Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 hour ago, panda_bg said:

Ajmo ovako pdf kao dokument je nebitan. Taj pdf se generise na zahtev i moze se generisati nebrojeno puta. ID koji je napisan na tom pdf-u je onaj koji odgovara datumu 26.12. i on se ne moze promeniti nikako. Takav ID meni ukazuje da je rezultat nekog testa zvanicno unet u sistem Batuta 26.12. i to je jedino sto je sigurno (to dokazuje i onaj grafik na kome je prikazano kako rastu ID-jevi sa protokom vremena). Da li je to bio test koji je radjen 16.12. ili je to neki fiktivni test sa izmanipulisanim podacima (datum, potvrdjeno prisustvo virusa) - to niko od nas ne moze sa sigurnoscu da tvdi. 

na osnovu cega tvrdis da ID koji vidimo na dokumentu, gde zapravo i pise Sifra potvrde, nije ID PDF-a vec testiranja?

potvrda = dokument, pdf

 

mislim ne tvrdim ni ja da jeste tako, samo da je to sasvim moguca opcija

i samim tim ne postoji dovoljno informacija da se novak apriori optuzi da je fejkovao test

 

isto, iz infrastrukturnog ugla, PDF ne mora da se generise nebrojeno puta

ima smisla da se generise jednom, prvi put kada se ocita QR kod, dobije svoj ID i takav smesti na server

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

.

 

Neobican antivaxxer kome se ljudi zahvaljuju na vakcini..po izboru..

 

 

Koliko znam on nikada nije pozvao ljude da se ne vakcinišu. Ima svoje razloge.

On je antivakser isti koliko je antisrbin u očima sns idiota onaj ko ne želi da ratuje za svete srpske zemlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

utice i na jedno i na drugo

Jbg, onda mu zabraniti da govori. To sto ne zeli da primi vakcinu ga ne svrstava automatski u antivaksere. Covek ne zeli da se vakcinise ko zna iz kog razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

isto, iz infrastrukturnog ugla, PDF ne mora da se generise nebrojeno puta

ima smisla da se generise jednom, prvi put kada se ocita QR kod, dobije svoj ID i takav smesti na server

 

 

Vidis, ja bi radio obrnuto. Ako cuvas PDF, to znaci da ti treba neki kontent server gde ces da ih cuvas i pravis traffic prvo izmedju tog servera i app servera i posle ka korisniku. Druga solucija je da imas funkciju koja ce da ga generise po potrebi i salje korisniku. U prvom slucaju arcis resurse baze, u drugom samo CPU i to samo po potrebi...

 

my 5c, savrseno nerelevantno, ali zabavno nama gikovima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Jbg, onda mu zabraniti da govori. To sto ne zeli da primi vakcinu ga ne svrstava automatski u antivaksere. Covek ne zeli da se vakcinise ko zna iz kog razloga.

a moze i da se obrati paznja na to sta se govori javno u situaciji kad predstavljas uzor milionima ljudi

kao sto ogroman broj selebritija i radi

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, attolini said:

.

 

Neobican antivaxxer kome se ljudi zahvaljuju na vakcini..po izboru..

 

 

 

Nema to veze. Definicija reči je namerno proširena, kako bi obuzela što veči krug ljudi, pogotovo one koji bi tu kao nešto da misle po svoje. Sama reč ne služi ničem drugom nego da ponižava, stigmatizuje i zastrašuje tu grupu ljudi. A posebno zanimljivo je, da je pretežno koristi grupacija ljudi, koja se gnuša na mnoge druge reči koje služe istim ili sličnim svrhama. Ali eto, ova im ne smeta toliko.

 

Mene lično boli q. Ali volim tako ponekad da filozofiram na temu licemerstva i dvostrukih standarda

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sreta-steta said:

 

Vidis, ja bi radio obrnuto. Ako cuvas PDF, to znaci da ti treba neki kontent server gde ces da ih cuvas i pravis traffic prvo izmedju tog servera i app servera i posle ka korisniku. Druga solucija je da imas funkciju koja ce da ga generise po potrebi i salje korisniku. U prvom slucaju arcis resurse baze, u drugom samo CPU i to samo po potrebi...

