Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

RTS 2.

Najbolje u vezi ovog Novog Zelanda je sto ih vodi Pero Kameron a sin mu igra bitnu rolu 😄

I imena timova u kojima neki igraju - Tasmania Jack Jumpers, ko smislja ovo 😄

Eye test kaze da Polonara protiv nas ima 80% za tri, a protiv svih drugih 15%.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemci koji imaju u ovom rosteru svih sedam svojih NBA igrača i koji dobro vodjeni nisu bili impresionirani USA timom opet su primili najmanje 15 lakih poena samo zbog jedne činjenice: brzina kojom ameri katuju i ulaze na prodor je jednostavno nebranjiva.
Trojku amera za izjednačenje 89-89 je potegao Edvards u sedmoj, osmoj sekundi celog napada, kao prvi koji je stigao do zone nemaca...unutar linije za tri nikog od njegovih igrača...pa ti brani to majčin sine.












  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2023 at 7:16 PM, Beonegro said:

U napadu da, u odbrani i ne baš. Imam utisak da su ranjivi na toj strani, posebno u branjenju perimetra, sinoć je DR imala masu otvorenih pozicija. Mada su ovo pripreme, možda imaju prostor da zategnu tu u takmičarskim utakmicama.

 

Kad im se pogleda roster, definitivno tu nema nekog vanserijskog, individualnog kvalteta koji odskace, i na koji se mogu osloniti da rijesava iso napadacke opcije... Ali zato, timski napad je tako precizan, uigran, disciplinovan, da konstantno prave visak protiv bilo koje odbrane. Scariolo je definitivno mastermind! Kako samo poludi cim malo igraci iskoce iz kolosjeka, fantasticno kako sve drzi pod kontrolom, i koliko mu (sistemu) igraci vjeruju.

 

Odbrana, tu definitivno fali atleticizma, ostrine, brzine za nesto jaci pritisak na lopti, pa i ostale def segmente. Izgledaju malo usporeno, kao da igraju sa rezervom. Vidicemo kako ce se pokazati kada dodju ove ozbiljne utakmice. Scariolo ima onu svoju match-up zonu, koju cuva u dzepu za ne daj Boze, pa cemo viditi kad ce da je potegne.

 

Uglavnom timski kvalitet daleko nadmasuje individualni u njihovom slucaju. Za razliku od recimo Kanade, cija igra mi je totalno razocarenje, kao da igraju scrimmage bez trenera.

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Wingwalker said:

Nemci koji imaju u ovom rosteru svih sedam svojih NBA igrača i koji dobro vodjeni nisu bili impresionirani USA timom opet su primili najmanje 15 lakih poena samo zbog jedne činjenice: brzina kojom ameri katuju i ulaze na prodor je jednostavno nebranjiva.
Trojku amera za izjednačenje 89-89 je potegao Edvards u sedmoj, osmoj sekundi celog napada, kao prvi koji je stigao do zone nemaca...unutar linije za tri nikog od njegovih igrača...pa ti brani to majčin sine.











 

 

ne igraju svi nba-njemci, fali im legenda knicksa, isiah hartenstein, mozda jos neko. tj ne znam da li je kleber uopste igrao pripremne, iako je u sastavu.

Link to comment
Share on other sites

Ni Hartenstein ni Kleber nisu u sastavu, Kleber je bio pa je otpao, ne znam da li zbog povrede ili lošeg odnosa sa Schroderom.

 

Što se Španije tiče, tačno je da im fali Rubio/Lorenzo ali su u odnosu na EP jači za recimo Aldamu koji je mnogo bolji igrač od Parre i Pradille, tu je Abrines, tu je Llull, tu je Claver. Pa njima su u 12 bili evropski šampioni Lopez-Arostegui ili Saiz koji su baš tanki. Jaime Fernandez i Abalde su otpali sa konačnog spiska. Mislim da se Španci opet potcenjuju, a iz drugog plana su postali svetski i evropski šampioni i nekako im više verujem nego mnogim ekipama koje na papiru imaju nešto jače rostere.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dobar je sastav Spanije, samo me cudi sto je Skariolo precrtao Jaime Fernandeza kada u ovom sastavu oskudevaju sa ball handlerima. 

 

Tu su samo izraubovani Llull, Brizuela koji je vise suter koji gleda da iskreira za sebe, Diaz za koga neko rece da vuce povredu i mladi Nunez.  Cak bi i Abalde u nekim momentima mogao da preuzme tu ulogu, ali kontam da je on otpao zbog mizerne minutaze prosle sezone.

