Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Uh pa drzavu vodi covek koji je kao vrhunac diplomatije hteo da podnese ostavku da bi kupio vreme. To je onaj maximum od njega. Ovi ce kao i pre da se prave ludi i da se nadaju kraju rat i da bude puj pike ne vazi. Mislim mrtav ladan ocekujes da ti neko da uvoz ruske nafte jer eto jeftinija je. Tek sad ni jedan iskusni diplomata ne bi seo u vladu Srbije. Ovi ce da vode zemlju po principu aj pomozi boze. To im je strategija.

Edited by ras kass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SVe je to zato što je ovaj u pravu - radi se o zemlji bolesnih fanatika:

 

Hoću da kažem da je režim u Srbiji, u savezništvu sa Rusijom i Kinom, stvorio ozbiljan ucjenjivački potencijal prema Zapadu. Zapadne diplomatije uvjerene su da će region izbjeći novo nasilje ukoliko budu podilazili i popuštali Srbiji i njenim trabantima, proglašavali je “faktorom stabilnosti” i “posvećene miru”, te da će dobiti na vremenu kako bi Beograd počeli okretati ka zapadnim strukturama. Srbija, njen vođa i njene propagandne i sigurnosne strukture manifestuju fanatizam i neurevnoteženost u vanjskopolitičkim i regionalnim odnosima, što evropske adrese tolerišu....Francusko-njemački prijedlog obična je paralaža. Režim, vojno-sigurnosni aparat i što je najvažnije – Crkva Srbije i većinsko društvo u Srbiji, nikada neće pristati na te uslove.

 

Ono što je dobro, to je što je, i u ovome u pravu: 

 

Igrajući na kartu islamofobije, neofašizma, revizionizma i antiimigracionog desničarenja, lako su našli razumijevanje u Orbanovom režimu i desničarskim partijama i vladama u Italiji, Austriji, Francuskoj, Njemačkoj, Grčkoj, Slovačkoj i drugdje. Pansrpska državna ideologija i politika postali su miljenici i ikona najradikalnijih ultradesničara, neonacista i teoretičara zavjere u Evropi, Rusiji i Americi – od Marka Štejna, preko Brejvika, do Aleksandra Dugina. Na kraju, velikosrpski kleronacionalizam je, kada je riječ o razaranju BiH, ponovo našao saveznika u hrvatskom kleronacionlaizmu, ali i veliko razumijevanje slovenskih desničara. Srbija je godinama podržavala režim Gruevskog u Makedoniji i branila ga do posljednjeg, jer su im se stavovi i vizije o Kosovu, Albancima, Bugarima i liberalnim vrijednostima savršeno poklapali. Koristeći eho nekadašnjih pokreta nesvrstanih i Jugoslavije, ali i uz pomoć Kine i Rusije, Srbija je sa ograničenim uspjehom lobirala među afričkim i azijskim državama. Istovremeno, Srbija se uspjela probiti na peto mjesto na Balkanu po ulaganju u vojsku i vojnu industriju i ukupnim vojnim potencijalom, iza Turske, Grčke, Rumunije i Mađarske i u ravan sa Bugarskom. A taj proces nije prošao bez približavanja vladama na Zapadu, najviše Francuskoj i Njemačkoj, čije je letjelice i oružje kupovala. Niti je to prošlo bez otvaranja prostora za uticaj kod vlada koje kupuju srbijansko oružje, poput Ujedinjenih Arapskih Emirata, Saudijske Arabije, Turske, Azerbejdžana, Bugarske, Kipra i Alžira. To je sve impozantno za jednu od najsiromašnijih, infrastrukturno najzaostalijih i najbrže demografski opadajućih zemalja u Evropi. To bih nazvao državno sponzorisanim fanatizmom.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivala sam i opet me sramota.

Mene je retko kad u životu bilo sram zbog mojih postupaka o sad se osjećam glupavo što osjećam ovaj transfer blama.Martinović ministar,wadafak???

Gašić se vraća na mjesto zločina...

Dana mi je ministarska???

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, zoran59 said:

 

DameTime, najveca razlika izmedju nas je generacijska.

 

I ja sam bio "omladinski aktivista" u SFRJ, hteo da menjam prvo okolinu pa onda drzavu i svet. A danas samo gledam da prezivim tih par godina koliko mi je ostalo u miru. :classic_smile:

Jos uvek imam revolucionarne misli (mlad u dusi), ali se pokrivam usima i cutim. Na vama je da menjate svet na bolje, a na meni samo da crknem i maknem sa sa puta. :classic_biggrin:

 

Jasno, to mi je sasvim u redu i mogu da Vas razumem. I ja sam sa 18-19 godina bila veći idealista nego sada sa 26.

19 hours ago, FrediB said:

Ovde i ''revolucija'' ima negativnu konotaciju, pogotovo jer se na svaki gradjanski protest ili demonstracije gleda kao na Sorosevo maslo koje ''rusi drzavu'' ili sto bi se reklo sputnjikovskim recnikom - OBOJENU REVOLUCIJU. 

 

Ali gde si ti ovo čuo, ozbiljno te pitam? xD 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mi smo najgluplji narod u Evropi i verovatno najgluplja generacija Srba od nastanka Srbije. 

 

Nema sta da se objasnjava....nadam se nekim sankcijama i odjebavanju zauvek od EU jer bolje nismo ni zasluzili. Mada bole njih patka za nas..

