Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ma dobro to, uobičajeno smaranje, nego daj mi ovo da vidimo, i ovo je za vox populi.

 

Kakva karma treba da stigne "čoveka" koji ode u neku zemlju X, gde ga lepo prime, gde mu je omogućeno da radi to za šta se školovao i sve, a on umesto da to ume da ceni, tamo se ulizuje i licemerno se svima smeška, poštuje sve lokalne običaje, beskičmenjački potpisuje šta mu ture pod nos, dok kao iz onih priča koje je onaj opisivao u tekstu koji sam preneo na Rio Tintu, radi upravo ono što je ovaj tamo pisao da je radio dr Gebels i ovi drugi doktori kad su se drali protiv RT.

Ovakvi kao "čovek" valjda te stvari pišu gledajući sebe u ogledalu. Ono bre, kao, zli Jevreji, USA, NATO, mrski "zapad" dođu i sprijatelje se sa lokalim stanovništvom bla bla, sve držeći iza leđa nož i čekajući trenutak da mu ga šiknu u leđa.

 

E, tako i "čovek". Smeška se tamo, ulizuje, uredno prima nadoknadu za svoj rad, potpisuje šta mu se dostavi, a onda, onda dođe na sajtove u ogavnoj zemlji, zvaćemo je Y, iz koje je došao, i gde je društveno prihvatljivo pisati to što "čovek" piše, i gde to što on piše podržava 70 - 90% stanovništva, pa krene da sipa mržnju prema zemlji koja ga je prijateljski primila, i da priziva Putina ili wgaf, da u tu zemlju dođu sa vojskom, i da ruše, uništavaju i ubijaju, kao što rade u Ukrajini.

 

Kakva karma treba da stigne takvog "čoveka", kao i "društvo" gde je prihvatljivo to što on i slični rade, i poželjno čak, da neko ne bi bio proglašen za izdajnika, domicilnu nistariju, autosovinistu koji pljuje po "svemu sto je nase" itd? Ja nemam nikakvu etičku dilemu oko toga. Ni o tome kakva karma treba da stigne takve, ni kakva treba da bude rekcija normalnih ljudi kad ih karma konačno stigne, a stići će ih, uvek je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel ziv Vulin?

Kako se bio razmlatio sa Sojguom i onim drugim sto ga ribao Putko,

pred kraj prosle godine, 

Srpski svet, zajednicka borba protiv obojenih revolucija,

prisluskivanje, snimanje, neskriveno odavanje obavestajnih podataka Rusima,

covek je bukvalno dokumentovao i ukoricio uputstvo za stezanje sopstvenih jaja.

 

Verujem da je konacno iskoristio svoj puni fizickopsihicki potencijal i pokrio se usima,

negde sad cami cekajuci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Pa eto, sam si odgovorio na svoje pitanje, koje ti je opredeljenje. Možda je to tvoje, ili vaše, svih vas 70% koji se izjasnjavate isto kao ovi sa snimka koji nisu ni bitni, wgaf koliko vas ima, ama moje nije, nije bilo i neće ni biti. Neces ti niti nekakvi "vi" tim vasim emotivnim ucenama, sto je siledžijstvo, i nepoštovanje drugoga i njegovog prava na izbor, nametati nekome sa cime ce se on identifikovati i sta ce shvatati kao svoje samo na osnovu slucajnog mesta rođenja, i šlus. Možete još 35 godina ti "vi" sto je nesto "vase" to da pokusavate, nema od toga ništa. Eto i takvo ti je opredeljenje.

