Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ja bih voleo da u paketu sa njima odu PTC i Studio B. Doduše, sreća je što pametna kutijica ima mogućnost da makne određene kanale. Ne znam da li će i ostali operateri, pre svega oni manji, biti u problemu ukoliko i njima rebne ovakve cene.

RTS, barem, izvan "informativnog" programa ima kakvu-takvu zaostalu prodkciju kulturno umetnickog programa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RTS ima super emisija, ali malo ko voli dokumentarni program, daj nam vijesti i superheroje :classic_laugh:

Ja nisam gledao vijesti RTS ima nekoliko godina, sta imam gubiti pola sata slusajuci iste stvari sto mogu da procitam na 2-3 portala za 5 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tomas.hokenberi said:

RTS, barem, izvan "informativnog" programa ima kakvu-takvu zaostalu prodkciju kulturno umetnickog programa.

 

Ako mi veruješ, PTC sam poslednji put gledao oko 5. oktobra, tj. posle promena, ali sam i to prestao. Kada sam poslednji put menjao kanale i slučajno ih okrenuo, emitovali su nešto od onih Pavićevih serija u fazonu Boljeg života. To je bilo pre nekoliko godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

Pa ti im plati, ali oni se hvale kako imaju Pink, gde će moći da se gledaju ZG i Praktična žena :))) Tako da ti Pink neće uskoro ukinuti. Protiv sam ovakvih funjarskih načina poslovanja i podvala korisnicima. Ako neko želi da gleda Prvu, B92, Pink ili neki 5. kanal nemate prava da im određujete da li će ih ili neće gledati. 

 

P.S. Znam kakva im je tehnička podrška, drugarica mi radi kao operaterka SBB-a i imam info iz prve ruke. Ona je dobro plaćena i rade ozbiljan posao.

 

Jedna zanimljivost -- i Zvezde Granda i Praktična žena su vlasništvo United grupe, zato SBB to i napominje. Celokupna Grand produkcija je u vlasništvu United grupe. Zanimljivo je i ta strateška saradnja između United  grupe i Pinka. Zaista potvrđuje ekonomsku teoriju da je profit jedini bitan, a sve drugo se može ostaviti po strani, i za jedne i za druge ukoliko postoji poslovni interes.

 

Druga stvar -- i b92 i Prva su televizije sa nacionalnom frekvencijom, koje svako može da gleda kući bez bilo kakve kablovske, besplatno. Iznenadio sam se uopšte da oni mogu da zacepe cenu kakvu hoće nekom operateru, ukoliko već imaju nac frekvenciju, očekivao bih da je to nekako regulisano (a da zato postoje i dodatni kanali). Ipak, valjda mogu, jer su i inače dostupni i besplatni i bez kabla ljudima. Ipak, to što su oni odlučili da zacepe neku cenu SBB-u, govori o tome da profit nije interes onome ko vodi te dve televizije -- ko ne bi hteo da njihova televizija bude gledanau 30-40 ili koliko već procenata domaćinstava koliki je share SBB-a. Profit nije interes jer su te televizije u vlasništvu SNS-a, kupljene parama Telekoma -- i sve te utakmice koje im "Arena" pozajmljuje, pitanje je pod kojim uslovima se to radi. Kako li će oni sada da pokriju te prenose, kad ostaju bez značajnog broja gledalaca, hehe. Sve u svemu, SNS televizije, koju su i želele ovako nešto, kad vid pritiska da ljudi pređu na Telekom.

