Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Green23 said:

Ali ovaj put da smanji za ceo dinar 😄 

6 USD manje po barelu po mojoj računici ne može da bude -1 dinar pa 3 Vučića da idu na izbore. Uostalom to je cena na svetskom tržištu. Dakle 0,6 - 0,65 dinđži maksimalno.
Da te pala za 20 USD po barelu možda bi za predizborne potrebe prošlo taj 1 dinar manje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Stvarno cu da poverujem da ovaj Vucic ima neke super moci, prvo se vreme kvari za nedelju, pa onde juce padne cena goriva za 7$ a evo danas za jos 6$ i prvi put je na ivici da padne ispod 100$ jos od ko zna kad, taman u petak da snize cene na pumpama kao poslednji cin predizborne kampanje

 

Da je lepo vreme -- i to bi bio plus za Vučića, jer bi onda svi bili po izletima, proveli dan u prirodi

 

Kad je loše vreme -- plus za Vučića, ko će po takvom vremenu da se cima 🙂

 

Kada je osrednje vreme -- plus za Vučića, ljudi su takvim danima neodlučni, ni sami ne znaju šta bi, svakako nisu dani koji nose promene

 

Što se tiče cene goriva, to je takođe deplasirano, jer nije kao da u Srbiji odluke zaista direktno i u kratkom roku zavise od globalnih ekonomskih kretanja. Vučić ako je namerio da takvim trikovima navuče još koji procenat, smanjio bi cenu goriva sve i da je na svetskom nivou porasla za 50$.

 

Uostalom, nešto slično je već uradio, jer je na NIS-ovim pumpama 193 dinara dizel. To je cenovna diskriminacija koju država sprovodi. Onome kome nije stalo do 7 dinara po litru iliti do 300-400 dinara po rezervoaru, sipaće na najbližoj pumpi. Onome kome je stalo, otići će na NIS. Naravno, besplatan ručak ne postoji, tako da će država subvencionisati sve te koji sipaju na NIS-u. Da li direktno finansijski ili političkim odlukama, svejedno je. Opet su poreski obveznici oni koji finalno plaćaju Vučićeve igrarije.

 

Šalim se i ja malo, ali samo hoću da kažem da ne treba stalno tražiti izgovore.  Jednostavno je. Svako treba da izdvoji 10 minuta, obuče adekvatnu odeću, ode i glasa. Onaj ko to ne uradi, znači da mu je sve manje više ok i da ga ni ne zanimaju izbori. 

Edited by medobrundo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

 

 

Šalim se i ja malo, ali samo hoću da kažem da ne treba stalno tražiti izgovore.  

Prvo ti nama da objasnis kako moze 3 meseca godisnje da se bude na moru, a da se nije kupio bitkoin 2011. god. 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Znaci prema istrazivanju demostata  samo 13% gradjana smatra da Srbija treba da ide uz eu, a 71% da stanemo uz Rusiju pa makari jeli korenje. Naravno to je ono kao neutralni smo ustvari da navijamo da Rusija razbuca Ukrajinu.pz19.png

Odlicno, onda treba da adekvatno budu i tretirani, i banovani u svemu, svih 71% pa neka jedu ladna... rekli smo. I ima da budu zadovoljni sto im je pruzena ta privilegija, jer da se neki pitaju, ne bi ni to dobili. I pozdravio ih svih 71% Robert De Niro u filmu The Untouchables.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AgroLaki said:

Prvo ti nama da objasnis kako moze 3 meseca godisnje da se bude na moru, a da se nije kupio bitkoin 2011. god. 😄 

 

95 dana tačno u periodu kraj aprila - polovina septembra 2021, što smatram jednim od većih životnih uspeha; krenuo sam sa mišlju da ću biti mesec dana -- eto zbog deteta, pa sam "malo" produžio i preporučio bih svakom 😄

 

da, od poželjnih sastojaka, nije loše imati kuću na moru, dobre zaposlene kojima može da se delegira štošta, internet da ujutru od 8 do 9 održiš dobar motivišući sastanak  😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

 

95 dana tačno u periodu kraj aprila - polovina septembra 2021, što smatram jednim od većih životnih uspeha; krenuo sam sa mišlju da ću biti mesec dana -- eto zbog deteta, pa sam "malo" produžio i preporučio bih svakom 😄

 

da, od poželjnih sastojaka, nije loše imati kuću na moru, dobre zaposlene kojima može da se delegira štošta, internet da ujutru od 8 do 9 održiš dobar motivišući sastanak  😄 

Mene je cale tako vodio po 3-4 nedelje na more da ''disem'', a ja sam izabrao da radim za kapitalistickog americkog gazdu, jer necu da sedim u malom mestu.  :] Very nice life choices... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Vučić je istakao da je za njega cilj da ima preko 60 odsto glasova i da će biti tužan ako ne bude tako.

"Svaki glas ispod 60 odsto, učilo bi da budem tužan, i ja to ne bih krio, čestitaću, ali biću tužan".

 

:classic_unsure:

 

On ce da cestita nekome ako bude imao manje od 60%, kao izgubio je izbore ako svi ostali budu imali preko 40%?