 

Vec vidim da ce najveci teret da spadne na nejakog Nuneza, i da ce to da ih kosta boljeg rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Itudis dao ostavku na mesto selektora Grčke, zbog preklapanja obaveza u Feneru sa predolimpijskim turnirom.

 

Quote

U martu 2022. godine, na poziv i čast koju mi je ukazao predsednik Saveza, preuzeo sam mesto selektora reprezentacije Grčke. Funkcija za koju sam uvek smatrao da je čast biti pozvan za preuzimanje te obaveze. Za to vreme dao sam sve od sebe za uspeh naše reprezentacije. I pored nedaća na koje se naša reprezentacija susrela, verujem da smo se svim snagama borili da sa poštovanjem, borbenošću i požrtvovanošću predstavljamo svoju zemlju. Nakon nedavnog Svetskog prvenstva, reprezentacija ulazi u godinu u kojoj je uspela da se plasira na predolimpijski turnir sa ciljem da se plasira na OI.

 

Od prvog trenutka kada sam preuzeo našu reprezentaciju mislio sam da treba da se ujedinimo. To je tim svih Grka i mi imamo obavezu da to stavimo iznad naše lične volje i ličnog interesa. U ovom konkretnom slučaju, moja lična volja je da povedem našu reprezentaciju na predstojeći predolimpijski turnir. Međutim, obaveze koje imam sa svojim klubom, koje se završavaju samo nekoliko nedelja pre početka predolimpijskog turnira, ne dozvoljavaju mi dostupnost u meri u kojoj verujem da priprema za tako važan turnir zahteva. Stoga smo, uz konsultacije sa predsednikom saveza, odlučili da stanemo uz savez i našu reprezentaciju samo sa mojim štabom i mišljenjem u bilo kom trenutku. U ovom periodu od godinu i po dana osetio sam zagrljaj i želju svih zdravih grčkih navijača i to me ispunjavalo čak i više od titula.

 

Želim da se zahvalim svim igračima, trenerima i osoblju koji su se stavili na raspolaganje reprezentaciji kako na treninzima, tako i i okviru takmičenja, kao i na EP i na SP. Pre svega želim da se zahvalim svim navijačima koji su voleli i vole našu reprezentaciju i čiju smo ljubav osećali sve ovo vreme i da ih zamolim da je podrže u nastojanju da se plasira na Olimpijske igre.

 

Gospodin.

Sorry za ovaj google translate prevod sa b92, ali jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Grci su slaba reprezentacija,nisu za velika dela čak i sa Janisom u timu.

Ne proizvode toliko kvalitetne igrače.

Meni je neverovatno da od Evrobasketa 2009.nisu osvojili nijednu medalju.

A nije da nisu u prošloj deceniji imali dobre ekipe.

 


Meni je cak totalno skrenulo s uma da su oni uzeli medalju i 2009.

Inace da se pohvale i Hrvati koji su izgledali sjajno u Istanbulu, ima tu stofa da se posibaju mozda cak za olimpijsku vizu ako im se zreb za turnir malo posmesi. Navijacu za njih, Saric konacno "taj", docekali su ga. Mozda je veliki Bojan Bogdanovic bio teret za tu ekipu vise nego sto je izgledalo u startu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hrvati su se i za Rio kvalifikovali kroz kvalifikacije, gde su dobili Italiju u Torinu. 

 

Tamo dobili Spance, i kao prvi u grupi otisli na nas u 1/4 finalu. 

 

Za Tokio ih je izbacila Nemacka...ocigledno na OI idemo samo u paketu 🙂

 

 

 

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Šta je Rivs rekao?

Samo ako bude kapiten. 

 

Booker i KD ce igrati.

I Steph hoce da ide na OI. 

 

Igraci koji su izjavili da zele def na OI

Lebron James

Steph Curry

Kevin Durant 

Kyrie Irving 
Draymond Green 
Zion Williamson
Paul George
Kawhi Leonard

Devin Booker
Bam Adebayo 
DeMar DeRozan
Bradley Beal
Jaylen Brown
Donovan Mitchell
Khris Middleton
Julius Randle
Zach LaVine
Aaron Gordon
Fred VanVleet 
Brook Lopez 
Kyle Kuzma 🤣🤣🤣🤣🤣  

 

Jedini je AD izjavio da ne zna, vidjecemo. Tatum se nije izjasnjavao

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...