Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Šta znam, ne deluje mi ova ekipa nešto bolja (ako uopšte) od ove:

 

Walker (tada all-nba), Smart

Jaylen Brown, Mitchell, White

Tatum, Middleton, Harris

Turner, Barnes

Lopez, Plumlee

 

Svakako treba sačekati konačan spisak i izgled ekipe na samom svetskom pa onda konkretno porediti. Mislim da sa ovim trenutnim sastavom nisu ubedljivi favoriti.

 

Uz to, ono što je jako bitno je da potencijalno nemaju top4 igrača na ovom šampionatu (Jokić, Luka, Janis, Shai), a uz to ima i mnogo dokazanih FIBA igrača koje bih pre imao nego bilo ko od ovih FIBA rukija poput Gobera, Markanena, Bogdana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

s'tim što u ovom starijem sastavu ima puno igrača koji nisu skrojeni po stilu igre za fiba & punjenje reketa, manji teren i dopuštanje da te ekipa pobedi tricama (ako nešto mora da se dopusti)

-kemba x smart su tu baš hendikepirani, mitchell i tatum su imali 21 /22 godine a middleton je, ako nisam sad izmislio, odigrao prilično loše, iako je po meni baš upisan za fiba.

 

daklem, jedno su imena a drugo sastav koji može da ima prosperitet u drugačijoj košarci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

s'tim što u ovom starijem sastavu ima puno igrača koji nisu skrojeni po stilu igre za fiba & punjenje reketa, manji teren i dopuštanje da te ekipa pobedi tricama (ako nešto mora da se dopusti)

-kemba x smart su tu baš hendikepirani, mitchell i tatum su imali 21 /22 godine a middleton je, ako nisam sad izmislio, odigrao prilično loše, iako je po meni baš upisan za fiba.

 

daklem, jedno su imena a drugo sastav koji može da ima prosperitet u drugačijoj košarci

 

Bold: E baš zbog toga sam i rekao da bih ove dokazane FIBA dominatore uzeo pre bilo koga iz ovog sastava iako su uglavnom manje bitni u NBA; slažem se da ova imena imaju veću šansu da se snađu u FIBA košarci ali se baš kroz primer Midltona koji je nacrtan za FIBA vidi da to ne ide tako lako. Uostalom na OI pre dve godine je ovaj sastav:

 

Lilard, Jrue

Booker, LaVine

KD, Tatum, Midleton, Keldon

Draymond, Jerami Grant

Adebayo, McGee

 

Izgubio od Francuza u grupi, a u finalu dobio na dva poseda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Manu said:

Šta znam, ne deluje mi ova ekipa nešto bolja (ako uopšte) od ove:

 

Walker (tada all-nba), Smart

Jaylen Brown, Mitchell, White

Tatum, Middleton, Harris

Turner, Barnes

Lopez, Plumlee

 

Svakako treba sačekati konačan spisak i izgled ekipe na samom svetskom pa onda konkretno porediti. Mislim da sa ovim trenutnim sastavom nisu ubedljivi favoriti.

 

Uz to, ono što je jako bitno je da potencijalno nemaju top4 igrača na ovom šampionatu (Jokić, Luka, Janis, Shai), a uz to ima i mnogo dokazanih FIBA igrača koje bih pre imao nego bilo ko od ovih FIBA rukija poput Gobera, Markanena, Bogdana.

 

Tatum se na početku turnira povredio i nije ni igrao do kraja. Kemba je od tog prvenstva krenuo naniže i ubrzo i izgubio relevantnost. Bez Tatuma su baš bili obezglavljeni, jedini je Mitchell mislim odigrao na nivou. Sećam se kako me je Turner razočarao na tom prvenstvu, dosta sam očekivao od njega.

 

Mogao bih se složiti da je ova nova ekipa tu negde striktno po individualnom kvalitetu ali su dosta bolji na PG poziciji sada. Ingram bi trebalo da bude taj koji pravi razliku, bez njega bi bili u problemu jer nešto ne verujem Edwardsu kad naleti na zonske odbrane spakovane na dosta manji teren i po FIBA pravilima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

edwards je divlja karta; možda bude najbolji igrač turnira a verovatno najgori.

sa njim kao najboljim uzimaju tozla verovatno lgano, sa njim neupotrebljivim i dalje mogu da budu favoriti protiv svakoga

*možda to nije divlja karta, nego neka druga karta ali kapirate šta hoću da kažem 😐

Link to comment
Share on other sites

Фаворити су свакако, али дефинитивно ћемо моћи играти са њима и надати се нечему поготово ако Јокић игра и не само ми већ и Канада, Француска па и Грчка, Словенија и Аустралија.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Tatum se na početku turnira povredio i nije ni igrao do kraja. Kemba je od tog prvenstva krenuo naniže i ubrzo i izgubio relevantnost. Bez Tatuma su baš bili obezglavljeni, jedini je Mitchell mislim odigrao na nivou. Sećam se kako me je Turner razočarao na tom prvenstvu, dosta sam očekivao od njega.

