Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

52 minutes ago, erwin said:

  

 

 

(od 0:58)

Medo se sprda sa publikom :thumbup:

Vrlo inteligentan lik, mentalno jaci od Novaka, zna cak i sa pomahnitalom ruljom da izadje na kraj. Da im uz osmeh kaze da imaju nizak IQ, jer oni to prosto zele :thumbsup:

Edited by Milica
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Završi miks dubl meč u pola 3 ujutro. Pobijedili Furlis i Kubler, koji su i u ovom meču spasili meč loptu, nakon što su u prvom kolu protiv para Stojanović/Pavić spasili dvije a u idućem kolu protiv para Stosur/Ebden čak četiri (i to su tri puta protivnici imali meč loptu na svom servisu)! U oba ta meča su izgubili prvi set. U četvrtfinalu su pobijedili par Mirza/Ram 2-0 da bi sad u polufinalu dobili Hradecku i Escobara nakon uvjerljivog gubitka prvog seta. Koliko vidim, ovo su im prvi nastupi u miksu u karijeri uopće (Kubler je imao jedan meč 2019. i izgubio ga)! U finalu ih čekaju prekaljeni Mladenović i Dodig ali imam osjećaj da bi australska fairy tale mogla imati najsretniji završetak. Očito su kliknuli i odgovara im uloga underdoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Medvedevim i spominjanjem Djokovica je samo iskrena i instinktivna reakcija, i dokaz da je Djokovicevo ime postalo sinonim uz "tenis", kao sto ce vecina ljudi da kaze Dzordan na pominjanje kosarke. Onda malo razmislis pa kazes Kobi Brajant i Lebron Dzejms, al ono prvo sto si rekao je bilo najiskrenije i najspontanije.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Fini mecevi na ovom Australian Openu..

 

Gledao sam Nadala i Shapovalova i stvarno retko koji teniser me onako iritirao kao Shapovalov u toku meca. Radovanje i stisnuta pesnica na svaki poen, poklic u stilu idemo jako glasno pola sekunde posle Rafine duple greske za 15-40 u gemu (mislim, uzasno ruzno i neprofesionalno, svako radovanje je ok, al posle protivnikove duple ne bas). A da se ne zaboravi da je i Shapovalov sa svojim izlivima besa umalo ubio sudiju, u mecu Dejvis Kupa 2017. Slicno kao neki, hm...  Jos se tu slepac buni za Nadalovo vreme kad je bilo jasno da coveku nije dobro, i jos nije uzeo full medical tajmaut, nego samo da dobije tablete protiv bolova.. big deal..  Pobedio je jer je bolji igrac, servirao dobro u kljucnim momentima i to je to. Sa ovakvim servisom, Rafa ima cemu da se nada... Deluje mi da je konacno probio tu barijeru da mora da rilja za svaki poen i igra defanzivno, vec vise agresivnije, ide vise na mrezu jer ima sjajne voleje i gleda da ulaze sto vise u servis. Prosto, nateran je na tako nesto, nije ni za njega vise da se beskonacno kolje u razmenama... Tako da definitivno ima cemu da se nada ovde, posebno jer deluje ni da Medvedev nije na top nivou

 

Sa velikom paznjom gledao sam Monfa i Beretenija, to mi je onako bio derbi QF-a i znao da sam da mora ici u pet setova. Monfis dok se probudio, Beretini je vec vodio 2-0 u setovima - stara prica povuce se iza osnovne linije i salje balone, Beretini ga gazi servisom i fh-om. Bio je 1 gem od 12min gde Monf nije iskoristio puno brejk lopti na Beretinijev serivs u drugom setu na 2-3 , posle toga odmah je usledio brejk za Matea i priveo je set kraju. Monf ga je izgazio u 3. i 4. setu kada je logicno prisao liniji i krenuo da igra agresivno i cetvrti set je cak zavrsio duplim brejkom, i pokazao da je u vakuumu i bolji i talentovaniji igrac, medjutim onda krece peti set i odmah gubi brejk, pocinje da gresi bezveze i odjednom se raspada, ovaj to koristi i resava ga 6-2. Jednostavno, nivo igre iz 3 i 4 seta i prva 2+5 su ogromne razlike kod Monfisa , 2 razlicita igraca i Beretini koji je konstantan i zalaze se, trudi se, ponovo ga pobedjuje kao i u QF USO 2019. i zakazuje SF slema sa Rafaelom. 

