Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

18 minutes ago, ras kass said:

Sramotno visoka cena za ovaj model, jeste kvalitet izrade okej, ali procesor star 4-5 godine. 

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/lenovo-ideapad-5-14are05-81ym003uya.html#data

 

Po meni je ovo odlična ponuda, jedino ako ti je 14 inča problem

Link to comment
Share on other sites

Onda slobodno možeš i 9. generaciju i 8GB RAM-a i integrisanu grafičku. Gledaj samo što veći SSD jer je razlika ogromna u odnosu na HDD. Ako gledaš filmove razmisli o 17 inči monitoru, mnogo znači za multimediju.

 

Ovaj ti je 1000 dinara jeftiniji od onog što sam ti ja predložio a slabiji čipset i manje RAM i nema dodatni HDD. Ako si ograničen na tu radnju mislim da tu nema bolje ponude u tvom cenovnom rangu.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Laptopovi su bar 10% skuplji nego pre korone.

 

 

Moj savet, za ovu namenu koju si ti napisao, apsolutno nema potrebe da juriš nešto prejako. i3 neke iole novije generacije, sa SSDom, će da prede.

 

Recimo ovaj https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-81vd00a4ya.html

 

ima m2ssd, dobart procesor, ja bi tu jedino dodao 4/8gb RAMa i to je to. Mada, opet kažem, za ovo što si napisao, ni to nije potrebno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pre 10 godina sam kupio HP laptop, 80 hiljada, i3, 4gb rama 500GB HHD, nVidia neintegrisana kartica da picim Dotu 1 i jos jednu igricu, super je sluzilo i za Dotu 2, ali sada radi na najnizim podesavanjima, fakticki je beskorisno.

Odem da vidim sta ima od ponude, iste performanse kostaju isto para ili sam ja nesto prespojio? Ok, kapiram da je ovaj novi i3 mnogo bolji od mog i3, ali u odnosu na mobilne telefone ne deluje mi da su laptopovi nesto napredovali. 

 

Sta biste preporucili da moze da se igra Dota i neka minimalna obrada slika?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

Je l' može neko ko je ispratio nove xiomi telefone da mi preporuči neki? Do 300e. 

 

Dobro, ne mora biti ni xiaomi, ali kontam da je najbolji odnos cene i kvaliteta. 

Imas dosta upisa na temu tvog pitanja na topiku Android.
Isti ovaj PDF

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uvrnuto said:

Je l' može neko ko je ispratio nove xiomi telefone da mi preporuči neki? Do 300e. 

 

Dobro, ne mora biti ni xiaomi, ali kontam da je najbolji odnos cene i kvaliteta. 

Najbolji telefon u toj klasi je ovaj Xiaomi Pocophone X3 NFC 32000din 128GB verzija kod nas 2 godine garancija , 30000din je 64GB verzija.

Telefon odlican, ima stereo zvucnike, odlicnu kameru, odlican IPS ekran sa osvezenjem od 120Hz i ogromnu bateriju.

 

https://www.benchmark.rs/artikal/test_poco_x3_nfc_video-5034

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba mi mala pomoc oko kupovine laptopa. Okvirna cena koju bih platio je izmedju 650 i 750 eur. Gledao sam malo po netu i ovaj mi ima najbolje specifikacije, mada uopste nisam strucnjak na ovu temu https://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-hp-15-db1104nm-15-6-fhd-ag-ryzen-qc-r7-3700u-12gb-512gb-ssd-vega-10-8658792.html#mm-menu

Ono sto sam se iznenadio je da nema win10 kao operativni sistem vec freeDOS. Pretpostavljam da ja za njega mogu da kupim originalni windows ili da instaliram krekovanu verziju, pa me interesuje sta od ta dva da uradim ili da se ne zezam sa tim nego da kupim komp sa vec postojecim win10 operativnim sistemom?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Treba mi mala pomoc oko kupovine laptopa. Okvirna cena koju bih platio je izmedju 650 i 750 eur. Gledao sam malo po netu i ovaj mi ima najbolje specifikacije, mada uopste nisam strucnjak na ovu temu https://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-hp-15-db1104nm-15-6-fhd-ag-ryzen-qc-r7-3700u-12gb-512gb-ssd-vega-10-8658792.html#mm-menu

