Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Znaci poceli smo da se delimo i trazimo "spavace" medju nama, ko je njegov a ko nije, iako smo svi na ulici... i sve to dok jos nismo ni na izbore krenuli? 

 

Meni je i Bosko iz Dveri prihvatljiv ako ce da doprinese rusenju Vucica. Pa neka dobije i neko poslanicko mesto, pa neka se pokazu tamo ko su i sta su. Ako se izadje u toj sirokoj opozicionoj koloni par stolica u skupstini ne pravi razliku. Ako te male stranke ne idu u zajednickoj koloni, i ne predju cenzus, samo pomazu Vucicu. 

 

I ne zaboravite, ne rusi se ovde samo jedan Vucic nego sistem koji je stvoren. Bio je i Toma Nikolic, pa ga je zamenio Vucic, mozda ce i Vucica zameniti neki Sinisa Mali ili ko vec, ako sistem ostane.

 

Rusi se masinerija i time se omogucava da izbori budu slobodni, da mediji budu slobodni, i mozemo na izbore opet za godinu ili dve. 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Protest je ušao u proces stagnacije. Pokušali su sa ovim light blokadama institucija ali nije bilo rezultata. Znači mora nešto radikalnije.

 

Ovo što ćuta predlaže je rađeno zbog rio tinta i vlast mora da reaguje na tako nešto. Ovakve proteste će ignorisati i sami će se ugasiti jer Vučića baš briga dok to nema posledica na vlast.

 

Blokade su destabilizacija drzave a to se odma odražava na ekonomiju. Investitori ne vole nestabilnost, haos i slično i zato vučić ne može da trpi blokade na duže staze. Nažalost takvu je državu napravio da moramo da destabilizujemo celu državu da bi ga dozvali pameti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Protest je ušao u proces stagnacije. Pokušali su sa ovim light blokadama institucija ali nije bilo rezultata. Znači mora nešto radikalnije.

 

Ne bih to nazvao light blokadama, ko je jos u vladi petkom uvece? Ajde pojavljivanje ispred RTSa mozda i jeste light blokada... ali, nazalost, mora to ozbiljnije. Izbegavam da kazem "radikalnije". 

 

Ja sam par strana unazad predlagao blokiranje institucija (Vlada, Ministarstva, REM, RTS...) ali to mora u neko radno vreme sto ogrnicava broj ljudi koji to mogu, pa mi je zato delovalo dobro kao opcija zaustaviti saobracajnice jer to mozes i uvece i vikendom a da ima dobar efekat. Kao sto kazes, mislim da bi to bila znacajna destabilizacija rezima/drzave. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Savković o lutki:

 

Quote

“Transprent je bio naslonjen na spomenik Nikoli Pašiću. Ljudi su prilazili i slikali se. U tom metežu, neko je okačio lutku. Stvarno ne znam ko je to bio. Pitao sam par puta, niko ništa nije rekao. Ja sam video da nešto visi sa transparenta, ali nisam zagledao”, kaže Savković.

U tom trenutku krenula je šetnja. Savković je podigao transparent sa sve lutkom, ispostaviće se vrlo brzo, Aleksandra Vučića. Već narednog dana, fotografija lutke pojavila se u većini provladinih medija, kao nepobitan dokaz da protestanti žele smrt predsednika Srbije. O njoj je tvitovala premijerka, Vučić govorio.

Boško Savković ništa od toga još nije znao. Kako dodaje, nakon deset, dvadesetak metara šetnje video je šta je okačeno na transparent. Lutku je skinuo i bacio u obližnju žardinjeru. Nakon protesta, prijatelju koji je bio kolima, dao je da odnese transparent.

 

 

O CZ-u:

Quote

– Ništa odvratnije u životu nisam video od prijemnog odeljenja u CZ-u. Toalet usran, sudopera usrana, krevet sa bubašvabama, nema jastuka. Bio sam u ćeliji sa jednim finim momkom, o tome su vodili računa. Na papirima im je pisalo da je u pitanju politički problem. Tada je postalo i zvanično da sam ja politički zatvorenik, kaže Savković.

