Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 minutes ago, duško matić said:

Ja mislim da je Ćuta pustio samo probni balon, da imaju šta da pričaju na pinku pošto se na njega pale ko na šibicu. 

 

Dok on laje, ja verujem da se ovog puta to dogovara zajedno, predstavnici stranaka, studenti, ekolozi, kreni promeni i ostali, a i do sada su uvek u sredu objavljivali plan.

 

Kreni promeni je radio anketu da svi daju svoje ideje i da ocene kakav je protest. Verujem da ima tu dobrih predloga i da će nešto i iskoristiti.

 

Ne znam šta su pričali na Pinku, pa samim tim ne mogu da konkrenot odgovorim, ali ako je u pitanju probni balon, pre bih rekao da je usmeren ka učesnicima protesta. Napisao sam već ranije da bi blokade mogle da neslavno završe, a koliko vidim nisam jedini, pa bih u tom slučaju i uzimajući u obzir tvoje mišljenje pretpostavio da Aleksičeva objava o razmatranju poteza ima veze sa tim. Ako je tako, to je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Sedim sa ortakom pre nekih 4,5 godina..najbolji drug u pitanju..iz iste priče kao ja..izraziti protivnik SMrada i njegovih zlodela..politike koja ih je proizvela i realizovala.. Od srednjoškolskih preko studentskih dana učesnik svih protesta..pričamo..politika je često tema u našim druženjima..nije me sramota priznati da je nekad i bistrimo. Tema postaje "kako ih smeniti"?

I on u jednom momentu kaže: "Sve mora stati..svi moramo prestati da idemo na posao..cela zemlja mora da stupi u velike štrajkove i neposlušnost..i privatni i javni sektor, sve javne službe,sve.."
Nastavi: "Ako se to desi,za nedelju dana ovi su bivši"

Složim se. Onda se složimo da će to ići jako teško jer su ovi sve stavili pod kapu,pod potpunu kontrolu. I realno,skenjamo se zbog te spoznaje. Međutim,ovo jeste način. Na izborima neće ići,za susedski scenario nemamo kapacitet..ovo je način. Masovni štrajkovi,masovno otkazivanje poslušnosti..evo,pet godina nakon našeg razgovora i opozicija je izašla sa sloganom "Sve mora da stane"

Moraćemo sačekati još neko vreme..da inflacija postane trocifrena,da ponestane keša iz vana,da novac dodatno izgubi vrednost..pomoglo bi ukidanje vizne liberalizacije prema EU..verovatno i vojni i politički slom Rusije..ali to će biti proces koji će potrajati još par godina.

Bitno ih je načeti i nastaviti slabiti.kruniti im uticaj i moć i oslobađati se straha. Međutim,bilo bi lepo i korisno da se međusobno ne lažemo - ovi neće otići ni lako ni mirno.
Da bi bilo bolje,bojim se da će najpre morati da bude gore. Po nas.

Jesmo li spremni na to? To je meni ključno pitanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2023 at 4:10 AM, DJORDJE said:

I Dveri i NS bi u nekom trenutku podrzali Vucica iz nacionalnih interesa, bas kao sto bi ga podrzali DSS i Zavetnici. Bilo bi lepo kada bi recimo DS, PSG i NDB, mogli da pobede SNS, ali to je nerealno.

 

Imas i Comicku, Canka, Jovanovica, da ne nabrajam sad dalje koji su podrzali Vucica "da ostane na proevropskom putu".

 

Ovako sa strane posmatrano, SNS je i jednima i drugima blizi nego sto su te dve grupacije blize medjusobno, ali tako je bilo i u CG - DPS je ovoj ekipi PES/URA svakako blizi nego NSD/DNP/Prava/Krivokapic, ali ih je sve ujedinilo to sto je Djukanovic diktator kojem je vreme bilo da ode (i za kojeg se videlo kako prolazi na izborima koje on licno ne organizuje).