 

I jeste me sramota, i to piše. Zato što sam slučajno poreklom sa te ogavne i propale teritorije, koja je oguglala na takve stvari, i gde vise nemate osecaj za to sta treba da bude drustveno prihvatljivo a sta nije, pa je "vama" sve to normalno, i sve vam je isto. Ima ovo i ovde, ima ono i onde, bla bla bla bla, truć, truć, truć, truć. To je siguran dokaz da je to vaše "društvo" potpuno propalo, bez mogućnosti popravke, jer ti "vi" ne znate više ni šta je šta, pa se na primer usuđujete da poredite odvratno mesto zla sa Finskom, Švedskom, Švajcarskom  :krstipd4:

 

Kao i onomad kad se normalan svet ujedinjavao a "vi" se drali ludosti, i lomili, pa posledično dobili po pičci, sad kad se ponovo svet ujedinjava, nepogrešivo ste ti "vi" još jednom po ko zna koji put izabrali pogrešnu stranu. I da bi opravdali tu ogavnost, poredite odvratnu masovnu anticivlizacijsku histeriju v2.0 u kojoj ucestvuje 70% stanovnistva minimum, a ovi sa snimka su samo najglasniji, inace je verovatno 90%, sa ovima koje se ne izjasnjavaju javno, poredite to, sa nekim incidentima malog broja sumanutih u drugim zemljama, koji su svi popisani u policijama tih zemalja, i koje tamo većina stanovništva prezire i gadi ih se. Alal vera, to je mera!

 

Samo jedan primer, kaže, današnji tekst "Vučiću je bolje da se "narod" bavi vojnim avionom koji prati civilni let nego glasanjem... toga u UN u vezi Rusije"  :krstipd4: Alo, šta nije u redu sa tom slikom? Ne znate? Odlično.

 

U principu smarači izgubljeni u vremenu i prostoru. Smaraci koji ponavljaju iste gluposti evo vec 35 godina, dobri samo za izbegavanje. Smaraci čija su blebetanja o čemu god bila dobra samo za onu arhivu gde sam zapisivao sve besmislice koje tu mogu da se cuju, pa sam odustao, jer se tu nista drugo i ne moze cuti osim besmislica.

 

Nego, kad ćete "vi" opet masovno silovati misicu zbog senki koje je pravila rukama, ili kakvog drugog "autošovinistu", da čujemo? Zna li se?

 

 

B1: 

tenor.gif.d52d2957e83a5c10ed3c98f42a0ac350.gif

 

Kakvo besramno ucitavanje. Kad mi budes nasao gde sam se izjasnjavao kao ovi sa snimka ili njima slicni, slobodno mi natrljaj na nos, a do tada batali me sa takvim ucitavanjima. 

 

B2 i B3:

Ovo potenciras u vise navrata. Ako se stidis svog porekla, sta da ti kazem, postoje neke stvari koje mozes da uradis - tipa da se odreknes drzavljanstva, vratis pasos i dokumenta, iselis se (ako vec nisi), da zaboravis da pricas sprskim jezikom... tu su jos neke stvari koje bi valjalo uciniti ali nisam strucan. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ti si uveo "pljuvanje po svemu što je naše" (neka je alal onima čije je ono)  a te brojke su rezultati anketa i važnije, rezultati izbora. Samo kažem da to što oni nebitni likovi skandiraju, a većina misli iz potaje, mada se u poslednje vreme i ne kriju mnogo, možda jeste "vaše" koji god da su to "vi", od svih ovih 70% min* koji se oduševljavaju kretenizmima Putinovih ideologa, ama moje nije. I da sa takvima nemam ništa, te mi se prema tome za njih blago... 

 

Ni jednu zajedničku vrednost, uverenje ili bilo šta ja sa takvima ne delim, pa čak ni istoriju nemam sa njima zajedničku. I to sam isto već napisao ranije. Jer istorija koje se ja sećam od izgmizavanja takvih je neprestano vređanje i proganjanje svih koji nisu "vi", što traje 35 godina. 

 

Kad je tako, i kad su već maske pale, te "njih" ko ih... Šta god da im se dešava, WGAF, verovatno su zaslužili, samo sam to napisao. I tako oni nisu stvarni ljudi, sami za sebe to kažu. Oni ne postoje kao pojedinci, nego po njima postoje samo "mi", još se time hvale. Kako im drago.

