Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Pošto sve češće slušam a i čitam kako se likovi žale što govori ovaj ili onaj na protestima, te ne treba te treba... moj predlog je da izabace jedan veliki qr kod za skeniranje, da se snimi 30ak govora za sve grupe i podgrupe, da se završi sa tim protokolom i nastavi dalje...

Jb sliku svoju, ne mogu da ih slušam više.
Ko će da priča, joj pa ne treba on...

Lepo sluške, skeniraš telefonom, izabereš Jezdu ili Seku, završiš i teraš dalje...401da190a470538be1ef9e3fa9b50c8c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni sve ovo nema baš nekog smisla. Bio opet, video desetine hiljada pristojnih ljudi i to je otprilike to. Koliko sam čuo, plan za radikalizaciju protesta je da sledećeg puta izađu ljudi u još 10ak gradova, bravo. Pohvalno je da je masa ljudi i dalje ogromna i zaista sam zadovoljan zbog toga ali ne vidim čemu ovo vodi niti da se svakodnevno pišanje i kenjanje svima nama po glavama od strane kriminalnog kartela barem malo proredilo, naprotiv. Možemo mi da šetamo svake nedelje još godinu dana, ništa se neće desiti bez radikalizacije. Malo su ih zabrinuli prvi protesti zbog brojnosti ljudi ali sad već, prilično sam siguran, ne potresaju se ni najmanje jer su protesti previše blagi i bezubi. Uplašiće se tek ako krenu da ujedaju.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Deluje da se plaše da povuku konkretan potez, jer ne znaju šta bi bilo najbolje činiti, a da se ne zasere. 

Radikalizacija se najavljuje već mesec dana, uvek daju rok za ispunjenje zahteva do sledećeg okupljanja...a ovi uvek iskuliraju i opet sve isto. 

 

Lično, mislim da je ogromnoj većini dovoljno ova 3 sata protesta i da bi za neku celonoćnu blokadu Gazele, REMa, RTSa, ostala smešna brojka ljudi. Ova mirna šetnja je nekako komfor zona, svima je lepo da se prošetaju s pristojnim i normalnim ljudima, iskažu svoj stav i to je to. 

Kao da i jedna i druga strana čeka na neki novi potez, pa da se nešto promeni. Sad je baš pat pozicija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa da, nije kao da smo ranije imali masovne setnje u svim gradovima Srbije - a ne, cekaj, imali smo, pre cetiri godine kada je prebijen Borko Stefanovic, dakle i tada se protestovalo protiv nasilja i tada se pricalo da "mora ovako, nema dovoljno ljudi za radikalizaciju, pat je pozicija".

 

Ljudi, mi pricamo o ponavljanju bukvalno istog scenarija, sa istim porukama "gotov je ovog puta", nakon cega su dosli izbori na kojima je "pristojnih ljudi kojima je dosta Aleksandra Vucica" bilo manje od 19% (?!), a cak i ako racunamo moj nacin merenja anti-Vucic glasova (ja racunam i desnicare i Tadica u opozicione glasove) to je ukupno nesto manje od 35%. Dakle, sta je resenje, da se seta i seta i seta jer je setnja zdrava, Vucic zakaze izbore i onda isti ljudi koji su pisali kako nas ima mnogo na protestima pljuju drzavu u kojoj samo 20% ljudi glasa za "normalne opcije"?

 

Evo, neka mi neko kaze kako je sadasnja situacija razlicita od one u kojoj se protestvovalo zbog udaranja Borka Stefanovica metalnom sipkom po potiljku?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Deluje da se plaše da povuku konkretan potez, jer ne znaju šta bi bilo najbolje činiti, a da se ne zasere. 

Radikalizacija se najavljuje već mesec dana, uvek daju rok za ispunjenje zahteva do sledećeg okupljanja...a ovi uvek iskuliraju i opet sve isto. 

 

Lično, mislim da je ogromnoj većini dovoljno ova 3 sata protesta i da bi za neku celonoćnu blokadu Gazele, REMa, RTSa, ostala smešna brojka ljudi. Ova mirna šetnja je nekako komfor zona, svima je lepo da se prošetaju s pristojnim i normalnim ljudima, iskažu svoj stav i to je to. 