 

On 6/11/2023 at 10:15 AM, Klotzen said:

Ja mislim da su Dveri, uprkos aferi "čaša vina", još uvek opozicija. Boško je imao jednu izjavu prošle nedelje da sigurno neće napraviti grešku kao prošle godine verovatno aludirajući na njegovo ispijanje vina i Đilasovo "biće novih izbora u BG". Kaže nećemo dozvoliti da se sastanemo sa njim pa da posle to koristi protiv nas.

 

NS je nesumnjivo opozicija ali ja njih ne vidim kao klasičnu desnicu nego više neki centar ili desni centar tako da sumnjam da oni mogu da privuku taj deo glasača koji se recimo razočarao u SNS. No dobro je imati stranku centra koja može bar jedan deo desnice da privuče. Ima Vučić dosta glasača koji su na centru i tu bi oni trebali da odigraju važnu ulogu.

 

Dveri su bili u savezu sa ex DS patrljcima, DSS i Zavetnici nisu.

 

NS je blizi Dverima nego SSP, PSG, Moramo ili DS, logicno bi bilo da jedna kolona budu NS - Dveri, a druga svi ostali, ali logika u Srbiji izgleda ne prolazi. Evo, ako je tako kao sto se prica, zar nije mogla da se posalje poruka biracima koji ne vole Vucica jer je previse liberalan/prozapadan/izdao Kosovo/stagod - glasajte za te i te stranke, pa da ga zajedno rusimo? Bilo bi urnebesno (salim se, tragicno), da na nekim narednim izborima SSP + NS + DS + Dveri + Moramo + PSG + Zavetnici/DSS imaju vecinu u parlamentu, kad ono, Zavetnici i DSS predju na stranu SNS i eto nas jos 4 godine pod njihovom vlascu.

 

Dakle, prvo Beograd - tu nema sanse da se osvoji vlast bez udruzivanja bukvalno svih anti-Vucic stranaka (dakle, svih osim SNS, SPS, SRS i ovih minornih i bednih Vucicevih strancica od po 0,2%). Ako je DSS Vucicev, pa sto se tom pitanju ne pridje u kampanji, nego se sa njima odbija saradnja zbog ideoloskih razloga? Time se salje poruka nacionalistickim glasacima - DSS jeste opozicija, ali nije "opozicija" onako kako smo mi definisali tu rec, a to je programski proEU, gradjanska opcija. Naravno, rec opozicija ne znaci to, ali o ovome i pricamo - nacionalisticki glasac nece zaokruziti ni SSP ni DS ni PSG ni Moramo, a male su sanse da glasa za SRCE ili NS. A svaki glas je vazan.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fino je što su ukinuli "Zadrugu" i nema direktnih prenosa. Ali zato ubijaju sa reprizama iste..Kad god motam programe, nabasam na "zadrugu"...Tako da...kao da je nisu ukinuli. Sprdaju nas Šmrkča i Žvala....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Napadi na glumce su bruka i sramota, demonstriranje bahate sile vlasti i ostalih koji ih u tome slede, oni koji su to uradili nisu išli u pozorište, a ako su i išli, nisu ništa naučili, kaže za "Danas" Dušan Kovačević, akademik, dramski pisac i reditelj, upravnik Zvezdara teatra, povodom skandaloznih događaja koji gotovo mesec dana potresaju naše društvo i kulturu.

https://n1info.rs/vesti/kovacevic-napadi-na-glumce-bruka-i-sramota-demonstracija-bahate-sile-vlasti/

Link to comment
Share on other sites

Đilas solidan

 

Quote

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je da ambasador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko mora hitno da se vrati u okvire svoje diplomatske misije i Bečke konvencije i prestane da vređa građane Srbije stavljajući ih u ulogu stranih agenata i marioneta.

„Svojim izjavama pokazuje da i pored godina provedenih u Srbiji ne razume našu zemlju i naš narod. Sanjajući Majdane i strane intervencije, on brani Vučića od svog naroda koji ne želi ni krv ni nerede, već upravo izlazak iz haosa i nesigurnosti u koje nas je ovaj režim gurnuo“, naveo je Đilas, a preneo SSP u saopštenju.

Đilas je istakao da ambasador Ruske Federacije već ko zna koji put izgovara neistine o velikim dostojanstvenim protestima građana Srbije protiv nasilja.