 

Opasna budala.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Odlicno, onda treba da adekvatno budu i tretirani, i banovani u svemu, svih 71% pa neka jedu ladna... rekli smo. I ima da budu zadovoljni sto im je pruzena ta privilegija, jer da se neki pitaju, ne bi ni to dobili. I pozdravio ih svih 71% Robert De Niro u filmu The Untouchables.

Pa kako i da ne budu, kada su gradjani svakodnevno bombardovani propagandom, svako vece na televiziji "Rusija ovo, pa Rusija ono...". Seselj svakog dana gostuje na nekoj TV i "lobira" za Rusiju, iako  sada sa svojih oko 2% nije vise relevantan politicar !? Svakodnevna "slobotomija" mozga, nema objektivnosti u nasim medijima. Kada bi makar objektivno obavestavali o ratu i malo vise prikazivali patnje ukrajinskog naroda, cak i bez teskih komentara, verujem da bi se simpatije gradjana Srbije bar malko preokrenule. 

Ovako, vecina gradjana zaista veruje da je zapravo sve igra SAD koje su Ukrajinu "gurnule u rat" a da je Rusija, nevoljno, ipak "morala" uci u sukob!?

Slobotomija mozga!!! Najvise sam besan na nase medije!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne opterecujem temu o Ukrajini,napisacu ovde.
(ionako se tice,opet,naseg odnosa prema Rusiji)

Zeznuo nas je Staljin 1948.godine. Trebalo je da umarsira u Jugoslaviju kao sto je umarsirao u sve zemlje Istocnog bloka. To je,izgleda,bila jedinstvena prilika da se Srbi osveste o "braci" iz Rusije i oslobode te mitomanije. Cisto pitati sve druge slovenske narode kako im je bilo pod njima.

E,sad..to sto drug Staljin ipak nije umarsirao,dovelo je do toga da je generacija mojih roditelja zivela dosta lagodno i lepo. I bila delom razvijenijeg dela sveta kao verovatno nijedna pre i posle nje na ovim prostorima. Zato,medjutim,moja generacija zivi u zabludi o Rusima..

Iz danasnje perspektive,meni deluje da bi bilo bolje da smo 1948.potpali pod rusku cizmu..jer,nekako sam ipak uveren da bi vremenom ta cizma ipak pocela da zulja..i ta generacija bi to osetila itekako..pa bi je na kraju odbacila..umesto toga danas zivimo u mitu o nekakvoj ruskoj pravoslavnoj braci..pod kojima bi procvetali..kako da ne..

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako se slažem sa suštinom, logički se postavlja pitanje:

- zašto nije umarširao, kako kažeš, baš samo u Jugoslaviju 48e?

- kako to da se samo Srbi lože na Ruse, a deo Jugoslavije (dakle izvan čizme) su bili Hrvati, Slovenci etc. ni njima čizma nije bila za vratom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Radonja said:

Mozda zato sto je ipak trebalo sanirati posledice WWII?Ipak su prosle samo 3 godine...

 

Moguće, mada postoji i mišljenje da je dogovorom velikih sila Jugoslavija delimično izuzeta iz apsolutnog uticaja SSSRa.

Nisam primećivao neku posebnu naklonost Srba prema Rusima sve do osadesetih kada je počelo loženje nacionalizmima u tadašnjoj SFRJ pa je neko tražio prijatelje i zaštitnike neko ih izmišljao ili oživljavao mitove i verovanja iz ranijih vremena.

Moja generacija je uvek navijala protiv sovjetskih klubova i reprezentacija kada igraju bilo skim sa zapada.

Rusofilija se proizvodila, nije nešto što je oduvek bio preovlađujući stav prema braći.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Iako se slažem sa suštinom, logički se postavlja pitanje:

- zašto nije umarširao, kako kažeš, baš samo u Jugoslaviju 48e?

- kako to da se samo Srbi lože na Ruse, a deo Jugoslavije (dakle izvan čizme) su bili Hrvati, Slovenci etc. ni njima čizma nije bila za vratom?

Da krenem od drugog pitanja,ako ne zameras.
 
Moj odgovor na njega je sledeci: zato sto Slovenci i Hrvati imaju tendenciju da se vezu uz Zapad..zele tamo da pripadaju,sebe vide (iskljucivo) kao deo politickih i vojnih struktura Zapada..u politickom smislu su racionalniji od nas..ne nuzno i manje licemerni..Hrvati su,dapace,jednako licemerni Srbima..ali i tu postoji znacajna razlika - njihovo licemerje njima ide u korist,a nama sopstveno steti..slazem se sa Divom:ovolika opcinjenost Rusijom i Rusima dolazi sa raspadom Juge i ratovima '90-ih..smatram da Srbi tako lece sopstvene frustracije izazvane sopstvenim neuspesima i porazima, a za koje krive Zapad..cime opet stupamo na teren ne-logicnog: zasto toliko navijaju protiv Ukrajine? Pa,nije Putin napao neku NATO zemlju,vec Ukrajinu koja nam nikada nista nije skrivila..

