Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

@fancy Meni će da spočitava kako mu "čitam misli" forumaš koji spinuje na sledeći način: 

 

1 hour ago, fancy said:

Ah, suza mi suzu stiže :lol_2:

Jadni korisnici ubi ih SBB od monopola, radi im šta hoće pri čemu ga plaćaju papreno, eno i Premier ligu su nam isterali iz ubogih radničkih džepova, a Đilas i Šolak se raširili po svim kanalima i truju jadne srpčiće, i prodaju drogu, Kosovo i gej 5G smrtonosne zrake...

 

Ti fazoni "funjarski, ua SBB, kme, promenili su ugovor, podvaljuju nam Đilas i Šolak... " je... znamo iz čije kuhinje :classic_smile:

Neću da ti kažem da promeniš operatera, pametna si ti, ali nikad na odmet turiti na SBB izmet...

 

 

Ovo je totalno van teme, zabole me ko drži SBB, možeš i ti da budeš vlasnik i CEO, mene zanima šta rade i kako to utiče na korisnike. Zbog čega sam i pokrenula temu ovde.

 

Da li je iko pročitao onaj pokušaj PR saopštenja, gde je takođe na više mesta upotrebljeno spinovanje? Sigurno da niste. 

 

Jedno je kad mi odgovori @erwin koji mi je pružio nove informacije i pogled na situaciju, a drugo kad ti uletiš sa nekim spinom o Đilasu i Šolaku. 

 

Nemoj mi uopšte slati 😘 i nema potrebe da budeš ironičan, ja ih tebi ne šaljem i ne poručujem ti ništa diskretno. Naprotiv, jako sam direktna.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

zabole me ko drži SBB

 

Vidim, veliki je taj bol :classic_ohmy:

 

3 minutes ago, DameTime said:

ti uletiš sa nekim spinom o Đilasu i Šolaku.

 

Pa je zato najbolje da izletim ...

 

2 minutes ago, DameTime said:

Nemoj mi uopšte slati 😘 i nema potrebe da budeš ironičan, ja ih tebi ne šaljem i ne poručujem ti ništa diskretno. Naprotiv, jako sam direktna.

 

I direktno fulaš i gol i stadion :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

 

Želim i ja mnogo štošta u životu, ali ne može sve. Hteo sam SBB zbog svojih razloga iako imam u zgradi i Orion, sad imam Novu i SportKlub, nemam Arene. Sam sam izabrao da potpišem ugovor. Naravno, sam kad poželim mogu i da ga raskinem po uslovima iz ugovora. Promena liste kanala jeste mogućnost za raskid, ko poželi u roku od 15 dana od promene ima pravo da raskine ugovor bez ikakvih penala. Ali za kanale koje svako može da gleda sa sobnom antenom, ne verujem da će se 1% korisnika odlučiti za to zbog B92.

 

Neko pomenu srpsku fudbalsku ligu, NBA i ABA da neće moći da gleda na B92 zbog SBB? Sobna antena...

 

Meni je skroz ok da ko hoće ostane u SBB-u, naravno da sam sebi biraš, neću ti ja sad reći da ih zbog ovoga otkačiš jer na to nemam pravo. Može sobna antena, ali neko jednostavno neće da se drnda i očekuje da kablovski operater po difoltu nudi kanale sa nacionalnom frekvencijom. Pratiću društvene mreže ovih dana ali gori im trenutno, dosta korisnika je u fazonu raskinuli bi ugovor ili žele po nižoj ceni - na šta dobijaju odgovore u stilu evo mi smo vam ubacili random 5 kanala umesto tih, tako da cena ostaje ista. Smatram da je za bilo koji brend komunicirati na takav način problem.

3 minutes ago, fancy said:

 

Vidim, veliki je taj bol :classic_ohmy:

 

 

Pa je zato najbolje da izletim ...

 

 

I direktno fulaš i gol i stadion :classic_smile:

 

 

 

Ako ti smeta država u kojoj živiš, imaš dve opcije: 1. da nešto menjaš, koliko si u mogućnosti u odnosu na poziciju u društvu 2. da se odseliš negde gde smatraš da će ti biti bolje

 

Sve drugo je licemerno. 

 

Šta ja fulam je moja stvar, to uvek možeš rešiti tako što mi se nećeš obraćati (evo ja ću prva) - sem kad mašeš moderatorskom palicom pa moraš. Ironiju ostavi kod kuće ako hoćeš da komuniciramo, nema potrebe da mi šalješ pusu a ni peace and love, nismo hipi komuna.

 

P.S. Opet spinuješ, imputiraš da je moj problem sa SBB-om u Đilasu i Šolaku. Bezobrazan si preko svake mere, ali sa mnom to ne prolazi. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ako ti smeta država u kojoj živiš, imaš dve opcije:

 

Primećujem pozitivan pomak kod tebe i moram to da pohvalim.

