dres. Još kad mi je Susla na nekom kampu rekao da mogu biti novi Bodiroga, jbt, kako sam se samo ložio po selu i kurčio.

Mića baš opušten, zanimljive priče, naročito mi se svideo onaj deo o meču sa Amerima gde se iz tih nekih sitnica vidi da nisu imali neko strahopoštovanje prema Timu snova, već da su došli da se pošibaju muški.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2019 at 9:29 AM, Kosta said:

Sa Splitom, ne sa Zadrom.

Slusao sam prenose tih tekmi na radiju(!!), navijao za grobose kao da su rod najrodjeniji.

Goran Kalamiza izgledao kao Grant Hill za sve na terenu licno.


Koliko se ja sećam iz Pezara je bio prenos, iz Soluna nije. Iz Soluna se vaistinu slušao radio 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ato Boldon said:

Koliko mogu da iznose plate u RTS za "sportske" novine - komentatore?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

 

4 hours ago, Del Piero said:

Koliko god da su mnogo je.

 

mislim da osnovna plata nije više od 60-70k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

voleo bih da znam kako izgleda radni dan jednog Petra Dende. on odradi, koliko, 10ak prenosa godisnje, kada je neko prvenstvo. van utakmica koje prenosi, verujem da ne odgleda nijednu vise tokom sezone, jer bi upamtio bar nesto o kosarci. a on bas nista ne zna.

koliko god da dobije od nasih poreza za platu, mnogo je.

veliki je to majstor, nema sta

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dee jay said:

voleo bih da znam kako izgleda radni dan jednog Petra Dende. on odradi, koliko, 10ak prenosa godisnje, kada je neko prvenstvo. van utakmica koje prenosi, verujem da ne odgleda nijednu vise tokom sezone, jer bi upamtio bar nesto o kosarci. a on bas nista ne zna.

koliko god da dobije od nasih poreza za platu, mnogo je.

veliki je to majstor, nema sta

 

Covek ima minuli rad , nemoj tako :P

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dropkick Murphys said:

Na RTS-u jedan komentator radi bar 3 sporta. 

 

Vaterpolo, fudbal, tenis. Savršen kombo. 

 

Ili automobilizam, atletika, odbojka. 

 

Nije baš lako izvući kvalitet kada si na više strana, a plus državni posao :) 

Nije zahvalno, slazem se, ali daj mi dvojicu koji znaju da prenose bar jedan sport.

 

Svetsko u fudbalu, ne zna se ko je grdji, Krivokapic, Matic, Mijaljevic, Strajnic. U basketu Sarenac i fuckin Denda, za kojeg sam siguran da ne odgleda godisnje 5 utakmica. 

 

Za nekoga za koga mogu da kazem da volim da ga slusam je onaj malo stariji komentator, zaboravio sam mu ime, radio je atletiku u paru sa Koracem cesto + je prenosio i odbojku. 

 

Meni je glavni problem sa tim ljudima sto oni uopste ne prate (dovoljno) sport i ono sto prenose. To mislim na ove osnovne sportove, a ne kad ih bace da rade tekvondo ili veslanje. U svakom prenosu se cuje da ti ljudi jednostavno nisu u toku.

 

Ja ne volim Srdjana, ne volim njegov stil, cesto mi je naporan za slusanje, ali to je druga stvar, ne lezi mi. Niko ne moze da kaze da on ne poznaje igru, da ne zna kosarku i da je zalutao na to mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Del Piero said:

Za nekoga za koga mogu da kazem da volim da ga slusam je onaj malo stariji komentator, zaboravio sam mu ime, radio je atletiku u paru sa Koracem cesto + je prenosio i odbojku

Rale "Tranzistor" Simic :classic_biggrin:

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Horium said:

Da li bi Mairosu uopste i izdrzao? Trezan do samog kraja ne bi ostao sigurno, makar zbog isparenja.

 

pa valjda je fora da juri zmaja (cepa vinjau, gasi ga laškim i povremeno prosipa u saksiju jer je ipak denda allnba 1st team) zajedno sa dendom?

fear and loathing in šesta lična bi bio radni naziv 'zode

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Del Piero said:

Nije zahvalno, slazem se, ali daj mi dvojicu koji znaju da prenose bar jedan sport.

 

Svetsko u fudbalu, ne zna se ko je grdji, Krivokapic, Matic, Mijaljevic, Strajnic. U basketu Sarenac i fuckin Denda, za kojeg sam siguran da ne odgleda godisnje 5 utakmica. 

 

Za nekoga za koga mogu da kazem da volim da ga slusam je onaj malo stariji komentator, zaboravio sam mu ime, radio je atletiku u paru sa Koracem cesto + je prenosio i odbojku. 

