Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

DSS i Zavetnici nisu prava opozicija. Imam osecaj da bi koliko sutra potrcali u koaliciju sa Vucicem odnosno usli u onu novu partiju koju pravi.

 

Dveri jesu opozicija Vucicu ali ne idu nekako bas u isti kos kao NDB, DS, SSP, PSG, NS...  

I Dveri i NS bi u nekom trenutku podrzali Vucica iz nacionalnih interesa, bas kao sto bi ga podrzali DSS i Zavetnici. Bilo bi lepo kada bi recimo DS, PSG i NDB, mogli da pobede SNS, ali to je nerealno. Vrlo je verovatno da bi  koalicija mozda morala da ukljuci i SPS, jer je  Vucic je uspeo da kupi glasove manjina. Glasacko telo je takvo kako jeste, zasto je to tako mozemo na narednih 500 strana, ali to ne menja cinjenicu da je Vucic posle Putina najpopularniji politicar u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavetnici i DSS nisu opozicija a nije ni POKS(ni jedan ni drugi),dovoljno je da se pogleda ko je osnivac i sadasnji stvarni sef Zavetnika malo da se raspita o njemu i sve je jasno,sto se DSS tice samo da se pogleda ko su prvi saradnici Milosa Jovanovica i takodje sve jasno.Valjda i njihovo cutanje zadnjih mesec i po dana dovoljno govori,tj ono malo sto su rekli.

Bukvalno ne postoji scenario gde oni kada bude bitno idu protiv SNS tako da  u ove jednacine ko sa

kim mogu da se ubace Dveri sa opozicijom a Zavetnike i DSS slobodno upisite da idu sa SNS.

 

Edited by Zvezdarac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su Dveri, uprkos aferi "čaša vina", još uvek opozicija. Boško je imao jednu izjavu prošle nedelje da sigurno neće napraviti grešku kao prošle godine verovatno aludirajući na njegovo ispijanje vina i Đilasovo "biće novih izbora u BG". Kaže nećemo dozvoliti da se sastanemo sa njim pa da posle to koristi protiv nas.

 

NS je nesumnjivo opozicija ali ja njih ne vidim kao klasičnu desnicu nego više neki centar ili desni centar tako da sumnjam da oni mogu da privuku taj deo glasača koji se recimo razočarao u SNS. No dobro je imati stranku centra koja može bar jedan deo desnice da privuče. Ima Vučić dosta glasača koji su na centru i tu bi oni trebali da odigraju važnu ulogu.

 

Dosta ljudi sumnja da Miloš Jovanović nije Vučićev čovek ali razmislite malo. Koji političar će onako mlako da reaguje na navodnu kampanju protiv njega. Kada ga opozicija prozove brani se do iznemoglosti a na kampanju vlasti gotovo da i nije odgovorio. Isto kao i Zavetnici, iskoristio te dane da se promoviše a vlastima nije uputio nikakvu težu reč. To je po meni proračunata provokacija vlasti da bi mudali publicitet navodnog borca protiv vlasti, slično su radili pre sa Šapićem.

 

POKS-a postoje dva. Jedan je vučićev ovi drugi sa Jelićem i Mihajlovićem su najverovantije nezavisni od njega. Raskol je, po nekim informacijama koje imam, nastao posle izbora 2020. godine kada je SNS pokrenuo kampanju protiv njih da im spusti rejting jer je smatrao da su to njihovi glasači. Na tu kampanju Gojković je ćutao dok su njegov kum Jelić i Mihajlović bili za to da se brane. To je kulminiralo sledeće godine kada je Gojkoviću istekao mandat a nije raspisao izbore u stranci jer bi ih izgubio. Zato su se podelili pre izbora 2022. godine. E sad mnogo se ja raspisa ali ja nisam nešto ubeđen da je onih skoro 5% iz 2020. godine realan rezultat nego sticaj okolnosti + vlast im je kupovala glasove da ih ubaci u skupštinu. Ta stranka ne postoji izvan izbora i oni nikad neće moći da privuku neku veću cifru na izborima gde svi izlaze tako da ne mislim i da ima neku važnost. To su inače ljudi iz SPO samo što je problem kod njih što im je većina prozapadnog članstva napustila pokret i sada su negde 80% rusofili.