 

Quote

*

 

Demostat je krajem marta objavio rezultate predizbornih istraživanja, pitali su građane i o ratu u Ukrajini. Rezultati su ovakvi: „Polovina ispitanika misli da Srbija treba da bude neutralna i po cenu sankcija, nestašica i svega onoga što podseća na devedesete godine; 21 posto ispitanika misli da ‘Srbija treba jasno i glasno da stane na stranu Rusije’; 13 posto ispitanika misli da ‘Srbija treba jasno i glasno da stane na stranu Evropske unije i Ukrajine’. Na ovo pitanje nije odgovorilo 16 posto ispitanika”.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ti si uveo "pljuvanje po svemu što je naše" (neka je alal onima čije je ono)  a te brojke su rezultati anketa i važnije, rezultati izbora. Samo kažem da to što oni nebitni likovi skandiraju, a većina misli iz potaje, mada se u poslednje vreme i ne kriju mnogo, možda jeste "vaše" koji god da su to "vi", od svih ovih 70% min* koji se oduševljavaju kretenizmima Putinovih ideologa, ama moje nije. I da sa takvima nemam ništa, te mi se prema tome za njih blago... 

 

Ni jednu zajedničku vrednost, uverenje ili bilo šta ja sa takvima ne delim, pa čak ni istoriju nemam sa njima zajedničku. I to sam isto već napisao ranije. Jer istorija koje se ja sećam od izgmizavanja takvih je neprestano vređanje i proganjanje svih koji nisu "vi", što traje 35 godina. 

 

Kad je tako, i kad su već maske pale, te "njih" ko ih... Šta god da im se dešava, WGAF, verovatno su zaslužili, samo sam to napisao. I tako oni nisu stvarni ljudi, sami za sebe to kažu. Oni ne postoje kao pojedinci, nego po njima postoje samo "mi", još se time hvale. Kako im drago.

 

 

 

OK, onda:

 

Opcija 1: mozes da me izostavis iz te price o "vi" (sa ili bez navodnika) i koristi "oni"
Opcija 2: daj neki dokaz kojim mozes opravdati ovakvo (sa ili bez znaka navoda) ucitavanje kojekakvih baljezgarija. 

Opcija 3: nastavi sa ucitavanjem bez pardona. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 10:05 PM, Clash said:

Sto se mene tice mozes sta hoces nego ono, neki dogovor pa da se postuje.

 

On 4/9/2022 at 10:12 PM, Clash said:

Pa mozda neki moderator moze da kaze, ne znam da li ima bas lista zabranjenih ali mislim da ima dogovor ovako na prvu ja sto znam:

republika sumska

grelije

siptar


Ja prvi put čujem za takav dogovor (moguće da se ne sećam, ali forumska pretraga ne daje nikakve rezultate). Zašto bi uopšte takva kovanica bila zabranjena, samo je spoj naziva dve navijačke grupe i u samoj reči nema ništa uvredljivo? Da, kovanica nije nastala da bi se opisali vatreni navijači iz obe grupacije koji tapšu, pevaju i grickaju semenke, već huliganski ološ, ali so what? Pa sve i da je uvredljivo, koga boli jaje, nisu nacije ili nekakve “uzvišene” grupacije u pitanju, već navijači, pa sve i da nisu dokazani ološ. Ajd što ja mislim da i nacije i sve te “pripadnosti” svemu i svačemu treba da budu izložene ruglu i podsmehu, no zbog mira u kući smo neke stvari ipak ograničili (videti pod “šumska” i “srbov”), ali grobare i delije štititi od verbalnog delikta? Daj bre, ne zajebavaj. Apsurd par excellence.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Eddard said:

 


