Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Div said:

 

MTS to radi već par godina, kod mene su u dva vrata dolazili na vrata sa ponudom da promenim operatora, priznajem, bili su pristojni, bez ubeđivanja, kad sam reko da nisam zainteresovan, hvala-doviđenja.
Malo mi "čudno", jedan od tih dolazaka je bio dandva nakon nekog kvara koji ssam prijavio SBBu, ispostavilo se da je neko, ne zna se ko, čačkao po razvodnoj kutiji u zgradi i da su svi SBB korisnici imali smetnje. Slučajno?

 

 

To se desava i kod nas u gradu, opsedaju nam zgradu kao Jehovini svedoci. Prijavljujemo kvarove koje sami ne mozemo da premostimo restartovanjem i kad tehnicar dodje posle 2 dana, saznajemo da je neko cackao nesto preko cega se distribuira program a nalazi se na susednoj zgradi i da imaju pune ruke posla, da rade od jura do sutra. Od 10 stanova u zgradi,  nas 4 kod SBB. Prisustvo SBB se lepo vidi po kablovima koji ulaze u stan, zar to nije dovoljan razlog da se takav stan zaobidje, izborr je napravljen, cemu nutkanje alternative od vrata do vrata? I ako to nije nelojalna konkurencija, onda je - sta, nastojanje da se ostvari monopolisticka pozicija na trzistu? Sta kaze zakon na to? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dok Novi Sad mirno spava, dok Beograd "bleji"...

 

https://www.vreme.com/vesti/slucaj-sodros-sta-se-sve-krije-iza-izgradnje-novog-mosta-na-dunavu/

 

https://www.vreme.com/vreme/samo-najskuplje-za-srbiju/

 

Problem sa mostom je i u tome što je u pitanju projekat koji je dogovoren neposrednom pogodbom sa kineskom firmom CRBC (China Road and Bridge Corporation), uz zaobilaženje Zakona o javnim nabavkama i čak elementarne transparentnosti, a za koji se opravdano sumnja da je visokokoruptivan. Ugovor je tajna, cena je, po rečima stručnjaka, predimenzionirana, a finansijski eksperti procenjuju da kineski izvođači radova domaćim "donosiocima odluka“ vraćaju 25 odsto vrednosti projekta.

 

Reagovao je, tada, na društvenim mrežama i direktor beogradskog Instituta za evropske poslove Naim Leo Beširi, koji je u jednom periodu života boravio u Norveškoj, ističući da je cena Fruškogorskog koridora po kilometru znatno veća od najskupljeg norveškog auto-puta koji podrazumeva izgradnju mreže tunela ispod mora, uključujući tu najduži podvodni tunel na svetu.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Projekat mosta (koji je inače aktuelan još od 70-ih godina prošlog veka) služi da se kompletan šodroš isuši i izgradi novi nasip na kameničkoj adi i to sve pretvori u  građevinsko zemljište koje će onda svojim tajkunima da daju da grade a ovi će da sponzorišu SNS kao i do sada, ili će im vraćati sličnim uslugama u Republici Srpskoj pošto će najveći deo kolača dobiti Dodikova firma. Novi Sad inače nema problem gde će da se širi jer baš na Telepu koji se naslanja na Šodroš je trenutno proces gde se otkupljuju kuće i grade zgrade. Ovo je čisto da bi se dobile eksluzivne parcele koje su na Dunavu ili Dunavcu kako bi se mogli ugrađivati mnogo više nego kada gradite zgradu negde na nekoj normalnoj lokaciji u gradu.

 

Taj most je nešto što će imati smisla tek kada se magistralni put Novi Sad-Šabac završi jer je zamišljen da spaja taj put sa autoputem za Suboticu. Ali pošto je to jako daleko a treba para oni će to sada da rade  i ne bih se uopšte začudio ako radovi na mostu stanu posle isušivanja Šodroša i izgradnje novog nasipa. Saobraćajno nije previše bitan jer Kamenički most koji je par kilometara od ovog mesta funkcioniše ok i nikad nema gužvi na njemu. Jedino što će biti pozitivno od ovog mosta je da će se verovatno rešiti gužve u centru u Sremskoj Kamenici (deo grada sa 10-ak hiljada stanovnika) koje su prilične u špicu od 3-5. Sa te strane kritičniji su mostovi prema Petrovaradinu jer je to usko grlo u prelazu Dunava.