 

Meni je glavni problem sa tim ljudima sto oni uopste ne prate (dovoljno) sport i ono sto prenose. To mislim na ove osnovne sportove, a ne kad ih bace da rade tekvondo ili veslanje. U svakom prenosu se cuje da ti ljudi jednostavno nisu u toku.

 

Ja ne volim Srdjana, ne volim njegov stil, cesto mi je naporan za slusanje, ali to je druga stvar, ne lezi mi. Niko ne moze da kaze da on ne poznaje igru, da ne zna kosarku i da je zalutao na to mesto.

Aca Stojanovic za fudbal, koliko ga god neki ne podnosili, Sareni za kosarku, mada je oslabio poslednjih godina i npr, Predrag Milinkovic za odbojku. On mi bas lezi da ga slusam.

 

Sto se tice Srdjana, radi li on jos neki sport sem kosarke? Ako imas uze profilisanog komentatora, cesto dodje do veceg kvaliteta. Kod nas je problem sto nema para da se jedan komentator bavi iskljucivo jednim sportom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sto se tice Srdjana, radi li on jos neki sport sem kosarke? 

Prenosio je PL ali mislim da ga dugo nisam cula u fudbalskom prenosu.

 

 

Vlada Mijaljevic je tuga ziva sto se tice stila ali covek je vrlo informisan, kazu kolege da je teniska enciklopedija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Blago vama kada vam je Denda najveci problem, i to sto verovatno ne prati dovoljno kosarku van svojih prenosa...

A sta da radimo mi koji smo najbolje godine ostavili slusajuci Dobrosava Gajica  😭...pa onaj covek ne da nije pratio kosarku, nego nije pratio sport...a sve je prenosio.

Cak bio i urednik, ako ne gresim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Prenosio je PL ali mislim da ga dugo nisam cula u fudbalskom prenosu.

 

 

Ima subotom od 16h, kada SK pusti prenose PL na onim kanalima od SK6-SK10, pa se tu pojave razni, kako kad. 

Ja umrem svaki put kada uhvatim Luku Tesanovica 😄

Link to comment
Share on other sites

Nismo li mi svi malo fah idioti i da nam to utice na misljenje o kvalitetu komentar ai komentatora.

 

Nisam u materiji, ali kada se stavi na stranu znanje o nekom sportu i gleda samo zanatski aspekt komentarisanja ne bih ja rekao da niti Srdjan ni Darko sa SK, kao ni Edin i Kole dobacuju na neki visoki profesionalni nivo. I u tom aspektu ih siju mnogi RTS sportski novinari, tj. bivsi RTS novinari, koji su prenosili sa vise uspjeha i profesionalnije mnoge manje sportove.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su saranovic i onaj nindza ratnik digli lestvicu nebuloznosti za jos jedan stepenik. Neverovatno je da se u sportskim redakcijama po pravilu generisu idioti i antisportisti

10 hours ago, medobrundo said:

 

 

mislim da osnovna plata nije više od 60-70k

 

40-60k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aca Stojanović nema pojma. Ni o fudbalu, ni o komentarisanju, na stranu što je prepotenko.


Da, Rale Simić je stvarno dobar komentator, pričam o atletici pre svega. Tu baš zna da prenese neku energiju, prosto napravi događaj još zanimljivijim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klipan said:

Blago vama kada vam je Denda najveci problem, i to sto verovatno ne prati dovoljno kosarku van svojih prenosa...

A sta da radimo mi koji smo najbolje godine ostavili slusajuci Dobrosava Gajica  😭...pa onaj covek ne da nije pratio kosarku, nego nije pratio sport...a sve je prenosio.

Cak bio i urednik, ako ne gresim.

 

Dobrosava nemoj da diras, imam autogram od njega kada je prenosio mec YUG-FRA :P Mi sto smo cekali autogram u jednom trenutku smo se uplasili da niko od nasih igraca nece da nam da autogram,pa je bilo da ne ostanemo praznih shaka.Izlazi Dobrosav, pa niste vi ovde dosli zbog mene, i ja uze jedini autogram od njega :P  Posle sam uzeo od Djordjevica. Milenka Topica, Rakocevica, od Francuza Bonato i mislim da je jedam od brace Pjetrus al nisam siguran, mozda sam uzeo jos od nekog.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vi se lepo zajebavate a Denda živi koji km od mene, njegova ćera ide sa mojom sestričinom u razred. Dovoljno sam dečijih rođendana preživeo na kojima sam grizao jezik da ne kažem "daj mi to pivo jako i do samog kraja" i "može but, može plećka, a može i rebarce". Hvala, preguraćemo...

  • Like 3
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...