Kao da i jedna i druga strana čeka na neki novi potez, pa da se nešto promeni. Sad je baš pat pozicija. 

Sta uopste znaci radikalizacija? Mogucnosti koje imaju su vrlo suzene, znaci blokada saobracajnica , a to moze da dovede i do kontraefekta . Generalni strajk bi bio efikasan, ali su sanse za tako nesto u promilima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sta uopste znaci radikalizacija? Mogucnosti koje imaju su vrlo suzene, znaci blokada saobracajnica , a to moze da dovede i do kontraefekta . Generalni strajk bi bio efikasan, ali su sanse za tako nesto u promilima.
Imam utisak da su nam forumaši malo nestrpljivi. [emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, duško matić said:

Velika masa bila i u NS, možda najveći NS protest od kako je bagra na vlasti. Šarenolika ekipa, nikad nisam video ovoliko penzionera.

 

Sve i svemu, bravo Novi Sad, hajmo još više sledeće nedelje!

 

Druze ja se sa ovim bas ne slazem. Malo je ljudi bilo u NS. Nekako imam utisak da je kada su bile setnje pre nekoliko godina bilo isto toliko ljudi. Bas sam razocaran koliko je ljudi doslo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da za sada rade odlican posao. Sledeci korak je sirenje protesta na celu Srbiju. Ja bih tu gadjao prvo Suboticu, Uzice i Cacak. Onda korak posle je uvodjenje neke vrste gradjanske neposlusnosti, naravno strajk bi bio najbolje resenje ali mislim da od toga za sada nema nista (tj dokle god je Kolubara njiova, strajka nema :))

Za sve ove sto bi da nesto radikalizuju, prvo bih ih podsetio da je ovaj protest prvenstveno zbog toga sto se Srbija nije "upristojila" u poslednjih 20 godina. Sami sebi pucamo u nogu ako bismo to radikalizovali nekim nasiljem. Drugo, sta bi bio cilj nasilnog protesta? To da se skinu "ovi" sa vlasti jer sami da odu nece? Pa, izvinte sto vam rusim sneska, ali ovi su na vlasti sasvim legitimno - oni JESU vecina. Trece, ako protesti postanu nasilni, moju podrsku vise nemaju. Ako mi posle 23 godine i dalje mislimo da se vlast skida na ulici samo zato sto je losa... pa onda oni milenkovi kretenizmi nisu daleko od istine. I za kraj, cisto da vas sa amnezijom podsetim zasto je nasilje 5.10 proslo: postojala je podrska iznutra i postojala je podrska kriminalaca. To smo kasnije skupo platili. I poredjenja sa Milosevicem ne stoje: ono je bila borba za zivot (neki od nas su se naaivno nadali i da je postojala potreba za katarzom, ali avaj), ovo sada je jednostavno losa vlast. Opet, zao mi je da vas razocaram, poredjenje AV i SM ne stoji. 

 

Dakle, ispunjenje zahteva. Basta je lepo rekao kako to moze da izgleda, pa izbori koji bi bili iole fer. Pa ga na izborima okrnjiti , jer ne zaludjujmo se, ne moze on da padne (osim ako se neka drama ne desi na Kosovu ili ako se ne sjebe sa protestima). I onda na nekim tamo izborimo, isprofilisati sta to mi ustvari hocemo - jer opet to za sada ne znamo, i onda ga poslati u istoriju. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da za sada rade odlican posao. Sledeci korak je sirenje protesta na celu Srbiju. Ja bih tu gadjao prvo Suboticu, Uzice i Cacak. Onda korak posle je uvodjenje neke vrste gradjanske neposlusnosti, naravno strajk bi bio najbolje resenje ali mislim da od toga za sada nema nista (tj dokle god je Kolubara njiova, strajka nema :))
Za sve ove sto bi da nesto radikalizuju, prvo bih ih podsetio da je ovaj protest prvenstveno zbog toga sto se Srbija nije "upristojila" u poslednjih 20 godina. Sami sebi pucamo u nogu ako bismo to radikalizovali nekim nasiljem. Drugo, sta bi bio cilj nasilnog protesta? To da se skinu "ovi" sa vlasti jer sami da odu nece? Pa, izvinte sto vam rusim sneska, ali ovi su na vlasti sasvim legitimno - oni JESU vecina. Trece, ako protesti postanu nasilni, moju podrsku vise nemaju. Ako mi posle 23 godine i dalje mislimo da se vlast skida na ulici samo zato sto je losa... pa onda oni milenkovi kretenizmi nisu daleko od istine. I za kraj, cisto da vas sa amnezijom podsetim zasto je nasilje 5.10 proslo: postojala je podrska iznutra i postojala je podrska kriminalaca. To smo kasnije skupo platili. I poredjenja sa Milosevicem ne stoje: ono je bila borba za zivot (neki od nas su se naaivno nadali i da je postojala potreba za katarzom, ali avaj), ovo sada je jednostavno losa vlast. Opet, zao mi je da vas razocaram, poredjenje AV i SM ne stoji. 
 
