Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Clash said:

Ako ti cujes sve ovo sti si napisao iz komsiluka ili zivis u satoru ili imas sluh kao Supermen, nema treceg.

Ima ono...ma ja to ne gledam, nego daljinski u ruke, menjam programe, kad ono...i ja minut samo "bacio oko" a ono .... Bože sačuvaj. Onda ti taj minut prepričava 45 minuta. 🤣 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Constantin said:

Ima ono...ma ja to ne gledam, nego daljinski u ruke, menjam programe, kad ono...i ja minut samo "bacio oko" a ono .... Bože sačuvaj. Onda ti taj minut prepričava 45 minuta. 🤣 

 

Onda se malo presalta na Zadrugu :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, shonke said:

A sto se tice tvog "predloga za iseljenje", ima nešto oko 30 godina da me jedan poznanik pitao što ne odem iz Srbije. Niti sam kukao na rupčagu od države tada (jer je tek postajala krater) niti sam imao aspiracije da odem. Samo je znao poreklo dela mojih krvnih zrnaca pa je mislio da ima pravo da mi pokaže put.
Ono što nije znao je da sam se vratio iz rata i da imam vezu u vojnom odseku pa je dva dana posle toga otišao da "obiđe" planine Bosne kao "dobrovoljac" u vojsci rs.

Od tada sam prilično alergičan na svaki pomen selidbe pa makar to bio neko ko se jedva ispilio dok su hladnjače cirkulisale na potezu oko Batajnice.

 

I treba da te pita. Ako živiš u državi koju pljuješ i koju ne ceniš, sasvim je legitimno pitanje šta i dalje tražiš ovde. Kao što je pitanje za ljude koji i dalje koriste SBB/Telekom zašto to rade.

 

Bold: Kako je ovo relevantno za diskusiju koja se vodi? Odgovoriću ti odmah - nije relevantno. 

 

5 hours ago, handys said:

 

Da li se moze ukinuti kanal sa naci. frekvencijom? Bilo bi lepo da je tako, ali mislim da svako moze da gleda sve te kanale nezavisno od operatera. Zato ne razumem ni taj rat saopstenjima, ni taj silan novac koji se trazi (i tri miliona je previse), upravo sa stanovista kapitalisticke logike - zasto placati nesto sto je ionako svima dostupno?

 

Ne može bukvalno da se ukine, naravno. Sa stanovišta kapitalističke logike - logično da bi B92 da se uvali za što veći keš, a logično da i SBB gleda svoj interes. Korisnici jednostavno žele da imaju sve na jednom mestu i ne može se reći da je ok to menjanje kanala sa nacionalnom frekvencijom nekim random nepoznatim kanalima koji nikog ne zanimaju. 

 

7 hours ago, medobrundo said:

 

Treba dodati i da je Jetel, koji korisnicima nudi nešto suludo -- tipa 16 meseci po dinar, takođe Telekomova priča. Orion je najsamostalnija, ali dobro znamo za poslovnu ljubav između bivših LDPovaca i SNS-a, koja cveta na svim poljima, pa i na ovom.

 

Mhm. Sa tim lopovima mi ističe ugovor u decembru ove godine, moram da vidim koje su mi opcije. 

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

“ Pažljivo osmišljen projekat u kojem je pronađen novi put „gde svaka strana održava fatamorganu svoje principijelne pozicije“. To je deo planiranog scenarija za pregovore Beograda i Prištine koji je objavio albanski list….”


Zabrinjavajuce je ako zaista dozvole da ta fatamorgana cveta. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

I treba da te pita. Ako živiš u državi koju pljuješ i koju ne ceniš, sasvim je legitimno pitanje šta i dalje tražiš ovde. 

Kao prvo, niko ne živi u državi nego u zemlji. Kao drugo, pošto si u startu u lošijoj poziciji zato što za drugo osim toga tu nisi ni znala dok si odrastala, evo malo da se uzdižeš :lol_2:

 

Pravo pravcato gađenje, Moja, to je jedino što osećam, užasno gađenje, nikad nisam video ovako prostački narod, tako sklon batinanju, tako ponizan prema vojsci, takve ludake i kriminalce, toliko posvećene ubijanju, pravo pravcato gađenje.

