Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Pletilja said:

Srebrnica je izglasana odavno, proglasena genocidnom namerom i radnjom. OVA rezolucija treba da proglasi DAN SECANJA na zrtve, ko normalan ima nesto protiv toga, kao vid saosecanja sa porodicama koje su u tom zlocinu izgubile i vise desetina srodnika. Ko god drugacije kaze, klevece i laze. 


Problem je sto postoje mnogo strasniji i veci zlocini u 20. veku kojima se UN nije bavila a koje su gle cuda pocinili ovi sto su sponzori rezolucije. Problem je sto je motiv izrazito politicki.
 

A Haski tribunal je doneo neke vazne i dobre presude, ali i neke skandalozne. Pa je tako Gotovina osudjen na 24 godine zaudruzeni zlocinacki poduhvat i to je trebaloda bude njegova licna odgovornost, ali se onda neko dosetio da ta presuda moze staviti istorijski zig na Hrvatsku nezavisnost, pa je izvrsen strahovit pritisak da se presuda ponisti i eto Gotovina postade ugledni gradjanin, takoreci heroj. Nije mnogo drugacije ni u slucaju Orica, Tacija i Haradinaja, ali je simptomaticno da su u svim tim slucajevima pritiske vrsili izmedju ostalog oni koji su odgovorni za smrt par miliona ljudi na balkanu u proslom veku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pletilja said:

Dokle god se Srbi razbrojavaju na glup, lud, nepismen, istorija ce nam se ponavljati.

 

I meni je zao sto se ne `razbrojavaju` na inteligentan, razuman i edukovan....ali sudbina....

 

Medjutim ja mislim da to nije do `razbrojavanja`, vec do toga da nema ko da srusi sistem po kome se skrece paznja sa bitnog na nebitno....ali tu ne mislim ni na kosovo ni na rezoluciju ni neke slicne lazne `kocnice` vec na korupciju i lopovluke koji se desavaju iza paravana. 

 

 

Nema ko da srusi sistem koji zapravo jedini drzi vlast. Sve dok postoji neko ko je spreman da ga brani (taj sistem) nece biti vazno kako se srbi razbrojavaju ni da li su glupi ili ne. To `razbrojavanje` je samo bacena kost da je glodju gladni i besni i da naivno veruju da je cela istina u - Nedajboze da se srbi sloze. A kad se sloze, sta onda? Oko cega da se sloze?

 

Link to comment
Share on other sites

Valjda oko toga da konačno shvate kako kad im "zapad dovede drugog" umesto Vučića, taj će im se još manje sviđati, jer će taj još više "predavati Kosovo" i omogućavati rudarenje litijuma, zbog čega bi i bio "doveden". Da se ponaša normalno. Što nije isključeno sad kad je ovaj konačno pokazao da je sulud, kad se ogrtao ovim plaštom tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidis, a meni je zao sto nisam modna kreatorka. Vidim sebe kako mi aplaudiraju na kolekciji koja se zove `AV kao inspiracija`

 

Haljine normalno - cista svila iz Kine u tri boje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

https://x.com/NaimLeoBesiri/status/1793733723025797261?t=Ps3wCJ50pNUTdPMqyfxa4Q&s=19

 

Nema potrebe za utehom, evo razumnog čoveka koji jasno objašnjava i prevodi, a ima i u originalu.

Staviću posle i njegov pinovani tvit, isto rezonovanje na nivou.

( Ne znam zašto se tvit ne vidi, šta radim pogrešno?

 

...ali nekako ispada da nije važno šta ti misliš, tako nekako reče Mek.)

https://x.com/NaimLeoBesiri/status/1663210818136166400?t=yBXeB_1z_ZMcmiI5MxlQqQ&s=19

 

NaimLeoBesiri, moj covek i kolega, hvala sto ste nas upoznali.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Patrik Hoksteter said:

Valjda oko toga da konačno shvate kako kad im "zapad dovede drugog" umesto Vučića, taj će im se još manje sviđati, jer će taj još više "predavati Kosovo" i omogućavati rudarenje litijuma, zbog čega bi i bio "doveden". Da se ponaša normalno. Što nije isključeno sad kad je ovaj konačno pokazao da je sulud, kad se ogrtao ovim plaštom tamo.

 

Uh, kako li će ovo da ih zbuni?

 

Šider: Preporuke ODIHR se ne sprovode u potrebnoj meri, neophodno učešće bar dela opozicije na izborima

 

Sram ga bilo, on tako, a AV mu je predao Kosovo i još je pobedio u UN.