 

Slažem se da ni SBB nisu nikakve cvećke. Da nisu takav otpor (a i to je iz nekog interesa) SNS-u i Telekomu, odavno bih prešao kod nekog drugog operatera, koji pruža bolju uslugu, u smislu optičkog interneta, više utakmice i bolji sportski program.. ovako mi je ipak mrsko da potpišem za Telekom, pa ostajem pri SBB-u do daljnjeg (mada dajem tih 8-9ak eur mesečno za Arenu Cloud).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Jedna zanimljivost -- i Zvezde Granda i Praktična žena su vlasništvo United grupe, zato SBB to i napominje. Celokupna Grand produkcija je u vlasništvu United grupe. Zanimljivo je i ta strateška saradnja između United  grupe i Pinka. Zaista potvrđuje ekonomsku teoriju da je profit jedini bitan, a sve drugo se može ostaviti po strani, i za jedne i za druge ukoliko postoji poslovni interes.

 

Da, da, ljubav im cveta. 

 

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Druga stvar -- i b92 i Prva su televizije sa nacionalnom frekvencijom, koje svako može da gleda kući bez bilo kakve kablovske, besplatno. Iznenadio sam se uopšte da oni mogu da zacepe cenu kakvu hoće nekom operateru, ukoliko već imaju nac frekvenciju, očekivao bih da je to nekako regulisano (a da zato postoje i dodatni kanali). Ipak, valjda mogu, jer su i inače dostupni i besplatni i bez kabla ljudima. Ipak, to što su oni odlučili da zacepe neku cenu SBB-u, govori o tome da profit nije interes onome ko vodi te dve televizije -- ko ne bi hteo da njihova televizija bude gledanau 30-40 ili koliko već procenata domaćinstava koliki je share SBB-a. Profit nije interes jer su te televizije u vlasništvu SNS-a, kupljene parama Telekoma -- i sve te utakmice koje im "Arena" pozajmljuje, pitanje je pod kojim uslovima se to radi. Kako li će oni sada da pokriju te prenose, kad ostaju bez značajnog broja gledalaca, hehe. Sve u svemu, SNS televizije, koju su i želele ovako nešto, kad vid pritiska da ljudi pređu na Telekom.

 

 

Može se i ovako gledati na to, pogotovo ako se uzme u obzir da mesecima unazad zovu korisnike SBB-a i vrbuju ih da pređu na Telekom, zato što imaju pristup ličnim podacima... 

 

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Slažem se da ni SBB nisu nikakve cvećke. Da nisu takav otpor (a i to je iz nekog interesa) SNS-u i Telekomu, odavno bih prešao kod nekog drugog operatera, koji pruža bolju uslugu, u smislu optičkog interneta, više utakmice i bolji sportski program.. ovako mi je ipak mrsko da potpišem za Telekom, pa ostajem pri SBB-u do daljnjeg (mada dajem tih 8-9ak eur mesečno za Arenu Cloud).

 

Ovo je mnogima razlog što su uz SBB, kažem odgovara i jednima i drugima ta polarizacija i uloga koju imaju. Ali nije moje da ulazim u tvoje ili bilo čije razloge, svako odlučuje za sebe. 

19 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Zašto se onda uopšte uzbuđuješ oko Prve i B92 na SBB?

 

Ne uzbuđujem se oko njih nego oko komunikacije jedne kompanije i načina na koji rade.

 

19 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Kakav izbor imaju korisnici "Supernove"? Da izaberu koju će vučićevsku propagndoviziju da gledaju? Jel postoji neki magicni daljinski pomocu kog se tamo moze izabrati N1 ili Nova S?

 

Nažalost ne postoji, to je još jedna tema i još jedna Pandorina kutija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ako mi veruješ, PTC sam poslednji put gledao oko 5. oktobra, tj. posle promena, ali sam i to prestao. Kada sam poslednji put menjao kanale i slučajno ih okrenuo, emitovali su nešto od onih Pavićevih serija u fazonu Boljeg života. To je bilo pre nekoliko godina.

Bastilja bila, Bastilja ostala.

A sto se sadasnjih serija tice, kroz radnju se promaljaju tipicne radikalske anticivilizacijske propagandne bljuvotine.

