Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

2 hours ago, DameTime said:

Jokić je vrhunski, najbolji košarkaš na svetu trenutno, ali u ovom potencijalnom match upu Francuzi i te kako imaju "tela" da bace na njega... Ne sumnjam da bi on lako rešavao Lessorta 1-na-1, problem je što sem Nikole mi nemamo vrhunskog centra.

Lessort i Fall su vrhunski centri a Milutinov nije?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vul3 said:

Lessort i Fall su vrhunski centri a Milutinov nije?

 

Nijedan od pomenutih nije vrhunski centar, ali ne sećam se kad sam gledala Milutinova da je odigrao na nekom makar blizu visokom nivou. Cela centarska linija Francuske je noćna mora jer su sve različiti profili igrača koji mogu da prave ogromne probleme protivniku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Nijedan od pomenutih nije vrhunski centar, ali ne sećam se kad sam gledala Milutinova da je odigrao na nekom makar blizu visokom nivou. Cela centarska linija Francuske je noćna mora jer su sve različiti profili igrača koji mogu da prave ogromne probleme protivniku.

Pa onda nisi gledala poslednjih 5 njegovih takmicarskih sezona, u kojima se isprofilisao u ponajboljeg centra u EL, koji moze da bira za koji klub ce potpisati, al eto, nije mogao da predvidi desavanja u Rusiji/Ukrajini..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2023 at 3:32 PM, Chaos Is Me said:

Milutinov je bolji od Lessorta i Falla na gomili, kamoli pojedinačno.

Nema suštinske razlike između Milutinova i Lessorta, jedan je malo viši, drugi je malo brži, ali u suštini oba su cjepanice koje neko mora da spaja sa košem. Fallov problem je što je za današnju košarku ipak spor (uprkos tome što zapravo za čovjeka od 220cm on ima odličnu motoriku), da je pokretljiviji on bi sa osjećajem za dodavanje koje ima bio upotrebljiviji igrač od prethodne dvojice.

Takođe, sva trojica su čoukovali u nekim bitnim utakmicama, ne svim, ali dešavalo im se.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Nema suštinske razlike između Milutinova i Lessorta, jedan je malo viši, drugi je malo brži, ali u suštini oba su cjepanice koje neko mora da spaja sa košem. Fallov problem je što je za današnju košarku ipak spor (uprkos tome što zapravo za čovjeka od 220cm on ima odličnu motoriku), da je pokretljiviji on bi sa osjećajem za dodavanje koje ima bio upotrebljiviji igrač od prethodne dvojice.

Takođe, sva trojica su čoukovali u nekim bitnim utakmicama, ne svim, ali dešavalo im se.

 

Ima razlike jer Milutinov igra najefikasnije moguće za centra koji je finišer, ima dovoljno veliko telo da u EL lako završava servirano i ipak ima mnogo više soft touch u odnosu na Lessorta, pa tu dođu i neki floateri, poludistanca i slično a ne samo završavanje striktno na obruču. Osim toga, znatno je gabaritniji što svakako pomaže. Slažem se da je Fall za obojicu doktor post igre i ne zavisi toliko od dobrog pasa spoljnih igrača ali je suviše spor i neagilan da bi bio bolja opcija u ovom trenutku košarkaške istorije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2023 at 1:44 PM, Snjofko said:

Uz duzno postovanje Milutinovu, molimo Boga da ga ne gledamo vise od dva, tri minuta u nekoj takvoj utakmici. A valjda ce ta dva, minuta izdrzati protiv mocnog Lesora.

 

A koga ćeš da gledaš više od dva, tri minuta u reprezentaciji, kad pojava Jokića u istoj postaje misteri-triler iz godine u godinu? Koliko mi to opcija imamo na petici da možemo otkačiti Milutinova? Ovde se konstantno iznose mišljenja ko ne treba da igra, a nikako ko bi igrao umesto tih koji ne treba da igraju. 🤔

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vlaDixXx said:

Vrlo moguce je da ne igra Vasa da bi sto bolje pripremio, vrv i Jokic... 

 

Bez Jokica smo ekipa za maksimum cetvrtfinale(tako kazu i kladionice) sve preko toga je senzacija 

 

Izvor?

Link to comment
Share on other sites

Odlično, najbolje i prolazimo kad nismo favoriti na kladionicama. Što se tiče Francuza i njihove centarske linije vs naše. Kao prvo, ne sećam se kad je poslednji put Milutinov odigrao brutalnu partiju u reprezentativnom dresu.

 

Kao drugo, nije ni poenta u tome da li su Gobert, Fall, Lessort itd. 1-na-1 bolji, već što Francuska ima više opcija na centru nego mi. Sa Jokićem ili bez njega.  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobro, ne preteruj sad. Sa Jokićem u fulu mogu trista opcija na centru da imaju, džaba im. Minuli plej-of je bio pokazna vežba. A Jokić i Milutinov zajedno su nivo iznad svega što konkurencija može da sklopi.

 

Da li je ikada do sada Jokić bio na NBA levelu u FIBA košarci? Ako izbrišemo 2019. godinu i Saletovo glupiranje, imamo poslednje EP kao pokazatelj. Vrhunski je svakako, ali nema šanse da može da dominira kao u NBA pa da kažemo: nebitno je, nek skupe i Falla, Lessorta, Goberta, Batuma i Davisa, usraćemo im se u život. Nije baš nebitno. 

 

To svakako i nije veliki problem ako je tim generalno dobro sklopljen i on ima dobru zamenu. Drugi je par opanaka što ja mislim da Milutinov nije taj nivo kakvim ovde pokušavate da ga prikažete. I uopšte nisam ubeđena da je on 1-na-1 bolji od Goberta, Lessorta pa ni Falla (u ovom trenutku).

 

Svakako je ovo sad hipotetički, ali mislim da se ne bismo lepo proveli, pogotovo u eliminacionoj utakmici. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, gledali smo to EP, i nije do Jokića što nije iskorišćen broj opcija ili što nije dominirao kao proletos. Uostalom, i tako je imao sasvim fine brojke. Ako izgubimo od Franaka to sigurno neće biti zbog centarske pozicije.

 

Milutinov, sa svim svojim ograničenjima je ozbiljan igrač i npr. pokupio bi trista lopti Lesoru, u tom duelu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...