 

Ako ništa drugo, rezolucija će dobro uticati na promet u podrumima pića i na proizvođače. Kad eksperti navale na alkoholne proizvode i kada tokom vikenda analiziraju kako ih svet mrzi, oni u Apatinskoj pivari neće moći da proizvedu dovoljno materijala za analizu :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

https://x.com/NaimLeoBesiri/status/1793733723025797261?t=Ps3wCJ50pNUTdPMqyfxa4Q&s=19

 

Nema potrebe za utehom, evo razumnog čoveka koji jasno objašnjava i prevodi, a ima i u originalu.

Staviću posle i njegov pinovani tvit, isto rezonovanje na nivou.

( Ne znam zašto se tvit ne vidi, šta radim pogrešno?

 

...ali nekako ispada da nije važno šta ti misliš, tako nekako reče Mek.)

https://x.com/NaimLeoBesiri/status/1663210818136166400?t=yBXeB_1z_ZMcmiI5MxlQqQ&s=19

 

 

Mislim da se Pletiljin post nije odnosio na rezoluciju već na cirkuzantski performans Parizera & Co. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, berti said:

Bošnjaci nikada nece moci oprostiti i zaboraviti ono što je njima učinjeno, nikada. Pa kako mozes da zaboravis i oprostis nekome ko ti je ubio dete, pa makar se sto puta pokajao, promenio, robijao... Nema toga. Vreme prolazi, suživot miran da, saradnja, posao... Sve to ide svojim tokom, ali oprost i zaborav nikada. Kako Albanci da zaborave i oproste ono sta im je ucinjeno. Nemoguce. Kako Srbi da zaborave i oproste ono sto su doziveli pre 70 godina u Bosni i Hrvatskoj. Nemoguce. Vreme prolazi, zivot ide dalje, naravno, ali...

Nemačka... Promenila se, Vili Brant kleknuo, puj pike ništa ne važi... Moj deda prosao pakao Crvenog krsta, Banjice, nemačkog logora. Vratio se kao skelet iz kabineta biologije. Je li oprostio i zaboravio jer se Nemacka promenila? Toliko su zla naneli da svakog dana u godini moraju da obilaze stratišta i kleknu. Jesu li kleknuli na Bubnju, u Kraljevu, u Glini...

Na Balkanu niko nikada nije čistio svoje dvorište i nema nameru. Moze Mahatma Gandi da se klonira u 7 miliona Srba, da siri svoju mirovnu politiku, Bošnjaci oprostiti nece i za dobar deo njih ce Oric biti heroj.

A to o moralu... Ima li Izrael  moralna prava da prica o zlocinima nad njima jer radi to sto radi u Gazi.

A to o moralu... Onaj Keli sto je jedini osudjeni za masakr u vijetnamskom selu odsluzio kaznu od tri godine kucnog pritvora.

Rezolucija je doneta i to je dobra stvar. Sluzice kao podsecanje na genocid i opomena da se to nikada vise ne sme dogoditi, kako ovde, tako nigde u svetu.

A sizofrenost naseg govnara na vlasti i kolektivno ludilo u koji baca ovu jebenu zemlju staje u sliku koju sam jutros na putu do posla video. Kamion za skupljanje djubreta siri smrad za sobom, a na njemu okačene i vijore se zastavice Srbije.

 

Mislim da nisi u pravu - da politicari ne nastavljaju sa huskanjem da bi sebi osigurali poziciu moci u barem nekom ataru, obicni ljudi bi kroz par godina prevazisli i uglavnom zaboravili i oprostili tesku istoriju. Ne treba gledati predaleko - od Kozare 1941. i genocida nad srpskim narodom Kozare i Potkozarja  je proslo svega 20-tak godina do 60-tih, kada su djeca Krajine (ukljucujuci vecinu sinovaca mog djeda) uveliko studirala u Zagrebu kao i ocevi im prije rata, osnivala porodice sa Hrvatima i gdje je Banjaluka, po nekoj mojoj ocjeni,  gravitirala vise Zagrebu nego li Sarajevu i Beogradu - dovoljno je bilo da se SR Hrvatska predstavi kao struktura koja je jasno protiv NDH. U stvari, od citave oceve strane, jedino moj djed je bio vise okrenut  Beogradu (u koji je preselio nakon sto je zavrsio fakultet u Zagrebu 1928.)  gdje se ozenio, pa kasnije sa  porodicom presao u Sarajevo. 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posle pobede u ratu 1999. sa NATO, 5:0 vođstva protiv Prištine eto nama nove pobede gde smo pobedili ceo svet izgubivši na glasanju. Pobeda se ogleda u tome što je većina afričkih država bila uzdržana, to su juče većinom SNS-ovci isticali 🙂

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

Quote

Ministar spoljnih poslova Hondurasa zahvaljuje se Vladi Srbije na 500.000 $ za obnovu bolnice Roatán?! Da li je 500.000 $ ipak prevelika cena za uzdržan glas Hondurasa? 