 

Postoji i ta starnka Samardžića, zaboravih ime, koja bi imala perspektivu na desnici ali mora da privuče još par ljudi kod sebe, ovako deluje kao stranka jednog čoveka. Recimo Vukadinović ima kod desničara pozitivan rejting. Možda se i ovaj bivši radikal Martinović malo opere, onaj potez kod kontramitinga što je odradio je naišao na pozitivnu reakciju kod ljudi. Vidim da je aktivan i Jovanović što je bio u NS, taj njegov ispad ne verujem da bi mnogo smetao desničarima. Dakle eto nabrojah par ljudi koji ako bi se ujedinili mogli bi da naprave stranku na desnici koja bi bila bar kao Dveri po snazi.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da SNS može da se sruši jednim udarcom. Treba biti spreman da ih grickaš postepeno, tokom nekoliko godina. Uostalom, opoziciji treba nekoliko godina i da izgradi infrastrukturu koja će da vrši vlast kad se jednom pobijede ovi, jer vlast nije cilj sama po sebi, nego mora da bude sredstvo da se uradi nešto korisno.

Konkretno, to znači da treba da postoji plan i program kako da se kontinuirano poboljšavaju izborni uslovi i monitoring istih, da u skupštini bude sve više normalnih ljudi koji će stalno da igraju na ovu kartu zlorađenja sns-a i njihovog kriminalnog ponašanja i da im se uzima opština po opština, institucija po institucija, strani pokrovitelj po strani pokrovitelj.

Protesti i šetnje neće sami dovesti do pada, a bez jasnog plana iza njih će se vremenom i ugasiti, već smo to vidjeli npr. sa čuvarima vatre (za koje na ličnom nivou imam baš duboko poštovanje, baj d vej).

Energiju protesta je opozicija dužna da sačuva tako što isti treba da se prorijede, da se održavaju jednom mjesečno u subotu najbližu datumu zločina u Ribnikaru, kao podsjetnik tome da zlikovci nisu ništa uradili i zato smo mi još uvijek tu, i bićemo tu koliko god da treba, prošarano ad hoc akcijama koje će da sprovode aktivisti, pa možda i opozicioni poslanici (neko pomenu blokadu gastarbajtera na auto-putu, ja mislim da bi mogo ljepši prizor bio da se na po pola sata - sat prekida saobraćaj, da se propuštaju po jedna kola i da im se daje po flaša vode i letak na kome piše THANK YOU FOR HELPING FREE SERBIA FROM DICTATORSHIP ili nešto u tom fazonu, može - bez zajebancije - isto napisano i na grčkom i turskom). Takođe mislim da treba targetirati sportiste i estradu, i domaće i strane, treba pridobiti te ljude koje prate mase da poneko od njih pokaže da ima života i van vučića, npr. Dulo opet očinski dohvati Bogdana i zamoli ga da kaže da sajko ne umije da vodi ni loptu, a kamo li državu.

Edited by Beonegro
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Imali su kampanju od vrata do vrata i na hiljade mesnih odbora koji su obilazili svako selo

 

 

Tako je i Obama pobedio. Kampanja odozdo bi trebalo da bude osnova svake kampanje. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

NS je nesumnjivo opozicija ali ja njih ne vidim kao klasičnu desnicu nego više neki centar ili desni centar tako da sumnjam da oni mogu da privuku taj deo glasača koji se recimo razočarao u SNS. No dobro je imati stranku centra koja može bar jedan deo desnice da privuče. Ima Vučić dosta glasača koji su na centru i tu bi oni trebali da odigraju važnu ulogu.

 

Kako to mislis da stranka centra privuce desnicare? Ili je stranka onda desnicarska ili su ti koje privuku promenili svoj stav iz desno ka centru. Nije nemoguce, samo ne bih da iko ko pobedi bude bas jasno desno, mada, sta znam, ako je to teg koji ce prevagnuti na stranu opozicije, pa posle nekog vremena da se opet ide na izbore kad se SNS skroz raspadne, onda OK. Svasta smo imali i u DOS-u, samo da budemo malo pametniji za posle. Tipa nikako ne ulaziti u koaliciju sa SPSom. 

 

Nije NS jedina koje se izjasnjava da je centar. Imas i Ponosovo SRCE (Srbija Centar). Ne znam da li su se formirali kao stranka i ko je sve tu, bilo je najava ali nisam bas ispratio. Ponos je setao na ovim protestima, ali ne znam da li su zvanicno u toj nekoj organizaciji. 