Odgovor na pitanje br.1 mi se opet oslanja na Divov stav: verovatno je postojao nekakav "precutni" dogovor velikoh sila da Jugoslavija ostane neka vrsta tampon-zone. A krajnje subjektivno razmisljam dodatno u ovom pravcu: jer je Staljin relativno brzo umro. Mozda ga je isprva i nesto drugo omelo (tipa:Korejski rat),mozda je smatrao da nije trenutak i da ce se sa Jugom obracunati kasnije..ali smrt ga je zatekla..pretpostavljam da nije bilo svejedno vojno intervenisati protiv zemlje koja je imala autenticni i pobednicki anti fasisticki pokret u WW II,kao i (u sustini) boljsevicko rukovodstvo..jedno je sigurno:sigurno se nije smilovao jer tu zive Srbi,to je izvesno.

Link to comment
Share on other sites

ljudi su se u sfrj ložili da su svet, iako su bili komunistička zemlja.

čak ni 90ih, sa full-on buđenjem nacionalizma, nije bilo primetno neko otvoreno furanje na rusiju, valjda i zato što su bili u prilično nezavidnom položaju.

 

uostalom, i ova aktuelna nouveau pobožnost, nije imala sve ove karakteristike koje se daju videti beyond 2000, više je bilo u fazonu drevni srblji & drevna tradicija božića i uskrsa.

 

tek u aktuelnih 15-20 godina stiže ovo samo askeza i molitva i krek kokain, i rusija i svetosavlje. i slično.

 

bar je to moj neki individualni utisak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Najgori smo! Najgori smo jer 20 i 30 godina kasnije i dalje sviramo kurcu, pišamo uz vetar. Dok normalan svet gleda da se skloni u stranu, da podrzi onog koga vecina podrzava, mi turamo prste u oci, provociramo svojim idiotizmima.

Najgori smo jer i danas kao i pre par decenija vlazni san mnogih budaletina ovde jeste nekakvo mocno rusko oruzje.

Najgori smo jer su Vučelu, Krstu Bijelica, Komrakova i ostale Štule zamenili Vucicevici, Marici, Mitrovici...

Najgori smo jer smo pre par decenija odstrelili Curuviju i Stambolica, sada smo to uradili Cvijanu, Oliveru...

Najgori smo jer su oni kojima se kao podsmevamo i pogrdno ih zovemo balijama i ustasama pokazali nama sta je demokratija i da smenjivost vlasti postoji.

Najgori smo jer imamo parlament koji lici na cirkus, od Rake Radovica do onog Atlagica, kako li se ta mrcina vec zove...

Najgori smo jer nam i danas caruje šljam, šund, neukus. I tada i sada uzori postaju krimosi, pevaljke droljetine... 

Najgori smo jer tri decenije nasih zivota staju izmedju Arkana i Belivuka.

Najgori smo!!!

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

..

Najgori smo jer smo pre par decenija odstrelili Curuviju i Stambolica, sada smo to uradili Cvijanu, Oliveru...

 

 

đinđić je kapitalni odstrel u sredini  : (

tu je po mom poimanju napravljen odlučujuć ide gas potez.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, deez nuts. said:

Postoji samo jedan odgovor zasto su rusi braca, a to je odvratni SPC.

 

Nije samo dotična NVO, već je tu uključeno podosta $$$, počevši od energetskog sistema koji dosta zavisi od kremaljske mafije, zatim muljanje sa vojnom gvožđurijom, a nabere se tu još nešto. Naravno, takvim resursima rukuju podobni, tako da nije čudo što se u svakoj vladi pojavljuje SPS, drug Julin već neko vreme ponovo jaše, a tu je i drug Bahatović... da ne nabrajam dalje. Velika šteta je načinjena kad je kremaljskoj mafiji dato dosta toga na tacni, a sad će biti veselo ukoliko se ne odstrani.

 

Da bi sve ovo prošlo među tzv. narodom, namerno se stvara pozitivna slika o Rusiji i mit o nekakvom „bratstvu” među narodima, pa je prosečan Rus, koga zabole uvo za neke daleke rođake sa brdovitog Balkana podignut na pijedestal imaginarnog velikog brata, tj. baćuške, koji se ujutro posle nekoliko čaša votke rve sa medvedom usred Sibira, a zatim ceo dan razmišlja o tome kako da zaštiti tamo nekog malog brata sa Balkana čiju zemlju prvo treba da potraži mikroskopom na karti. Rusija je podignuta na nivo snažne države koja čuva dotičnog malog brata, iako više podseća na feudalni posed koji je trenutno u vlasništvu ćelavog KGB-ovskog kepeca, dok feudalac ubira danak i povremeno ponovi kako ne priznaje Kosovo. U celoj priči su istorijske veze između dva provizorijuma maksimalno umivene, iako se uglavnom svode na to da nikada nije bilo direktnih sukoba, što je za prosečan sasušeni mozak sasvim dovoljno. O štetnim posledicama ovog „bratskog zagrljaja” ne treba mnogo ni govoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...