 

Recimo u ''Radio Milevi'' spomenuse ''osiromaseni uranijum'' i ''zlu Evropu'', u ''Kamiondzijama 2'' nenad jezdic (nacionalisticko botovsko govedo klasicno) isto nesto trtlja protiv ekologije i o ''Evropi koja je bombardovala'' , a u ''Junacima naseg doba'' se culo neko buncanje o ''zlim kolonizatorima'', ''zlatnoj miliArdi'' i ''licemernom zapadu''. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saopštenje Kopernikus grupe, vlasnika Prve i B92:

 

Quote

paket kanala koji smo ponudili, vuče sa sobom oko 30% udela u gledanosti svih kanala u SBB-ovoj mreži i zato i vredi onoliko koliko smo tražili.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=10&dd=20&nav_category=12&nav_id=2230750

 

:roflmao:

 

U50VzdH.png

 

https://www.rts.rs/page/rts/ci/CIPA/story/170/istrazivanja/4662222/gledanost-tv-programa-s-nacionalnom-pokrivenoscu-u-2021..html

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Bastilja bila, Bastilja ostala.

A sto se sadasnjih serija tice, kroz radnju se promaljaju tipicne radikalske anticivilizacijske propagandne bljuvotine.

 

Recimo u ''Radio Milevi'' spomenuse ''osiromaseni uranijum'' i ''zlu Evropu'', u ''Kamiondzijama 2'' nenad jezdic (nacionalisticko botovsko govedo klasicno) isto nesto trtlja protiv ekologije i o ''Evropi koja je bombardovala'' , a u ''Junacima naseg doba'' se culo neko buncanje o ''zlim kolonizatorima'', ''zlatnoj miliArdi'' i ''licemernom zapadu''. 

Nije urbana legenda, postoji neko ko gleda radio Milevu i Junake našeg doba 😉... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

 

Može se i ovako gledati na to, pogotovo ako se uzme u obzir da mesecima unazad zovu korisnike SBB-a i vrbuju ih da pređu na Telekom, zato što imaju pristup ličnim podacima... 

 

 

Treba dodati i da je Jetel, koji korisnicima nudi nešto suludo -- tipa 16 meseci po dinar, takođe Telekomova priča. Orion je najsamostalnija, ali dobro znamo za poslovnu ljubav između bivših LDPovaca i SNS-a, koja cveta na svim poljima, pa i na ovom.

Link to comment
Share on other sites

2amigo

htela sam da odgovorim, ali mozda ovakva tema o `televizorima`/vizijama, postoji negde van politike?

 

Zar ovde nije bolje baviti se Vucicevim Da ili Ne

 

Ceo svet je pod strepnjom sta ce AV da izabere

 

Nemačka štampa o Vučiću: Istorijsko „da“ ili „ne“ sankcijama

 

................zvuci kao otkucaj, odbrojavanje da-ne-tika-taka................

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

Zar ovde nije bolje baviti se Vucicevim Da ili Ne

 

Ceo svet je pod strepnjom sta ce AV da izabere

 

Nemačka štampa o Vučiću: Istorijsko „da“ ili „ne“ sankcijama

 

................zvuci kao otkucaj, odbrojavanje da-ne-tika-taka................

 

Ko mu kriv sto:

 

1. hoce po svaku cenu da bude vlast, a to u zemljama tipa i kalibra Srbije podrazumeva ono cuveno ''slusaj zlu EU i mrski NATO inace letis ko kofer''

2. je obecao sve i svasta, pa sad kada traze ispunjavanje tih obecanja, pocinje da cvili i da se joguni iako je jasno kako su te cike sa ''zapada'' zeznute kada neko ne ispuni dogovoreno

3. je 10 godina sirio preko svih svojih medija anticivilizacijsku propagandu i tako dodatno podsticao rusofilstinu medju ionako ludim srbendama? 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, erwin said:

Nema za srpsku verziju.

