Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

čekajte bre ljudi

"rj barrett čist strelac, ne kreira za druge"?

 

jeste da sam gledao uglavnom hajlajce ali kli ima 4.3 asistencije po meču. pri tome ima tekme :gleda espn game log: sa 6, 11, 7, 7, 7, 10, 9 itakodalje asistencija

 

mairosu, nisam zadovoljan kako izveštavaš o knicksima, moraćemo neke dirigovane tekstove da unesemo u etar sledeći put

 

ps. trenutno sam na 32. minutu, ako neko uskoro ne pomene te priče kako knicksi ozbiljno razmišljaju da trejduju pik (ne bih voleo) ili još gore, da raspale po trade downu do culvera, reddisha pa čak i pikova 8 & 10 (dimni ekrani imho) računam da se niste spremili  : i

 

 

edit

"ako dođu kajri i durent odmah se u finale istoka ulazi"

 

pa nije ovo istok od pre par sezona, šta je ovo ljudi moji

 

edit pt2 (play by play)

"sad je mnogo zdravija situacija u FO sa stivom milsom"

 

..a ja mislio da je stiv mils u FO 15ak godina :classic_mellow:

 

final edit:

jebiga, ne prate ovi likovi baš nyk, vidi se po bleacher report stavovima iz jutarnjeg pregleda. što je okej samo mi smeta što pričaju sa nekim autoritetom o nečemu što ih ne interesuje. šta im fali da kažu ne pratim dovoljno i ciao

 

uff post-edit

 

birao bi culvera lik pre rj barretta na osnovu potencijala?

kod barretta je baš osnovna karakteristika visok plafon (možda i najviši na ovom draftu) - velika mogućnost za propast.

 

culver mi se dopada, kao neka savremena američka verzija bodiroge. kad smo već kod toga, jako spor lik a nije baš da ima neki smrtonosan šut. na finiširannu oko obruča mora puno da radi. inače stariji par godina od ostalih top prospects

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2019 at 10:51 PM, Whitnail said:

Meni samo smeta to njegovo "r", sećam se da je radio rukomet na SOSu, priličan imač pojma.

...pre njega je radio komentator Mladen Stojanovic tako nekako, pa pre njega, opet neki anonimus...a u medjuvremenu i Ognjen Veljic samo vrlo retko, vise njegov kolega sa biciklizma Dejan P...zaboravih prezime, nebitno...Uglavnom, od pok. Duska Koraca koji je prenose radio 2008/9. samo je Rale SImic u stanju da prenese dogadjaj kada ga radi RTS u duhu sportskog zbivanja, sa taktom i u skladu sa desavanjem bez kalkulisanja koje ometa posmatrate.

 

Bio sam mu gost u prenosu skokova sa Olimpijade iz Pjongcanga, moram da se samoistaknem.🤐

Link to comment
Share on other sites

@Mairosu

Koja je fora sa tako dobrim poznavanjem americkog sporta kod tebe, a vidim i kolege Ivana? Otkud uopste toliko zanimanje?

 

Nekako mi je tu interes za bejzbol najcudniji. Totalno se ne uklapa niti u nas bekgraund, niti da profil navijaca koji voli NBA, pa i NFL prati i MLB.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

@Mairosu

Koja je fora sa tako dobrim poznavanjem americkog sporta kod tebe, a vidim i kolege Ivana? Otkud uopste toliko zanimanje?

 

Nekako mi je tu interes za bejzbol najcudniji. Totalno se ne uklapa niti u nas bekgraund, niti da profil navijaca koji voli NBA, pa i NFL prati i MLB.


Bejzbol je sport koji sam aktivno igrao u Belgiji na amaterskom nivou. Igrao sam drugu saveznu za Gent Knightse, bio sam mahom užasan, ali sam kao pomoćni trener osvojio drugu ligu, imam i medalju. Ja sam bio najveći geek od saigrača, pa sam pravio batting charts, bavio se sabermetricsom i sličnim stvarima, pa sam, kad sam već bio loš igrač, mogao da pomognem ovako.