Ja prvi put čujem za takav dogovor (moguće da se ne sećam, ali forumska pretraga ne daje nikakve rezultate). Zašto bi uopšte takva kovanica bila zabranjena, samo je spoj naziva dve navijačke grupe i u samoj reči nema ništa uvredljivo? Da, kovanica nije nastala da bi se opisali vatreni navijači iz obe grupacije koji tapšu, pevaju i grickaju semenke, već huliganski ološ, ali so what? Pa sve i da je uvredljivo, koga boli jaje, nisu nacije ili nekakve “uzvišene” grupacije u pitanju, već navijači, pa sve i da nisu dokazani ološ. Ajd što ja mislim da i nacije i sve te “pripadnosti” svemu i svačemu treba da budu izložene ruglu i podsmehu, no zbog mira u kući smo neke stvari ipak ograničili (videti pod “šumska” i “srbov”), ali grobare i delije štititi od verbalnog delikta? Daj bre, ne zajebavaj. Apsurd par excellence.

Ne, kovanica grelije se upotrebljavala za sve forumase koji pisu na sportu u iskljucivo negativnom, omalovazavajucem i podrugljivom kontekstu.

Ta nijansa u razlici izmedju semenkara, navijaca i huligana nikada na politici nije postojala, to je i bio jedan od razloga otvaranja teme Vox populi na sportu.

Valjda se secamo toga, nismo zlatne ribice.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Clash said:

Ta nijansa u razlici izmedju semenkara, navijaca i huligana nikada na politici nije postojala, to je i bio jedan od razloga otvaranja teme Vox populi na sportu.

Valjda se secamo toga, nismo zlatne ribice.


Ovo iznad jeste tačno, ali ja se stvarno ne sećam da je neko koristio taj termin za forumaše sa Sporta. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Eddard said:


Ovo iznad jeste tačno, ali ja se stvarno ne sećam da je neko koristio taj termin za forumaše sa Sporta. 

 

 a ja se secam izraza ali sam ga tek ovde razumela kada je preveden...a mrzelo me da pitam sta vam je to grelija

ili neeee, cak mislim da sam ipak pitala i rekli su mi, samo ne da su to forumasi vec ulicni navijaci,

ali kakve veze ima meni taj izraz ne zvuci ruzno posebno ako ne mozes da se odlucis izmedju dve grupe, ako su ti obe simpa

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 6:39 AM, Milenko Puzigaca said:

E, tako i "čovek". Smeška se tamo, ulizuje, uredno prima nadoknadu za svoj rad,

 

Ovo je do jaja, cuj prima nadoknadu za svoj rad :classic_ohmy:

 

On 4/10/2022 at 6:39 AM, Milenko Puzigaca said:

potpisuje šta mu se dostavi, a onda, onda dođe na sajtove u ogavnoj zemlji, zvaćemo je Y, iz koje je došao, i gde je društveno prihvatljivo pisati to što "čovek" piše, i gde to što on piše podržava 70 - 90% stanovništva, pa krene da sipa mržnju prema zemlji koja ga je prijateljski primila,

 

Ogromna je razlika izmedju drzave i politike koja se trenutno sprovodi u toj drzavi, tako da je ta tvoja tvrdnja netacna i pogresna, jer drzava je, uslovno receno, neka nepromjenjiva cinjenica, dok se politika mijenja iz dana u dan, od izbora do izbora, od budale do budale koja se nadje na vlasti.

Evo ociti primjer je drzava koja je gotovo idealizovana od velikog broja forumasa, koja je na svoje celo prvo dovela Donalda Trampa, o kome znamo sve, pa onda senilnog Dzoa Bajdena. (a ni Boris Dzonson ne izgleda bas najnormalnije).

Njihovu politiku zestoko kritukuju rodjeni Amerikanci, a da sada ne smije da ih kritikuju imigranti. Kakvo bi to bilo drustvo da ti neko naredjuje koga mozes, a koga ne mozes da kritikujes, a i pljujes ako treba.

Dakle mrziti politiku jedne zemlje, ne znaci mrziti i tu zemlju.

Eto npr ja sam rodjen u Bosni i normalno da volim tu zemlju, ali mrzim politiku koja se tamo vodi i domacu i stranu, onako sve skupa, tako da mogu mirne duse da popljujem i te politicare koji su na vlasti, kako u Bosni, tako i bilo gdje drugo.