 

O samom projektu većina ljudi jako malo zna, ono što je bilo u medijima je kako će sve izgledati kada se završi a o ostalom skoro ništa nema u režimskim medijima, čak i to kako će izgledati postoji više različitih verzija tako da ni tu u stvari niko nije siguran šta će se graditi. Ovu maketu najviše medija objavljuje :

 

brodogradiliste.jpg

 

Ovo poluostvro u principu već postoji, tu je bivše Brodogradilište ali radovi ne počinju jer im trebaju nove pristupne ulice i ostalo a to će sve sada da se odradi o trošku grada da bi Galens dobio prva liga placeve. Naravno sve će biti opravdano kao troškovi izgadnje mosta.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, freethrow said:

Nastavlja se dogoročna politika pičkastosti - ni Zorana ni Vulin, ni Neša, ni Sima Spasić, ni Nestorović, ni Bogoljub Karić, ni Zvonko Veselinović, nema čak ni Dodika. 

Bar je tu Rade Basta, nastavnik fizičkog, Palmin kik-bokser, bivši policajac i Vesićev tjelohranitelj.

Mada će mi Anđelka Atanacković kao primjerak pravog neevoluiranog radikalskog orka jako nedostajati na toj poziciji, ne mogu da kažem da Rade nije jaka zamjena. On prosto personifikuje činjenicu da su naprednjaci plod ljubavi vojvode vojislava šešelja i drugarice mirjane marković.

 

EDIT: kako nema nestorovića? Tu je on, samo je za potrebe rodne ravnopravnosti uzeo svoju žensku inkarnaciju i nastupa pod imenom danica grujičić.

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam konsterniran sastavom nove vlade… nije da sam nešto bolje očekivao, ali opet…

 

Meni je najbolji pokazatelj “stručnosti” ova rečenica:

 

Jadranka Joksimović (prim.prev. politikolog po obrazovanju) već osam godina obavlja funkciju ministarke za evrointegracije, a po okončanju izbora u aprilu se govorilo o tome da je neizvesno ostati na istoj poziciji.

Joksimović se najčešće pominjala kao buduća ministarka zadužena za zaštitu životne sredine, ali je se lideru SNS Aleksandru Vučiću činilo da bi ona bila ipak najbolje rešenje za ministarku informisanja i telekomunikacija.

 

Znači ili je ta žena stručna za evropske integracije, ekologiju i životnu sredinu i informacije i telekomunikacije - duboki naklon, stručnjak par excellence… ili je u pitanju - najobičnija stočna pijaca.

 

Fuj bagro!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Ja sam konsterniran sastavom nove vlade… nije da sam nešto bolje očekivao, ali opet…

 

Meni je najbolji pokazatelj “stručnosti” ova rečenica:

 

Jadranka Joksimović (prim.prev. politikolog po obrazovanju) već osam godina obavlja funkciju ministarke za evrointegracije, a po okončanju izbora u aprilu se govorilo o tome da je neizvesno ostati na istoj poziciji.

Joksimović se najčešće pominjala kao buduća ministarka zadužena za zaštitu životne sredine, ali je se lideru SNS Aleksandru Vučiću činilo da bi ona bila ipak najbolje rešenje za ministarku informisanja i telekomunikacija.

 

Znači ili je ta žena stručna za evropske integracije, ekologiju i životnu sredinu i informacije i telekomunikacije - duboki naklon, stručnjak par excellence… ili je u pitanju - najobičnija stočna pijaca.

 

Fuj bagro!

Radikali su za sve podjednako stručni, da nije tog stočna pijaca momenta morali bi ministre da izvlače iz šešira, pa šta ko dobije.

 

A moralo je i da se napravi mjesto za Tanju Preletačević.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Miščević

 

A gde će Zoka? (najžalosnije u svemu je što je ona bila jedini prozapadni element u toj vladi)

Mada ova gđa. Negre (bar po biografiji) može biti da je zapadni element.

 

Neki pišu da će voolin umesto Gašića u BIA.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, shonke said:

Mada ova gđa. Negre (bar po biografiji) može biti da je zapadni element.

Muž joj je nedavno napustio EIB i osnovao Western Balkans Private Equity Fund. Njega ne znam, ali vidim da mu je partner u tom fondu Eric Blanchetete, Francuz koji je već dvadesetak godina u Beogradu i dosta je mutan lik, između ostalog kod nas je došao preko Societe Generale banke, ali je iz iste istjeran zato što je malo više radio za sebe.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

 

A gde će Zoka? (najžalosnije u svemu je što je ona bila jedini prozapadni element u toj vladi

 

Neki pišu da će voolin umesto Gašića u BIA.

