Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Evo ovde sve lepo pise, i isto se predlaze, da se to ostrakuje. Oni sami kazu da ne pripadaju Evropi, onda im ne treba nista od nje, i iz nje:

 

Analiza Forin polisija: Srbija je čvrsti ruski i kineski saveznik

 

Ostrakuj to pa da zapevamo. Plus bi to ubedilo neodlucne a normalne da konacno odu odatle, jer tu normalni ocigledno nemaju sta da traze. Samo mogu da provedu vreme koje imaju u neprijateljskom okruzenju, među ljudima sa kojima nemaju nista zajedničko, kao prognanici.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

ma jok, klasican recept pred izbore. Ocigledno nam rat u Ukrajini nije dovoljno blizu, pa moramo pretnju da izmestimo blize.

On to zapravo već radi sloganom „Mir. Stabilnost. Vučić” i dramskim nastupom. Nije mi poznato da se bilo ko zalaže za bilo kakav rat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma to radi svaki put prvo pali vatru a onda se pojavljuje kao spasilac.

 

Evo sutra ce da bude Pristina provocira ali mi smo iznad toga, pa da proseta opet Dodika ko vasarsku mecku i kaze ja sam garant opstanka RS, naravno samo Dejton samo zakon, necemo mi nista sto vec nismo dobili i ostala sranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vučić je rekao i da "neki neodgovorni ljudi" na Kosovu i Metohiji pokušavaju danas da Srbiju "uvuku u zamku" i da nas, kako je naveo, "nateraju da im odgovorimo onako kako zaslužuju".

"Jedino što mogu da kažem je da se nismo uplašili, ni njih, ni onih siledžija koji ih podržavaju", rekao je on.

Naglasio je da će Srbija "dati sve od sebe" da sačuva mir.

 

Uh....

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Vučić je rekao i da "neki neodgovorni ljudi" na Kosovu i Metohiji pokušavaju danas da Srbiju "uvuku u zamku" i da nas, kako je naveo, "nateraju da im odgovorimo onako kako zaslužuju".

"Jedino što mogu da kažem je da se nismo uplašili, ni njih, ni onih siledžija koji ih podržavaju", rekao je on.

Naglasio je da će Srbija "dati sve od sebe" da sačuva mir.

 

Uh....

On nas je uveo u ekonomsku stabilnost, smanjio nezaposlenost, izgradio autoputeve, imamo hranu....još rat neki nije dobio. Mene je strah od njega.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ovde sve lepo pise, i isto se predlaze, da se to ostrakuje. Oni sami kazu da ne pripadaju Evropi, onda im ne treba nista od nje, i iz nje:

 

Analiza Forin polisija: Srbija je čvrsti ruski i kineski saveznik

 

Ostrakuj to pa da zapevamo. Plus bi to ubedilo neodlucne a normalne da konacno odu odatle, jer tu normalni ocigledno nemaju sta da traze. Samo mogu da provedu vreme koje imaju u neprijateljskom okruzenju, među ljudima sa kojima nemaju nista zajedničko, kao prognanici.

 

9 hours ago, Eddard said:

Zaista sjajan tekst.

 

Dobar tekst, ali ne vidim neku visu vrednost ove analize u odnosu na ono sto smo mogli citati u Danasu ili sto je obradjivao N1, osim toga sto dolazi od medija sa Zapada, pa mozda tamo nekome otvori oci.

 Koliko god da je dobar, slaba je vajda, jer sve sto je ovde napisano, bitni ljudi Zapada to vrlo vrlo dobro znaju, pa je i pored toga Psiho sve do pre mesec dana bio dobrano mazen, pazen i hvaljen, sta god da je radio u Srbiji i koliko god pustao svoje ispostave da remete region. Naravno da ne treba Evropa ili Amerika da resi nase probleme, ali hebo ih ja, ne moraju ni da ga zalivaju.