Ali pratim bejzbol dugo, i jako ga volim kao sport. Bejzbol je, suštinski, najsličniji fudbalu. Ne po strukturi sporta, već po folkloru, narodnim mitovima i legendama i sve uz to ide. Pritom, bejzbol je "najnarodniji" od svih američkih sportova, i to se i oseća. Ja sam ipak neki sociolog sporta amater pa te stvari kod mene igraju veliku ulogu. 

 

Recimo, čuvena pesma Ogdena Nasha Line-Up For Yesterday u kojoj se osvrće na najveće igrače u istoriji bejzbola u njegovom sada već klasičnom stilu

 

R is for Ruth.
To tell you the truth,

There's just no more to be said,

Just R is for Ruth.

 

Pa John Fogerty i njegov hit Centerfield. Put me in coach, I'm ready to play, today, look at me, I could be, centerfield...

 

 

 

A tu su i filmovi. Jebiga, još kao mali sam gledao The Natural, išao je puno puta na našoj TV.

 

 

Naravno, Field of Dreams i ostalo. Bull Durham, čak sam bio na stadionu, gledao Durham Bullse. Kad sam pričao sa Billyem i rekao da je Yanks-Sox serija iz 2004. jedna od najboljih plejof serija u profi sportu koje sam gledao nisam lagao. Sve utakmice sam gledao u živom prenosu ne trepćući...

Glede NFL-a, to više i nije toliko egzotično u nas rekao bih. Volim američki fudbal, ne toliko koliko i bejzbol, ali definitivno volim. I tu ima dobrih priča. 

I pre nego što zaboravim, od svakolikog bejzbola najviše volim japanski. NPB je bejzbol za puriste, za ljubitelje stare škole...

Ivana znam dugo, barem 15tak godina. Ivan je, realno, duplo gori psihopata od mene. On je doslovno robot. On zna i brojke, i imena, i draft pozicije, i sve to. A pritom, nije geek, on je baš fan, znači zna te stvari u dušu, zna sport, nije samo biflač puki.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On a sidenote, ako se baviš profesionalno sportom u medijima, vrlo je lejm biti specijalizovan za nešto usko. Ja sam kao profilisan za košarku u javnosti, OK, ali moji omiljeni sportovi su verovatno bejzbol, košarka, rukomet in that order. Pritom pratim fudbal aktivno, gledam odbojku kad mogu, trudim se realno da znam makar osnove o svakom sportu. Volim ragbi jako da gledam isto, pogotovo XIII tj. ligu. Samo individualne sportove baš i ne ispratim ali barem znam o čemu se radi. Od košarke do kabadija baby... 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mairosu said:

Recimo, čuvena pesma Ogdena Nasha Line-Up For Yesterday u kojoj se osvrće na najveće igrače u istoriji bejzbola u njegovom sada već klasičnom stilu

 

R is for Ruth.
To tell you the truth,

There's just no more to be said,

Just R is for Ruth.

 

Gomila američkih pisaca (i to onih ozbiljnih, ne žanrovskih) je vrlo posvećena, skoro opsjednuta bejzbolom. Pol Oster i Don Delilo mi prvi padaju na pamet. Underworld je Delilu vjerovatno najbolji roman, a bejzbol je tu dosta važan, i istorija tog sporta i njegov značaj u američkoj kulturi.

Vjerovatno bi mi knjiga bila još interesantnija da znam pravila bejzbola. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znas kako, za sebe bih mogao reci da sam od neke 90-91. ispratio sve sportove sto se veneralno kod nas prate, izuzimajuci godine bez struje 92-93. Od ski skokova, atletike, gimnastike, kolektivne sportove ne trebam ni pominjati. Jasno, to nije nivo danasnjeg fanatizma, kad se prati sve vise od samog borilista. Budio sam se da gledam Tajsona,  gledao sve sportove na OI u Atlanti i Sidneju, mislim da dobro znam i hronologiju dosta rekorda u atletici. Tako raznih gluposti.

Ali nikad nisam ni pokusao da gledam bejzbol, americki fudbal, a i ragbi slabo. 