 

Bas cudno, za BiH i Hrvatsku dzaba, za Srbiju se placa :smiley33:

 

20 minutes ago, Mama_mia said:

2amigo

htela sam da odgovorim, ali mozda ovakva tema o `televizorima`/vizijama, postoji negde van politike?

 

Napisala si :

Ja bih izabrala internet opciju gde mozes da gledas ceo svet, pa i sve te sbbovce i mtsovce i arene i pinkove i foxove,  npr. dodje ti da pratis samo urugvajske kanale - vrlo jednostavno kliknes. 

pa rekoh da ti pomognem, tako da, zaboravi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

Nevezano za raspali SUBNOR..da su cetnici oslobodili Beograd,danas bi u gradu bila svecana parada, koncert, vatromet, dodela nagrada najboljim studentima, umetnicima.. Uspesno je neocetnicija dotukla poslednje ostatke antifasizma i sve datume koji su na njega podsecali.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo je forma komunikacije koju očigledno koristite, preslatko. 
Pa neću da određujem ko je debil nego će sam taj koji raskine zbog b92 da se odredi da je debil.
A ako je sve to kapitalizam, šta tebe zabole da li će sbb da odjebe vlasnika te televizije?

A sto se tice tvog "predloga za iseljenje", ima nešto oko 30 godina da me jedan poznanik pitao što ne odem iz Srbije. Niti sam kukao na rupčagu od države tada (jer je tek postajala krater) niti sam imao aspiracije da odem. Samo je znao poreklo dela mojih krvnih zrnaca pa je mislio da ima pravo da mi pokaže put.
Ono što nije znao je da sam se vratio iz rata i da imam vezu u vojnom odseku pa je dva dana posle toga otišao da "obiđe" planine Bosne kao "dobrovoljac" u vojsci rs.
Od tada sam prilično alergičan na svaki pomen selidbe pa makar to bio neko ko se jedva ispilio dok su hladnjače cirkulisale na potezu oko Batajnice.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk



Sent from my SM-A525F using Tapatalk


  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, FrediB said:

Ko mu kriv sto:

 

1. hoce po svaku cenu da bude vlast, a to u zemljama tipa i kalibra Srbije podrazumeva ono cuveno ''slusaj zlu EU i mrski NATO inace letis ko kofer''

2. je obecao sve i svasta, pa sad kada traze ispunjavanje tih obecanja, pocinje da cvili i da se joguni iako je jasno kako su te cike sa ''zapada'' zeznute kada neko ne ispuni dogovoreno

3. je 10 godina sirio preko svih svojih medija anticivilizacijsku propagandu i tako dodatno podsticao rusofilstinu medju ionako ludim srbendama? 

 

Da li je posteno kriviti nekoga ko po svaku cenu hoce da bude vlast? :wink2:

 

Mi cak i ne znamo sta je on obecao....Demokratska stranka je takodje nesto petljala ali nije ispunila, predali su stafetu naprednjacima, sada, ili ce AV da ispunjava ono sto se trazi ili predaje stafetu....

Na onoj ispod temi se zameralo Djindjicu na brzini, evo, ovaj ide sporo ali nije jasno gde ce....zato je ukljucen tajmer...(htela sam da napisem da je ukljucena vodenica za mlevenje, ali zbog bukvalistickog znacenja u vezi sa stvarnim dogadjajima nije ok tako nesto reci zato kazem`tika-taka`)

 

 

5 minutes ago, Amigo said:

 

Napisala si :

Ja bih izabrala internet opciju gde mozes da gledas ceo svet, pa i sve te sbbovce i mtsovce i arene i pinkove i foxove,  npr. dodje ti da pratis samo urugvajske kanale - vrlo jednostavno kliknes. 

pa rekoh da ti pomognem, tako da, zaboravi. 

 

haha pa znam sta sam napisala ali sam htela jos nesto da kazem i odgovorim ti sta sam saznala o funkcionisanju ove opcije nego mislim da tema nije za beskrajnu raspravu o kablovima i kanalima...o tome je rec a ne o tome da sam nezahvalna sto si mi odgovorio - to nikako nije bio slucaj.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

Mi cak i ne znamo sta je on obecao...