Dakle, ispunjenje zahteva. Basta je lepo rekao kako to moze da izgleda, pa izbori koji bi bili iole fer. Pa ga na izborima okrnjiti , jer ne zaludjujmo se, ne moze on da padne (osim ako se neka drama ne desi na Kosovu ili ako se ne sjebe sa protestima). I onda na nekim tamo izborimo, isprofilisati sta to mi ustvari hocemo - jer opet to za sada ne znamo, i onda ga poslati u istoriju. 
Slažem se, samo treba paziti da se ne upadne u "Žvalinu zamku" da se protesti ograniče na uže gradsko jezgro. To može da traje godinama, njega patlevezi neće zasvrbe ič, i računa na medjusobno glockanke izmedju gradjana koji tu žive ili koriste te saobraćajnice i protestanata.
Malo Novi Sad se razlikuje, ali i Niš i Beograd,a i mnogimdrugi gradovi u Srbiji su koncipirani na osnovu starih turskih kasaba...preko kaldrme, asfalt, usko, smaknuto i za čas dodje do kolapsa....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam, meni sve ovo nema baš nekog smisla. Bio opet, video desetine hiljada pristojnih ljudi i to je otprilike to. Koliko sam čuo, plan za radikalizaciju protesta je da sledećeg puta izađu ljudi u još 10ak gradova, bravo. Pohvalno je da je masa ljudi i dalje ogromna i zaista sam zadovoljan zbog toga ali ne vidim čemu ovo vodi niti da se svakodnevno pišanje i kenjanje svima nama po glavama od strane kriminalnog kartela barem malo proredilo, naprotiv. Možemo mi da šetamo svake nedelje još godinu dana, ništa se neće desiti bez radikalizacije. Malo su ih zabrinuli prvi protesti zbog brojnosti ljudi ali sad već, prilično sam siguran, ne potresaju se ni najmanje jer su protesti previše blagi i bezubi. Uplašiće se tek ako krenu da ujedaju.

 

Protesti imaju nekoliko mana i ukoliko se ovako nastave, doživeće neuspeh. Šetnja kao šetnja ne donosi ništa, osim što će neko protegnuti noge. bLokada saobraćajnica isto tako malo donosi, a može da nanese i štetu jer samo ometa obične građane koji nikakve veze nemaju sa problemima koji se dešavaju. Jedini efekat je što malo nerviraju AV, mada mislim da ga je više iznervirao miting koji je lično organizovao jer su mu učesnici pobegli od kiše i nisu hteli da slušaju lupetanja na bini, ma koliko da su u pitanju sigurni glasovi. Uticaj na institucije koje su zakazale je praktično nula. Boli uvo one iz REM-a što im neko subotom vikne 'ua' ili što se pokreću kojekakve peticije na internetu koje niko neće ni čitati. Boli uvo DJ Žexa što je ne znam koliko hiljada ljudi potpisalo da se ukine Zadruga kada zna da će ti potpisi služiti za prevrtanje šolja kafe ili za pravljenje aviončića od papira u nekom ministarstvu. Podsetio bih i da aktuelni protesti nisu jedini, da se bune razna strukovna udruženja i organizacije, ali to se svodi na saopštenja koja će odneti vetar ili će završiti u kontejneru. Nikakav protest, 'snažna osuda', peticija i slično ne može imati efekta ukoliko ne postoji ono famozno ILI, tj. šta će se desiti u slučaju neispunjenja zahteva. Ako je npr. problem REM, onda treba izaći ispred REM-a u radno vreme, pozvati građane da im pošalju hiljade mailova sa jednostavnim pitanjima kao što su peta nacionalna frekvencija ili kako Pink i Happy imaju tolike povlastice uprkos kršenju zakona. Ako se bune protiv tabloida, onda se treba okupljati ispred njihovih redakcija i skandirati protiv njih jer ni 'novinarima' neće biti svejedno. Ako je u pitanju suzbijanje nasilja u školama, recept je isti, a prosvetni radnici bi mogli da smisle nešto pametnije osim što povremeno skrate časove. Nedržanje nastave bi bilo mnogo efikasnije. Isto važi i za sve ostale zahteve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Imam utisak da su nam forumaši malo nestrpljivi. emoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