Ti misliš da AV nije dobio zeleno svetlo u EU za ovaj sastav vlade Srbije? Sve je to odavno dogovoreno

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Ti misliš da AV nije dobio zeleno svetlo u EU za ovaj sastav vlade Srbije? Sve je to odavno dogovoreno

Da, bas je dacic poznat kao prozapadni politicar (i cela SePSa), a tek julin (sef BIA) ili danica GRUjicic, dr nestor u zenskom obliku. 

6 minutes ago, DameTime said:

Ali gde si ti ovo čuo, ozbiljno te pitam? xD 

Po fejZbucima , forumima tipa krstarice, pijacama - tj. glasilima obicnog naroda dobrog. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

Po cemu je ova vlada gore od prethodne?! Ista kao i pre, jadna I bedna. Kao da ovaj ima neke bolje kadrove. A drugo, niko normalan ne zeli da sedi u zvalonjinoj vladi. 

 

 

U 10 godina orkovske vlasti mislim da su u svim njihovim vladama bile ukupno dvije osobe sa ozbiljnim internacionalnim CV-jevima, Kori Udovički i Dušan Vujović (ako ne računamo Vanju Udovičića, koji je imao fantastičnu sportsku karijeru).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vulin šef DB.

Veselo.....

Mediji prve 3 pozicije u Srbiji.

Kapiram da svi znaju da DB proizvodi sve desničarske političare, analitičare itd...to nije nikakva teorija, to je činjenica.

E sad, ako ovaj ludjak uzima palicu u ruke na toj poziciji, vi ne shvatate kakvi će psihići dobiti odrešene ruke u mnogo čemu.

Potpuni poraz stanovnika Srbije ako dodje do toga.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednica vlade – Ana Brnabić
Ministar spoljnih poslova – Ivica Dačić
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane – Miloš Vučević
Potpredsednik Vlade i ministar finansija – Siniša Mali
Ministar unutrašnje i spoljne trgovine – Tomislav Momirović
Ministar privrede – Rade Basta
Ministar poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede – Jelena Tanasković
Ministar za zaštitu životne sredine – Irena Vujović
Ministar građevinarstva i infrastrukture – Goran Vesić
Ministar rudarstva i energetike – Dubravka Negre
Ministar pravde – Maja Popović
Ministar za državu upravu i lokalnu samoupravu – Aleksandar Martinović
Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog – Tomislav Žigmanov
Ministar za unutrašnje poslove – Bratislav Gašić
Ministar za evropske integracije – Tanja Miščević
Ministar prosvete – Branko Ružić
Ministar za nauku, inovacije i tehnološki razvoj – Jelena Begović
Ministar zdravlja – Danica Grujičić
Ministar za rad, zapošljavanje i boračka pitanja – Nikola Selaković
Ministar za brigu o porodicu i demografiju Darija Kisić
Ministar za turizam i omladinu – Husein Memić
Ministar sporta – Zoran Gajić
Ministar kulture – Maja Gojković
Ministar za brigu o selu – Milan Krkobabić
Ministar za brigu o nedevoljno razvijenim opštinama – Novica Tončev
Ministar bez portfelja – Đorđe Milićević

https://nova.rs/vesti/politika/ovo-je-nova-vlada-srbije/

 

  

Quote

Potpredsednica Vlade i ministarka energetike i rudarstva Zorana Mihajlović održaće sutra konferenciju za novinare, najavljeno je iz njenog kabineta.
Nakon što se saznalo da nije u novoj Vladi: Zorana Mihajlović se sutra javno obraćaFoto: 021.rs
Ona će se novinarima obratiti u 11 časova u Vladi Srbije. 
Ranije danas Predsedništvo i Glavni odbor Srpske napredne stranke (SNS) podržali su predlog mandatarke Ane Brnabić za sastav novog kabineta u kom bi resor energetike i rudarstva trebalo da preuzme Dubravka Negre.
Pojedini mediji preneli su da aktuelna potpredsednica Vlade i članica Predsedništva SNS nije prisustvovala današnjoj sednici tog stranačkog tela. 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/320706/Nakon-sto-se-saznalo-da-nije-u-novoj-Vladi-Zorana-Mihajlovic-se-sutra-javno-obraca.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Ministarstvo za brigu o selu je apsolutno Alan Ford spešl edišn.

A Toma ipak odnosi pobjedu za najkretenskijeg ministra, iako su Vulini bili jaki konkurenti

Mona je jadan hendikepiran, tiltovao sam ga prije 7-8 godina na nekom sastanku sa par pitanja o njegovom čudesnom hotelskom biznisu tako da je sekretarica narednih nekoliko minuta  morala da ga podsjeća da udiše i izdiše

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam, za mene je jedno od najvećih poniženja u ovom slučaju ta promena ministarstava, već sam pisao ja mislim nekad o tome. 

 

Kao evo ja sam bio ministar saobraćaja i infrastrukture, sad ću trgovine, pa malo BIA, onda bi mogla poljoprivreda itd. Tu se najočiglednije vidi kolika je ovo sprdnja i koliko njih zabole zapravo za sve. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I koliko pokazuju da su samo obicna banda, a ovih 80% da su budale. Plus, kad se vidi kako se svi komplet ponasaju, kako "razmisljaju" i sta rade, ne samo ovakvi, svi koji su zajedno u tom anticivilizacijskom "projektu" zvanom "Srbija", ne bi bilo lose da se sva ona sranja iz svijetle istorije, npr oko prvog svetskog rata isl, malo bolje ovako...razmotre. Ono, ko se tako ponasa, taj nije ni heroj ni zrtva, nego budala. I to poprilicno odvratna.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...