„Nije se zaustavio na besmislenim tvrdnjama kako se protestima u Beogradu i eskalacijom napada na Srbe na severu Kosova rukovodi i koordiniše iz zapadnih centara. Nastavio je novom izjavom u kojoj mirne proteste ljudi u Srbiji poredi sa obojenim revolucijama i Majdanom, tvrdeći da je tragedija cinično iskorišćena za udar na vlast koja vodi suverenu politiku“, istakao je lider SSP.

On je naglasio da ambasador Harčenko mora da shvati da smo mi evropska država i evropski narod koji je svoj put davno odredio rušeći stege i prepreke koje su postavljali neki drugi koji su sanjali o Kremlju u Beogradu.

2Sloboda, demokratija, pravo da kritikuju vlast i mirno demonstriraju su evropske vrednosti za koje su se građani Srbije izborili pre više od 20 godina. Niko nema pravo da vređa građane Srbije i da nam ta naša prava osporava, a najmanje ambasador Rusije Bocan Harčenko“, ocenio je Đilas.


https://n1info.rs/vesti/djilas-bocan-harcenko-da-prestane-da-vredja-gradjane-i-daje-im-ulogu-marioneta/

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2023 at 12:06 AM, Drug Crni said:

Sedim sa ortakom pre nekih 4,5 godina..najbolji drug u pitanju..iz iste priče kao ja..izraziti protivnik SMrada i njegovih zlodela..politike koja ih je proizvela i realizovala.. Od srednjoškolskih preko studentskih dana učesnik svih protesta..pričamo..politika je često tema u našim druženjima..nije me sramota priznati da je nekad i bistrimo. Tema postaje "kako ih smeniti"?

I on u jednom momentu kaže: "Sve mora stati..svi moramo prestati da idemo na posao..cela zemlja mora da stupi u velike štrajkove i neposlušnost..i privatni i javni sektor, sve javne službe,sve.."
Nastavi: "Ako se to desi,za nedelju dana ovi su bivši"

 

Pa dobro, to je svima jasno da ce svaki rezim da padne ako bude sve stalo, ali u praksi to ce znaciti da ce jedno par desetina hiljada ljudi bojkotovati svoj posao i onda, kada taj strajk zavrsi neslavno, dobiti otkaze na radnom mestu dok im se Brnabic, Vucic, Orlic i ostali smeju u facu.

 

Ovaj rezim ce trajati onoliko koliko bude Vucic fizicki mogao da ostane na vlasti. Cak i da se nekim cudom pojavi megapopularan protivkandidat na fer i normalno organizovanim izborima 2027., to ce biti 15 godina vlasti jednog coveka i 15 godina ubijanja u pojam, 15 godina unistavanja demokratije u zemlji, 15 godina bezocnog i bezobraznog laganja i ismevanja inteligencije ljudi u ovoj zemlji. Za tih 15 godina neko ko je tek zavrsio srednju skolu postaje zreo covek sa 35, neko ko je imao 35 postaje veteran na radnom mestu sa 50, a neko sa 50 je otisao u penziju i ostalo mu je (u ovoj zemlji) jos 5-10 godinica zivota.

 

Prosto, Vucic je simbol onoga sto vecina ljudi u ovoj zemlji voli da gleda - veci je nacionalista od Obradovica ili Jovanovica, mnogo uspesnije se bori protiv korupcije od Tadica ili Djilasa, mnogo je vise postovaniji u Evropi od vlasti DS ili DSS. Naravno, u normalnoj zemlji takva sizofrena politika dovodi do pada sa vlasti, u ovoj sa medijima koji mogu da ubede nekog programera iz Beograda kako je "bolje i Vucic nego oni fasisti sa desnice" i nekog lika sa predgradja da je "Vucic zastitnik drzave koju zuti zele da rasprodaju, kao sto su prodali Kosovo i CG" takva politika moze da daje uspeha na dugi niz godina.

