Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

5 minutes ago, Boxy said:

 

Ali ponovo je podloga presudna, a ne podloga jer bi igrao na podlozi koju voli pred publikom koja ga mrzi.

 

Vec sam napisala, smatram da je istina negde izmedju vasa 2 stava, niti je on cvecka, a publika tek nije, ali jednostavno mi je ovaj deo zasmetao.

 

Mislim da je ovo iskoristio da pocrta stav da igra za sebe. U smislu biram i omiljenu podlogu i svoj narod (takoreći win-win situaciju).

 

Nije on cvećka, pisala sam već da ima taj drčan i napadački stav (koji se meni i dopada), ali to ne znači da je opravdano tretirati ga kao smeće. Na kraju krajeva, neko ko je veliki i u porazu ne može biti smeće.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nego, treba li da se podsetimo sta je Nadal rekao o publici tokom ATPCupa pre 2 godine kad je Spanija igrala protiv Srbije? Pa kad su australijski Srbi napravili atmosferu koja se Rafici nije svidela?

https://sportstar.thehindu.com/tennis-videos/rafael-nadal-slams-serbia-fans-with-no-respect-comment-atp-cup-final-serbia-spain/article30555828.ece

 

A daleko od toga da je bila nivoa ovogodisnje publike na AO ili one iz finala USO2015. On se nadje jednom u situaciji da publika vise navija za protivnika (i jednom da je publika na Novakovoj strani)  i odmah krece da kuka, a ovde se kritikuju igraci koji su maltretirani od strane Nadalovih fanova. Pri cemu Rafica ovog puta ne pominje kako

"sometimes people from some countries probably don't understand how tennis works. they think it's about football and the atmosphere in tennis is different. The respect for the players should be there and at some point I think the respect from a small part of the crowd was not there."

 

kako batina po tudjim ledjima ne boli nista, a po svojim odmah zaboli... :classic_dry:

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

nego, treba li da se podsetimo sta je Nadal rekao o publici tokom ATPCupa pre 2 godine kad je Spanija igrala protiv Srbije? Pa kad su australijski Srbi napravili atmosferu koja se Rafici nije svidela?

https://sportstar.thehindu.com/tennis-videos/rafael-nadal-slams-serbia-fans-with-no-respect-comment-atp-cup-final-serbia-spain/article30555828.ece

 

A daleko od toga da je bila nivoa ovogodisnje publike na AO ili one iz finala USO2015. On se nadje jednom u situaciji da publika vise navija za protivnika (i jednom da je publika na Novakovoj strani)  i odmah krece da kuka, a ovde se kritikuju igraci koji su maltretirani od strane Nadalovih fanova. Pri cemu Rafica ovog puta ne pominje kako

"sometimes people from some countries probably don't understand how tennis works. they think it's about football and the atmosphere in tennis is different. The respect for the players should be there and at some point I think the respect from a small part of the crowd was not there."

 

kako batina po tudjim ledjima ne boli nista, a po svojim odmah zaboli... :classic_dry:

 

 

Ijaoo, da. 😄 Potpuno sam zaboravila na ovo. 😄 Kako se Rafa žalio a publika je samo malo glasnije navijala ZA Novaka. Hoćemo da kažemo kako je "kukao"? Dok je sad okej što je ceo stadion više navijao protiv Mede nego za Nadala. 

Link to comment
Share on other sites

Pretekao ovaj PavyG, bukvalno sam se zabrinula juce za njega :lol_2:

I nasao jednu jedinu scenu kad je Fed poludeo, za 20 godina koliko je na touru, kao nepobitan dokaz :lol_2:

A kad je igrao protiv Agasija na USO i kad su svi bili protiv njega, to je zaboravio, tj. da se ispravim, ne moze da zaboravi kad najverovatnije tada nije ni pratio tenis :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Boxy, poenta je da nijednom igraču nije prijatno da se suoči sa publikom koja više navija protiv njega nego za protivnika xD

Uvek je Novak bio negativac, a da su Rodžer i Rafa bivali izloženi takvom tretmanu češće u karijeri, letelo bi perje. 

 

Apsolutno se slazem da nikom nije prijatno, ali Fed i Nadal su dobili publiku na svoju stranu, a na tenisu je nazalost ekstremno tanka linija izmedju: navijam za x tenisera i zvizdim y teniseru kad servira.

