Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 6/11/2023 at 3:52 AM, Perkos2 said:

Imali su kampanju od vrata do vrata i na hiljade mesnih odbora koji su obilazili svako selo

Radikali su 2003ce i 2008me dobili preko milion glasova i to je manje vise konstanta, svi ostali nemaju tako odane glasace. Ne sporim ja da su pritisci, zaposljavanje, davanje po 50 eura doprineli njihovim izbornim uspesima, ali i bez toga bi bili vodeca stranka u zemlji.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Radikali su 2003ce i 2008me dobili preko milion glasova i to je manje vise konstanta, svi ostali nemaju tako odane glasace. Ne sporim ja da su pritisci, zaposljavanje, davanje po 50 eura doprineli njihovim izbornim uspesima, ali i bez toga bi bili vodeca stranka u zemlji.

Radikali su uvek ulazili u svaku kuću u Srbiji

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su se ipak malo dozvali pameti oko organizovanja akcija:

 

Miroslav Aleksić: Naredne akcije protesta zavise od glasanja u Skupštini Srbije


 

Quote

 

...On je govoreći o protestima rekao da će se oni “nadograditi sa nekim drugim akcijama“ ali da će o tačnim planovima obavestiti građane u sredu...

 

...On je rekao da blokada saobraćajnica i neki drugi oblici građanske neposlušnosti jesu jedan od predloga, ali da će se konkretne akcije znati nakon što Skupština bude glasala...

 

 

Sreća da neko tamo ipak ima više mozga od Čite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina radikalizacija u kojoj ne mora biti nasilja prema ljudima je blokiranje saobraćajnica. Prošli protest bih rekao da je bilo za nijansu manje ljudi nego pretprošli. Mislim da je zamor ljudi od šetanja već krenuo i protest bi se sam od sebe sveo na par hiljada ljudi za par nedelja. Znači nešto mora da se menja. Trenutno je to radikalizacija i ja ne vidim šta drugo mogu da urade a da to nije blokada puteva. Za početak neka to bude par puta petkom uveče ali ako ne bude reakcije vlasti onda treba početi to raditi i ujutro kada je najveća gužva a onda i u drugim gradovima i na drugim autoputevima. Pa kada budemo glavna vest u svetu onda će on jednostavno morati ili da krene da bije ljude ili da popusti.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Složio bih se sa Klocenom, vlast je konačno krenula na oprobani ignore mod i prebacila lopticu na drugu stranu. Na žalost mi kao građani nit' imamo strpljenja da protestujemo mesecima nit' imamo fizičke hrabrosti da se pošibamo sa organima reda, nit' imamo moralne hrabrosti za nešto kao što je generalni štrajk. Svaka opcija na raspolaganju je glupa, ali ova može biti i ponajmanje glupa, jer ima makar neke male šanse da uspe.

 

Svakako je pametnije od predloga da opozicija treba da čita forum da bi videli kako dalje. Verovatno bi dobili suicidne misli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije to teško, mirne revolucije su se desile u drugim zemljama. Diktatorska vlast je zbacivana više puta u uslovima većeg siromaštva, straha i mraka nego ovde, gde su ljudi imali vise da izgube. Pročitaju, izuče, adaptiraju, primene. Ne trebaju im Gandi i Mendela za to.

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

izvinjavam se ako je bilo, ne bistrim redovno topik

 

„Nije nam potreban nikakav softver da bismo uočili da su fotografije (loše) fotošopirane”, kaže Dedeker i zaključuje da zaista postoje jaki dokazi da su sve tri dostupne fotografije predsednika iz Ribnikara manipulisane ili da su sastavljene od nekoliko ubačenih elemenata.

 

„Refleksije su netačne ili pokazuju pogrešnu perspektivu, osoba na fotografiji (Vućić, prim. aut.) je isuviše oštro odsečena u odnosu na pozadinu, nema razlike u percepciji dubine između osobe i pozadine, a tu i tamo ima neobjašnjivih objekata ili je prelaz previše nejasan”, ističe Dedeker.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/zamagljenja-oko-odela-i-ruke-predsednika-da-li-fotografija-vucica-u-ribnikaru-sadrzi-tragove-digitalne-manipulacije/

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naprednjaci su tolika govna i to apsolutno svi. Ukoliko, pa makar i za 10 godina, dođe do nekakvog kraja snsa, niko ko je imao ikakve veze sa njima, bio član, simpatizer ili nedajbože Zorana Mihajlović, Šormaz ili slični disident, ne bi smeo da ima mogućnost da se kandiduje za predstavništvo zgrade.