 

Kad sam pisao o ideoloskim porukama pojedinih politicara i pojedinih stranaka, cilj svega toga je bio da se ukaze da takav pogled na politiku nema za cilj smenu vlasti nego samo ucvrscivanje pozicije svoje stranke na nekih stabilnih 15-20%. Evo, mozemo grubo da uzmemo podelu birackog tela i vlasti i opozicije na pro i anti-establisment glasace. Prvi glasaju ZA stranke i politicare jer im oni obecavaju stabilnost, put u EU, ekonomski prosperitet (ili nesto slicno sa spiska). Takvih ima i medju opozicionim glasacima (realno, vecina glasaca SSP i bloka oko njih) i medju glasacima vlasti (sta mislite kome je upucen slogan "Dela govore"?). Isto tako, za SNS glasa veliki deo glasaca jer misle da time glasaju PROTIV zutih lopova, liberala, zapada, otimanja Kosova, a isto tako ima glasaca koji su anti-establisment i glasaju PROTIV SNS, ali uglavnom za Dveri, DSS, Zavetnike - recimo, vecina apstinenata da moze da glasa, glasala bi za nekoga ko bi bio PROTIV postojeceg stanja koje smatraju losim - spor ulazak u EU koji ne donosi nikakve vidljive benefite, stalne afere i skandali, slika politicara sa vlasti i bivse vlasti kao likova iz "Bele ladje". Jedini razlog zasto "desnicari", odnosno populisti dobijaju malo glasova (sada se to promenilo jer je i izlaznost bila veca) je sto su u pitanju klovnovi koji su menjali pricu sto puta, a nemaju mogucnost da peglaju svoje gafove preko medija.

 

Jednostavno - od politicara koji je protiv ovog rezima ocekujem da konkretno odgovori kako misli da izazove pad ovog rezima, koji su koraci, da li je u paketu promena i borba da monstrum kao sto je SNS nikada vise ne bude u prilici da opet zavlada u nekom drugom obliku (tipa, da neka druga grupa ljudi uzme apsolutnu vlast u svoje ruke). To se bas i ne dobija ako sebe predstavis kao jedinu ispravnu opciju i to za mene nije ozbiljna borba protiv rezima SNS - bilo da se radi o NDBG koji ne zeli sa otpacima DS, bilo da se radi o DJB-Dveri "da ovi odu, a da se oni ne vrate", bilo da se radi o borbi protiv rezima iskljucivo zato sto je los na putu ka EU (kao da je to glavni problem, a ne represija nad svakim pokusajem kritike).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

'Erojska politika ne uvodjenja sankcija, korupcija, lopovluk, neznanje, izolacija dolaze na naplatu. Ko je lud da ulaze u zemlju koja na svakih pet dana podize borbenu gotovost vojske, gde su svaki dan protesti, predsednik javno obelezen kao saradnik mafije.....

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

još neko misli da je preglupa ova ruta za protest u subotu?

 

Skupština pa Beogradska do Slavije, pa Bulevar oslobođenja do Autokomande i onda sve do mostarske petlje... dobro nisu maraton ceo napravili od 40km... pa najmanje pola ljudi, ako ne i više će da odjebe toliku šetnju

 

koja je poenta da se napravi toliko dugačka šetnja ako se već blokira autoput

Edited by djole
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tezak fejl opozicije danas u skupstini, nije ih bilo ni 50 i nisu imali kvorum za sednicu. Jasno je da je tesko da bas svih 85 potpisnika za smenu Gasica bude tu, ali su dozvolili da 20 SNSovaca na celu sa Orlicem glumi kako bi im dali kvorum ali eto nema ih ni 50.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 6:18 PM, goldberg said:

 

Imas i Comicku, Canka, Jovanovica, da ne nabrajam sad dalje koji su podrzali Vucica "da ostane na proevropskom putu".

 

Ovako sa strane posmatrano, SNS je i jednima i drugima blizi nego sto su te dve grupacije blize medjusobno, ali tako je bilo i u CG - DPS je ovoj ekipi PES/URA svakako blizi nego NSD/DNP/Prava/Krivokapic, ali ih je sve ujedinilo to sto je Djukanovic diktator kojem je vreme bilo da ode (i za kojeg se videlo kako prolazi na izborima koje on licno ne organizuje).

