Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, Mama_mia said:

Pa da, izvucice se, ali ne mogu da verujem da je doslo takvo vreme da se stvari resavaju flasom pica kao da ides kod lekara....ranije su mita bila u koferu ili vrednosnim papirima....

 

Možda jesam karikirao, ali postoji još jeftinije rešenje - ukoliko materijalni dokazi ne postoje, može da kaže da su korišćeni filmski rekviziti i da tako stavi tačku na sve.

 

7 minutes ago, Mama_mia said:

A za to vreme dok JuL jos uvek mrda, ovi, opozicija, se se prepucavaju, ne kapiraju bas nista:

 

Pa kažem ja odavno da je opozicija skup kretena. Mariniku sam cenio, što sam i javno pisao, ali počela je da zabija autogolove još od onog štrajka glađu. A posle će đavo da bude kriv...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Možda jesam karikirao, ali postoji još jeftinije rešenje - ukoliko materijalni dokazi ne postoje, može da kaže da su korišćeni filmski rekviziti i da tako stavi tačku na sve.

 

 

Pa kažem ja odavno da je opozicija skup kretena. Mariniku sam cenio, što sam i javno pisao, ali počela je da zabija autogolove još od onog štrajka glađu. A posle će đavo da bude kriv...

Dao Bog on je to vec i rekao, rastavljao je neku plasticnu minu pred tv kamerama, ismevao N1, mada nije objasnio sta je ekslodiralo na snimku. 

Opozicija nikada gora, ali pogledaj snimak sa SNS skupa Valjevu i razgovor sa gradjanima. :frusty:

Covece to deluje kao drogirano, polovina nema pojma ni kakvi se izbori odrzavaju i ubedjeni su da glasaju za Vucica. Imam utisak da je narod za vreme Turaka bio obrazovaniji nego danas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ne zaboravim, svaki post cu da pocinjem sa `Dosta sam ljuta`

Znaci dosta sam naljucena na porast politickih gluperdi. 

 

Slazem se i sa Djordjem. I sa Dj....

 

Ali dosta sam ljuta i na NATO sto nas je bombama bombardovao. Te bombe su u sebi sadrzavale supstance koje prze mozak. Kulminirace sutra. Hocu da kazem Apokalipsa Danas, Srbija sutra....ako sam uspela da prenesem svoje zbrkane misli jer dosta sam ljuta...

 

Da, nismo samo Marinika i ja ljute. Osvrente se i vidite takvu kolicinu ljutnje i besa na svakom koraku, a to je zato sto se nema resenje, narvno zbog plitkosti..... jedva cekam da se opet pokupim i bezim.....

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJORDJE said:

Covece to deluje kao drogirano, polovina nema pojma ni kakvi se izbori odrzavaju i ubedjeni su da glasaju za Vucica. Imam utisak da je narod za vreme Turaka bio obrazovaniji nego danas.

 

Nisam gledao taj razgovor, mada nema ni potrebe. Juče sam uživo gledao neku babuskeru kako se na automatskoj kasi raspravlja sa nesrećnom kasirkom oko cene jer je smatrala da automatska kasa krade. Cene tri artikla su bile otprilike 150+250+200 dinara, tj. ukupno oko 600, ali je ova smatrala da to košta 500. Kasirka je nudila digitron i papir i olovku da sračuna cene, ali uzalud. Sreća da su ljudi u redu pripomogli sa osnovama matematike i ispratili je uz spominajnje bliže familije. A ta babuskera ima pravo glasa, iako ne ume da sabere ni tri jednostavna broja.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Opozicija nikada gora, ali pogledaj snimak sa SNS skupa Valjevu i razgovor sa gradjanima. :frusty:

Kad pomenu miting, malopre naidjem na vest o mitingu na nbg, tamo prisustvuju dva roditelja dece ubijene u duboni. Jedan je Panić koji je izgubio oboje dece. 

I ti godinu posle toga što ti se desilo dođeš na miting političke stranke...

Ja sam u šoku. 

 

Link to comment
Share on other sites

verovatno su zaposlili neke članove porodice i sad ih ovi drže u šaci. sećam se onog oca momka koji je poginuo u fabrici municije, on je rekao da su mu nudili da mu zaposle ćerku i još nekog ali da ćuti što je on odbio. Nažalist nisu svi ljudi tako čvrsti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Verovala sam da sam videla sve, narocito dno srpskog propadanja a ono...