Link to comment
Share on other sites

Oni su za mene desni centar. Za desni centar glasaju umereni desničari. Ja sam recimo u centru i meni su prihvatljivi i levi centar i desni centar. Naravno da su im šanse kod nekog klasičnog ili ultra desničara male ali tu su Dveri da pokupe te glasače. Zato vučić štancuje ultra desnicu da bi ugušio Dveri ili eventualno nekog novog ko bi se tu pojavio jer će ga ti glasači prvi napuštati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko do četvrtka do 24:00 Aleksandar Vučić ne ispuni sve zahteve, sledi blokada putnih pravaca, saobraćajnica i mostova u celoj zemlji, saopštio je jedan od lidera Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta.

 

+

Eto sad i ovaj lik je ovlascen da nesto prica, bukvalno da kreira citave strategije narodnih protesta. Da nije mnogo kume? 

Sad kad su pomenuli tu rec radikalizacija, svaki od njih je zamislja na sopstveni nacin.

Manje Cute ovde u prvim redovima, manje likova konkretno, posebno likova koji iznebuha 

lome preko kolena.

 

Ionako je lik jedan od onih sumnjivijih u ovom momentu. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Ukoliko do četvrtka do 24:00 Aleksandar Vučić ne ispuni sve zahteve, sledi blokada putnih pravaca, saobraćajnica i mostova u celoj zemlji, saopštio je jedan od lidera Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta.

 

+

Eto sad i ovaj lik je ovlascen da nesto prica, bukvalno da kreira citave strategije narodnih protesta. Da nije mnogo kume? 

Sad kad su pomenuli tu rec radikalizacija, svaki od njih je zamislja na sopstveni nacin.

Manje Cute ovde u prvim redovima, manje likova konkretno, posebno likova koji iznebuha 

lome preko kolena.

 

Ionako je lik jedan od onih sumnjivijih u ovom momentu. 

 

 

 

Moram priznati da ponekad volim da razmišljam nekoliko koraka unapred, pa se zato pitam šta će da se desi posle petka. Računam da je protest namerno raštrkan zbog policije, što se već i dešavalo ranije, mada je takva strategija neslavno završena, na šta ne moram da podsećam. Blokada puteva može biti i kontraproduktivna jer je dovoljno da režim ne ispuni nijedan zahtev i ne dira blokade, plus da napomene da se blokadama vrši nasilje i to je cela priča.

 

Bolje bi bilo da se blokiraju zgrade državnih institucija, kao što je npr REM ili režimski mediji u više gradova. Možda je vrh SNS-a malo paranoičan jer je AV preneo psihozu na Skupštinu, ali kada se završi zasedanje, njihovog kmečanja i podgrevanja atmosfere više neće biti. Bolje je malo zaplašiti niže ešelone, kao što su kojekakvi direktorčići i lokalni buzdovani koji drže medije i opštinsku vlast, što bi blokade koje spominjem i uradile.

 

Dotični Čita, Tuta-Muta ili kako se već zove je samo ordinarna budala koji je stcajem nesrećnih okolnosti protiv SNS-a.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Blokada puteva po Srbiji?

Ozbiljan kiks po meni,videli smo koliko je ljudi izaslo na proteste po Srbiji,koliko njih tek planira da izadje da blokira put.

Ok put se moze blokirati sa 100 ljudi i par

automobila ali kako ce to izgledati u javnosti to je pitanje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdarac said:

Blokada puteva po Srbiji?

Ozbiljan kiks po meni,videli smo koliko je ljudi izaslo na proteste po Srbiji,koliko njih tek planira da izadje da blokira put.

Ok put se moze blokirati sa 100 ljudi i par

automobila ali kako ce to izgledati u javnosti to je pitanje.

 

Pa neće nikako izgledati. Ako hoćeš da izvršiš pritisak na nekog Peru, onda blokiraš dotičnog Peru, a ne obične građane koji se vraćaju kući s posla. Dovoljno je samo da ih režim iskulira i cela priča je propala sama od sebe.

 

Mogao bi Čita / Tuta Muta da objasni zašto ne blokiraju REM, ako je REM jedan od zahteva.

 

Ja od prošlog foruma govorim da u opiziciji imamo kretene, idiote i debile, što se ponovo dokazuje. Nisu njima potrebni skupi savetnici, već samo neko sa dva grama mozga, ali jbg, sujete su čudo.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa neće nikako izgledati. Ako hoćeš da izvršiš pritisak na nekog Peru, onda blokiraš dotičnog Peru, a ne obične građane koji se vraćaju kući s posla. Dovoljno je samo da ih režim iskulira i cela priča je propala sama od sebe.