 

Takode, Fed obicno kulira publiku, niti trazi podrsku niti ih psuje, ovo sto je ovaj izvukao je ja mislim tacno upereno jednoj osobi u publici, a ne svima, sto je velika razlika. A i to je jedna situacija za sve ove godine, jbg.desava se...

2 minutes ago, erwin said:

Tvit nije svež.

 

Pretekao je, ali dominira i dalje :lol_2:

Ne mislim da su Roger i Rafa losi, samo su sebicni, pohlepni i neiskreni :Hail:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

Apsolutno se slazem da nikom nije prijatno, ali Fed i Nadal su dobili publiku na svoju stranu, a na tenisu je nazalost ekstremno tanka linija izmedju: navijam za x tenisera i zvizdim y teniseru kad servira.

 

Takode, Fed obicno kulira publiku, niti trazi podrsku niti ih psuje, ovo sto je ovaj izvukao je ja mislim tacno upereno jednoj osobi u publici, a ne svima, sto je velika razlika. A i to je jedna situacija za sve ove godine, jbg.desava se...

 

To je široka tema, mada ne verujem da bismo se ti i ja složile, ali recimo da smatram da su je pridobili na taj način što su tipični predstavnici tenisera. Kao što je golub tipični predstavnik ptice 😄 Dakle maksimalno su "ispolirani" tako da se uklapaju u sliku o tenisu kao sportu koji se neguje. Oni su gospoda, bez ispada u javnosti, nikada ne iznose otvoren stav, suzdržani su i umereni. Teniski auditorijum jako teško prihvata sve što se ne uklapa u taj okvir - Novaka, Daniila, što da ne i Kirjosa...

Rekla bih da javnost voli sliku o Rodžeru i Rafi koju su stvorili.

 

Ono sa čim se slažem jeste da je tanka linija između navijam za nekog i navijam protiv nekog. Mada stvarno je smešna ironija života - tenis se smatra gospodskim sportom, svi vole gospodu Federera i Nadala, a druge tenisere vređaju kao najveći prostaci. Ni g od gospodskog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

To je široka tema, mada ne verujem da bismo se ti i ja složile, ali recimo da smatram da su je pridobili na taj način što su tipični predstavnici tenisera. Kao što je golub tipični predstavnik ptice 😄 Dakle maksimalno su "ispolirani" tako da se uklapaju u sliku o tenisu kao sportu koji se neguje. Oni su gospoda, bez ispada u javnosti, nikada ne iznose otvoren stav, suzdržani su i umereni. Teniski auditorijum jako teško prihvata sve što se ne uklapa u taj okvir - Novaka, Daniila, što da ne i Kirjosa...

Rekla bih da javnost voli sliku o Rodžeru i Rafi koju su stvorili.

 

Ono sa čim se slažem jeste da je tanka linija između navijam za nekog i navijam protiv nekog. Mada stvarno je smešna ironija života - tenis se smatra gospodskim sportom, svi vole gospodu Federera i Nadala, a druge tenisere vređaju kao najveći prostaci. Ni g od gospodskog.

 

Definitivno se ne slazemo, posebno ne da je Fed neko ko ne iznosi svoj stav, ali je isto tako i Svajcarac i takav je, ne moze on protiv svog mentaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Kako Janko nije znao za te Rafine strucnjake sto "menjaju" stopalo i tako brzo vracaju masinu u pogon :classic_rolleyes:

Sta cekaju Rodja, Wawa, Tim i Delpo? Sto ne traze od Rafe preporuku za strucnjaka/carobnjaka vec gube vreme sa neznalicama? 

Sta bi sa onom flekom na dupetu koja se pojavila nakon drugog seta po odlasku u toalet i kojaje rasla tokom meca? Bocnuo ga neko iz publike :lol_2:

UXwItvT.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boxy said:

 

Takode, Fed obicno kulira publiku, niti trazi podrsku niti ih psuje, ovo sto je ovaj izvukao je ja mislim tacno upereno jednoj osobi u publici, a ne svima, sto je velika razlika. A i to je jedna situacija za sve ove godine, jbg.desava se..

