Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Na papiru stvarno moćno izgleda. E sad, naravno, ostaje tu gomila stvari koje su potrebne: prilagođavanje na FIBA pravila, hijerarhija, uigranost...

 

Svakako ima potencijala i baš će biti zanimljivo videti da li su top ili flop.

 

Edit: od Kanade vučem traume iz detinjstva (2000), tako da navijam da ih izbegnemo bez obzira na sastave 🙂

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da im pola sa spiska nece igrati, Marej prvi, ali bumo vidli.

 

Ako budu u najjacem sastavu mozda cak i prvi favoriti prvenstva po imenima.

 

Ako spadnu da im RJ bude glavna opcija sto uopste nije nemoguce, dva otkaza su od toga, bice stvarno za od 5. do 8. mesta.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Na prvi pogled fali spisak nas, Grka i ako se ne varam Italijana. 

 

Fale i Dominikanska republika i Finska od ovih bitnijih sastava (uz Egipat, Juzni Sudan, Liban...).

 

51 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kanada je lagano najjača spoljna linija na prvenstvu. Marej, SGA, Fort, Baret, NAW, niko ispod 2 metra , pakao

 

Tu su i TBH i Ejim, bivsi igraci Buducnosti. Ovaj Ejim je konstantno tu na sirim spiskovima u poslednjih par reprezentativnih ciklusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ti što skupljaju će biti odučeni od toga sa nekoliko postera. Lik je nestvaran, ima skoro 2 metra, a po eksplozivnosti je prva liga sa Ja Morantom i DeAaron Foxom. Dante Exum za gnusno bogate.

 

Uz ogradu da sam SGA ubedljivo najmanje gledao od svih superstarova, mislim da je skroz drugačiji tip igrača od ovoga. Uopšte nije naročito brz niti eksplozivan atleta za NBA uslove (za FIBA je naravno opasan i na tom polju), posebno ne ranga Moranta/Foxa, ali je za razliku od njih dvojice npr izrazito high IQ igrač, igra u svom tempu, podseća na Dončića po toj sposobnosti da igru prilagodi svojoj brzini, ima milion finti u rukavu, tehnički besprekoran (za razliku od Exuma npr koji zna samo svesno u desno na najjače pa šta bude), ima mozak PG ali sposoban da ubaci 30+ svako veče. Dosta atipičan igrač koji je upravo zbog ne baš elitne atletike trejdovan svojevremeno za PG13, da su znali kakav će tepač da postane ne bi ga trejdovali, ali su potcenili njegovu veštinu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

tu kod kanadjana ne igraju jos nembhard, mathurin, lyles, brandon clarke (povredjen), birch, shaedon sharpe...

 

slusao sam na podcastu nursea nedelju-dve pre nego sto je sklonjen gde je hvalio ovog njihovog dzina zach edeya sa purduea...videcemo koliku ce minutazu dobiti pored powella i olynyka...

Link to comment
Share on other sites

Kanada  je na papiru  jaka na spoljnim pozicijama u reketu su veoma slabi.

8 hours ago, Milos 3.14 said:

Kanada je lagano najjača spoljna linija na prvenstvu. Marej, SGA, Fort, Baret, NAW, niko ispod 2 metra , pakao

Marej je ispod dva metra.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

tu kod kanadjana ne igraju jos nembhard, mathurin, lyles, brandon clarke (povredjen), birch, shaedon sharpe...

 

slusao sam na podcastu nursea nedelju-dve pre nego sto je sklonjen gde je hvalio ovog njihovog dzina zach edeya sa purduea...videcemo koliku ce minutazu dobiti pored powella i olynyka...

 

trey lyles je ozbiljan gubitak, ne zezam se, ostali, ay ciao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantan gossip u nemačkoj reprezentaciji. Dennis Schröder javno kritikovao ponašanje Klebera prošle leto, kad nije igrao za reprezentaciju:

„Kad Maksi kaže: Potpisaću ugovor na leto, želim da budem sa svojim timom kako bih mogao da dobijem što više novca, razumem to“, rekao je Schröder. „Ali kada kažete Gordonu Herbertu: Slušaj, ja sam Maksi, a leti želim da vežbam baratanje loptom i radim na svojoj igri... Izvini Maksi, ali ti nemaš igru! Bacaš iz ugla, igraš odbranu, ti si pick&roll igrač. Nisi više od toga, nisi Karmelo Entoni ili tako nešto. Ne moraš da radiš na svojoj igri. Što si stariji, vidiš koje su tvoje snage. I pokušavate da ga maksimalno povećate da biste mogli da igrate NBA što je duže moguće.”

Zbog toga je Schröder i dalje kritičan prema otkazivanju od prošle godine. „Mislim u sebi: Hej Maksi, ti želiš da radiš na svojoj igri i zato ne možeš da igraš za reprezentaciju? To mi je, da budem iskren, malo smetalo.”

Šreder je eksplicitno stao uz Kleberovog takmičara Jonas Wolfahrt-Botterman (Hamburg Towers): „Botterman nije neko kome samo daš loptu i kažeš: Uradi to! On razume igru. Šta mogu da uradim da pobedim. Zaista cenim to kod njega. On je samo timski igrač. On radi stvari kako treba - i zato želim da ga imam tamo."

Ne radi se o tome da se „gazi Maksi na prste – ali Maksi nije bio tu prošle godine“, objasnio je 29-godišnjak, ističući da je 2022. bila jasna poruka svih uključenih: „Ako se ove godine ne obavežete, onda neće te biti ni sledeće godine!"

NBA zvezda je takođe rekao: „Mislim da bi bilo kul kada bi DBB rekao: Hej, slušaj, ovaj momak je bio tamo prošle godine, obavezao se i sada je nagrađen jer je prošle godine bio tamo. Nije važno koji igrač će se pridružiti. To bi bilo kul, pravedno i pošteno za igrače koji su bili tamo prošle godine.”

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Мало невероватно звучи али делује да ћемо ми бити међу најкомплетнијим екипама. У принципу не знамо још за Јокића, Мицића и Калинића мада би требало да се одазову сва тројица.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Federiko Federiko dosta jako ime, posebno što igra za Finsku.

 

I Jacob Grandison 1998 sa Duke

 

Miro Little 2004, sjajni mladi talenat sa Baylora, mozda ce vec sledece godine put Nba lige

 

Sa koledza je tu i solidni bek Oliver Nkamhoua 2000

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...