 

Al kidamo diplomatiju

 

 

Edited by ras kass
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

^tako je i Dacic kad je bio MSP isao put Afrike, jedno pet ili sest najzaostalijih zemalja na tom kontinentu, i u svakoj "razgovorom" izboksovao povlacenje priznanja Kosova.

 

...da se ne ponavljam sta mislim o poreskoj politici i trosenju nasih/drzavnih para.

 

...a i o UN kao organizaciji sam se vec izjasnio. Cvrsto veruem da je i za deo od tih 80+ glasova datih za usvajanje rezolucije isto odresena kesa, ili dato obecanje za neku drugu vrstu usluge. Gasi to bajo!

Link to comment
Share on other sites

677z381_mrfotozvvcuk1--3-.jpg

 

Opušteno, sve je pod kontrolom...

 

U pravu je sve Protić, osim što mi se sve više čini da smo mi ti koji smo samo slučajno pripadnici njihovog naroda...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2024 at 5:56 PM, Patrik Hoksteter said:

Valjda oko toga da konačno shvate kako kad im "zapad dovede drugog" umesto Vučića, taj će im se još manje sviđati, jer će taj još više "predavati Kosovo" i omogućavati rudarenje litijuma, zbog čega bi i bio "doveden". Da se ponaša normalno. Što nije isključeno sad kad je ovaj konačno pokazao da je sulud, kad se ogrtao ovim plaštom tamo.

 

Ti stvarno mislis da je Vucic ranije pokazivao da je normalan, ali je sadasnje ogrtanje zastavom ipak dokaz da je zapravo potpuno lud?

 

Pa taj je na obracanju povodom zrtava bombardovanja NATO pakta plakao i govorio kako su nas bombardovali zlikovci, sto ga uopste ne ometa da sa istim tim zlikovcima ugovara milionske poslove i da ga isti ti zlikovci opusteno tolerisu  na vlasti.

 

On 5/24/2024 at 6:53 PM, Drug Crni said:

Ma,šta vam je?!
Posle Vučića može da dođe samo još gori - ful sajkou lik.

 

Ne moze da bude niko gori od Vucica.

 

Moze mozda da ima losiju politiku, ali ne moze da ima ovoliku moc.

 

Uzmimo Kostunicu i DSS - nacionalizam, nedavanje Kosova, ne u EU bez Kosova, optuzbe za surovanje sa kriminalcima i opet je isti taj DSS padao na izborima sve dok nisu presli cenzus i Kostunica se nije povukao iz politike.

 

Cak i u vreme Milosevicevog SPS je postojala opozicija, postojalo je drugacije misljenje, postojala je nada da ce Milosevic da padne jednog dana i pao je. Sta da sad ocekujemo kad SNS opusteno prica o 2030. kao godini kada ce realizovate te i te projekte? Kada ne postoji nikakva opozicija osim onih sto nemaju ambicije da dodju na vlast i one sto su u SNS i samo izigravaju opoziciju (Mi - GIN, Zavetnici, SRS...)?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On je još devedesetih pokazivao da je očigledno lud, ali ne ovako otvoreno pred celim svetom. Bar se malo civilizovao, ako je tačno ono "građanin se boji zatvora, a seljak sramote". A "zapad" mu nisu lekari pa da im smeta što je lud, ako mogu da sa njim završavaju biznis. To je problem za lokalno stanovništvo, i "opoziciju". Mada je pitanje čemu su opozicija ovi koji jedni druge ispituju "ko vas finansira", što je onomad bio Šešeljev zadatak.

5 hours ago, fillam said:

677z381_mrfotozvvcuk1--3-.jpg

 

Opušteno, sve je pod kontrolom...

 

U pravu je sve Protić, osim što mi se sve više čini da smo mi ti koji smo samo slučajno pripadnici njihovog naroda...

Napredna mutacija, sledeći stepenik u evoluciji, a ova dranja rulje su u stvari ropac očajnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...