 

"Ovo je kultura koja ne zna za pismo, Moja, kultura u kojoj poriču pisanu reč, kultura bez ikakve težnje ka beleženju ili pamćenju istorije, bez ikakve svesti o prošlosti, kultura zunzara, njena jedina dimenzija je sadašnjost, ono neposredno, kultura sa pamćenjem zunzare koja svake dve sekunde udara u isto staklo jer posle dve sekunde zaboravlja da to staklo postoji, prava beda od kulture, Moja, za nju pisana reč nema nikakvu važnost, to je kultura koja je iz najsirovije nepismenosti uskočila pravo u glupavu omamljenost televizijskim ekranom, salto mortale, Moja, ova kultura je preskočila pisanu reč, prosto i jednostavno previdela sve one vekove tokom kojih se čovečanstvo razvijalo na temelju pisane reči..."

 

"bez obzira da li su levičari ili desničari, na sve mi se isto povraća, svi su isto korumpirani, svi su isti lopovi, na licu im vidiš kako žude da pokradu sve što mogu, likovi kakvih se treba kloniti, nitkovi u sakou sa kravatom koji su ranije učestvovali u krvavom piru, zločinačkim orgijama a sada se bave lopovlukom“

 

„nigde nisam video tako žestoko neobrazovane, tako očigledne političare, kao što su ovi ovde, svakom iole obrazovanom čoveku je jasno da je političarima u ovoj zemlji vidno atrofirala veština čitanja, da već duže vreme ne koriste veštinu čitanja, najgora stvar koja bi mogla da im se desi jeste da ih neko natera da pred publikom nešto čitaju naglas, to bi bilo strašno, veruj mi da u ovoj zemlji nema potrebe organizovati javne rasprave među kandidatima, dovoljan test bi bio da kandidat pred publikom pročita nešto naglas.“

 

„u ovoj zemlji nikoga ne zanima znanje, ljude zanima samo diploma, da se domognu svoje diplomice to im je cilj, da dobiju titulu menadžera koja će im omogućiti da se zaposle, čak i da ništa ne nauče, jer ih i ne zanima da nešto nauče, jer nema ko da ih nauči, jer su profesori bedni ko crkveni miševi, zadovoljni što sa svojom diplomicom mogu da drže časove drugoj gomili crkvenih miševa koja žudi za istom takvom diplomicom, stvarno tragedija. Svi živi u ovoj zemlji hoće da studiraju menadžment, zapravo u ovoj zemlji će uskoro postojati samo menadžeri, zemlja čiji su svi stanovnici menadžeri, to je ta zastrašujuća istina.“

 

Gađenje (Tomas Bernhard u San Salvadoru)- Orasio Kasteljanos Moja

 

Ili ako u nekom browseru ne radi prvi link

 

Spoiler

Plemeniti bezobrazluk

 

Teofil Pančić

 

ORASIO KASTELJANOS MOJA: GAĐENJE
PREVELA MARIJA ZURNIĆ
PUNA KUĆA, BEOGRAD 2005.

 

Pravo pravcato gađenje, Moja, to je jedinošto osećam, užasno gađenje, nikad nisamvideo ovako prostački narod, tako sklonbatinanju, tako ponizan prema vojsci, takve ludake i kriminalce, tolikoposvećene ubijanju, pravo pravcatogađenje.

 

Ko je taj tip koji ovako nadrndano govori, i o kojem to "narodu", uostalom?

 

Samo polako, vratite pištolj u futrolu, radi se o jednom uvoznom književnom junaku, istinabog vrlo neobičnom, ali ipak... Gospodin se zove Vega, došao je iz Kanade u rodni Salvador – nakon što se dugi niz godina veselo i veoma namerno nije pojavljivao u prezrenom zavičaju – samo zato da, što brže to bolje, sahrani staru majku i raspetlja uobičajene imovinsko-pravne zavrzlame i da zauvek otperja, pa da više nikada ne mora da vidi primitivnog gramzivca od svog brata, a kamoli ostale lokalne dvonošce...

 

I sada sedi u baru – u jedinom podnošljivom baru, u jedinopodnošljivo vreme, pre nego stoka nahrupi! – i obraća se nekome ko se, gle, preziva Moja baš kao i pisac, nekome ko je jedina osoba iz njegovog Bivšeg Života s kojom uopšte želi da komunicira, i koja će poslužiti kao idealan, provodljiv prijemnik njegovog jeda...