 

On 4/10/2022 at 6:39 AM, Milenko Puzigaca said:

kad ih karma konačno stigne, a stići će ih, uvek je.

 

Mislim pasce im (mi) saksija na glavu :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Evo ociti primjer je drzava koja je gotovo idealizovana od velikog broja forumasa, koja je na svoje celo prvo dovela Donalda Trampa, o kome znamo sve, pa onda senilnog Dzoa Bajdena. (a ni Boris Dzonson ne izgleda bas najnormalnije).

Njihovu politiku zestoko kritukuju rodjeni Amerikanci, a da sada ne smije da ih kritikuju imigranti.

 

Nisi ovo dobro sumirao.

Ta drzava o kojoj pricas nije idealizovana, ta drzava je samo je postala ideal za one drzave i njihove gradjane koje joj nisu ni do kolena.

Ta drzava je ona u koju se ovi iz neidealnih drzava iseljavaju. Posle kada se usele oni zaboravljaju sve nedace zbog kojih su pobegli i pocinju da kritikuju, ali to ne rade svi vec samo vecno nezadovoljni svim i svacim.

 

Pa zamisli da se neko iz neke nedodjije useli u srb i pocne da kritikuje skupo mu, ne valjaju mu zakoni, politika koja se vodi ili sprovodi, nista ne valja. Sta bi mu rekao osim da se vrati u svoju neku nedodjiju gde nije ni cuo da postoji bilo kakva politika.

 

Ovo sto kazem ne znaci da iseljenici nemaju pravo da imaju zamerke na nove drzave u koje su stigli, samo kazem smesne su

im zamerke jer uvek postoji ono gore kod njihove rodjene kuce...znaci necemo nikoga ucutkivati ali smejati se mozemo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mama_mia said:

Nisi ovo dobro sumirao.

Ta drzava o kojoj pricas nije idealizovana, ta drzava je samo je postala ideal za one drzave i njihove gradjane koje joj nisu ni do kolena.

Ta drzava je ona u koju se ovi iz neidealnih drzava iseljavaju. Posle kada se usele oni zaboravljaju sve nedace zbog kojih su pobegli i pocinju da kritikuju, ali to ne rade svi vec samo vecno nezadovoljni svim i svacim.

 

Svako ima pravo da kritikuje ili ne kritikuje. Nekome ne smeta nesto, nekome smeta, neko voli ovo, neko ono, u svim segmentima zivota, pa tako i u politici, ali tvrditi da neko ne voli neku zemlju, jer kritikuje politiku te zemlje je jednostavno netacno.

 

34 minutes ago, Mama_mia said:

Pa zamisli da se neko iz neke nedodjije useli u srb i pocne da kritikuje skupo mu, ne valjaju mu zakoni, politika koja se vodi ili sprovodi, nista ne valja. Sta bi mu rekao osim da se vrati u svoju neku nedodjiju gde nije ni cuo da postoji bilo kakva politika.

 

Ja bi mogao mozda da se upustim u raspravim sa tako nekim, ali mi ne pada na pamet da mu kazem idi vrati se u ... To je ve ksenofobija.

 

34 minutes ago, Mama_mia said:

Ovo sto kazem ne znaci da iseljenici nemaju pravo da imaju zamerke na nove drzave u koje su stigli, samo kazem smesne su

im zamerke jer uvek postoji ono gore kod njihove rodjene kuce...znaci necemo nikoga ucutkivati ali smejati se mozemo.

 

Sta da ti kazem, pogresno razmisljanje. Normalno je da se kritikuje drzava u kojoj zivis, jer je to tvoj zivot sada, a ne zivot u bivsoj drzavi.

Meni je mnogo gore kada se neko iseli iz svoje drzave i jasno kaze da se nece vise nikada vratiti da tu zivi i onda ide na glasanje.