SNS nije opterecen bilo kakvom ideologijom, zato je otvoren za saradnju sa svima, ako im to omogucava dalji ostanak na vlasti. Oni koliko sutra mogu i u koaliciju sa Djilasom, ako je to "za spas Srbije".

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, djole said:

još neko misli da je preglupa ova ruta za protest u subotu?

 

Skupština pa Beogradska do Slavije, pa Bulevar oslobođenja do Autokomande i onda sve do mostarske petlje... dobro nisu maraton ceo napravili od 40km... pa najmanje pola ljudi, ako ne i više će da odjebe toliku šetnju

 

koja je poenta da se napravi toliko dugačka šetnja ako se već blokira autoput

 

A posle će im đavo biti kriv kad se ospe protest...

 

14 minutes ago, McLeod said:

Tezak fejl opozicije danas u skupstini, nije ih bilo ni 50 i nisu imali kvorum za sednicu. Jasno je da je tesko da bas svih 85 potpisnika za smenu Gasica bude tu, ali su dozvolili da 20 SNSovaca na celu sa Orlicem glumi kako bi im dali kvorum ali eto nema ih ni 50.

 

A objašnjenje da su neki bili u Maroku, a neki trudni deluju kao đačka opravdanja kada zakasne na čas ili zbrišu sa kontrlnog.

Link to comment
Share on other sites

Ako im je ovo radikalizacija protesta - nazdravlje!

Ako oni imaju vremena, mi nemamo cipele za setanje!

Radikalizacija kako je ja razumem, bila bi da se udje u skupstinu i Orlic & comp izbace napolje, jedno fino, elegantno, gradjansko hapsenje svog tog olosa. 

U cemu je problem da se ovako nesto uradi? Policija, vosjka? Ma kakvi, njima jedno "miran!" i oni ce u kucicu, pa njima su shefovali Vulini i Gashici, tu nema coveka od casti, sve same babe i klimoglavci.

Jeste, zagovaram nasilnu smenu vlasti i to dozivljavam kao potpunu devastaciju svih moralnih nacela koja su me vodila kroz zivot. Lkse mi je da zivim sa tim nego da se stidim pred svojom decom i unukom, pokojnim roditeljima, dedama i babama, pred svim odlikovanjima i medaljama mojih predaka stecenih u borbama sa okupatorima. A SNS je o k u p a t o r!

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pletilja said:

Radikalizacija kako je ja razumem, bila bi da se upadne u skupstinu i Orlic & comp izbace napolje, jedno fino, elegantno, gradjansko hapsenje svog tog olosa. 

 

Dovoljno je da se prošetaju npr. do REM-a. Oni unutra bi napunili gaće, ali ne ako se to radi u subotu.

 

A pazi sad ove:

 

Quote

 

Протестни скуп у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије

 

13. јуна 2023.Објављено у

Актуелно

Поштовани потписници Иницијативе за заустављање урушавања просветног система Србије,

Обраћамо вам се са жељом да наставимо нашу борбу на заједничком путу обнове и опоравка просветног система у Србији. Стога вас позивамо да присуствујете протестном скупу који ће се одржати у Сали хероја Филолошког факултета у Београду, у четвртак, 15. јуна 2023, са почетком у 14.00 часова.

Циљ овог протестног скупа јесте исказивање заједничког и недвосмисленог става да је неопходно заустављање урушавања образовног система и враћање достојанства свима који у њему учествују – од предшколских установа, основног и средњег образовања, до високог образовања.

 

 

Dobio sam ovo obaveštenje kao neko ko je završio dotični fakultet, ali ne srpski. Ta inicijativa, koja je relativno bliska zahtevima protesta, ima nešto preko 100.000 potpisa, a protest organizuju u nekoj fucking sali. Ako hoćeš da se buniš protiv odluka Ministarstva prosvete, onda treba da ideš ispred njihove zgrade u radno vreme, a ne da pričaš bajke u nekom ćumezu. Da izađe svaki stoti potpisnik, nakupili bi bar hiljadu ljudi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...