 

U čemu je ovde štos? Krenimo redom. Vest o ovom knjižuljku, iznebuha zalutalom u ove krajeve kao tajanstveni i okrepljujući dar nekakvog samozatajnog darodavca, širi se usmenom predajom, knjiga ide od ruke do ruke, sve u nekakvom veselkastom domunđavanju praćenom zavereničkim sjajem očiju, kao u prvih hrišćana ili golobradih skojevaca: ima neki ludak iz Salvadora – tamo jedne od onih silnih državica između Meksika i Paname, tamo negde gore, dole, levo ili desno od... od neke druge, slične zemljice (baš kao na Balkanu) – neki tip koji je napisao knjigu koja kao da govori o Nama Ovde a ne o Njima Tamo, a pri tom govori na način na koji ovde niko govoriti i pisati ne sme, ne ume i(li) neće.

 

A kada čuje za potonju piščevu sudbinu, utoliko pre će se toga kloniti: Orasio Moja (Moya) zasut je, po objavljivanju ovog romančića-novele od sedamdesetak strana, napadima i pretnjama takvog kvaliteta & kvantiteta da se odselio iz Salvadora nameran da nekako sačuva živu glavu...

 

Nije ni čudo: Gađenje je baš ono što mu i ime kaže: od prvog do poslednjeg slovceta tek jedan neprekidni, od siline besa i duboke, "antropološke" odvratnosti zadihani i zagrcnuti naratorov solilokvij, beskrajna, mantrički varirana šarada lucidnih, ali i bespoštedno bezobraznih i surovih opaski na račun Svete Prostote koju Vega vidi, čuje i oseća na svakom koraku, i koja ga čini zgroženim strancem u njegovoj rodnoj zemlji, onim čija je nepripadnost, čija je Drugost, paradoksalno, baš naglašena činjenicom da mu je zapravo sve tako neizdrživo poznato i blisko; upravo ga neželjena intimnost jednog "svračjeg zakutka" čini onom vrstom Drugog kakav samo neko ko je Domaći može da bude – nijedan "pravi" stranac to neće gledati tim očima, niti će moći da oseti i spozna svu raskoš autentične egzistencijalne govnavostijednog takvog mesta, jok more, to je dostupno samo Insajderu...

 

Shvatili "ozbiljno" ili ne monolog gnevnoga apatrida Vege, jedno je jasno: Orasio Moja je pisac koji uspostavlja – neću preterati – savršenu kontrolu nad svojim tekstom; Gađenje je iznad svega izvanredna stilska vežba, neko će čak reći "postmodernistički" književni omaž Tomasu Bernhardu – tom nenadmašnom mrzitelju i preziratelju rodne mu Austrije i njenih ljudi, za koje je nekako držao da su svi odreda nacisti sve dok jedan po jedan ne dokažu suprotno! – te otuda i podnaslov "Tomas Bernhard u San Salvadoru", kao i zbog finalne začkoljice koja vam ovde neće biti otkrivena.

 

Mojina strateški razrađena "imitacija" bernhardovštine ide dotle da ni u njegovom proznom tekstu nema pasusa, što u nekog slabijeg pisca može biti zamorno, ali u Gađenju to je srećom ona vrsta gustine koja nije loše pokriće za užas praznine, nego čista tekstualna energetska bomba.

 

Ako se dohvatite Gađenja, i ako makar i miligram nekog balkanskog Vege čuči u vama, biće vam jasno otkud tolike paralele sa Ovim Ovde: Mojin Salvador zemlja je tek izglavinjala iz idiotskog građanskog rata, zemlja u kojoj haraju vojska, žandari, mafijaši – "Zaslužni ratni veterani", sveopšti kult oružja, sile i slepe pokornosti svakoj barabi samo ako je "naša", kultur-autizam kombinovan sa prostačkom fasciniranošću lovom i šljaštavim potrošnim dobrima. Ali, važniji od toga su neki uvidi u ono što stvara i reprodukuje takav ambijent. Ilustracije radi, častiću vas malim ogledom o pismenosti:

 

"Ovo je kultura koja ne zna za pismo, Moja, kultura u kojoj poriču pisanu reč, kultura bez ikakve težnje ka beleženju ili pamćenju istorije, bez ikakve svesti o prošlosti, kultura zunzara, njena jedina dimenzija je sadašnjost, ono neposredno, kultura sa pamćenjem zunzare koja svake dve sekunde udara u isto staklo jer posle dve sekunde zaboravlja da to staklo postoji, prava beda od kulture, Moja, za nju pisana reč nema nikakvu važnost, to je kultura koja je iz najsirovije nepismenosti uskočila pravo u glupavu omamljenost televizijskim ekranom, salto mortale, Moja, ova kultura je preskočila pisanu reč, prosto i jednostavno previdela sve one vekove tokom kojih se čovečanstvo razvijalo na temelju pisane reči..."