 

Nekako mislim da sam davno napunio kofer sportovima koje gustiram pa bi mi bilo previse da dodajem nove. Realno, kosarka nosi veliki vecinu vremena i interesovanja danas, ali komotno mogu da se ukljucim da "tupim" o svacemu, informacije same izlaze iz glave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Recimo, po meni, najsavršeniji i najteži sportski poduhvat je perfect game u bejzbolu. Perfect game je dakle, 27 batters up, 27 batters out. Niko walked, niko base hit. Apsolutna dominacija pitchera. No-hitter je blaži oblik perfect gamea, u kojem možeš dati neki walk, ali nijedan hit. Obe stvari su dovoljno retke pojave da kad god neko "ponese" no-hitter ili perfect game u 6. inning, sve sportske televizije bacaju odmah kajron "____ PERFECT THROUGH SIX", i svi se uključe na poslednji inning.

 

U ovih 150+ godina koliko se u Americi igra organizovani bejzbol bačeno je svega 23 perfektnih partija. Ja sam gledao tri u prenosu, Randya Johnsona, Marka Buehrlea i Felixa Hernandeza. Ako se ne varam, poslednji Costnerov bejzbol film, For the Love of the Game, je frejmovan oko njegovog perfect gamea.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mairosu said:

I pre nego što zaboravim, od svakolikog bejzbola najviše volim japanski. NPB je bejzbol za puriste, za ljubitelje stare škole...

:thumbup:

Sto kazemo jedan kolega forumas i ja - NPB je liga za gospodu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pepe sancez said:

Znas kako, za sebe bih mogao reci da sam od neke 90-91. ispratio sve sportove sto se veneralno kod nas prate, izuzimajuci godine bez struje 92-93. Od ski skokova, atletike, gimnastike, kolektivne sportove ne trebam ni pominjati. Jasno, to nije nivo danasnjeg fanatizma, kad se prati sve vise od samog borilista. Budio sam se da gledam Tajsona,  gledao sve sportove na OI u Atlanti i Sidneju, mislim da dobro znam i hronologiju dosta rekorda u atletici. Tako raznih gluposti.

Ali nikad nisam ni pokusao da gledam bejzbol, americki fudbal, a i ragbi slabo. 

 

Nekako mislim da sam davno napunio kofer sportovima koje gustiram pa bi mi bilo previse da dodajem nove. Realno, kosarka nosi veliki vecinu vremena i interesovanja danas, ali komotno mogu da se ukljucim da "tupim" o svacemu, informacije same izlaze iz glave.

 

Viš ja nikad nisam voleo atletiku. Tu smo se kolega Galeb i ja sprdali, jer je on atletičar, i onda bi on meni drobio kako je trčanje za loptom besmisleno - atletika je, kaže on, borba protiv samog sebe. Reko', nisam u tolikom nemiru sa samim sobom, trebaju mi ipak neke bolje motivacije od štoperice...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

:thumbup:

Sto kazemo jedan kolega forumas i ja - NPB je liga za gospodu

 

Japanski bejzbol ima možda 30 godina mlađu tradiciju od američkog i potpuno je kulturološki različita od američke. Bukvalno su je okrenuli naopačke.

Japanci kažu da je duel pitchera i battera nešto najjapanskije ikada, da je to najsavršenije oličenje njihove nacionalne psihe i identiteta. Na stranu trening metode koje su im bukvalno srpske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pratis li KBO ligu? Meni se cini da su pokusali da naprave mix americke i japanske tradicije iz kojeg je ispao jedan nesrecan buckuris koji mi je tezak za gledanje, iako ima kvaliteta i tu.

 

Zelja mi je da odgledam neku plejof tekmu LMB-a. Cuo sam da je ludnica, ali nikad nisam uspeo da uhvatim neki stream. Generalno ceo Triple-A baseball mi je cesto privlacniji za pracenje od MLB-a

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, threepwood said:

Pratis li KBO ligu? Meni se cini da su pokusali da naprave mix americke i japanske tradicije iz kojeg je ispao jedan nesrecan buckuris koji mi je tezak za gledanje, iako ima kvaliteta i tu.