 

Mogao bih se složiti da je ova nova ekipa tu negde striktno po individualnom kvalitetu ali su dosta bolji na PG poziciji sada. Ingram bi trebalo da bude taj koji pravi razliku, bez njega bi bili u problemu jer nešto ne verujem Edwardsu kad naleti na zonske odbrane spakovane na dosta manji teren i po FIBA pravilima. 


Oni su i sa Tatumom dobili gotovo 100% izgubljenu utakmicu protiv Turske, Osman promasio milion bacanja pa su faulirali Tejtuma u zadnjoj desetinki pri sutu za 3 - a pogodio je sva 3 za izjednacenje. Nisu izgledali bolje ni sa Tatumom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Manu said:

Šta znam, ne deluje mi ova ekipa nešto bolja (ako uopšte) od ove:

 

Walker (tada all-nba), Smart

Jaylen Brown, Mitchell, White

Tatum, Middleton, Harris

Turner, Barnes

Lopez, Plumlee

 

Svakako treba sačekati konačan spisak i izgled ekipe na samom svetskom pa onda konkretno porediti. Mislim da sa ovim trenutnim sastavom nisu ubedljivi favoriti.

 

Uz to, ono što je jako bitno je da potencijalno nemaju top4 igrača na ovom šampionatu (Jokić, Luka, Janis, Shai), a uz to ima i mnogo dokazanih FIBA igrača koje bih pre imao nego bilo ko od ovih FIBA rukija poput Gobera, Markanena, Bogdana.

Meni je ovo do sada bolje nego taj '19.

Ovdje sada ima kreacije, suta, odbrane. 

 

Tatum se povrijedio, Mitchell mi je tu neki nivo Edwardsa sada. 

Brown, Middleton, White ne mogu ni da mi se porede sa Ingramom, Mikalom pa i Reaves koji ce biti opasan po Fiba pravilima.

 

Visoki su isto zajebani, JJJ>Brook, Turner koji je podbacio. Kessler je tu osigurac za jace centre. 

 

Vidjecemo jos tu 3 ali svakako i sa ovih 9 su mi bas onako kompaktniji od te ekipe '19.

 

Nisu zemlja jaki i mogli bi sa Jokicem da se sibamo itekako ali su no1 favoriti svakako.

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta nas starijih koji smo pratili NBA nekada, a sada polovinu sa ove liste ne znam, za takve je anketa idealna.

 

Za moje pojmove je nedopustivo da ti u timu nemas bar polovinu aktuelnih all star igraca, a ako sam dobro ispratio ovde ih je samo 2, a i oni su sporedni likovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Romantik said:

Ima dosta nas starijih koji smo pratili NBA nekada, a sada polovinu sa ove liste ne znam, za takve je anketa idealna.

 

Za moje pojmove je nedopustivo da ti u timu nemas bar polovinu aktuelnih all star igraca, a ako sam dobro ispratio ovde ih je samo 2, a i oni su sporedni likovi.

Zasto je nedopustivo? 

Ameri smatraju OI ozbiljno. 

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/1994

 

Uporedi sa OI '92 i '96

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/2002

 

Dje su O'Neal, Kobe, AI, Timmy itd itd

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/2006

 

Dje su Kobe, Shaq, Timmy, T-Mac itd itd

Tu su Mladi Lebron, Wade, Melo itd itd

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/2010

 

KD isto tada mlad, onda DRose, Russ, Steph

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/2014

 

https://basketball.realgm.com/national/countries/1/United-States/rosters/2019

 

Gledajte te igrace sa te distance a ne sada vidimo KD, Stepha, Hardena, Russa, Rose, Lebron, Wade, CP3 itd itd.

 

Sve te timove uporedi sa OI od '08 , '12 pa '16 i poslednjim ( mada taj je najtanji ).

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...