'101 razlog zasto nema sanse' 🤔.

Toliko puta se izjalovilo, zasto bi sad bilo drukčije. Verujem da donekle i ljudi koji setaju imaju sličnu bojazan, i ona je opravdana. Ali moram da se ne složim sa paralelom kod protesta povodom prebijanja Borka Stefanovića. Desilo se ipak nešto drastičnije. Zato protest nije stranački, već pre svega ljudski, i sve stare taktike snsa o politizaciji protesta ovde ne uspevaju.

 

Možda grešim, ali mislim da ne bi bilo ovolikih protesta da se nisu kombinovale i one dve tragedije i monstruozna reakcija vlasti, plus samo dalje zaglibljivanje u blato. Šta god bude sa samim protestima, oni su dali sate i sate materijala za predizborne spotove opozicije, motivisali apatične da ustanu, i dobrano oktunili 'sVi sU iStI' mentalitet. (zato ubacuju ocigledne trolove da bi rekli evo vi pozivate na nasilje). A to je ono sto povecava izlaznost i uz dobru kontrolu pravi prevagu. Mozda ne sad, ali za godinu, dve, tri, cetiri. Nesto se fundamentalno promenilo, kao i u CG posle onih setnji silnih.

 

U tom smislu, sta god dalje da bude, protest je vec uspeo.

 

Edited by handys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ConstantinSve se slazem. Beograd je dosao do nekog svog klimaksa, ne vidim sta vise moze da se uradi a AV ne verujem da ce rizikovati neku eskalaciju sa svoje strane dok su sve oci uprte u BG. Zato je prioritet siriti se po Srbiji: prvo da Zvala pocne da oseca bol u "bazi" i drugo vece su sanse da se neko od njegovih bizona zajebe pa lokalno napravi sranje. Tu ja tipujem na Sumadiju: tu se ljudi bune po defaultu, ko god da je na vlasti - protiv njega smo.

Ovo ce biti tesko izvesti jer ne znam ko ima logistiku u opoziciji za takvu akciju 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Pa da, nije kao da smo ranije imali masovne setnje u svim gradovima Srbije - a ne, cekaj, imali smo, pre cetiri godine kada je prebijen Borko Stefanovic, dakle i tada se protestovalo protiv nasilja i tada se pricalo da "mora ovako, nema dovoljno ljudi za radikalizaciju, pat je pozicija".

 

Ljudi, mi pricamo o ponavljanju bukvalno istog scenarija, sa istim porukama "gotov je ovog puta", nakon cega su dosli izbori na kojima je "pristojnih ljudi kojima je dosta Aleksandra Vucica" bilo manje od 19% (?!), a cak i ako racunamo moj nacin merenja anti-Vucic glasova (ja racunam i desnicare i Tadica u opozicione glasove) to je ukupno nesto manje od 35%. Dakle, sta je resenje, da se seta i seta i seta jer je setnja zdrava, Vucic zakaze izbore i onda isti ljudi koji su pisali kako nas ima mnogo na protestima pljuju drzavu u kojoj samo 20% ljudi glasa za "normalne opcije"?

 

Evo, neka mi neko kaze kako je sadasnja situacija razlicita od one u kojoj se protestvovalo zbog udaranja Borka Stefanovica metalnom sipkom po potiljku?

 

Dosta više ljudi je izašlo na ulice

 

Ekonomska situacija u zemlji je značajno lošija

 

Geopolitička pozicija zemlje je na ivici

 

Solidan broj medijana glasača menja retoriku

 

Opozicija deluje smislenije i konzistentnije

 

Ljudima je zaista dosta nasilja koje je SNS svuda uvukao; promenila se i struktura na protestima, dosta mladih i studenata je tu

 

Ima još stvari...