Ono sto sam se iznenadio je da nema win10 kao operativni sistem vec freeDOS. Pretpostavljam da ja za njega mogu da kupim originalni windows ili da instaliram krekovanu verziju, pa me interesuje sta od ta dva da uradim ili da se ne zezam sa tim nego da kupim komp sa vec postojecim win10 operativnim sistemom?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


Ako ti se dopada idi na neki linux. Uff, sad se setih da te igre možda zanimaju, onoa je win must. Na savaku mašinu možeš windows da nakačiš. Možda čak i win7 da uštediš malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dingospo90 said:

Treba mi mala pomoc oko kupovine laptopa. Okvirna cena koju bih platio je izmedju 650 i 750 eur. Gledao sam malo po netu i ovaj mi ima najbolje specifikacije, mada uopste nisam strucnjak na ovu temu https://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-hp-15-db1104nm-15-6-fhd-ag-ryzen-qc-r7-3700u-12gb-512gb-ssd-vega-10-8658792.html#mm-menu

Ono sto sam se iznenadio je da nema win10 kao operativni sistem vec freeDOS. Pretpostavljam da ja za njega mogu da kupim originalni windows ili da instaliram krekovanu verziju, pa me interesuje sta od ta dva da uradim ili da se ne zezam sa tim nego da kupim komp sa vec postojecim win10 operativnim sistemom?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 

 

Mozes krekovanu verziju, a mozes i kupiti originalni windows ( ja sam skidao nekad windows sa microsoft sajta, a onda kupim kljuc za 10-20evra , jedino sto vazi samo za jednu konfiguraciju ) , te freedos verzije dolaze da laptop bude jeftiniji, a imas i opciju da instaliras linux, ili bilo sta. Ja ne volim te preinstalirane windows os puni su nepotrebnog bloatvara koji koce rad systema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

Ako ti se dopada idi na neki linux. Uff, sad se setih da te igre možda zanimaju, onoa je win must. Na savaku mašinu možeš windows da nakačiš. Možda čak i win7 da uštediš malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Mozes krekovanu verziju, a mozes i kupiti originalni windows ( ja sam skidao nekad windows sa microsoft sajta, a onda kupim kljuc za 10-20evra , jedino sto vazi samo za jednu konfiguraciju ) , te freedos verzije dolaze da laptop bude jeftiniji, a imas i opciju da instaliras linux, ili bilo sta. Ja ne volim te preinstalirane windows os puni su nepotrebnog bloatvara koji koce rad systema

 

Hvala puno na odgovorima. Najverovatnije cu da instaliram Windows 10 pa cu da kupim aktivacioni kljuc. Posto nisam kupovao komp 10ak godina, bio sam u ubedjenju da uz svaki dolazi preinstalirani Windows operativni sistem, pa sam se malo iznenadio kad sam video da to nije slucaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš original licenca za 2500 RSD ? Jedino za tu lovu što je legalno je ona licenca što ti radnja instalira win 10 i važi samo za taj komp, ali to se ne može kupiti odvojeno od kompjutera jer se odma registruje. Mada i sa tim licencama treba biti oprezan jer neke radnje podvale piratski a prodaju ti priču da imaš original.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Kako misliš original licenca za 2500 RSD ? Jedino za tu lovu što je legalno je ona licenca što ti radnja instalira win 10 i važi samo za taj komp, ali to se ne može kupiti odvojeno od kompjutera jer se odma registruje. Mada i sa tim licencama treba biti oprezan jer neke radnje podvale piratski a prodaju ti priču da imaš original.

 

 

Imaš one sajtove koji prodaju aktivacione ključeve i što se tiče Win10 cene se kreću oko 10-15 evra. Sad, valjda je fora što ključ možeš samo jednom da iskoristiš ili ima ograničeno trajanje (nisam 100% siguran), ali uglavnom ima nekih nedostataka u odnosu na legalnu kopiju koja košta dosta više (što je i logično).

Link to comment
Share on other sites

Pa to ništa nije legalno. To ti je isto kao i piratska verzija. Jedina razlika je da ako baš imaš sreće da dobiješ ključ od nekog ko je dobio recimo 100 ključeva iskoristio 60 pa odlučio da proda 40. E sad ni oni nisu legalni ali ako je čovek pošten i nikom drugom ne proda taj ključ microsoft ga nikad neće provaliti i neće ga staviti na crnu listu. Ali i taj je nelegalan sa zakonske osnove jer ti ključevi važe isključivo za onog kome su prodani, uglavnom firme i organizacije koje kupuju gomile ključeva.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...