Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Quote

ne brinite, nije zarazio nikoga, jer nije bio ni pozitivan

 

ako forumasi i ko jos ne, kaze da je mogao, onda je tako .hebes nauku i iskustva do sad .

 

sad  ce i australijski politicari da objasne kako su spasili svoj kontinent od onoooolikog broja pozitivnih  sa novakovom deportacijom. 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milica said:

Ovo sa Spanijom je po meni problem zbog koga mogu, mozda i u zatvor da ga strpaju. Agent pogresio mu nije nikakvo opravdanje. 

Ma to je obicna tehnikalija.

Pa coveku je Spa maltene prva kuca sada.

Kako to utice na bilo sta?

I onaj bivsi prvi covek za imigraciju je izjavio danas da on to ne bi razmatrao kao neki prekrsaj.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ozu said:

 

zato sto drugacije nije mogao da stigne da dobije izuzece : 16+14 = 30dec. kraj godine

ne brinite, nije zarazio nikoga, jer nije bio ni pozitivan

pa mogao je da lazira da je bio pozitivan odmah posle povratka s DC u Madridu, sto bi cekao poslednji trenutak? Tad bi bas upao u onaj rok koji je AO dao za predaju zahteva za izuzece.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Koja je procedura ako donesu odluku o deportaciji, da li automatski leti ili ide na sud opet? ako ide na sud da li ceka sudjenje na slobodi i dali bi u tom slucaju mogao da igra do sudjenja? 

kako sam shvatio, zavisi na osnovu cega je donesu

ako je to ono diskreciono pravo ministra - tu nema zalbe, nego odmah deportacija

ako je neki drugi osnov, onda moze da se ulozi zalba

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

pa mogao je da lazira da je bio pozitivan odmah posle povratka s DC u Madridu, sto bi cekao poslednji trenutak? Tad bi bas upao u onaj rok koji je AO dao za predaju zahteva za izuzece.

 

alibi, tekma zvezda barsa. bio negativan jbg

Link to comment
Share on other sites

Posle svega, nema šanse da ga ne deportuju, daj Bože da se završi samo na tome.

 

Ako je već smuljano sve i svašta, a jeste, ovo saopštenje mu dođe kao šibanje mrtvog konja, potpuno nepotrebno i kontraproduktivno.

 

Čuj molim te, nisam muljao, samo sam malo muljao.

 

Šteta što se ne igra u Srbiji, do sad bi bila završena sva suđenja ali onima koji ga napadaju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

 

Covid ambulante su ti prva linija - tu se testiraju, uradi lab i eventualno rtg ako ima potrebe, prepise terapija i otvara bolovanje. Ako se proceni da je pacijent tezi onda se upucuje u covid tijazni centar (druga linija odbrane) - tu vec ima neki vid dnevne bolnice, ct itd a ako i tamo procene da je los onda ide u covid bolnicu (treca linija).

 

Obicno ima neki sator ispred covid ambulanti i jeste lose sto se mezaju potencijalno zarazeni i nezarazeni ali mnogo bi bilo gore da ih pustis u Dom zdravlja gde su oni koji nemaju simptome covid infekcije.

 

Hvala na odgovoru.

 

Meni je recimo čudno da u Srbiji nisu kopriani neki sistemi iz inostranstva. Recimo koliko su meni pričali ljudi koji su išli kroz sistem u Sloveniji, ta prva linija odbrane je skoro pa bezkontaktna. Osetiš da imaš simptome. Doktor ti da tačan termin za drive-in testiranje u što kračem roku (to kad su bile baš gužve). test dobiješ na telefon. Pozitivnog zovnu iz instituta za javno zdravlje sa daljim uputstvima šta i kako. Doktor mislim da ti predloži par stvari sa kojima kao nešto pomažu da se situacija ne pogoršava i to je to. Ako osetiš da ide na gore, opet zoveš i onda verovatno upadaš u tu drugu liniju.

 

Evo recimo pre mesec dana je jedan moj drugar zakačio i prošao kroz ove faze opisane gore. Sa tim da je imao noču poteškoče sa disanjem i zvao doktora. Dali mu neku spravu što meri nivo kiseonika u krvi, i rekli zovi ponovo ako padne ispod te i te granice.

 

Opisani sistem verovatno i objašnjava zašto u Sloveniji skoro da nije bilo nastradalih medicinskih radnika, jer nisu dolazili u kontakt sa velikim brojem ljudi u ranoj fazi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbg, nadam se da ga nece deportovati, ali ako ga deportuju sam je kriv. Previse je gresaka napravio, pocevsi od one objave gde je morao svima da napise da je dobio izuzece, koja je bila prst u oko ocigledno, sranje sa L ekipom, stikliranje pogresnog polja u ovako delikatnoj situaciji (ovo se ni meni ne desava).

Definitivno mora da promeni pristup i promeni ljude oko sebe, da bi spasio ovo sto mu je ostalo do kraja karijere.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oni hoce da ga izbace zato sto se neodgovorno ponasao jer je razgovarao sa novinarima kada je bio pozitivan. Kakve to veze ima sada?  Mogao je da vozi pod dejstvom alkohola pre mesec dana, pa da ga zato isteraju.

Sem tog štikliranja oko toga da li je jos negde putovao,  ima li za jos nesto da se uhvate ili ne. Ako ce zbog toga da ga isteraju, pa neka ga isteraju, kad vec ne mogu da ga linčuju. I neka se teraju vise. Nesto teze reci za njihove postupke iz šupka Evrope je nedozvoljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored svih grešaka/neodgovornosti, kako Novaka tako i australijskih političara, mene najviše fascinira amaterizam kojim su i on i oni pristupili ovom slučaju.

 

On, legenda jednog sporta, svetska faca velikog iskustva, majstor fokusa, ne ume da pripremi (ili čak smulja) sve korake za odlazak na ovakav put.

 

Oni, na čelu jedne od najrazvijenijih svetskih država, blamiraju se izjavama, procedurama i postupcima prethodnih dana, priprema i sprovođenje - nula.

 

Šta onda da očekuješ od rendom likova? Dobro se ova lopta još i vrti...

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

Negde sam nasla da moze da bude problem jer je na aerodromu izjavio da je pozitivan od 16.12., a sad je rekao da nije znao, nego da je saznao to tek 17.12. uvece.

pa bio je pozitivan 16.12. samo sto je tu informaciju dobio 17.12.

formulacija je valjda bila da je bio testiran i dijagnostikovan 16.12. pa ti sad tumaci u kom trenutku je neko dijagnostikovan: kad je test zavrsen ili kad mu je saopsteno a on primio k znanju.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...