Edited by freethrow
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

...ili za idiote...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

"Shut up and dribble" je komentar ove kao Makedonke, odnosno ovaj fazon "šta ti znaš, radi svoj posao i nemoj tu da pametuješ". 🙂

 

A Seka opet pokazuje da ima osećaja. Ja nikad ne bih ovako odgovorio, pošto su mi napunili glavu kulturom dijaloga, ali ovo je potpuno adekvatno. Da je izgovoreno u Staroj Grčkoj, danas bi bilo u udžbenicima kao primer lakonskog govora.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

"Shut up and dribble" je komentar ove kao Makedonke, odnosno ovaj fazon "šta ti znaš, radi svoj posao i nemoj tu da pametuješ". [emoji846]
 
A Seka opet pokazuje da ima osećaja. Ja nikad ne bih ovako odgovorio, pošto su mi napunili glavu kulturom dijaloga, ali ovo je potpuno adekvatno. Da je izgovoreno u Staroj Grčkoj, danas bi bilo u udžbenicima kao primer lakonskog govora.
Što bi uličnim rečnikom bilo rečeno "čuti, kenjaj i brzine menjaj"....ova botina, mislim na "kitku šarenu" je dobila poprilično kulturan odgovor, kakav je ustvari zaslužula. Na osnovu mog iskustva, ovakvi mentalni sklopovi samo takav jezik razumeju...ev. nivo više, "šakom preko labrnje"...sve ostalo je gubljenje vremena, veruj mi [emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Trenutno je to radikalizacija i ja ne vidim šta drugo mogu da urade a da to nije blokada puteva.

 

Možda poseta REM-u? Prosečni Pera Perić, koji se petkom vraća sa posla, zaista nije kriv što REM ne radi svoj posao. Isto važi i za sudove, ministarstva i slične.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš 50k ljudi na protestima onda moraš da osmiliš aktivnosti tako da svi učestvuju u tome. Recimo bio je jedan ogroman propust kod "blokade" RTS što je ta deonica isuviše kratka da bi se ljudi prošetali tako da većina ljudi nije ni stigla do RTS-a. nisu znali da mogu i dirket u park i okrenuli se ljudi i otišli kući ili ostali kod skupštine da uveličaju one govore onih desničara. Ako se ne varam REM je još bliže od RTS-a i tu bi ljudi pomislili da se ništa nije desilo, ne bi ni mrdnuli od skupštine. Mora biti nešto na 3-4 kilometra da ljudi imaju osećaj da se negde ide jer toliko treba toj koloni kad se razvuče.

 

 

Za blokadu REM je dosta i hiljadu ljudi, to je možda bolje da urade pred kraj radnog vremena pa da ih puste da prođu kroz špalir protestanata. Međutim tu je problem što se neko verovatno ne bi obuzdao pa bi pljunuo ili udario Zekićku i napravio veći belaj od koristi. Možda bolje da tu ode par desetina ljudi i da je svaki dan ispraćaju sa posla, a te ljude probrati tako da sigurno neće napraviti incident. Tu takođe postoji rizik da faraon pošalje nekog batinaša da on odradi incident i to da se pripiše opoziciji tako da je sve u tom smislu rizično. Ali opet ostaje problem što Vučića zabole za blokadu REM i on bi to samo ignorisao dok se masa ne smori od toga.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Nema šta da se masa smori ili ne smori. I nije ni poenta da im bude zanimljivo. Nije ovo pozorište. Zna se šta je cilj protesta, pa ili želimo ili ne želimo da ga ostvarimo.

 

Doduše, za mlađariju verovatno jeste bitno da bude i zanimljivo. Njima je ovo sigurno postalo i zabavno (kao mojoj ekipi srednjoškolaca 1996-7.), jer se na protestima druže i upoznaju, osećaju dobru atmosferu. I biće im zanimljivo da izlaze i dalje. Mene je baš iznenadio veliki broj mladih. 