Sinoc na nekom predizbornom skupu AV pozdravlja/proziva 2 oca zrtava iz okoline Mladenovca,j edan je izgubio 2 dece, sina i cerku. Pa kaze. prepricavam po secanju, tacno, izgubili su najdragocenije ali su tu da brane svoju drzavu...

Ne znam sta je u glavama tih oceva, sta god da je, ne daj boze ikome.

Ali sta je u glavi AV kad ovako nesto moze da radi, koliko mu je crna dusa? Ima neko da to cudoviste veze u ludacku kosulju? 

Cuti Srbija....

 

  • Like 5
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pletilja said:

Verovala sam da sam videla sve,

............

Ne znam sta je u glavama tih oceva izgubili su najdragocenije ali su tu da brane svoju drzavu...

Ali sta je u glavi AV kad ovako nesto moze da radi, koliko mu je crna dusa? Ima neko da to cudoviste veze u ludacku kosulju? 

Cuti Srbija....

 

 

Kada bi me interesovalo, pitala bih se - da li su ljudi o kojima govoris bili simpatizeri i clanovi sns i pre tragedije ili tek posle....no toliko je to nevazno i pitanje kao i odgovor...Zar je moguce kriviti ili optuzivati na ovaj nacin?  Mozda ovi ocevi pronalaze lek za svoju tugu u necem ovakvom. Zar da ih osudjujemo, zasto to da radimo? Rekoh li vec, da u srbiji ako je jedan lud to se prenese i na ostatak, znaci ko je taj ko bi mu obukao ludjacku kosulju? Jedino moze Djukic-Dejanovic, ali ona i sama podrzava ludilo a i ne zvuci kao da je procitala mnostvo knjiga iz svoje struke, vec kao da je diplomu dobila na poklon....Jos i da je to nesto novo....Jos i da je gospodja lekar nova faca, nego je vecna....od postanka Zemlje je tu i svi oni koje svaki put podrzava sa svojim sefom. Da je moguce staviti nekog na lecenje, stavili bi onaj ludi par Milosevic/Markovic da se lece pre nego sto su napravili zivo blato od srbije, pre nego sto su ubili Djindjica i pre nego sto je kao tresnjica na to sve dosao Vucic kao iju ne znam kakvo iznenadjenje. Iznenadjenje je sto nema vise normalnih a ne sto je samo jedan poludeo.

Inace Srbija ne cuti, samo je podlegla raznim ludilima, bojkotima i nemanju pojma ni o cemu. Zato je, cini mi se, bolje pitanje - Da li ima normalnih i sta rade ovih dana osim sto jadikuju kao i ceo zivot sto su proveli jadikujuci....i ne cineci nista normalno.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Koca Popovic said:

Ali ti je komentar. Sta ti sve mozes da iskonstruises i opravdas. Nidje veze s mozgom.

 

To je bio samo deo komentara. Znaci samo sa tim delom se ne slazes, ostatak je ok? Ili imas jos neke zamerke i koje?

 

I ponovicu u drugacijem obliku - da mi je krajnje nedopustivo da se uopste komentarisu gde idu, koga podrzavaju i sta rade u svom nesrecnom zivotu, roditelji koji su izgubili decu.

 

Neka rade sta god hoce. Oni su bas zasmetali? A vi koji imate bolju ideju sta bi ovi ljudi trebalo da rade - samo napred sa idejama....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, Mama_mia said:

 

To je bio samo deo komentara. Znaci samo sa tim delom se ne slazes, ostatak je ok? Ili imas jos neke zamerke i koje?

 

I ponovicu u drugacijem obliku - da mi je krajnje nedopustivo da se uopste komentarisu gde idu, koga podrzavaju i sta rade u svom nesrecnom zivotu, roditelji koji su izgubili decu.

 

Neka rade sta god hoce. Oni su bas zasmetali? A vi koji imate bolju ideju sta bi ovi ljudi trebalo da rade - samo napred sa idejama....

 

 

Ucitavate nesto sto nisam napisala: ne pada mi na pamet da komentarisem odluku oceva da budu na tom skupu nego AV spremnost da zajase i mrtve, doduse, nije mu prvi put...Ako ocevi nisu svesni da je sticenik rezima olicenog u AV pobio niuhovu decu, sta da im radim, posle svega, dobro je da su uopste i zivi nakon takvog gubitka.