Do malopre sam imao samo jednu opciju :thumbsup:

 

5 minutes ago, DameTime said:

to uvek možeš rešiti tako...

3 minutes ago, DameTime said:

Ironiju ostavi kod kuće

 

Ah, baš voliš da daješ instrukcije i naređuješ :heart: 

(ne samo da znaš bolje od nekog šta misli i šta radi...)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Primećujem pozitivan pomak kod tebe i moram to da pohvalim.

Do malopre sam imao samo jednu opciju :thumbsup:

 

 

Ah, baš voliš da daješ instrukcije i naređuješ :heart: 

(ne samo da znaš bolje od nekog šta misli i šta radi...)

 

 

Hoćeš da idemo redom po forumu i da citiram kako se obraćaš forumašima (ne samo meni)? Ko se prvi javio, prvi se i oprasio, tako da logično da ćeš mi baš spočitati kako ja "znam bolje od nekog šta misli".

 

Naravno da ću kad je u pitanju komunikacija sa mnom da se obratim direktno u drugom licu jednine. Svojim pisanjem ovde ti od mene ne zavređuješ pristup u kom ću te zamoliti ili se ograđivati.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Ko se prvi javio, prvi se i oprasio, tako da logično da ćeš mi baš spočitati kako ja "znam bolje od nekog šta misli".

 

Rado bih ti odgovorio, ali mi cela ova konstrukcija i nije baš najjasnija pa ću samo da kažem - važi :66:

 

5 minutes ago, DameTime said:

Naravno da ću kad je u pitanju komunikacija sa mnom da se obratim direktno u drugom licu jednine.

 

Što je gramatički ispravno, pozdravljam i to. Direktno :thumbsup:

 

6 minutes ago, DameTime said:

ti od mene ne zavređuješ pristup u kom ću te zamoliti ili se ograđivati.

 

ali zato zavređujem da mi čitaš misli, tumačiš postupke, naređuješ i isteruješ s vekovnog ognjišta :classic_biggrin:

Malo smo se zaigrali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ti im plati, ali oni se hvale kako imaju Pink, gde će moći da se gledaju ZG i Praktična žena :))) Tako da ti Pink neće uskoro ukinuti. Protiv sam ovakvih funjarskih načina poslovanja i podvala korisnicima. Ako neko želi da gleda Prvu, B92, Pink ili neki 5. kanal nemate prava da im određujete da li će ih ili neće gledati. 
 
P.S. Znam kakva im je tehnička podrška, drugarica mi radi kao operaterka SBB-a i imam info iz prve ruke. Ona je dobro plaćena i rade ozbiljan posao.
Funjarski je jedino potez da sa 3 miliona tražiš 38. Tobože jer ti je državna firma dala da emitujes neki sport koji do juče nisi mogao.
Posto im ugovor ističe onda su mogli da naprave konstrukciju da za novi ugovor traže novu cifru a kao jer sad ce da emituju sport. Taj isti sport se emituje na areni koji svaki korisnik mts, hipernet i supernove ima. Dakle, cilj cele ujdurme je da ili uzmu 38 miliona na rezon "ako plate, super, odrasli smo ih" (i niko ne garantuje da će b92 da emituje i dalje taj sadržaj jer nije nosilac prava), a ako odbiju, ide cela ova halabuka i kampanja (pazi sad i na sajtu prve) sa uputstvom kako raskinuti ugovor sa sbb.
Onaj ko zbog b92 i prve raskine ugovor sa bilo kim je slobodno mogu reći debil.
Btw, ko je hteo da prati sve te sportove koje će sad b92 da pušta, imao je prilično vremena da raskine ugovor a imao je i način bez penala pošto su pre nekoliko meseci (pre manje od godinu dana svakako) povećali cene održavanja pa svako ima mesec dana da raskine ugovor bez penala.
Ponavljam, ko raskine zbog b92 i prve, nije ništa drugo nego debil.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

Koliko kosta kablovska?

 

Kod SBB, Ful EON paket, internet, sto i kusur TV i radio kanala i fiksni telefon 4.000,00, kod Supernove, Telekomova firma, kupljena državnim parama, preplaćena nekoliko puta isto to oko 3.500,00, Tim parama kojim je kupljena Supernova bivši vlasnik je kupio TV prva i TV B92, dakle sve ukupno našim parama je kupljeno, nama prodaju po ceni koju hoće i trude se da uguše ono malo nezavisnih medija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

ali zato zavređujem da mi čitaš misli, tumačiš postupke, naređuješ i isteruješ s vekovnog ognjišta :classic_biggrin:

Malo smo se zaigrali.

 

Kao što sam već rekla, ti si taj koji ovde čita misli i tumači. Malo si se ti zaigrao jer očigledno misliš da ću prećutati one spinove koji nemaju nikakvog mesta u ovoj diskusiji. 

