Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ne mozes po broju pokvarenih da zakljucis da ne valja kada 2/3 ljudi ima gorenje jer su najpristupacnije kod nas.

 

Na primer ja imam uvid u VIP reklamacije i 50% reklamiranih telefona su samsung, drugi je huawei. Na osnovu toga bismo pogresno zakljucili da su to dva najgora brenda.

Link to comment
Share on other sites

Nisu gorenje sudo mašine najprodavanije na našem tržištu, postoji i razlog za to, kvalitet i reputacija. Zato su veš mašine ubedljivo najprodavanije. Imam poprilično pouzdane informacije u vezi ovoga, inside info iz gorenja :lol_2: 

Link to comment
Share on other sites

U Sidneju, Australija, 1992. kada smo kupovali veš mašinu, reče mi prodavac: "Stalno vas vidim i opslužujem, odakle ste vi, svi imate isti naglasak i svi tražite Gorendže?".

 

Tada je Gorenje imalo firmu Gorenje Pacific, jedine mašine za veš koje peru toplom vodom (ostale hladnom). Mi tada nismo shvatali da opšte raspoloživi praškovi za pranje rade isto dobro i sa hladnom vodom.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

@Knipexkoliko mi je poznato,Zanussi i Electrolux su neke "sestrinske" kompanije..? Tako nesto..

Iz mog iskustva i Zanussi i Elektrolux su odlicni. Cena bi vrlo lako mogla da odluci sta, ili ciji proizvod. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Crni Bombarder said:

@Knipexkoliko mi je poznato,Zanussi i Electrolux su neke "sestrinske" kompanije..? Tako nesto..

Bile su, ne znam da li su još uvek. Bilo je nekih razlika što se tiče proizvodnje. Sećam se da sam na ana čitao nešto oko toga ali sam zaboravio kako i šta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kod kuće imam Gorenje veš mašinu staru skoro 20 godina. 

Koliko se sjećam, jednom smo zvali majstora, čini mi se da su otišli ležaji ili je trebalo amortizer(e) promijeniti.

I to je to, neću još mjenjati, zašto bi. Dok ne crkne.

 

Lani sam kupio štednjak i hladnjak - Gorenje.

 

Gorenje do groba. 😁

 

Čini mi se da na našem tržištu(bar kod mene) nude najbolju vrijednost za novac i imaju najkvalitetniji servis u slučaju kvara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Crni Bombarder said:

@Knipexkoliko mi je poznato,Zanussi i Electrolux su neke "sestrinske" kompanije..? Tako nesto..

 

Jeste, i AEG je valjda sa njima, moja susilica za ves je AEG Electrolux.

 

Inace se slazem sa @Bushman, ja sam u poslednje 4 godine kupio zamrzivac, frizider, el.sporet, ves masinu i masinu za sudove - sve Gorenje, i sve odlicno radi (pu pu pu!). Da ne nabrajam sitnis - aspirator, pegla, mikser, multipraktik... - sve Gorenje takodje. E sa multipraktikom sam jedino imao problem, zeznuo me klač na sokovniku, ali su mi usred korone u maju narucili deo iz Slovenije, stigao za 2 nedelje, i sad je sve kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Moja mašina za veš, Toshiba, kupljena 2003. godine i danas radi posle 5 preseljenja.

Ima 3 dugmeta:

 

1. Start dugme

2. Odaberi koliko vode 10, 20, 30, 40 litara (zavisi koliko je mašina puna)

3. Go washing

 

Mogao sam da nađem i komplikovaniju i skuplju. Ovom i dete može da upravlja a rezultat je isti.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Yoyogi said:

Moja mašina za veš, Toshiba, kupljena 2003. godine i danas radi posle 5 preseljenja.

Ima 3 dugmeta:

 

1. Start dugme

2. Odaberi koliko vode 10, 20, 30, 40 litara (zavisi koliko je mašina puna)

3. Go washing

 

Mogao sam da nađem i komplikovaniju i skuplju. Ovom i dete može da upravlja a rezultat je isti.

 

E pa to je zakon, sto jednostavnije - to bolje. Naravno, ni tehnika se vise ne pravi kao nekad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/15/2020 at 8:51 PM, mr clutch said:

 

 

 

 

 

 

Nemoj da se neko zajebao i uzeo ovaj model. Evo prekjuce mi zabo daljinac i ne mogu vise da upalim TV, a tek metar dana proslo od kada sam ga pazario. Podrazumeva se da sam pokusao da ga upalim i sa novim baterijama.

 

@MrTripleDouble, tebe cu da upucam prvi put kada te budem video. Ne umes da javis na vreme, neko tek kada sam ga pazario. :default_2guns:😁

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Sharp kupljen od strane kineskog Hisense, tako da to nije vise onaj stari Sharp.

Toshiba, JVC, Panasonic, Hitachi, nekada lideri na TV marketu su sada manje vise propale kompanije, koje nisu mogle da izdrze konkurenciju iz Koreje i Kine.

Tu bih ukljucio Grunding i Phillips, tako da su lideri u proizvodnji sokocala, prije svega Samsung i LG.