Pogledao ponešto al iskreno slabo je to. Korejanci bolje funkcionišu kao repstacija, umeju da iznenade iz potaje.

Imaš inače odličan film o početku bejzbola u Koreji, YMCA Baseball Team.

Link to comment
Share on other sites

Slicno Sachezu, za sebe mogu da kazem tako nesto...s tim da bas ali ama bas nikakvog interesovanja nemam za americke sportove posebno ne za bejzbol *interesantan mi je film u kojem K.Kostner glumi bivseg igraca bejzbola, a interesovanje pokusavam da povratim za NBA, koji ne pratim od tamo 2004-5. zapravo od kad su Stojakovic i Divac prestali da igraju za Sakramento, i od kad Vlada Radmanovica ne mogu da pratim. Volim  zimske sportove, narocito downhill, bob, skijaske skokove a volim hokej uz ostale timske sportove, vaterpolo, odbojku, rukomet i fudbal.

 

Atletika je svakako jedan od omiljenih individualnih sportova koje volim da pratim i imam omiljene discipline, skok u dalj, koplje, desetoboj i trkacke sprinterske discipline. Biciklizam takodje ali ne pratim desavanja na TOUR California i kao sto sam rekao uopste ne pratim sportska desavanja na severnoamerickom kontinentu pa ni soccer...kao ni Dzej ligu. 😄

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...pa dobro to su bile okolnosti nesrecne za sve nas. Meni je drago sto sam uhvatio clue u skokovima na volseban nacin isprativsi jednu ogromnu karijeru kakva je Ahonenova...i eto iz te pasije razvija se jedna nova sportska karijera mog sina, zato sam nebeski srecan sto sam ispratio OI 1984 u Sarajevu, a godinama nakon toga upoznao i mnoge aktere tih sportskih dogadjaja sa nasih prostora.

Link to comment
Share on other sites

Pratio sam sta pises o skokovima. Interesantno kako si obicno gladalacko zanimanje za skokove pretocio i nesto mnogo vece. 

 

Ako nesto dijelimo to je navijanje za Fince u skokovima. Kod mene je sve pocelo od Nikenena, kasnije se samo prirodno nastavilo, mada nikad tako snazna emocija kao sa njim. Dobro, znacilo je i to sto su uvijek medju glavnim protivnicima bili Nijemci i Austrijanci: Vajslog, Felder, Diter Toma i tako redom ovi mladji 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Mairosu said:


Ali pratim bejzbol dugo, i jako ga volim kao sport. Bejzbol je, suštinski, najsličniji fudbalu. Ne po strukturi sporta, već po folkloru, narodnim mitovima i legendama i sve uz to ide. Pritom, bejzbol je "najnarodniji" od svih američkih sportova, i to se i oseća. Ja sam ipak neki sociolog sporta amater pa te stvari kod mene igraju veliku ulogu. 

 

 

 

Baseball je super sport. Ja sam ranije dosta pratio, znao sam sve statse i slicno,  cak sam i uzivo prisustvovao jednoj MLB i dvema AAA utakmicama. Sad nemam nesto preterano vremena da pratim.  Baseball jeste najnarodniji od svih US sportova kako kazes, ali je takodje i sport kome opada popularnost iz godine u godinu. 

 

Ja sam doziveo dva recimo iznenadjenja u US vezana za baseball. Prvo, gde god bih pomenuo da sam veliki fan baseballa, dobio bih pitanje "jel znas ti kolko je to dosadno?" ,  drugo, na jednoj AAA utakmici kojoj sam prisustvovao, primetio sam u jednom momentu da sam ja bukvalno jedini na tom delu stadiona koji prati aktivno utakmicu svo vreme, dok svi ostali oko meni jedu grickalice, piju pivo i medjusobno pricaju i boli ih za utakmicu. Jedino kad neko opali hit, po defaultu skoce i viknu "jeeeeeej", i vrate se da jedu i piju.  

Doduse drzava u kojoj sam bio ne vazi  za neku baseball drzavu, ali opet....

 

Ono sto je moj dojam da baseball polako postaje sport proslosti, posto je interesovanje mladje populacije za isti sve manje i manje. 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...