 

hajde, hajde, necemo sad da ponovo pocnemao da se svadjamo kad smo se sasvim lepo slozili proteklih mesec dana :classic_biggrin:

 

musli, i Novak je sasvim lepo "kulirao" publiku na ATPCupu pre 2 godine na mecu Srbija-Spanija. A i Nadal juce...

I Novak specificno uputi "birane reci" pojedincima u publici koje "identifikuje" da su mu slali "poruke mira u ljubavi".

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

hajde, hajde, necemo sad da ponovo pocnemao da se svadjamo kad smo se sasvim lepo slozili proteklih mesec dana :classic_biggrin:

 

musli, i Novak je sasvim lepo "kulirao" publiku na ATPCupu pre 2 godine na mecu Srbija-Spanija. A i Nadal juce...

I Novak specificno uputi "birane reci" pojedincima u publici koje "identifikuje" da su mu slali "poruke mira u ljubavi".

 

Imala bih repliku na ovu repliku, ali ajde, da ne kvarimo, duga je sezona :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Boxy said:

 

Definitivno se ne slazemo, posebno ne da je Fed neko ko ne iznosi svoj stav, ali je isto tako i Svajcarac i takav je, ne moze on protiv svog mentaliteta.

 

Ne može protiv mentaliteta, ni protiv sponzora i PR-a 🤣 Ali da ne kvarimo. 😄

 

U svakom slučaju ne bih ni njemu poželela takav tretman na nekom turniru. Publika treba da se edukuje.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Ne može protiv mentaliteta, ni protiv sponzora i PR-a 🤣 Ali da ne kvarimo. 😄

 

U svakom slučaju ne bih ni njemu poželela takav tretman na nekom turniru. Publika treba da se edukuje.

 

Pa nije on oduvek ovakva zvezda, ljudi malo to smetnu sa uma, kao da je on rodjen sa otprilike 15 slemova i sa ugladjenim imidzom u javnosti. :classic_unsure:

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zar je bilo i toga?

 

jeste, nacicu i snimak.

 

Quote

Someone yelled out - back to Russia, this is absolutely embarrassing and disgraceful. I can’t believe this is happening in our country, the person had to be kicked out #AusOpen #AO2022 #AustralianOpen #Tennis twitter.com/thatcanthappen…

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kriv i dužan said:

Molim malo više poštovanja za ćelave i znojave in general. 

 

Pusti bre ljude, gde ce ti dusa, vidis da je patnja ipak golema... izgleda da je moralo da prenoci za potpun efekat. :wicked:

Lakse je kad se nesreca podeli sa twitter zajednicom :s_d: valjda su i tamo svi pretekli

Edited by Darth Steva
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meda cringe infantilan sa svojim monologom na početku pres konferencije.

 

Sad mož' da formira, recimo, Viber grupu pod nazivom Kako prosuti 2-0 u finalu slema sa Zverkom i Cicipasom (u trećem Meda vodio 3-2 i imao tri vezane brejk lopte, Zverev imao čak i brejk, kad (malo bolje) razmislim, Cici još i da napusti grupu odma': manite me, nisam baš toliki luzer).

---

Samo da nam vakserskeptična budalica prelomi, gledaćemo Big2 sigurno do OI u Parizu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, stray_cat said:

---

Samo da nam vakserskeptična budalica prelomi, gledaćemo Big2 sigurno do OI u Parizu.

Prilicno sam sigurna da on prelomiti nece. Cak mislim da ako nece da ga puste da igra nevakcinisan ce naci i nesto da ga ne puste da igra cak i ako se vakcinise; isto kao sto nije mogao da igra na AO sa trazenim dobijenim papirima. Diskreciono pravo se uvek moze izvuci iz rukava za bilo sta.

Edit : mislim da je svima jasno da bar za RG i W veze sa zdravljem i opstom dobrobiti nema Novakovo eventualno vakcinisanje

Da ne pricamo o tome da bi samo eventualno vakcinisanje trebalo da se odradi na TV u recimo parizu sa ne znam koliko zivih svedoka itd itd a i onda bi se nasao neko (isto kao i ovde na forumu) koji bi stavio sumnju jer ... i novinari koji bi te sumnje preneli itd itd

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...