 

Situacija je već takva, da ako se nekome nikako ne sviđa trenutna opozicija, nek pravi svoj pokret. Ukoliko mu se ne sviđa protest toliko da na isti ne ide, nek napravi svoj protest. Meni su protesti kao terapija, plus kolektivna promocija nekih normalnih vrednosti i svakonedeljno podsećanje da Vučićeva vlast nije normalna i da je dosta nas koji želimo promenu.

 

Ali očekivati da će protesti da direktno donesu političke promene? Not. Donose dosta toga, ali ne preterujmo. Mašina zla koja radi već 10 godina, koja je izbacila novu klasu tajkuna i interesa, drži pod šapom sve u ovoj zemlji.. nije u potpunosti poklekla nakon 7 protesta, zamisli. Ne razumem ni taj koncept radikalizacije, i smislu primene sile. Nije trenutak za to, ne vidim šta bi se desilo. Niti je ekipa ljudi takva.

 

Protesti su kao zavesa, fasada.. bitnije je šta se dešava između istih i više o tome treba voditi računa i pratiti. Protesti za to treba da daju energiju i podstrek.

Edited by medobrundo
  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

Druze ja se sa ovim bas ne slazem. Malo je ljudi bilo u NS. Nekako imam utisak da je kada su bile setnje pre nekoliko godina bilo isto toliko ljudi. Bas sam razocaran koliko je ljudi doslo. 

Ja kad sam došao ispred pozorišta i meni je delovalo da je malo ljudi ali masa je stalno pristizala i kad je krenula šetnja delovalo mi je da je najveći protest u NS do sada a bio sam na skoro svim, prvo na Podrži RTV, pa 1 od 5 miliona, pa za Rio Tinto, pa Šodroš i na kraju ovi protesti. Možda i grešim ali ja sam zadovoljan odzivom i mislim da je protest u više gradova istovremeno pun pogodak.

 

U jednom trenutku se neki majmun zaleteo kolima ka masi, za nekoliko sekundi ga je okružilo stotinjak ljudi, srećom redari su bili tu i sredili situaciju pošto bi u suprotnom dobio zaslužene batine pa bi to na pinku razvlačili danima. 

 

Jedina zamerka je da ne mogu da nabave dobar megafon i ozvučenje i da se lepo čuje šta pričaju, u BG je to mnogo kvalitetnije.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je dobro, iako mnogi misle da je lose, i da su izdani, to je da su USA totalno promenile odnos prema toj rupi. Sad im ne smeta to sto je rupa i sto i hoce da bude rupa, ali isto tako znaci da su konacno i definitivno nacisto sa time da to vise nece biti rupa, samo da prvo zavrse sa putlerom i slicnima, a to ce onda kad dođe na red proci kao Sadamov Irak, koji je isto neko vreme bio saveznik, dok je to bilo potrebno, a onda je nataknut. Tako ce i to.

 

Da se drugovi ne zavaravamo, bar 8 do 9 desetina ovih sto su navodno protiv nasilja isto tako su i nedavaci kosova, nece u NATO, nisu za odebavanje rusofilije i popurdana i onoga sto oni simbolizuju i tako tih stvari, drndaju o "neutralnosti" i generalno, isti q kao hard kor vućićevci, samo što misle da nisu. Rupari. To nece moci. Rupa nece ostati na karti Evrope, sad se samo tolerise da se ne trosi energija na budale, jer je prioritet putler i slicna bagra, a onda ce na kraju biti ono sto smo odavno govorili za nekadasnjeg saveznika Sadama - biće rupa, čika zuba, šišanje. Sudite im pošteno pa da ih povešamo, šta vas briga šta je tamo ako nemate nameru da tamo i živite, neka se gložu dok ih ima kad drugo ne umeju, ama rupa vise neće biti rupa, to je rešeno tamo gde treba. Samo je to važno. Do tada, neka se igraju, nikoga nije briga.