 

Eh, da. Što bi rekao filmski junak – šta reći? Orasio Kasteljanos Moja u svakom je mogućem smislu radikalan i plemenito bezobrazan; čovek bi rekao da je ona priča kako je jedna od bitnih svrha/posledica autentičnog umetničkog čina u tome da Zgrozi Malograđanina odavno passe, a zapravo se radi samo o tome da se, izmenom polit-kulturnih epoha i dominantnih paradigmi, menja i tematski fokus "zgrozibilnosti", s tim da je omiljeni filistarski fantazam zašećerenog "domoljublja" nekako uvek tu, uvek neodoljiv izazov svakom Boljem Duhu... A da je Moja od takvih, to je više nego izvesno.

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

I treba da te pita. Ako živiš u državi koju pljuješ i koju ne ceniš, sasvim je legitimno pitanje šta i dalje tražiš ovde.

Zasto bi iko cenio/voleo (o glupih li izraza!) bilo koju teritoriju, nebitno da li se zove Srbija ili kako god?

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovo ko da je srocio skup eminentnih balkanskih patriotskih intelektualaca u punom nacionalnom zanosu. 

dSS-ovskog tipa. 

6 hours ago, Clash said:

Ako ti cujes sve ovo sti si napisao iz komsiluka ili zivis u satoru ili imas sluh kao Supermen, nema treceg.

Sta da radim kada pojacavaju ko ludi?

A i ponekadd kada premotavam TV kanale, iskoci neka glupost, na trenutke se zaustavim i imam sta da cujem. 

Link to comment
Share on other sites

Ko uopšte gleda Prvu i B92?

 

Ja mislim da te televizije postoje samo da bi neko zauzimao nacionalne frekvence, nemoguće/glupo im je da smanje broj, da kažu Pink i Hepi, dosta vam je.

 

---

 

@DameTime pravi ogromnu logičku grešku izjednačavajući SBB i Telekom/SNS, to nisu "igrači" istog kalibra, prvi se igraju svojim, a drugi tuđim/našim parama. Drugi se uopšte i ne bave ekonomijom u smislu zarada/gubitak (ako je gubitak, onda će država da plati iz budžeta ili će duznu kredit sa državnim jemstvom), oni to i ne gledaju, mnogo bitnije su im ogromne pare koje mlate svuda drugde.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Msm, tri bele ne razumem o čem' pričate, al sam ovo pročitala na portalu B92:

 

Vučić o odluci Junajted grupe: "Skandalozno"

 

"Mislim da sam razumeo zašto to rade. Rade to da izbace pre svega Prvu, onda B92. Mislim da hoće i Hepi da izbace. Ne znam ko će da im ostane na tom kanalu. To rade da bi veštački podigli Novu S i N1. Oni u šeru u zbiru imaju prosečno 2.4 ukupno, a oni hoće da ih podignu na šer 10", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić."

 

opsednut...O P S E D N U T :lol_2:

I u šerove se razume...skandalozno..."Kako je istakao, svi koji im pomažu neka im pomažu..." :classic_laugh:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ono...ma ja to ne gledam, nego daljinski u ruke, menjam programe, kad ono...i ja minut samo "bacio oko" a ono .... Bože sačuvaj. Onda ti taj minut prepričava 45 minuta. [emoji1787] 
 
 
A i ponekadd kada premotavam TV kanale, iskoci neka glupost, na trenutke se zaustavim i imam sta da cujem. 
 

[emoji847][emoji106]
Sreća je pa može da se napravi lista "favorita"....i onako je od 250 programa u paketu, bar 200 nepotrebno...

Link to comment
Share on other sites



 
I treba da te pita. Ako živiš u državi koju pljuješ i koju ne ceniš, sasvim je legitimno pitanje šta i dalje tražiš ovde. Kao što je pitanje za ljude koji i dalje koriste SBB/Telekom zašto to rade.

Bold: Kako je ovo relevantno za diskusiju koja se vodi? Odgovoriću ti odmah - nije relevantno. 