Sto se tice smejanja, dobro je to, zdravo je da se smejes :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Mislim pasce im (mi) saksija na glavu :smiley33:

Pa nije takvima onomad bas saksija padala na glave, nego nesto drugo im je padalo, kao posledica istog ponasanja kao sad što rade, pa se evo još deru i pište, vec 25 godina. Zajebana izgleda karma, i karma i saksija.

 

Plus, to sto si napisao je ista lakomislenost i besmislica kao sto oni govore, i sto su govorili kad su se cerili kao pecene svinjske glave i jedni drugima cestitali sankcije itd, a onda zavrsili u govnima. Ti prvi govoris kako u Bosni i posle skoro 30 godina nije nista drugacije nego kad je padalo po glavama.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2022 at 5:40 PM, Amigo said:

 

 Normalno je da se kritikuje drzava u kojoj zivis, jer je to tvoj zivot sada, a ne zivot u bivsoj drzavi.

 

Naravno da je normalno kritikovati sve zivo, zasto da ne...Mozda ovako da objasnim, imam drugaricu drzavljavnstva JAR, pre nekoliko godina je dobila svicarski pasos - i sada i da ima nesto da kritikuje po svajcarskoj ona cuti, ljubi svoj novi pasos i kaze to je nista naspram onoga odakle dolazim...

Mislim se steta sto nisi iz npr. srbije ili slicnih mesta, tada bi ljubila svoj prvobitni pasos. Pa zar ne? :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Naravno da je normalno kritikovati sve zivo, zasto da ne...Mozda ovako da objasnim, imam drugaricu drzavljavnstva JAR, pre nekoliko godina je dobila svicarski pasos - i sada i da ima nesto da kritikuje po svajcarskoj ona cuti, ljubi svoj novi pasos i kaze to je nista naspram onoga odakle dolazim...

Mislim se steta sto nisi iz npr. srbije ili slicnih mesta, tada bi ljubila svoj prvobitni pasos. Pa zar ne? :lol_2:

Imama ja drugara iz srednje skole: rodjen u Beogradu od oca Sirijca i majke ovdasnje, odrastao i on i sestra mu u strogom centru BG, otisao u Siriju `91 u Alepo da bi izbegao rat ovde (zahvaljujuci njemu sam obisao Damask, Bagdad, Petru i jos par istorijski interesantni mesta) i vrati se pre par godina u onim kolonama.

Jos se pojavi par njih doseljenih brdjana da mu ospore pravo boravka u Zagrebackoj ulici u Beogradu, gde je rodjen i gde je odrastao?

E, bilo je lepo pesnicko vece sa braniocima raznih -izama i poducavanje istih da im nije sve dozvoljeno.

Micro svet je jedina nada u ocuvanju nekih vrednosti.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mama_mia said:

 

Naravno da je normalno kritikovati sve zivo, zasto da ne...Mozda ovako da objasnim, imam drugaricu drzavljavnstva JAR, pre nekoliko godina je dobila svicarski pasos - i sada i da ima nesto da kritikuje po svajcarskoj ona cuti, ljubi svoj novi pasos i kaze to je nista naspram onoga odakle dolazim...

Mislim se steta sto nisi iz npr. srbije ili slicnih mesta, tada bi ljubila svoj prvobitni pasos. Pa zar ne? :lol_2:

 

Ja bih da pitam kad prestaje ta obaveza ljubljenja pasosa? Srpski pasos odavno vise nemam, a i kad sam ga imala, ne secam se da sam ga ljubila. Svedski imam i koristim. Cini mi se da sam ga poljubila jednom, kad sam ga dobila, a mozda ni tada. Kasnije svakako nisam, jer ne vidim razlog, a nije ni higijenski. Gde gresim?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

i sada i da ima nesto da kritikuje po svajcarskoj ona cuti, ljubi svoj novi pasos i kaze to je nista naspram onoga odakle dolazim...