Vrlo prosto: prestanak kosmeticarenja i ispunjavanje pregovarackih poglavlja za ulazak u EU sto podrazumeva i istovetnu spoljnu politiku sa EU (ukljucujuci tu i sankcije Rusiji).

 

To sto je on bivsi (?) radikal i sto mu je glasacko telo takvo kakvo jeste pa nema ni snage, ni zelje, ni mooda da saopsti istinu pa se non-stop svadja u monolozima i luduje, to je njegov problem. Plus one 3 stavke sto sam naveo. 

14 minutes ago, shonke said:

A sto se tice tvog "predloga za iseljenje"

Omiljeno pitanje svakog radikalskog-slobistickog otpada. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Ono što me zanima je ovakvo ukidanje kanala sa nacionalnom frekvencijom

 

Da li se moze ukinuti kanal sa naci. frekvencijom? Bilo bi lepo da je tako, ali mislim da svako moze da gleda sve te kanale nezavisno od operatera. Zato ne razumem ni taj rat saopstenjima, ni taj silan novac koji se trazi (i tri miliona je previse), upravo sa stanovista kapitalisticke logike - zasto placati nesto sto je ionako svima dostupno?

Link to comment
Share on other sites

Postoji i varijanta da oni u tim serijama non stop buncaju takve stvari, pa cuje covek kad je kod nekoga kao gost :classic_smile: I ovo je moguce, jer je taj Sinisa Pavic na proslim izborima, ili na onima pre njih, podrzavao Seselja :lol_2:

2 hours ago, shonke said:

Od tada sam prilično alergičan na svaki pomen selidbe pa makar to bio neko ko se jedva ispilio dok su hladnjače cirkulisale na potezu oko Batajnice.

To je patrijotama omiljeno kad god km neko nabije ogledalo pod nos. Naravno, varijantu da se oni promene nikad ne pominju. Omerta bato. Za njih ta opcija ne postoji. A ni onu trecu koju je pomenuo fancy bas ne vole - zli namćor koji voli da se sprda sa "svime sto je njihovo" i da likuje kad zbog necega njima ide pena na usta, a narocito kad ih neko ugnjete tako sto ih natera da se ponasaju normalno :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Postoji i varijanta da oni u tim serijama non stop buncaju takve stvari, pa cuje covek kad je kod nekoga kao gost :classic_smile: I ovo je moguce, jer je taj Sinisa Pavic na proslim izborima, ili na onima pre njih, podrzavao Seselja :lol_2:

Postoji i ta opcija.

Onda verovatno bas cesto ide u goste kod prijatelja koji gledaju ove serije jer je naveo stvari iz tri serije.

Ne znam sto je nekome ukljucen tv sa ovim serijama kad mu neko dodje ali dobro, ima gi razni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga jos jedan koji je ugnjeten zato sto mora i ponesto normalno da kaze, pa na kraju najverovatnije i da uradi, kad ukapira da tih 80% samo laju zato sto nema nikakvih posledica po njih, a da sad izađe neko i otvoreno kaže "oooooooo, stokooooo, sad odmah uvodimo sankcije Rusiji pa vi čik zucnite, oooooo, stokooooo..." samo bi se zavukli u rupe i tamo izigravali žrtve, što jedino i rade.

 

Quote

I sada neki kažu nikada neće investitori da odu odavde. Ma nemojte, a iz Rusije su otišli u jednom danu – podsetio je predsednik.

 

Vučić dodaje da su u Srbiji najjeftiniji i gas i struja, ali da subvencije za industriju mogu postojati samo dok stižu investicije.

 

– A sve investicije stižu sa Zapada Evrope, iz arapskih zemalja i Kine. Na nama je da merimo i gledamo kako da sačuvamo mir – kazao je on.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...