 

I kakvo će to nasilje prestati ako nekim čudom ovi i izgube nekakve izbore ili nesto? Da neće možda lokalni kabadahije po Srbiji naprasno odmah odustati od "projekata" koje su zapoceli tipa da otimaju neiskorisceno gradsko zemljiste, proglase za gradevinsku parcelu, izgrade na njemu neko gomno, reda radi, onda prodaju to nekom "investitoru" za sicu pa podele pare, a onda ovaj tu napravi pravu zgradu ili nesto, pa stanove ili lokale rasproda i zaradi 10 puta vise nego sto je platio dojucerasnju okretnicu neke slepe ulice koju su lokalni age i begovi mimo svih zakona proglasili za gradevinsko zemljiste? Evo sad ce.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

 

Dosta više ljudi je izašlo na ulice

 

Ekonomska situacija u zemlji je značajno lošija

 

Geopolitička pozicija zemlje je na ivici

 

Solidan broj medijana glasača menja retoriku

 

Opozicija deluje smislenije i konzistentnije

 

Ljudima je zaista dosta nasilja koje je SNS svuda uvukao; promenila se i struktura na protestima, dosta mladih i studenata je tu

 

Ima još stvari...

 

Situacija je već takva, da ako se nekome nikako ne sviđa trenutna opozicija, nek pravi svoj pokret. Ukoliko mu se ne sviđa protest toliko da na isti ne ide, nek napravi svoj protest. Meni su protesti kao terapija, plus kolektivna promocija nekih normalnih vrednosti i svakonedeljno podsećanje da Vučićeva vlast nije normalna i da je dosta nas koji želimo promenu.

 

Ali očekivati da će protesti da direktno donesu političke promene? Not. Donose dosta toga, ali ne preterujmo. Mašina zla koja radi već 10 godina, koja je izbacila novu klasu tajkuna i interesa, drži pod šapom sve u ovoj zemlji.. nije u potpunosti poklekla nakon 7 protesta, zamisli. Ne razumem ni taj koncept radikalizacije, i smislu primene sile. Nije trenutak za to, ne vidim šta bi se desilo. Niti je ekipa ljudi takva.

 

Protesti su kao zavesa, fasada.. bitnije je šta se dešava između istih i više o tome treba voditi računa i pratiti. Protesti za to treba da daju energiju i podstrek.

 

ovo sto meda kaze je prilicno dobro artikulisano a tice se nekolicine pitanja koja se ponavljaju, tj pojavljuju.

.....

inace, ja sam juce sreo gomilu svojih prijatelja, koji su defacto odustali, jos pre 20ak godina, a kamo pre 10ak, kao npr ja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ovo sto meda kaze je prilicno dobro artikulisano a tice se nekolicine pitanja koja se ponavljaju, tj pojavljuju.

Ovde samo iNdetitetska pitanja mogu da znacajnije pokrenu masu (kosmeticarenje, nedavanje, RuZija, svetinje i slicno).

 

Masu zabole da li ce inflacija biti 15% ili 20% i slicne ''proste'' ''ovozemaljske'' stvari. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

ono sto razmem iz posta, je da mislis da ljudi koji su na protestu ne kapiraju ove stvari; ovi koje sam ja video kapiraju, i dobro im ide cak i sa sns preprekom u zivotu.

Ti ljudi na protestima su uvek manjina birackog tela; konstantno milion i vise glasaca glasa za radikale i njihove iteracije. O njima se pre svega radi.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Ti ljudi na protestima su uvek manjina birackog tela; konstantno milion i vise glasaca glasa za radikale i njihove iteracije. O njima se pre svega radi.  

 

 

 

najbolje je da uvek & sve projektujemo na total populaciju, od koje 30ak% glasa za pobednika a 30ak% glasa za interesnu posadu.

 

poenta je da ovih 40-50k ljudi tamo, kapiraju ono sto je medo napisao.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

najbolje je da uvek & sve projektujemo na total populaciju, od koje 30ak% glasa za pobednika a 30ak% glasa za interesnu posadu.

 

poenta je da ovih 40-50k ljudi tamo, kapiraju ono sto je medo napisao.

Malo je to, cak i za Beograd, a kamoli za Srbiju.

 

Cak i na Vracaru, Savskom Vencu i Starom Gradu sns dobija izbore - sta tu ima vise da se kaze.

Plus, razni donbasani vec negoduju sto su se na protestu konacno pojavile EU zastave. Sta bi tek bilo da se pojavila neka NATO zastava? Plac i skrgut zuba. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...