Prvog dana dobio je jednu sardinu. Uspeo je da izmoli jedno parče hleba od juče. Za doručak narednog dana dobio je paštetu i čaj. Ipak, pošto sa sobom nije imao šolju, sipali su mu čaj u tanjir pa ga je pio kašikom.

– Uslovi su potpuno nehumani. Ne mogu da kažem, svi su se korektno ponašali prema meni, ubrzo su mi dali i plastičnu šolju i toalet papir. Ali, uslovi su takvi kakvi su,. Tamo, ipak dolazi užasno veliki broj najokorelijih kriminalaca i narkomana, navodi Savković.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/znam-da-nisam-kriv-ali-znam-i-u-kojoj-zemlji-zivim-bosko-savkovic-za-danas-o-tome-zasto-je-priznao-da-je-pozivao-na-rusenje-ustavnog-poretka/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u tome i jeste stvar. Kako to da se za 11 godina nije pojavio bar jedan inteligentan i harizmatičan?
Zato što se inteligentan i harizmatican opredeli da bude direktor, vlasnik nečega, po mogućstvu u inostranstvu a ne opozicioni političar u Srbiji gde jednoj porodici glumaca decu školskog uzrasta razvlače po medijima, prete likvidacijom i šlic u jer se majka (glumica) drznula da podrži ljude koji protestvuju.
Da ne pričamo sta je bilo sa Djilasovom decom, sa Marinikom nesrpkinjom itd.
Evo sad i snsjugend (koji više nema nikakav imunitet) je napao Lazovića van skupštine sve pokušavajući da ga izvoze da ga ovaj odalami a odatle je vrlo tanka linija do kamiona s peskom, ibarske itd.
Čisto da imate info i perspektivu, pošto sam video lično, Marinika nema nikakve telohranitelje, sama vozi autic (manji gradski) dok skoro svi satrapi s one strane imaju nekoga iza leđa i voze ih.
Znači, gospodo, mi se nalazimo u nekoj 1998. godini.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Seselj je presao preko ponosa da se slize sa AVom, kako bi Vucic marginalizovao Nikolica, jer ja mislim da je postojala mnogo dublja veza izmedju Seselja i Tome na licnom nivou i da Seselj nikad nije mogao da predje preko te izdaje. 

Vucic je cancelovao Tomu do nivoa da Rade tele ne moze da bude ni gradonacelnik Kragujevca, a za uzvrat Seselj ne laje po Vucicu i od onih 8% Seseljevih po povratku iz Haga, bar 5 procentnih poena je otislo Vucicu, a ostatak ovim Dverima i Zavetnicima. 

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam hteo da verujem ni da je Đilas spavač, posle svega što su radili njemu i njegovoj deci. Čak sam bio spreman da glasam za SSP, ne zbog njega već zbog Marinike. Ali onda on razjebe dva izborna ciklusa zaredom, prvi put prizna rezultate izbora u izbornoj noći i aj ćao, vidimo se sledeći put, a providno su pokrali izbore. Ni kritika, ni protest, ni istraga. A posle ovih prethodnih ode kod Vučića, i to bez dogovora sa ostatkom opozicije sa kojima je bio u koaliciji. I razjebe priču odmah, da se slučajno neko ne ponada. Zbog čega je išao iako je znao da će to da naiđe na osudu? Naterao ga Hil? Kupio je sebi poštedu od tabloida? Šta god da je, zakopao je i sebe i svoju stranku. Džaba Mariniki što se ističe, gotivim je i dalje, ali ubio ih je njihov šef. Doduše, glasao bih ako svi zajedno budu na listi, jer jedino to sad i ima smisla... Ako se to ne desi, ne izlazim sigurno, jer me ne zanima više ničijih 5%.