 

my 5c, savrseno nerelevantno, ali zabavno nama gikovima. 

naravno, ja nisam ni rekao da je ovo gore idealna postavka, vec sasvim moguca

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

a moze i da se obrati paznja na to sta se govori javno u situaciji kad predstavljas uzor milionima ljudi

kao sto ogroman broj selebritija i radi

Ok, ali sta da kaze po pitanju vakcina. Ja se nisam vakcinisao, ali vi se vakcinisete. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Nema to veze. Definicija reči je namerno proširena, kako bi obuzela što veči krug ljudi, pogotovo one koji bi tu kao nešto da misle po svoje. Sama reč ne služi ničem drugom nego da ponižava, stigmatizuje i zastrašuje tu grupu ljudi. A posebno zanimljivo je, da je pretežno koristi grupacija ljudi, koja se gnuša na mnoge druge reči koje služe istim ili sličnim svrhama. Ali eto, ova im ne smeta toliko.

 

Mene lično boli q. Ali volim tako ponekad da filozofiram na temu licemerstva i dvostrukih standarda

 

.

 

Kad sam se vratio na forum pre par meseci,..gore sam bio docekan na noz, jer sam stava da je hard waxx opcija samo druga strana medalje antivaxx opcije, i citajuci ovih poslednjih xy stranica i dalje tako mislim..to je postalo kao religija, panacea za sve probleme na svetu, tacka od koje sve krece i na kojoj se sve zavrsava...

 

Kako ja vidim Novak uopste nije antivaxxer makar ne u klasicnom smislu te reci...Najdalje sto se moze reci je " frik", covek koji zivi s takvim zivotnim navikama , pravilima koji zahtevaju uzasnu samodisciplinu...stalno pomerajucci granice svog tela i svog uma...

 

i da li je on zamislio da ce njegova treca cakra da izgubi na intezitetu je njegovo pravo sve dok vakcina nije obavezna...

 

.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

.

 

Kad sam se vratio na forum pre par meseci,..gore sam bio docekan na noz, jer sam stava da je hard waxx opcija samo druga strana medalje antivaxx opcije, i citajuci ovih poslednjih xy stranica i dalje tako mislim..to je postalo kao religija, panacea za sve probleme na svetu, tacka od koje sve krece i na kojoj se sve zavrsava...

 

Kako ja vidim Novak uopste nije antivaxxer makar ne u klasicnom smislu te reci...Najdalje sto se moze reci je " frik", covek koji zivi s takvim zivotnim navikama , pravilima koji zahtevaju uzasnu samodisciplinu...stalno pomerajucci granice svog tela i svog uma...

 

i da li je on zamislio da ce njegova treca cakra da izgubi na intezitetu je njegovo pravo sve dok vakcina nije obavezna...

 

.

ti to nesto imas protiv mene (drugi kolega mi objasnio ko sam)? :classic_biggrin::lol_2:

 

ali najbolje sto ce da mu sude jer su neki smislili da se identifikuju s njim! ucitali mu nesto i identifikuju se. da li se to ikada u bilo kojoj demokratskoj zemlji desilo?

 

sad bi mogao Ozmo da posalje Novakovim advokatima onu izjavu CEO Fajzera :classic_biggrin: Kakav bi to stos bio!

Plus da se konacno negde u javnosti razjasni sta je tacno Novak rekao i kad. pa nek pustaju i snimak onog chata s srpskim teniserima na srpskom, uz ovlascenog prevodioca a ne google-translate eksperte. plus priloze intervju ta NYT s Clareyem. I da se konacno skine ta etiketa antivaxera koju su mu nalepili novinari i fanovi protivnika.

 

(trenutno me apsolutno ne interesuje AO i njegovo ucesce, ove druge stvari su bitnije)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

Iskaz ministra razlikuje se od prvobitnog, pa sada po njemu Đoković predstavlja mali rizik za javno zdravlje Australije. 

 

Ako je ovo tacno, tu zemlju bolje da vode kenguri

Dakle šta znamo za sada:

- ministar ne spori validnost vize, ondosno medicinsko izuzeće je uvaženo

- Đoković nije rizik ili je mali rizik za javno zdravlje (u ovom slučaju su manje više svi rizik, veći ili manji, ako se uzme brzina širenja Omikrona)

- želimo da ga deportujemo zato što Đoković može da utiče na odbojnost prema vakcini (ovo je po malo smešno, posebno ako se uzme da Australija ima 90% vakcinisanih, i plus što ovo priču oko vakcine nije započeo Đoković, nego baš njihova vlada - dakle po meni veći rizik su upravo oni)

 

Ukratko, hoćemo da ga deportujemo, zato što hoćemo da ga deportujemo. Ono što je najgore ova igra može da se vodi u nedogled i da ponovo sud poništi odluku, a da opet ministar ukine vizu.