 

1 hour ago, shonke said:

Funjarski je jedino potez da sa 3 miliona tražiš 38. Tobože jer ti je državna firma dala da emitujes neki sport koji do juče nisi mogao.
Posto im ugovor ističe onda su mogli da naprave konstrukciju da za novi ugovor traže novu cifru a kao jer sad ce da emituju sport. Taj isti sport se emituje na areni koji svaki korisnik mts, hipernet i supernove ima. Dakle, cilj cele ujdurme je da ili uzmu 38 miliona na rezon "ako plate, super, odrasli smo ih" (i niko ne garantuje da će b92 da emituje i dalje taj sadržaj jer nije nosilac prava), a ako odbiju, ide cela ova halabuka i kampanja (pazi sad i na sajtu prve) sa uputstvom kako raskinuti ugovor sa sbb.
Onaj ko zbog b92 i prve raskine ugovor sa bilo kim je slobodno mogu reći debil.
Btw, ko je hteo da prati sve te sportove koje će sad b92 da pušta, imao je prilično vremena da raskine ugovor a imao je i način bez penala pošto su pre nekoliko meseci (pre manje od godinu dana svakako) povećali cene održavanja pa svako ima mesec dana da raskine ugovor bez penala.
Ponavljam, ko raskine zbog b92 i prve, nije ništa drugo nego debil.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Nažalost to nije funjarski nego posledica kapitalizma, gde su oni mogli da lupe cenu koju hoće a na nekom je da pristane ili ne. Što se mene tiče, ne mora SBB da ih emituje, ono što je problem je komunikacija brenda i ova spin priča. Boli me uvce ko je otišao sa TV Prva i što se Zvezde Granda emituju na Pinku. Ono što me zanima je ovakvo ukidanje kanala sa nacionalnom frekvencijom, menjanje random kanala i komuniciranje pa eto to vam je isto kao što je ponuda bila i do sada.

 

Onaj ko raskine ugovor zbog b92 nije debil, neće sigurno shonke određivati ko je debil a ko ne. Na to imaju legitimno pravo, kao što su mogli da ga raskinu pre mesec dana ili pak nikad ne potpišu. Sve to ne abolira SBB u ovoj priči. 

1 hour ago, shonke said:


 

 


Počeli samo sa iseljavanjem?


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

 

Ovo je forma komunikacije koju očigledno koristite, preslatko. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Funjarski je jedino potez da sa 3 miliona tražiš 38. Tobože jer ti je državna firma dala da emitujes neki sport koji do juče nisi mogao.

 

Ne traže zato, ponuda sa cenom od 2,5 evra po korisniku bez PDV-a (što izađe 34,5 miliona evra godišnje kad se uračuna PDV s obzirom na SBB-ovih/Totalovih 960.000 korisnika) postojala je još u februaru 2019, o čemu se tad diskutovalo na jednom drugom forumu.

 

Taj ustupljeni Arenin sport služi samo da ogadi SBB prosečnom korisniku.

 

https://mediadaily.biz/wp-content/uploads/2019/03/CONTENT-RIGHTS-doo-Beograd-Ponuda-poslovne-saradnje-za-uslugu-distribucije-kanala.pdf (zadnja strana dokumenta)

 

Kao što rekoh, sada je samo SBB došao na red i rešio da ih otkači.

 

40 minutes ago, Amigo said:

Koliko kosta kablovska?

 

Gola kablovska kod SBB-a 1395 dinara, što je 11,9 evra po trenutnom srednjem kursu NBS. Penzioneri imaju 10% popusta.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

@fancy Meni će da spočitava kako mu "čitam misli" forumaš koji spinuje na sledeći način: 

 

 

Ovo je totalno van teme, zabole me ko drži SBB, možeš i ti da budeš vlasnik i CEO, mene zanima šta rade i kako to utiče na korisnike. Zbog čega sam i pokrenula temu ovde.

 

Da li je iko pročitao onaj pokušaj PR saopštenja, gde je takođe na više mesta upotrebljeno spinovanje? Sigurno da niste. 

 

Jedno je kad mi odgovori @erwin 

 

i 😘 

Pretpostavljam da si sa istom zestinom reagovala, pre par godina, kada je Telekom  kupio Radijus Vektor i posle par meseci ukinuo korisnicima N1 i  sbb sportske kanale? Na drustvenim mrezama si pozivala korisnike "Supernove" da iskoriste svoje pravo i raskinu ugovor sa Telekomom (koji uzgred tada nije  obavestio svoje korisnike da imaju pravo da raskinu jednostrano svoje ugovore)? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pretpostavljam da si sa istom zestinom reagovala, pre par godina, kada je Telekom  kupio Radijus Vektor i posle par meseci ukinuo korisnicima N1 i  sbb sportske kanale? Na drustvenim mrezama si pozivala korisnike "Supernove" da iskoriste svoje pravo i raskinu ugovor sa Telekomom (koji uzgred tada nije  obavestio svoje korisnike da imaju pravo da raskinu jednostrano svoje ugovore)? 