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mama_mia said:

A vi koji imate bolju ideju sta bi ovi ljudi trebalo da rade - samo napred sa idejama....

Možda da ne prodaju mrtvu decu?
Bolesnik im faktički poručio da je država bitnija od njihove dece..koje više nema..oni ćute i aplaudiraju..zaista,bravo,bravo..valjda i ja treba da ćutim na takve činove nepočinštva? Bravo,bravo..

Ima i drugačijih primera.
"Prodao sam auto,prodao sam zemlju,stoku zbog troškova suđenja. Nemam više šta da prodam." Milovan Milivojević,otac mladića koji je poginuo u fabrici Milan Blagojević. Sve prodao,sem mrtvog deteta.
Milovan živi u nenormalnim uslovima. Porodica Milivojević izopštena iz društva,ljudi im se ne javljaju na ulici,u kuću im svrati tek po neki častan prijatelj. Samo zato što nisu prihvatili stan, novac, posap za ćerku i ženu u zamenu za povlačenje tužbe.

Stoga,nemoj zaista o ovome..prećuti i ne brani ono što se ne da odbraniti.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Sada ide moje skruseno priznanje. Nista, ili bolje receno apsolutno nista ne znam o doticnim roditeljima osim da su izgubli decu. Nadam se da nisam previse povredila vasa osecanja sto sam branila osecanja tih roditelja da biraju sta ce da rade u svom nesrecnom zivotu bez kritike sto su izabrali AVa. Ili jos bolje, ispada da je AV izabrao njih? Koliko je to realno? Recimo kada bi vas licno izabrao AV, da li biste pristali da budete izabrani? Ne biste. Vasa volja. Tako je isto volja onih roditelja, osim ako mi ne nedostaju detalji da su ti ljudi ucenjeni i primorani....

 

 

Pritom nista i nikoga ne branim. Iznosim svoj stav u istom tom postu oko raznih stvari a ne samo oko ovoga. A kada budem nekoga branila to ce biti jasno. Imam jos jedan stav koji mi se cesto namece a to je da se od AVa previse dobrog ocekuje....Zbog cega to? Cime je zasluzio?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

 

To je bio samo deo komentara. Znaci samo sa tim delom se ne slazes, ostatak je ok? Ili imas jos neke zamerke i koje?

 

I ponovicu u drugacijem obliku - da mi je krajnje nedopustivo da se uopste komentarisu gde idu, koga podrzavaju i sta rade u svom nesrecnom zivotu, roditelji koji su izgubili decu.

 

Neka rade sta god hoce. Oni su bas zasmetali? A vi koji imate bolju ideju sta bi ovi ljudi trebalo da rade - samo napred sa idejama....

 

 

Kao prvo sto ti kazes oni imaju pravo da rade sta im volja. Ali pored prava na neke stvari ima i nesto sto se zove moral, dostojanstvo ....itd.  Ova dvojica su ili prinudjeni ili su odlijepili. Inace povraca mi se kad neko kaze da ima pravo da radi sta hoce ili da glasa kako mu volja  a da pisa uz vjetar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Mama_mia said:

 

To je bio samo deo komentara. Znaci samo sa tim delom se ne slazes, ostatak je ok? Ili imas jos neke zamerke i koje?

 

I ponovicu u drugacijem obliku - da mi je krajnje nedopustivo da se uopste komentarisu gde idu, koga podrzavaju i sta rade u svom nesrecnom zivotu, roditelji koji su izgubili decu.

 

Neka rade sta god hoce. Oni su bas zasmetali? A vi koji imate bolju ideju sta bi ovi ljudi trebalo da rade - samo napred sa idejama....

 

 

 

Imaju li roditelji koji su izgubili djecu pravo da cupaju kose, brade i brkove i pravo da placu pred kamerama? 

Edited by ters
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

22 hours ago, Drug Crni said:

Možda da ne prodaju mrtvu decu?
Bolesnik im faktički poručio da je država bitnija od njihove dece..koje više nema..oni ćute i aplaudiraju..zaista,bravo,bravo..valjda i ja treba da ćutim na takve činove nepočinštva? Bravo,bravo..