 

Neverovatno.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  

7 minutes ago, Don Juan said:

Ukratko, hoćemo da ga deportujemo, zato što hoćemo da ga deportujemo. Ono što je najgore ova igra može da se vodi u nedogled i da ponovo sud poništi odluku, a da opet ministar ukine vizu.

 

Pa to, jasno je da su u petak u 18 dostavili odluku advokatima da bi maksimalno povećali šansu da propusti meč u ponedeljak.

 

Ako ne propusti taj i pobedi, poništiće mu vizu verovatno opet sve dok na kraju ne propusti meč zbog pritvora ili ne izgubi zbog iscrpljivanja. Praktično nema teorije da osvoji AO pod tim uslovima.

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

ti to nesto imas protiv mene (drugi kolega mi objasnio ko sam)? :classic_biggrin::lol_2:

 

ali najbolje sto ce da mu sude jer su neki smislili da se identifikuju s njim! ucitali mu nesto i identifikuju se. da li se to ikada u bilo kojoj demokratskoj zemlji desilo?

 

sad bi mogao Ozmo da posalje Novakovim advokatima onu izjavu CEO Fajzera :classic_biggrin: Kakav bi to stos bio!

Plus da se konacno negde u javnosti razjasni sta je tacno Novak rekao i kad. pa nek pustaju i snimak onog chata s srpskim teniserima na srpskom, uz ovlascenog prevodioca a ne google-translate eksperte. plus priloze intervju ta NYT s Clareyem. I da se konacno skine ta etiketa antivaxera koju su mu nalepili novinari i fanovi protivnika.

 

(trenutno me apsolutno ne interesuje AO i njegovo ucesce, ove druge stvari su bitnije)

 

 

.

 

Drugi kolega veoma gresi😉...naravno da nemam nista protiv tebe, zalagati se za obaveznu vakcinaciju je normalno...lov na vestice, i ne sagledavanje krajnih dometa vakcine je sasvim nesto drugo, i tebe tu nikako ne vidim...

 

Za ovo ostalo se slazemo, kao i obicno...sam advokat tvrdi da stav ministra potpuno iracionalan i zasnovan na samo dve izjave...

 

.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu cega tvrdis da ID koji vidimo na dokumentu, gde zapravo i pise Sifra potvrde, nije ID PDF-a vec testiranja?

potvrda = dokument, pdf

 

mislim ne tvrdim ni ja da jeste tako, samo da je to sasvim moguca opcija

i samim tim ne postoji dovoljno informacija da se novak apriori optuzi da je fejkovao test

 

isto, iz infrastrukturnog ugla, PDF ne mora da se generise nebrojeno puta

ima smisla da se generise jednom, prvi put kada se ocita QR kod, dobije svoj ID i takav smesti na server

 

Bold 1: Recimo na osnovu svoje potvrde od letos, koja je generisana pre neki dan sa istim brojem koji je imala i letos. Dakle, to je ID koji je nepromenljiv. Ako bi se menjali tek tako, ode integritet baze u pm. 

 

Bold 2: Tebi je to logicno, meni nije. Ovakvi dokumenti se iz prakticnih razloga generisu on demand (iliti na zahtev). Znaci, imas podatke u bazi, samo na zahtev dobijes pdf, a taj pdf nikada nije fizicki sacuvan na serveru. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Dakle šta znamo za sada:

- ministar ne spori validnost vize, ondosno medicinsko izuzeće je uvaženo

- Đoković nije rizik ili je mali rizik za javno zdravlje (u ovom slučaju su manje više svi rizik, veći ili manji, ako se uzme brzina širenja Omikrona)

- želimo da ga deportujemo zato što Đoković može da utiče na odbojnost prema vakcini (ovo je po malo smešno, posebno ako se uzme da Australija ima 90% vakcinisanih, i plus što ovo priču oko vakcine nije započeo Đoković, nego baš njihova vlada - dakle po meni veći rizik su upravo oni)

 

Ukratko, hoćemo da ga deportujemo, zato što hoćemo da ga deportujemo. Ono što je najgore ova igra može da se vodi u nedogled i da ponovo sud poništi odluku, a da opet ministar ukine vizu.

 

Neverovatno.

 

Ukoliko je tvoje rezonovanje tacno, onda mi se cini da je taktika da se udje u dokazivanje ovoga pod tri , a to sigurno ne moze brzo, i da mu se dozvoli da igra tenis u medjuvremenu. 

Link to comment
Share on other sites

Шта се дешава, нисам стигао од посла ништа да прочитам од јутрос када су објавили да му је поново укинута виза. Да ли су коначно успели да га сместе на авион?

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...