 

Videćemo za Čutu. U početku, kad se tek pojavio, je jako stidljivo kritikovao vlast, dok je štošta imao da kaže za opoziciju. Morao si kleštima da mu izvlačiš reči kritike. Sad je obrnuo ploču, ali zbog tih početaka je na mojoj listi sumnjivih... pa super ako grešim. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Issey said:

.Videćemo za Čutu. U početku, kad se tek pojavio, je jako stidljivo kritikovao vlast, dok je štošta imao da kaže za opoziciju. Morao si kleštima da mu izvlačiš reči kritike. Sad je obrnuo ploču, ali zbog tih početaka je na mojoj listi sumnjivih... pa super ako grešim. 

 

2 hours ago, Klotzen said:

Blokade su destabilizacija drzave a to se odma odražava na ekonomiju. Investitori ne vole nestabilnost, haos i slično i zato vučić ne može da trpi blokade na duže staze. Nažalost takvu je državu napravio da moramo da destabilizujemo celu državu da bi ga dozvali pameti.

 

13 hours ago, McLeod said:

 

Pa samo se ceka sta ce da nas sjebe iznutra i kako da se ospemo. Protesti traju vec neko vreme i vec sad je vreme da se nesto drugo smisli/uradi. I posto je tu masa ljudi, svaki moguci predlog moze naici na neodobravanje. Tako je kako je.

 

Meni je ovaj predlog retardiran, mozda mnogima nije. Mozda bi dalja blokada institucija bila besmislena drugima. Mozda nekima ne bi. Ne znam, ja takodje ne znam sta sad treba raditi. Znam samo da ovo mora da se nastavi u nekom obliku.

 

Ćuta je još kod prve blokade Gazele rekao, parafraziram, Vučića boli kad se zatvori Gazela, samo tada reaguje.....ima smisla. Ako se blokiraju Ministarstva i nešto saobraćaja po centru grada, to može da traje u nedogled. Beogradjani su navikli na svakojake proteste, i jedino što može da se desi da protestanti i gradjanstvo što više medjusobno zakrve. Na to u Srpskoj Nasilnoj Sekti i računaju.

 

Juče gledam razne vesti i natrčah na to kako je Djilas "mali Ćuta" (moje)....u čekanju na čekiranju na Nikolu Tesli, prišao je onoj pičkici iz Srpskog Telegrafa i navadno mu se unosio u lice i dernjao mu se.

 

Ne znam dokle će ovo ovako ići. Kukaju na režimskim medijima, napadnut taj mamlaz iz ST, pa narodni poslanik, advokat Vujačić, pa onda Lav Pajkić izbumbetan, teško je bilo promašiti onu nosurdu, ali i pretnje Lazoviću (videli smo taj video), napadi i pretnje preko društvenih mreža deci Benčini i Tamari Dragićević, pa horske pretnje  "poslovne pratnje" iz Skupštine Srbije prema glumcima Mariću, Bikoviću, Koji...itd...itd....ne znam dokle ta krivulja nasilja može da raste i šta može da bude sledeći nivo ?

Link to comment
Share on other sites

Sigurno poziv na vješanje prasednika i porodice mu 🙄

 

Nagađam, visibaba se na engleskom kaže snowpiercer, bukvalno (cvijet koji) buši snijeg, odnosno prvi cvijet koji se pojavi nakon zime, dakle nešto kao prva lasta u našem jeziku.

Edited by Beonegro
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Pitah pre neki dan "šta znači ona visibaba"....evo konačno natrčah na taj "kadar"...pa ako neko zna, nek pojasni...

 

Spoiler

Utrčava dete kod mame u sobu :

-Mama,mama ... stiglo proleće !

-Kako znaš?

-Pa visi-baba u špajzu ...

 

Sam ću da se samobanujem ... 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ako zaboravimo Tuta-Mutu, šta je sa ostalima? Ukoliko je pola foruma uvereno da je on spavač, kako to da profesionalni političari to ni ne naslućuju? A oni su ipak upućeniji u neke stvari od svih nas.

 

Profesionalni političari, kako stoje stvari, još računaju Francuza i zanokticu kao opoziciju... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Protest je ušao u proces stagnacije. Pokušali su sa ovim light blokadama institucija ali nije bilo rezultata. Znači mora nešto radikalnije.