 

Mislim da je izjavio Bojan Pajtic malopre sam procitala da je izostanak ove `Zoke` signal Rusiji da nece neki prozapadnjaci da vode politiku po Srbiji, a izostanak Vulina je navodno signal zapadu da Puki ostaje bez svog najvernijeg navijaca :lol_2:

 

Vucic unezvereno salje dimne signale na sve strane :lol_2:

 

I kao da je bitno ko ce od njh biti u toboz novoj vladi....Sve ce ionako biti kako kaze jedan covek.

Sada mislite jedan covek pa to je zasigurno - AV -

 

ali nije on........

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

a izostanak Vulina je navodno signal zapadu da Puki ostaje bez svog najvernijeg navijaca :lol_2:

To smece ce postati sef BIA-e sto je najgore.

 

A svinjoglavi rusokolonaski diler je ministar spoljnih poslova, ona ludaca sto bunca o ''osiromasenom uranijumu'' ministarka zdravlja, gnom iz sahta vesic ministar gradjevine. Ko da ih je djavo izvlacio iz loto-bubnja. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nicklord said:

Meni deluje da je ovo najgori sastav vlade do sad. Ili samo nisam skoro čitao sastav vlade pa da mi ne bude dobro. Najviše ruskih govana i kupljenih diploma ili mi se čini?

Ne cini ti se.

 

Danica grujicic kao ministar zdravlja (veoma znacajna funkcija), dacic kao ministar spoljnih poslova (jedna od najznacajnijih funkcija), vulin kao sef BIA (!!!!!), palmin arkanovac basta kao ministar privrede, gnom iz sahta kao ministar gradjevine.... jedino su Negre, Zigmanov i Husein tu koliko-toliko normalni a oni su samo ikebane, da vucler opet ispadne neki demokrata koji postuje manjine. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, FrediB said:

To smece ce postati sef BIA-e sto je najgore.

 

 

Pa kako sad to? A signal, gde je signal zapadu, nema signala?

 

Vulin u bia....pa kad bolje razmislim to bi zaista bio signal zapadu i to direktno od Pukija....

 

Av? Sta jadni Av....sedi u magarecoj klupi dok signali lete preko njegovih ledja ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mama_mia said:

 

Pa kako sad to? A signal, gde je signal zapadu, nema signala?

 

Vulin u bia....pa kad bolje razmislim to bi zaista bio signal zapadu i to direktno od Pukija....

 

Av? Sta jadni Av....sedi u magarecoj klupi dok signali lete preko njegovih ledja ..

 

 

Putlerizam u Srbiji zacementiran. 

1 minute ago, ras kass said:

Po cemu je ova vlada gore od prethodne?! Ista kao i pre, jadna I bedna. Kao da ovaj ima neke bolje kadrove. A drugo, niko normalan ne zeli da sedi u zvalonjinoj vladi. 

Sada je rat u Ukrajini, a ovim sastavom vlade SNSrbija se definitivno opredelila za nezapadni ''neuZralni'' kurs. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

Ja sam konsterniran sastavom nove vlade… nije da sam nešto bolje očekivao, ali opet…

 

Meni je najbolji pokazatelj “stručnosti” ova rečenica:

 

Jadranka Joksimović (prim.prev. politikolog po obrazovanju) već osam godina obavlja funkciju ministarke za evrointegracije, a po okončanju izbora u aprilu se govorilo o tome da je neizvesno ostati na istoj poziciji.

Joksimović se najčešće pominjala kao buduća ministarka zadužena za zaštitu životne sredine, ali je se lideru SNS Aleksandru Vučiću činilo da bi ona bila ipak najbolje rešenje za ministarku informisanja i telekomunikacija.

 

Znači ili je ta žena stručna za evropske integracije, ekologiju i životnu sredinu i informacije i telekomunikacije - duboki naklon, stručnjak par excellence… ili je u pitanju - najobičnija stočna pijaca.

 

Fuj bagro!

 

Ništa čudno u izboru ministara. SNS funkcioniše kao mafijaška pijaca, tj. ko da više, pa uglavljuju ili svoje eksponente ili se lično uglave u fotelju.

 

Ako ništa drugo, bar nećemo gledati tetkino tetinče.

 

Edit: kasno sam saznao da tetkino tetinče ide u BIA, tako da rečenicu iz prethodnog pasusa treba zanemariti.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...