Za Sony nisam siguran, trebao bi da je jos uvijek solidan, ali iza Korejanaca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mr clutch said:

Nemoj da se neko zajebao i uzeo ovaj model. Evo prekjuce mi zabo daljinac i ne mogu vise da upalim TV, a tek metar dana proslo od kada sam ga pazario. Podrazumeva se da sam pokusao da ga upalim i sa novim baterijama.

 

@MrTripleDouble, tebe cu da upucam prvi put kada te budem video. Ne umes da javis na vreme, neko tek kada sam ga pazario. :default_2guns:😁

A jbg, kasno sam video ovu temu, mada ne verujem da bi te iskljucivo samo moje misljenje odvratilo od kupovine tog modela. Sljakaju ova dva koja imam, slika je odlicna, a i ovi moji su naucili da 'zive' sa tim falinkama koje sam opisao. Tebi bas zapao neki sa dna kace.:classic_biggrin:  Gledaj nekako da se ratosiljas te muke ako si u garanciji.  Pa i ti zasto si ga uzimao kad je lose ocenjen na ovom review koji si postavio? 

 

Eto za ubuduce ko cita ovu temu i ko uzima novi tv, Sharp kurcu ne valja, barem ovi aquos modeli. 

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MrTripleDouble said:

A jbg, kasno sam video ovu temu, mada ne verujem da bi te iskljucivo samo moje misljenje odvratilo od kupovine tog modela. Sljakaju ova dva koja imam, slika je odlicna, a i ovi moji su naucili da 'zive' sa tim falinkama koje sam opisao. Tebi bas zapao neki sa dna kace.:classic_biggrin:  Gledaj nekako da se ratosiljas te muke ako si u garanciji.  Pa i ti zasto si ga uzimao kad je lose ocenjen na ovom review koji si postavio? 

 

Eto za ubuduce ko cita ovu temu i ko uzima novi tv, Sharp kurcu ne valja, barem ovi aquos modeli. 

Review sam kacio da bih pokazao o kojem modelu razmisljam, a ne zato sto se slazem sa ocenom. Karakteristike su zadovoljavale moju potraznju. Za ovih metar dana sam imao problem sa hvatanjem wi-fi-ja, ali je u poslednjih nekoliko dana njegovog rada i to sljakalo dobro, i i sto sam ga jednom na daljinac upalio iz drugog treceg puta. Ovaj prestanak rada je bio kao grom iz vedra neba, jer je poslednih dana svog zivota tv odlicno radio.

 

Nije problem imam garanciju, nego me mrzi da se iscimam za reklamaciju. A i sada poceo nba play off, pa se vracam na gledanje preko lap topa. Bar da je tv sacekao da se zavrsi nba sezona, pizda mu materina

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mr clutch said:

Nemoj da se neko zajebao i uzeo ovaj model. Evo prekjuce mi zabo daljinac i ne mogu vise da upalim TV, a tek metar dana proslo od kada sam ga pazario. Podrazumeva se da sam pokusao da ga upalim i sa novim baterijama.

 

@MrTripleDouble, tebe cu da upucam prvi put kada te budem video. Ne umes da javis na vreme, neko tek kada sam ga pazario. :default_2guns:😁

Kupio si preko oglasa? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, realno *w said:

neka iskustva sa Hisense?

 

 

Recimo ovakvo nešto https://gigatron.rs/televizori/hisense-televizor-55a7500f-smart-crnisivi-368898

 

Koliko sam ja upoznat delovi se dovoze iz Kine i sklapaju u Valjevu, zato je cena nešto niža. Hisense traži proboj na evropsko tržište, dosta ulaže, ne drži me za reč ali kako sam čuo trebalo je da budu jedni od glavnih sponzora EURO 2020 i Olimpijskih igara u Tokiju. Do sada sam o njihovoj robi čuo samo pozitivno. Nije Sony ili LG, ali je kilometrima iznad Tesla, Vox i tome slično.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Koliko sam ja upoznat delovi se dovoze iz Kine i sklapaju u Valjevu, zato je cena nešto niža. Hisense traži proboj na evropsko tržište, dosta ulaže, ne drži me za reč ali kako sam čuo trebalo je da budu jedni od glavnih sponzora EURO 2020 i Olimpijskih igara u Tokiju. Do sada sam o njihovoj robi čuo samo pozitivno. Nije Sony ili LG, ali je kilometrima iznad Tesla, Vox i tome slično.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2020 at 9:37 PM, mr clutch said:

Nemoj da se neko zajebao i uzeo ovaj model. Evo prekjuce mi zabo daljinac i ne mogu vise da upalim TV, a tek metar dana proslo od kada sam ga pazario. Podrazumeva se da sam pokusao da ga upalim i sa novim baterijama.

 

@MrTripleDouble, tebe cu da upucam prvi put kada te budem video. Ne umes da javis na vreme, neko tek kada sam ga pazario. :default_2guns:😁

Da se izvinem sharpu za losu reklamu. Izgleda da boldovane baterije nisu potpuno friske, iako su se nalazile u pakovanju, takodje su boldovane baterije radile na daljincu od resivera.

 

Stavio sam nove baterije iz drugog pakovanja i tv radi kao svicarski sat. 😁

 

Izvinjam se i svima koji citaju za pogresnu antipreporuku.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...