 

Ovo što ćuta predlaže je rađeno zbog rio tinta i vlast mora da reaguje na tako nešto. Ovakve proteste će ignorisati i sami će se ugasiti jer Vučića baš briga dok to nema posledica na vlast.

 

Blokade su destabilizacija drzave a to se odma odražava na ekonomiju. Investitori ne vole nestabilnost, haos i slično i zato vučić ne može da trpi blokade na duže staze. Nažalost takvu je državu napravio da moramo da destabilizujemo celu državu da bi ga dozvali pameti.

 

Podsetio bih da su takve paralelne blokade bile organizovane u više gradova i ništa se nije desilo. To što će u petak popodne ometati ljude da se vrate kući sa posla na njega neće uticati. Pritisak na institucije treba da se pojača da bi se i oni koji tamo rade dozvali pameti. AV generalno reaguje na sve vrste protesta iz paranoje jer mu smeta čak i kada se neko buni na pustoj poljani, ali ovde je dovoljno da sačeka da se blokade same ugase, plus što će smetati i običnim građanima koji zaista nemaju ništa sa potezima vlasti.

51 minutes ago, Beonegro said:

...visibaba se na engleskom kaže snowpiercer...

 

Samo mala ispravka, visibaba je snowdrop.

 

16 minutes ago, Issey said:

Profesionalni političari, kako stoje stvari, još računaju Francuza i zanokticu kao opoziciju... 

 

A mene kopka zašto ne iskoriste sopstveno iskustvo sa protesta krajem devedesetih. Nije da nisu imali uspešnih akcija, plus što je bilo i akcija sa studentskih protesta, akcija Otpora i slično. Lepo reče Constantin da ih mrzi da mrdnu zadnjice iz kruga dvojke, s tim što u poslednje vreme ne dobaciju ni do Vračara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma gresku su od samog pocetka napravili posto su se primili ko mladi majmuni kada su videli koliko ljudi je doslo pa su mislili da to ima veze sa njima.

Izjave tipa nista nas ne zanima dok ne isuni sve uslove ne odlazimo sa ulice,na izbore nema sanse da idemo itd su ih stavile u polozaj da ce biti ili pobednici ili gubitnici,drugacije je to trebalo.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdarac said:

Ma gresku su od samog pocetka napravili posto su se primili ko mladi majmuni kada su videli koliko ljudi je doslo pa su mislili da to ima veze sa njima.

Izjave tipa nista nas ne zanima dok ne isuni sve uslove ne odlazimo sa ulice,na izbore nema sanse da idemo itd su ih stavile u polozaj da ce biti ili pobednici ili gubitnici,drugacije je to trebalo.

 

Pa oni su i pozvali na proteste. Da nisu, verovatno ne bi bilo ničega. Mora im se dati kredit bar za to. I do sad su odradili odličan posao, iako je ovde kao po običaju gomila kritičara...

 

Nisu ljudi veverice (bar većina) pa da ne znaju da sama šetnja neće smeniti vlast. I da im treba opozicija za to. Zato su se i čule poruke sa govornice više puta - nemojte ovu energiju tako olako da zeznete. I ja verujem da neće ovog puta, uradiće ono što je do njih. Jer ako ovo zeznu, nestaju sa političke scene. Nema više izgovora i foliranja, svima je isti cilj ovog puta.

 

Skupa cena je plaćena da bi ljudi ukapirali sa kim imamo posla. Mnogi su izašli iz zone konfora i sad plaćaju cenu. A zlo se definitivno razotkrilo. I to radi vrlo uspešno iz dana u dan...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

Samo mala ispravka, visibaba je snowdrop.

Hvala, evo desetak godina sam živio u zabludi, a sve zbog filma Snowpiercer zasnovanog na francuskoj grafičkoj noveli le transperceneige... Snowpiercer je znači doslovan prevod francuskog imena za visibabu (perce neige tj. buši snijeg), ali ne i engleska riječ za visibabu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...