 

Mene Beretini dosta podseca na Congu. To je taj tip igraca, visok, krupan, tezak, fiziciki snazan, kome se igra bazira na snaznom servisu i dobrim varijacijama istog,potom ubicacno jak FH, sigurna i kvalitetna igra na mrezi, i nedostatak tog BH-a za najvise ciljeve. I Conga je tu neretko igrao slajs, bekend tvrd, nesiguran, tehnicki los, ponekad opali neki viner, ali je u sustini - udarac u duzoj razmeni .. Conga je cak iz trka kad igra pasing poceo da forsira neke jednorucne bezvezne bekhende... Tako da me ne bi cudilo da on probija do zavrsnica slemova posto je kosntantan i nece izgubiti od nekih "levih" , a pritom je jedan od najboljih na travi.. Navijam za njega, drag mi je igrac, ali u ovim okolnostima navijam jako za Nadala. 21i slem chance je veliki ulog i ovo su mecevi gde Nadal moze da probije svoju marginu kao Djokovic na RG-u i ima 2+ od svakog slema, da uradi nesto sto se ipak od njega ne ocekuje i otvori tu trku za Goata (istu stvar je i Novak uradio osvojivsi RG, pa potom i Wimbledon). Sansa je velika jer Beretinija ce najverovatnije dobiti, a potom Med-Cici jbg za takav veliki rezultat moras i da pobedis nekog vanserijskog igraca...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

Cak i da Djokovic bude GOAT statisticki

 

 

FKD_qX4VcAEx7rU?format=jpg&name=medium

 

Fale doduše OI, gde je Nadal najbolji sa zlatom (najbolji od ove trojice, ne i ukupno pošto Mari ima dva zlata), a Đoković najgori sa bronzom.

Edited by erwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

lol nidje veze. Cak i da Djokovic bude GOAT statisticki, njih trojica su jako blizu.


Sa Dzordanom Kobija i Lebrona mogu da porede samo neznalice i fan bojevi, bukvalno kao da poredis Maradonu i Lotara Mateusa.

Na kraju karijerere Djokovic ce u odnosu na Federera (Nadala izbacujem iz razmatranja za GOAT, on je kralj sljake, i to je to 😄 ), biti mnogo vise nego sto je Dzordan u odnosu na Lebrona statisticki. Slazemo se ti i ja da je Dzordan najbolji ikad prosto po "umetnickom dojmu" i necemu sto se ne moze iskazati statistikom (jer, npr. Bil Rasel "sije" Dzordana 11-6 u broju prstenova), ali isto tako smatram da nivo igre i "crtanja po terenu" koji je Djokovic pokazao samo po sebi moze da se stavi u tu GOAT kategoriju bez gledanja statistike.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Fale doduše OI, gde je Nadal najbolji sa zlatom (najbolji od ove trojice, ne i ukupno pošto Mari ima dva zlata), a Đoković najgori sa bronzom.

 

OI su negde izmedju 500 turnira i mastersa (kad su svojevremeno davani bodovi to je i bilo tako), dakle ne spada bas u "elitne" turnire.

 

OI se ne moze porediti s ostalim turnirima prosto jer "ulaz" na olimpijski turnir nije slobodan za sve tenisere (kao kod ostalih, regularnih turnira) vec je ogranicen maksimalnim brojem igraca koje jedna zemlja moze da posalje (iako npr. po rang listi oni bi trebalo da imaju pravo da igraju). U ovom slucaju su igraci iz velikih teniskih nacija posebno osteceni jer ne moze vise od 4 igraca da ode da se takmici iako ih npr. ima 6 koji bi po renkingu upali na olimpijski turnir.