A da krene da ljubi i noge Svajcarcima koji su joj ga dali I muzu koji joj je dao svoje prezime i onom poslodavcu koji joj daje platu :thumbsup:

Znaci poljubis novi pasos i momentalno ti se zavare usta da vise ne mozes ni da zucnes o novoj drzavi 😯

Eto srece pa ga ja ne poljubih :lol_2:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Obratio se Žvala na TV vezano za izjave Aljbina Kurtija i Mila Djukanovića....objasnio sa komarcima, muvama zunzarama i hijenama....osim što je bio živopisan, bio je u pravu emoji847.png

 

Šešelj je zacelo vrlo ponosan.

 

Quote

Najizrazitija mržnja prema svemu što je srpsko dolazi od Aljbina Kurtija i Mila Đukanovića. Oni pokušavaju sebe da predstave kao žrtve, a Srbiju kao agresora. Tako su iskoristili priliku da našu legitimnu, legalnu i transparentnu kupovinu kineskog PVO sistema FK-3 ili HQ-22 koji su defanzivno oružje, da nas predstave kako smo mi kineski ili ruski saveznici iako to nema veze sa Rusijom, a sama Srbija okružena je NATO državama. Na koji način njih ugrožava ovo odbrambeno oružje nisu u stanju da kažu. Taj sistem služi za uništavanje krstarećih raketa i neprijateljske avijacije. Pitam se kako to ugrožava Prištinu ili Podgoricu. Da se našalim, bolje bi nam bilo da kupujemo "autan" sprejeve da se zaštitimo od rojeva muva i komaraca nego od bilo kakvih vazdušnih snaga koje oni poseduju. (...)
Kada Aljbin Kurti kaže da se Srbija plaši da će ostati sama. Srbija je danas već sama kao neutralna zemlja u regionu. Podsetiću vas da ste uvek u cirkusu mogli da gledate i lavove, tigrove i slonove. Vuka samotnjaka nikada niste videli u cirkusu. Mi na Balkanu imamo dovoljno tih veličanstvenih životinja, a ja bih uvek radije prihvatio ulogu vuka samotnjaka nego ulogu hijena bestidnih i nemoralnih bilo da ih ima tri, pet, šest, a ponekad i devetnaest. Još gore od hijena, kojima bar na krvoločnosti morate odati priznanje, gora je muva zunzara koja čeka da im hijene donesu neki plen, a takvi su Aljbin Kurti i Milo Đukanović.

alo.rs/vesti/politika/618637/vucic-razvalio-mila-i-kurtija-srbija-je-vuk-samotnjak-ali-vuka-nikad-niste-videli-u-cirkusu-a-vi-ste-muve-zunzare-koje-cekaju-da-im-hijene-donesu-plen-ostavite-srbiju-na-miru/vest

 

Mir, stabilnost, Vučić.

 

A da, izbori su prošli.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

alo.rs/vesti/politika/618637/vucic-razvalio-mila-i-kurtija-srbija-je-vuk-samotnjak-ali-vuka-nikad-niste-videli-u-cirkusu-a-vi-ste-muve-zunzare-koje-cekaju-da-im-hijene-donesu-plen-ostavite-srbiju-na-miru/vest  

Mir, stabilnost, Vučić.

 

A da, izbori su prošli.

 

 

Mogi ba malo manje da proizvodiš gnojivo. Ne mora da znači da sve što dolazi protiv Vučića da je OK...ovaj mali gnom sa Kosova, izmedju ostalog, sere o tome da imamo preko 40 vojnih baza, rasporedjenih oko Kosova. Rado bi nas uvukao u neka sranja, ali umesto njih, da neko drugi bude na suprotnoj strani. Povrede imaginarne granične linije, što bi naši rekli - administrativne linije, zbog pljačke napuštenih sela, bespravne seče šume, šverca, su na dnevnom nivou pa zbog tih secikesa i treba silom odgovoriti. Lopov priznaje samo zakon sile. Što se tiče Šešelja...i tebe i njega...znaš ti Pero, znaš...

 

Uostalom jasan je kontekst njegovih metafora...nisam bio dvosmislen...

 

Meni si našao da učitavaš Šešelja...

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...