 

Naravno, s tim da tada nisam bila na ovom forumu pa da smo o tome mogli raspravljati. 🙃 

Edited by DameTime
pravopis
Link to comment
Share on other sites

To je već stvar naših ličnih stavova, meni je ni iz džepa ni u džep jer sam u poslednjih godinu dana TV uključivala samo da gledam seriju Besa, Evroviziju i par košarkaških utakmica 🤣 Mnogo mi je bitnije šta se komunicira od brendova ka strani korisnika. Osim toga, postoji i ta suština da ljudi treba da imaju (izbor) šta da gledaju, a svako od nas ima daljinski pa može gledati šta želi.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, erwin said:

 

Ne traže zato, ponuda sa cenom od 2,5 evra po korisniku bez PDV-a (što izađe 34,5 miliona evra godišnje kad se uračuna PDV s obzirom na SBB-ovih/Totalovih 960.000 korisnika) postojala je još u februaru 2019, o čemu se tad diskutovalo na jednom drugom forumu.

 

To ne izadje 34.5 miliona evra nego 3 miliona evra koja je bila stara cena.

Kako si dosao do 34.5 milona?

Link to comment
Share on other sites

Ja bih izabrala internet opciju gde mozes da gledas ceo svet, pa i sve te sbbovce i mtsovce i arene i pinkove i foxove,  npr. dodje ti da pratis samo urugvajske kanale - vrlo jednostavno kliknes. Platis uvodjenje i cao.

 

Ne placas kablovsku samo internet. Dobar internet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dulematic said:

To ne izadje 34.5 miliona evra nego 3 miliona evra koja je bila stara cena.

Kako si dosao do 34.5 milona?

 

3 evra mesečno x 12 meseci u godini x 960.000 korisnika = 34,56 miliona evra

Edited by erwin
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

To je već stvar naših ličnih stavova, meni je ni iz džepa ni u džep jer sam u poslednjih godinu dana TV uključivala samo da gledam seriju Besa, Evroviziju i par košarkaških utakmica 🤣 Mnogo mi je bitnije šta se komunicira od brendova ka strani korisnika. Osim toga, postoji i ta suština da ljudi treba da imaju (izbor) šta da gledaju, a svako od nas ima daljinski pa može gledati šta želi.

Zašto se onda uopšte uzbuđuješ oko Prve i B92 na SBB?

 

Kakav izbor imaju korisnici "Supernove"? Da izaberu koju će vučićevsku propagndoviziju da gledaju? Jel postoji neki magicni daljinski pomocu kog se tamo moze izabrati N1 ili Nova S?

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ja bih platio vise kablovskog operatera koji u svojoj ponudi NEMA b92 i prvu. Dodatno ako ne bi bilo Pink, Happy, Kurir i sličnog smeća. 

 

Ja bih voleo da u paketu sa njima odu PTC i Studio B. Doduše, sreća je što pametna kutijica ima mogućnost da makne određene kanale. Ne znam da li će i ostali operateri, pre svega oni manji, biti u problemu ukoliko i njima rebne ovakve cene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mama_mia said:

Ja bih izabrala internet opciju gde mozes da gledas ceo svet, pa i sve te sbbovce i mtsovce i arene i pinkove i foxove,  npr. dodje ti da pratis samo urugvajske kanale - vrlo jednostavno kliknes. Platis uvodjenje i cao.

 

Ne placas kablovsku samo internet. Dobar internet.

 

Ovo je nesto slicno tome, naravno placa se, ali ije strasno, 39 $US za 6 mjeseci. Imas sve kanale sveta, ukljucujuci i Pink :classic_laugh: ali nema Kurir, ali snacices se nekako :classic_biggrin:

Zezam se, stvarno ima sve i nema Kurir. Hoces ex-yu, USA, Canada, UK, France, Germany, Rusija, Spanija, Italija, Indija, Kina, Urugvaj, Cuba, Afrika, itd itd.

Cena je manje sto se pretplatis na duzi period. Podrska ide kroz Whatsup i tako. Slika je dobra, ponekad ustopa, ali retko.

Posebno je super za sport, ja tv gotovo da ne gledam, ali ovo koristim najvise za sport.

 

https://itecbilling.com/

 

ttps://itecbilling.com/

 

Ova cena od 10 evra, nije strasna, ko to gleda. Sto se tice kuknjave za N1, pa ima direktan strim na njihovom sajtu 24/7.

Sta ce vam tolike vijesti, samo da izludis slusajuci to sve.

 

LqTmk4q.png

 

FaNJjg7.png

Edited by Amigo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...