 

Valjda su svi svesni protiv čega se borimo i šta je bio okidač. Bitno je strpljenje i istrajnost u ovoj fazi. Ako nekad i bude manji broj, nije strašno. Vidim i ovde i na mrežama da mnogi imaju dosta predloga i kritika o akcijama, ali je dobro što opozicija vodi protest i odlučuje o tome. Meni je ovaj prethodni protest bio odličan što se energije i organizacije tiče.

 

Kapiram da jeste potrebna neka radikalizacija, jer je Vučić odlučio da kulira i da računa da će mu godišnji odmori odraditi posao. Ali ja nisam pametan šta bi to moglo da bude. Ništa nasilno u svakom slučaju. Već sam pisao zašto to nije dobro trenutno. 

 

Očigledno su sekti veliki problem glumci i njihova podrška protestima. Baš su jako udarili da ih diskredituju i zaplaše, ali im je to velika greška. Tu se gube glasovi, znaju oni to dobro. Zato pokušavaju da ih zaplaše radikalskim metodama iz 90tih. 

 

Videćemo sutra šta je plan opozicije. Šta god da je, puna podrška.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Issey said:

Nema šta da se masa smori ili ne smori. I nije ni poenta da im bude zanimljivo. Nije ovo pozorište. Zna se šta je cilj protesta, pa ili želimo ili ne želimo da ga ostvarimo.

 

Doduše, za mlađariju verovatno jeste bitno da bude i zanimljivo. Njima je ovo sigurno postalo i zabavno (kao mojoj ekipi srednjoškolaca 1996-7.), jer se na protestima druže i upoznaju, osećaju dobru atmosferu. I biće im zanimljivo da izlaze i dalje. Mene je baš iznenadio veliki broj mladih. 

 

Valjda su svi svesni protiv čega se borimo i šta je bio okidač. Bitno je strpljenje i istrajnost u ovoj fazi. Ako nekad i bude manji broj, nije strašno. Vidim i ovde i na mrežama da mnogi imaju dosta predloga i kritika o akcijama, ali je dobro što opozicija vodi protest i odlučuje o tome. Meni je ovaj prethodni protest bio odličan što se energije i organizacije tiče.

 

Kapiram da jeste potrebna neka radikalizacija, jer je Vučić odlučio da kulira i da računa da će mu godišnji odmori odraditi posao. Ali ja nisam pametan šta bi to moglo da bude. Ništa nasilno u svakom slučaju. Već sam pisao zašto to nije dobro trenutno. 

 

Očigledno su sekti veliki problem glumci i njihova podrška protestima. Baš su jako udarili da ih diskredituju i zaplaše, ali im je to velika greška. Tu se gube glasovi, znaju oni to dobro. Zato pokušavaju da ih zaplaše radikalskim metodama iz 90tih. 

 

Videćemo sutra šta je plan opozicije. Šta god da je, puna podrška.

 

Kako nema? Pa masa je u ovom slučaju najbitniji element. Ako ista ta masa većinski zaključi da od protesta nema 'leba, mi možemo ovde da pričamo mesecima šta je trebalo uraditi, da su ovi ili oni g*vna i tako to, ali to neće ništa promeniti. Iako sam i ja video mlade na protestu, ne vidim studente kao celinu. Iako sam video onu akademsku podršku koja se do sada udvostručila, opet ne vidim univerzitet kao celinu. To neko mora da organizuje i da zadrži podršku. A ako se napravi neki loš potez, ode mast u propast.

 

Možemo mi da pričamo o tome kako je potrebno jedinstvo i tome slično, ali realnost se mora uzeti u obzir. Realnost je da akcije moraju biti kreativne, da moraju da ciljaju na trule institucije i da ne sme biti nasilja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJ_Vasa said:

Izgleda da su se ipak malo dozvali pameti oko organizovanja akcija:

 

Miroslav Aleksić: Naredne akcije protesta zavise od glasanja u Skupštini Srbije


 

 

Sreća da neko tamo ipak ima više mozga od Čite.

Ja mislim da je Ćuta pustio samo probni balon, da imaju šta da pričaju na pinku pošto se na njega pale ko na šibicu. 

 

Dok on laje, ja verujem da se ovog puta to dogovara zajedno, predstavnici stranaka, studenti, ekolozi, kreni promeni i ostali, a i do sada su uvek u sredu objavljivali plan.

 

Kreni promeni je radio anketu da svi daju svoje ideje i da ocene kakav je protest. Verujem da ima tu dobrih predloga i da će nešto i iskoristiti.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...