 

 

Pa to cutanje i kritikujem. Jer je cutanje i kada smatras da si zestoko nesto rekao. Da se nesto resilo zbog upiranja prstom na nepravdu i nepravilnosti, bilo bi sjajno pohvaliti se akcijom necutanja, medjutim ne vidim da se nesto dobilo. Izgleda da strategija mora da se menja kad se selektivno ne cuti i selektivno upire prstom u lose strane istog novcica.

 

Takodje se odnosi na obicnog ljutog gradjanina koji uglavnom spava a budi se pod jakim nadrazajem, da jos nisam primetila da neko nesto konkretno nudi osim da ili cuti ili se ljuti. Ili konstantno zapomaze. Ali to radi punih 12 godina. I Vucic stalno zapomaze i kuka ali zasto ga imitiraju ovi koji nisu on ni kao on. U cemu je razlika izmedju cutanja i nemuste kuknjave. 12 godina traje sta god da je bila strategija neuspesna je. Zaista nista sto kazem se ne odnosi na tvoje smatranje o cutanju ili artikulaciji kritike, to ocito nije nesto moglo pomoglo u ovih 12 godina.

 

 Ono sto najvise nervira to je kuknjava. Pa sta to znaci ako se 12 godina u srbiji kuka i bas nista osim toga. sto bi trebalo da bude normalno posle Atentata to je da ocekujes samo nenormalno. Medjutim posle Atentata, kao da su oni pomenuti `nato bombama sprzeni mozgovi` ocekivali da ce `preziveli` Vucic, Dacic, Kostunica i sl. da zapevaju Odu radosti...

 

Taj ko je ocekivao Devetu simfoniju posle svega, znaci da nije dovoljno upoznat sa motivom ubistva Djindjica. Ako nisam okruglo milion i tristasedamdesetsest puta rekla da je Zoran Djindjic zato ubijen da bi Srbija bila takva kakva je bila oduvek i kakva je i sada. Nikako bolja. Od Vucica se 12 godina ocekuju neka nadnaravna cuda, fantazije, pa kada izostanu onda se ljudi `dosta naljute` ....Ali to je naravno privid. Niko i ne ocekuje od Vucica nista normalno ali kao da se uziva u tome sta on radi ili govori a sve da bi se moglo bolje i jache kukati i zgrazavati kada krene da se obraca ljudima sa `bednici` `lazovi` sto je jos i najmanji problem....Veci je problem sto se niko ne suprotstavlja na pravi nacin. 

 

Pravi nacin zadrzavam za sebe. To svakako nije upiranje prstom sta je najnovije Vucic uradio i rekao vec bi to bilo da sam smislila realnu strategiju koja radi i za koju ce skoro svako moci da kaze - da, to je to. 

 

Poenta ovog posta je - 12 godina kritike, tihe buke i primetnog rastuceg besa....ali to je sve. Nista se ne menja. Osim da mozda taj bes konacno kulminira....ne na forumu naravno. Na forumu ima da se pokazemo...ali ipak 12 godina je previse godina da bi se pokazalo da smo `dosta ljuti` i da ne zelimo ove koji nece da sjasu....Zamisljam jos toliko godina ako prodje a ljudi i dalje u istom maniru  - Vidi sta je rekao, eno lud je skroz, dal je bre on normalan i tako to....

 

Sledeci korak iza kritike je osmisljavanje strategije ali 12 godina kritike je velika kocnica za bilo kakvu strategiju. Moja malenkost takodje ne cuti, ali ne primecujem da to ima uticaj na bilo sta o cemu ne cutim. Osim sto ponekad utice na besmislenu prepirku i mozda nerazumevanje recenog iz mnostva razloga. Razlozi su uglavnom ideoloske prirode...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo bi bilo nesto konkretno - izrazavanje stava izvan cetiri zida svoje sobe:

 

Skup podrške Vuku Cvijiću u petak u 18h na Platou Filozofskog fakulteta

 

Koalicija za slobodu medija pozvala je građane na skup podrške novinaru nedeljnika “Radar” Vuku Cvijiću, koji je fizički napadnut na ulici u centru Beograda. Njega je pesnicom udario direktor tabloida Srpski telegraf Milan Lađević. Skup podrške će se održati na Platou Filozofskog fakulteta u petak, 31. maja u 18 časova.

 

...ali izborna je cutnja sutra, da li mora da se cuti....?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...