Ne čitaš šta se piše. Nisam pljuvao državu, vratio sam se iz rata. Država iz koje sam otišao u rat nije postojala kad sam se vratio. Nakon toga je jedan "patriota" kao ti mislio da ima pravo da me uputi ka Horgošu, isto kao ti.
Ako ti do sada nije jasno da ima veze sa diskusijom, reci cu jos samo jednom: svi vi koji mislite da imate pravo da pitate bilo koga zašto nije otišao iz sopstvene države (što je jednako tome da ga pošaljete napolje) ste najobicnije (manje ili više) prikrivene hulje koje se kriju iza nekakvih moralnih načela koja postoje samo u vašem iskrivljenom univerzumu u kome kritika znači atak na kolektivitet, naciju, šta god.
Neuspešni ste u tome da prihvatite da je nešto čemu (mislite da) pripadate pogrešno, sa manama ili da ide u lošem pravcu i svakoga ko vam skreće pažnju da to ne valja, upućujete da se iseli (u najboljem slučaju).
Pa ti sad misli koliko hoćeš da je tvoje pitanje nerelvantno za diskusiju ali ti si ga sama postavila.

Btw, šta tebe zabole sto ljudi i dalje koriste sbb? Ko si ti da odredujes ljudima sta ce da koriste?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovo ko da je srocio skup eminentnih balkanskih patriotskih intelektualaca u punom nacionalnom zanosu. 

Leptejebo.

 

Osoba mi je odavno na ignore zbog pisanja na košarci - uprkos tome što dosta toga prati i ima određeno razumijevanje te igre, njen stil pisanja i naročito isključivost su mi u jednom trenutku toliko udarili na gangule da sam osjetio potrebu da se zaštitim od overdoze.

 

I sad kroz ovih nekoliko kvotova vidim da se nisam prevario, u pitanju je pravi vladimir orlić, pravi milenko jovanov, prava staša stojanović, jednom riječju pravi vučićjugend odrastao u poslednjih 10 i po godina pod crnim barjakom nenormalnosti, nasilja i radovanja svakoj izopačenosti.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih dala medalju svakome ko skine sa mreze ove lazove b92, kao i sve tv sa kojih se Vucic i sns oglasavaju i ne prestaju da jedu _____ . Ajde sto prepisuju lazove iz Rusije na politici, vec lazu i u svim rubrikama podjednako, zdravlje, zena, hrana, putovanje, kultura....  fabrikuju bukvalno totalnu paralelnu stvarnost. Nevidjeno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:


 

 


Ne čitaš šta se piše. Nisam pljuvao državu, vratio sam se iz rata. Država iz koje sam otišao u rat nije postojala kad sam se vratio. Nakon toga je jedan "patriota" kao ti mislio da ima pravo da me uputi ka Horgošu, isto kao ti.
Ako ti do sada nije jasno da ima veze sa diskusijom, reci cu jos samo jednom: svi vi koji mislite da imate pravo da pitate bilo koga zašto nije otišao iz sopstvene države (što je jednako tome da ga pošaljete napolje) ste najobicnije (manje ili više) prikrivene hulje koje se kriju iza nekakvih moralnih načela koja postoje samo u vašem iskrivljenom univerzumu u kome kritika znači atak na kolektivitet, naciju, šta god.
Neuspešni ste u tome da prihvatite da je nešto čemu (mislite da) pripadate pogrešno, sa manama ili da ide u lošem pravcu i svakoga ko vam skreće pažnju da to ne valja, upućujete da se iseli (u najboljem slučaju).
Pa ti sad misli koliko hoćeš da je tvoje pitanje nerelvantno za diskusiju ali ti si ga sama postavila.

Btw, šta tebe zabole sto ljudi i dalje koriste sbb? Ko si ti da odredujes ljudima sta ce da koriste?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

 

Niko te nije uputio na Horgoš. Što se mene tiče možeš da živiš ovde, možeš da odeš... Not my problem. Samo postavljam pitanje jer me zanima kako dežurni pljuvači razmišljaju. 

 

Takođe nikom ne određujem da li će koristiti SBB, to sam više puta naglasila. Moja kritika je upućena samoj kompaniji, ne korisnicima. 

 

9 hours ago, FrediB said:

Zasto bi iko cenio/voleo (o glupih li izraza!) bilo koju teritoriju, nebitno da li se zove Srbija ili kako god?

 

Iz istih ili sličnih razloga zato što je ti i još par vas ovde prezirete. 

 

9 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovo ko da je srocio skup eminentnih balkanskih patriotskih intelektualaca u punom nacionalnom zanosu. 

 

Nisam ni patriotkinja, ni intelektualka a bogami mi je nacionalizam na poslednjem mestu vrednosti u životu. Sedi, 1. 