 

Mogao bi Čita / Tuta Muta da objasni zašto ne blokiraju REM, ako je REM jedan od zahteva.

 

Ja od prošlog foruma govorim da u opiziciji imamo kretene, idiote i debile, što se ponovo dokazuje. Nisu njima potrebni skupi savetnici, već samo neko sa dva grama mozga, ali jbg, sujete su čudo.

Posebno u unutrasnjosti,u BG blokade mogu da prodju bez nekog revolta gradjana ali u unutrasnjosti tesko.

Mada i u BG zamislite da neko blokira mostove na 3 dana,mislim da tolika kriticna masa nije dostignuta tj moze biti dostignuta samo posle kradje izbora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJ_Vasa said:

Mogao bi Čita / Tuta Muta da objasni zašto ne blokiraju REM, ako je REM jedan od zahteva.

 

Ja od prošlog foruma govorim da u opiziciji imamo kretene, idiote i debile, što se ponovo dokazuje. Nisu njima potrebni skupi savetnici, već samo neko sa dva grama mozga, ali jbg, sujete su čudo.

Bice da Tuta Muta i jos neki rade za vucica i ekipu, pre svega kao korisni idioti koji svojim namerno glupim potezima miniraju svaki otpor. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdarac said:

Posebno u unutrasnjosti,u BG blokade mogu da prodju bez nekog revolta gradjana ali u unutrasnjosti tesko.

Mada i u BG zamislite da neko blokira mostove na 3 dana,mislim da tolika kriticna masa nije dostignuta tj moze biti dostignuta samo posle kradje izbora.

 

Pa i u BG će mnogi da se ljute. Verujem da neće reagovati nasiljem, ali da će čak i običan učesnik protesta psovati organizatoru psovati sve po spisku ukoliko se npr. u 17h vraća kući posle posla.

 

4 minutes ago, FrediB said:

Bice da Tuta Muta i jos neki rade za vucica i ekipu, pre svega kao korisni idioti koji svojim namerno glupim potezima miniraju svaki otpor. 

 

Čita-Tuta-Muta je ipak samo jedan. Šta je sa ostatkom opozicije? Da li imaju toliko malo mozga da ne kapiraju da se protiv nke institucije boriš tako što se angažuješ protiv dotične institucije, a ne protiv običnog građanina?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Šta je sa ostatkom opozicije? Da li imaju toliko malo mozga da ne kapiraju da se protiv nke institucije boriš tako što se angažuješ protiv dotične institucije, a ne protiv običnog građanina?

Ili su retardi ili rade za vucica, trece nema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FrediB said:

Ili su retardi ili rade za vucica, trece nema. 

 

Narodna stranka radi za Kremlj, što praktično i ne kriju. Čita mi više smrdi na kineskog bota jer se nešto nije mnogo zauzimao oko Ziđina već uglavnom za vukojebine gde SNS dobija bez problema 100%. Ovi ostali su retardi. Razumem ja da nemaju para da plate stručnjake za marketing, ali bolje bi im bilo da pročitaju ovaj forum nego da slušaju nekog blentavog Čitu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Narodna stranka radi za Kremlj, što praktično i ne kriju. Čita mi više smrdi na kineskog bota jer se nešto nije mnogo zauzimao oko Ziđina već uglavnom za vukojebine gde SNS dobija bez problema 100%. Ovi ostali su retardi. Razumem ja da nemaju para da plate stručnjake za marketing, ali bolje bi im bilo da pročitaju ovaj forum nego da slušaju nekog blentavog Čitu.

O sundjer bobu pozderoneu je sve jasno, tu nema sta da se prica.

SSP i djilas su isto krajnje mutni. 

 

A ono malo pravih gradjansko-prozapadnih strancica zajedno mogu da dobiju jedva 7-8% i to na najpostenijim mogucim izborima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

O sundjer bobu pozderoneu je sve jasno, tu nema sta da se prica.

SSP i djilas su isto krajnje mutni. 

 

A ono malo pravih gradjansko-prozapadnih strancica zajedno mogu da dobiju jedva 7-8% i to na najpostenijim mogucim izborima. 

 

Sve to stoji, ali čak i ovima što iskreno vole Z jeste u interesu da im se bar dozvoli da kažu šta imaju. A ako im Čita u tome pomaže na ovakav način, onda ih ni Putler neće spasiti.

 

Drug Đido neka ostane u svoja četiri zida, što je i sam odavno izjavio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...