Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

S jedne strane to nije iznenadjenje, jer im je vazan igrac i zele da ga rehabilituju sto pre, a ove kvalifikacije nisu bas narocito teske, tj par poraza je dozvoljeno, medjutim s druge strane, igrac koji ima psihicke probleme da dobije kljuceve tima, ocekivano se ispromasuje i tim izgubi, kako ce to uticati na njegovo mentalno stanje i dalju zelju za kosarkom!?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tuga za Spance na sta lici ovaj Juancho. On je medju najlosijima i u ovom krnjem sastavu. Odsvirao je on svoje kod ludog Janakopulosa.

 

Ja sam i pisao po povratku u Evropu da je on jedan od najprecenjenijih povratnika iz NBA, ali mislim da ni najcrnji prognozeri nisu mogli da predvide ovakav raspad. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tek sam sad provalio da ce Bosna ili Hrvatska propustiti ovo EP. U njihovoj grupi su jos Francuska i Kipar, ali Kipar je domacin i ima obezbedjen plasman. Iz te grupe idu dve najbolje, a Francuzi su ipak daleko ispred. Bas los zreb za obe ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Biberovic je rodjen i odrastao u zgradi blizu moje, sjecam ga se kad je ko dijete pocinjao tek ozbiljnije trenirati. Poceo je u klubu koji mu je otac osnovao i od najranijih dana je forsiran do te mjere da ga je otac nakon svake losije utakmice ili manjka zalaganja na treningu znao prebiti ko vola u svlacionici pred svom djecom. Otac mu je porijeklom iz Sandzaka i ocu prije svega mu je Turska uvijek bila prvi izbor. Sa te biznis strane ta odluka mu je i logicna obzirom da ce samo na osnovu turskog pasosa zaraditi poprilicno ozbiljne pare u turskim top klubovima. Preldzic je dosta slican primjer al u njegovom slucaju je bilo i do nemarnosti KSBiH. 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kooineeperk said:

'ebo FIBA prozore... 

 

Bas tako.

 

Ja ne znam da li oni uopste razmisljaju tamo u FIBA, jer da je tako, stavili bi sva cetiri domacina u jednu grupu (Kipar, Finska, Poljska, Letonija), ta grupa bi se igrala revijalno, a u ostalih sedam grupa da prodju prva dva + sest trecih (najgori treci ispada).

 

A cak i bez takvog gafa imamo prakticno besmislene kvalifikacije - zasto da se Spanija cima, kad zna da moze lagano da bude ispred Slovacke?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Tuga za Spance na sta lici ovaj Juancho. On je medju najlosijima i u ovom krnjem sastavu. Odsvirao je on svoje kod ludog Janakopulosa.

 

Ja sam i pisao po povratku u Evropu da je on jedan od najprecenjenijih povratnika iz NBA, ali mislim da ni najcrnji prognozeri nisu mogli da predvide ovakav raspad. 

 

 

Vazda su i on i burazer bili kese precjenjene od igraca a isao za njih hype da su bukvalno novi Gasoli. Samo cekam da ga vrati nekako Real ako ode Mario u NBA i da ovaj odjednom postane bolji nego sto je Hezonja ikad bio tamo 😄 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MrTwister said:

Vazda su i on i burazer bili kese precjenjene od igraca a isao za njih hype da su bukvalno novi Gasoli. Samo cekam da ga vrati nekako Real ako ode Mario u NBA i da ovaj odjednom postane bolji nego sto je Hezonja ikad bio tamo 😄 

Vili i ima sta da ponudi i mislim da ga u Barsi dobro koriste kao nekog microwawe strelca. Udje, odigra se 5-6 od od 8 narednih napada na njega, i ako ga krene ostave ga u igri. Ako se ispromasuje ili udje u probleme sa licnim ide na klupu jer nema sta da ponudi u odbrani i Veseli pegla 25-30 minuta. 

 

Za Juancha sam uvek mislio da je neki upgrejdovani Abrines, ali pitanje je da li je i od njega bolji jer ovaj drugi cesto ume(kada nije povredjen) da se zapali za tri i u sustini je stabilniji suter. Juancho ima neke druge prednosti ali ne prikazuje ni mrvicu od toga. 

 

Za dve sezone ga vidim u Tenerifama ili Granki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Vili i ima sta da ponudi i mislim da ga u Barsi dobro koriste kao nekog microwawe strelca. Udje, odigra se 5-6 od od 8 narednih napada na njega, i ako ga krene ostave ga u igri. Ako se ispromasuje ili udje u probleme sa licnim ide na klupu jer nema sta da ponudi u odbrani i Veseli pegla 25-30 minuta. 

 

Ovo treba da bude uloga Nedovica u Zvezdi i nema da nas boli glava 🙃

Link to comment
Share on other sites

Willy Hernangomez je dobar igrač. Malo je pao pod teretom velikih očekivanja, nije ni lako prešaltati se iz uloge garbage time centra u Pelicansima u ozbiljnu ulogu. Vesely mu je uzeo dosta minuta jer ima vrhunsku sezonu, prethodne je bio slabiji. Juancho je šminker. Ima prelep šut ali se previše oslanja samo na to a ostali elementi igre su mu dosta zakržljali. Kad ne šutira dobro to ovako izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je taj Huančo baš meh igrač. Spot up šuter koji uglavnom ne može da prebaci 35% šuta za tri, bilo u sezoni, bilo na turniru. U kreaciji bukvalno ne postoji, i ako je bilo nečega u njemu u tom segmentu iz klinačkih dana u Estudijantesu, izgubilo se jer je u NBA tih 5 godina samo ćoškario. A usput mekan za preko bare, ništa bolji u Evropi, pa ne može da se priča o nekom 3&D igraču. 

 

Otprilike hajlajt karijere mu je ono sipanje u finalu EP (svaka mu čast na tome), film koji mu je nagruvao popularnost, i onih par utakmica u Minesoti.

 

Ovo u PAO što igra je baš skromno, ali na konto toga što je Španac, verujem da će ga neki domaći klub zadržati u Evroligi. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Mislim da će ipak imati dugoročnu EL karijeru u nekoj "Abrines ulozi" - 15ak minuta šuterske specijalnosti sa krilnih pozicija sa klupe. Def su ga u PAO precenili i pali na to što lepo izgleda na parketu kad mu upada šut.

 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...