 

Što se tiče Beonegra, tipa koji nije mogao da podnese neslaganje na košarkaškoj temi, kao i uvek daje sebi za pravo da  piše svakakve gadosti. Pazi molim te, on mene naziva vučićevim štagod... Isto tako ste me nazvali glupačom na temi o Izborima, SNS botom koji se prodao za posao u firmi itd. Ti upisi su, naravno, posle samo obrisani. Toliko o ovom forumu i bilo kakvoj diskusiji, ali on za mene kaže da sam isključiva, a onaj ko me (stvarno) poznaje zna da sam među najmanje isključivim ljudima. No, neću ćutati tipovima koji bi da leče svoje frustracije preko moje grbače. Toliko na temu, pozdrav.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Televizija sa naci frekvencijom
 

 

Ju sta je ovo...

 

Ne bih se bunio kad bi ih skinuli.Dobili nac frek zato sto su kao "decija televizija" i onda izbacuju ovakve stvari tj dozvoljavaju.

Edited by Don Radonja
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sudeći po kampanji koja traje u režimskim medijima ovih dana cilj ove idiotske ponude je da SBB odbije pa da pokušaju sa ovom kapmanjom da smanje broj pretplatnika. Na taj način oni u stvari žele da smanje broj ljudi do kojih dolaze informacije iz njihovih informativnih programa. Prva i B92 su Vučićeve televizije kupljene državnim novcem preko prevare veka sa kupovinom kopernikus kablovske od strane Telekoma. To je odrađeno da u posed jedne od te dve televizije ne bi došao SBB.

 

Međutim pošto je to skupa igračaka za održavanje na ovaj način oni obezbeđuju i finansiranje istih. Sada će Telekom da plaća 50 miliona evra tim televizijama da bi emitovao njihov program koji ne vredi ni 1 milion godišnje. Sa tih 50 miliona će moći da održavaju te dve televizije čisto da te frekvencije ostanu zarobljene.

 

@Amigo

 

Vesti N1 su još i najmanje bitne. Oni ceo dan imaju informativni program u kojima gostuju ljudi koji pričaju o raznim problemima u društvu. To nisu opozicioni političari kako se priča na režimskim medijima nego tu bude i gomila javnih ličnosti, profesora i razni stručnjaka sa različitih polja. Ukratko oni koji nikad neće biti pozvani na režimske medije jer ne mogu da utiču na ono što će oni reći a to je uglavnom protiv ove vlasti.

 

Edited by Klotzen
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

Sudeći po kampanji koja traje u režimskim medijima ovih dana cilj ove idiotske ponude je da SBB odbije pa da pokušaju sa ovom kapmanjom da smanje broj pretplatnika. Na taj način oni u stvari žele da smanje broj ljudi do kojih dolaze informacije iz njihovih informativnih programa. Prva i B92 su Vučićeve televizije kupljene državnim novcem preko prevare veka sa kupovinom kopernikus kablovske od strane Telekoma. To je odrađeno da u posed jedne od te dve televizije ne bi došao SBB.

 

Međutim pošto je to skupa igračaka za održavanje na ovaj način oni obezbeđuju i finansiranje istih. Sada će Telekom da plaća 50 miliona evra tim televizijama da bi emitovao njihov program koji ne vredi ni 1 milion godišnje. Sa tih 50 miliona će moći da održavaju te dve televizije čisto da te frekvencije ostanu zarobljene.

 

@Amigo

 

Vesti N1 su još i najmanje bitne. Oni ceo dan imaju informativni program u kojima gostuju ljudi koji pričaju o raznim problemima u društvu. To nisu opozicioni političari kako se priča na režimskim medijima nego tu bude i gomila javnih ličnosti, profesora i razni stručnjaka sa različitih polja. Ukratko oni koji nikad neće biti pozvani na režimske medije jer ne mogu da utiču na ono što će oni reći a to je uglavnom protiv ove vlasti.

 

 

Biće i da ne vide baš onoliki prelaz na Telekom zbog fudbala, a kolko su ga platili, pa se setili ovako. Ko gleda n1 i novu, neće mnogo plakati za b92 i prvom. Ako poneko i pređe, to će biti zbog 'milion meseci za dinar' kampanja, koje ionako svi finansiramo iz budžeta. Ali, to je nevolja sa konstantnom kampanjom, pre ili kasnije udariš u plafon, i nema kud više. Ko se primio primio se, pa ako ti je malo onda izmišljaš ovakve gluposti.
Msm, da mora da se raspravlja za ili protiv SBB, Telekom, itd...

A možda opet i nije loše malo da se skrene pažnja sa neprijatnih skupštinskih sadržaja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...