 

Plus ima uslov da igrac mora da bude u dobrim odnosima s teniskom federacijom svoje zemlje (oni mogu da ga ne pozovu u olimpijski tim, kao sto je npr. Francuska odbila da pozove Pera iako je ovaj po rang listi bio dovoljno visoko plasiran da bude izabran u francuski  tim).

 

OI su postale vaznije u teniskom svetu od igara u Pekingu, od kad su Big4 (+ sestre Williams) poceli da ih percipiraju kao bitne. Tenis nije bio deo OI od 1924. do 1988. godine (kad je bio "eksperimentalno" ponovo uvrsten). Pobednici u muskoj konkurenciji od tada su bili:

1988 - MIloslav Mecir

1992 - Marc Rosset

1996 - Agasi

2000 - Kafeljnikov

2004 - Massu

2008 - Nadal

2012 i 2016 - Endi

2020 - Zverev

 

Inace, Endi pored 2 zlata u singlu ima i srebro u miksu.

A apsolutni OI GOAT je Venus Viliams s 4 zlata (1 singl i 3 dubl) i 1 srebrom (miks), a odmah iza nje je Serena s 4 zlata (1 singl i 3 dubl).

 

 

inace, ovo je sajt gde su pokusali da iskombinuju sve relevantne parametre za debatu o GOAT-u:

https://www.ultimatetennisstatistics.com/goatList

1. Novak - 969

2. Fed - 936

3. Nadal - 848 - "ubija ga" 2 godine manje na #1 od Feda i 3 od Novaka. 

4. Konors - 616 - dosta bodova mu vuce broj titula osvojenih u karijeri (najvise u open eri), kao i sedmice kao #1 (5. u open eri)

5. Lendl - 606 - dosta bodova mu vuce broj sedmice kao #1 (4. u open eri), kao i  broj titula osvojenih u karijeri (3. u open eri)

6. Sampras - 523 - tek 9. po ukupnom broju osvojenih titula

7. Mekinro - 514 - dosta bodova mu vuce broj titula osvojenih u karijeri (6. u open eri), kao i sedmice kao #1 (7. u open eri)

8. Borg - 483 - "ubija ga" mnogo manje sedmican kao #1, kao i tek 8. mesto po broju osvojenih titula.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Strašno dosadan meč. Naravno da su ženska  polufinala bila sjajna kad su ih igrali u grobljanskom terminu pa ovde nije moglo da se gleda :classic_rolleyes: sad kad su konačno u normalnom terminu, neće imati šta da se vidi.

Ja navijam da osvoji Iga što je verovatno poljubac smrti :classic_biggrin:

Barti jako pametno igra za razliku od Kiz, i simpatična mi je, ali ne mogu stvarno da navijam da baš ove godine australijska publika dobije domaću šampionku, mnogo će im biti i trofej u dublu.

Naravno sve ovo znači da Barti osvaja, nema se šta reći.

 

Link to comment
Share on other sites

Ešli Barti bez konkurencije. Igra se devojka. Kirgios Kokinakis, pisao sam da bi mogli do titule, i mislim da će je i uzeti..

Đoković po svim statističkim parametrima GOAT, već sad. Do kraja njihovih karijera će to biti još više izraženo, i ne trebaš previše mudar da bi to shvatio.. Roger do kraja karijere može uzeti samo Bazel, ili Hale, čisto da se oprosti sa stilom. Nadal će povući još neki masters na šljaci, a prioritet u naredne dve godine je RG.. možda ga uzme još jednom. Đoković, može da juri titulu gde god se pojavi, još uvek..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije joj to mnogo vredelo kad nije dobila finale, ali ovako pošto znamo da ga je kasnije ipak osvojila mnogo je impresivnije :classic_biggrin:

8 minutes ago, Boxy said:

Meri Pirs samo 10 gemova izgubila :classic_ohmy:

 

 

 

Ovde servis pravi najveću razliku, naravno ima i do riterniranja protivnice, ali ne sećam se da je Iga ranije servirala ovoliko loše :smiley33:

Kako god, dva dosadna finala, još ću morati za Barti da navijam prekosutra :frusty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...