Verovatno nisu mogli odmah da krenu sa "priznaj Kosovo sad i odmah", ali da su mu odmah rekli da nema negiranja genocida, postavljanje ljubitelja Staljina na visoke pozicije, desabilizovanja Bosne i Crne Gore, pa tek onda mogu Nemacke fabrike i investicije, mozda bi nesto i bilo. Trebalo je da se desi do ovolike eskalacije, da mu malcice stave mooda u procep. Pa normalno da ce da vlada jos 30 godina. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
3 hours ago, AgroLaki said:

 

 

Dobar tekst, ali ne vidim neku visu vrednost ove analize u odnosu na ono sto smo mogli citati u Danasu ili sto je obradjivao N1, osim toga sto dolazi od medija sa Zapada, pa mozda tamo nekome otvori oci.

 

 

Pa na engleskom i jeste stavljeno u PDF formu, sa raznim slikama i dosta opsirnije od ovoga, 

da imaU zapadni vladini analiticati kao neki digest uz kafu i perecu.

Ide se ovde i do Garasanina, ocigledno su neke domace agenture pripomogle da se ovo napishe 😶

 

Neke stvari su napisane u ogromnom fontu, medju njima i nesto kao:

'EU je bila licemerna i nije ponudila prave stvari Srbiji'

Takodje, oni misle da je ova prica oko priznanja Kosova mrtva i da se treba okrenuti drugim pristupima.

 

Ima i jedan mali detaljcic kad kaze da Vucic na akcije zapada isporucuje sve manje i manje 

(Diminishing returns....)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

ma jok, klasican recept pred izbore. Ocigledno nam rat u Ukrajini nije dovoljno blizu, pa moramo pretnju da izmestimo blize.

Uzvraća Kurti predizbornu uslugu - "obračun kod apoteke". Očekujem nakon kraće tenzije povratak u institucije i proslavljanje "pobede", 2-3 dana pred izbore.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AgroLaki said:

Dobar tekst, ali ne vidim neku visu vrednost ove analize u odnosu na ono sto smo mogli citati u Danasu ili sto je obradjivao N1, osim toga sto dolazi od medija sa Zapada, pa mozda tamo nekome otvori oci.

Na patrijotskim portalima kukaju kako je ovaj Foreign policy nezvanicno glasilo CIA, i kako je ovo verovatno jedna od verzija izvestaja na nečijem stolu tamo :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Frapantno je koliko su u svojim moralističkim tiradama Srborusi pronicljivi, provalili su licemerne zapadne medije skroz. Ako je i bilo neke dileme do sada, matrica je potpuno ista sa antivakserima i sličnim primitivcima - ej oni misle svojom glavom, imaju integritet i hrabrost dok je većina civilizovanog sveta stado ovaca koje guta šta im zapadni mediji serviraju, to je taj većinski narativ. Boli me glava od interneta.

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dulematic said:

Fascinantno je da su toliko providni, tu mislim na sve politilčare koji su trenutno na vlasti na balkanu a masa se i dalje prima na ta sranja.

 

Bas sam se razocarao u Kurtija sto se uhvatio u isto kolo sa nasima, kao i njegovi prethodnici. Nije vise Kurti, nego onaj iz izreke: sjase Murta, uzjase Kurta... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

 ej oni misle svojom glavom, imaju integritet i hrabrost dok je većina civilizovanog sveta stado ovaca koje guta šta im zapadni mediji serviraju, to je taj većinski narativ. Boli me glava od interneta.

 

 

ovo sam morala da uokvirim.. svidja mi se

sto u bespucu zapadnjackih zombija postoje i oni koji misle Svojom glavom...sto je inace omiljena fraza, to sam vec nekoliko puta cula - kako misle svojom glavom pa su tako smislili i razotkrili sve lose sto dolazi sa zapada...zato im se deca ne vracaju kuci jer su postala losa kao ta trulez gde su ih ovi sto misle svojom glavom, poslali....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...