Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, FrediB said:

Niko nije pozvao ni na kakvo ubistvo. 

 

Samo je rekao da nikome takvi ne bi falili da kojim slucajem nestanu/ispare/propadnu u zemlju. Ni list ne bi pao za njima. 

Dobro ja sam ti postavio jasno pitanje, nisam te pitao da mi tumacis tudje reci. Al' jbg, lakse je filozofirati ili selektivno odgovarati. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Dobro ja sam ti postavio jasno pitanje, nisam te pitao da mi tumacis tudje reci. Al' jbg, lakse je filozofirati ili selektivno odgovarati. 

Jos jednom:

 

Nema tu nikakvog poziva na ubistvo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

To ti tako tumacis i to je ok. Pitanje i dalje stoji.

 

Ja sam na tvoje pitanje odgovorio, nisam filozofirao zasto je neko "grelijski otpad".

Isto ko sto se tebi prividja poziv na ubistvo. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Ma ni Krsma nije mislio nista lose... Sve cool. 

Kako god se okrene, grelije i rusokolonasi su najvece stetocine, narocito u ova burna vremena. Njima je mesto iskljucivo po ludnicama i zatvorima. 

 

To su oni mamlazi koji kritikuju starog radikala Vuclera da je ''prozapadni izdajnik'' , ''NATO marioneta'' i da nije dovoljno uz majcicu Rusiju. 😄 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Ovo grelije smo rekli da nemere na ovom forumu zar ne? 
Jos u prvim danim je to bio kao neki dogovor isto kao i republika sumska da ne moze. 
Ili vise ne vrede ti zakljucci sa medjuforumaske konferencije a ja nisam informisan?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Krsma, ti li si?

 

Pitam se da li te je nekad sramota kakve gadosti ti pises ovde? A sve to ti se prilicno tolerise, ne znam samo zasto. Ajde za glupost, tu ne mozes nekoga kazniti ali za ovakve gadosti, pozivanja na masovnu smrt - JE BO TE - izneverovao sam kad sam procitao.

Što bih ja tebi odgovarao na nekakva podmetanja? Sta mislis ti, da se iz tvojih upisa na ovim temama ne vidi tvoje opredeljenje? Ako nekoga treba da bude sramota to su oni koji bi da nema civilizacije gulili klozetske daske, a oni umesto da cene to sto im je civilizacija omogucila, neprekidno kenjaju. Boli mene arhimandrit i za takve, a narocito za onakve.

 

Ko drugi u celoj evropskoj civilizaciji ono radi? Mene da bude sramota? Sto se mene tice svi takvi gde god da su mogu da pozdrave celu familiju, kako zivu, tako i onu preminulu. Da sad svi takvi nestanu ovaj svet bi bio bolje mesto, to je sve, a taj lazni humanizam zabijte gde hocete svi koji masete njime.

 

Ono sto je dobro je sto postoji normalan svet gde su takvi adekvatno tretirani i to je to, a oni samo neka nastave da lude, nikoga nije briga, dobice na kraju sta zasluzuju, kao i uvek sto je bilo.

3 minutes ago, Clash said:

Ovo grelije smo rekli da nemere na ovom forumu zar ne? 

Ja ne znam ni sta to znaci. Prvi put cujem taj izraz. Jos manje sam cuo za tog krsmu sto ga pominje ovaj smarac koji na svakoj temi trazi nekoga sa kime bi se prepucavao do besvesti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Dobro, moze li onda ''degenlije''? 

Sustina je potpuno ista u svakom slucaju.

Sto se mene tice mozes sta hoces nego ono, neki dogovor pa da se postuje. Zatim lepo je kad na netu govoris isto ono sto bi ljudima rekao u lice. Pa onda generalizacija svih koji prate sport. A ovo degenlije je bezze probaj nesto bolje. I tako…

2 minutes ago, FrediB said:

Idi begaj bre. 

 

Ti bi bio umeren i suzdrzan cak i kada bi bezao od copora vukova. 😄 

Ma reko da znas kako stoje stvari,  da te ne banuje ova narodna moderacija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Sto se mene tice mozes sta hoces nego ono, neki dogovor pa da se postuje. Zatim lepo je kad na netu govoris isto ono sto bi ljudima rekao u lice. Pa onda generalizacija svih koji prate sport. A ovo degenlije je bezze probaj nesto bolje. I tako…

Ma reko da znas kako stoje stvari,  da te ne banuje ova narodna moderacija.

A gde je ta famozna lista ''zabranjenih reci na forumu''?

 

Pitam cisto informativno. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FrediB said:

A gde je ta famozna lista ''zabranjenih reci na forumu''?

 

Pitam cisto informativno. 

Pa mozda neki moderator moze da kaze, ne znam da li ima bas lista zabranjenih ali mislim da ima dogovor ovako na prvu ja sto znam:

republika sumska

grelije

siptar

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Sta mislis ti, da se iz tvojih upisa na ovim temama ne vidi tvoje opredeljenje?

Hajde molim te, definisi mi moje opredeljenje pa da se smejemo malo 😄 Najljubaznije te molim da to ucinis. 

 

...

 

Inace, sto se tice Dileja - ja ih tako zovem, ne znam da li je zabranjeno, a nista lepse ne mislim ni o ekstremnim "navijacima" sa suprotne tribine - dakle sto se tice Dileja, mogu mnogo toga najgoreg reci o njima, a opet, nikada ne bih pozelo smrt, niti bilo sta lose (sto nije u skladu sa zakonima i civilizacijskim normama) o bilo kome s cijim stavovima se ne slazem. Ne bih cak bio ni indiferentan "kad bi izbio neki veći pičvajz u toku koga bi se ovakvima napunila groblja". Postoji jedan, po mom misljenju, dobar razlog za to - smrt bi za neke od njih verovatno bilo izbegavanje zakonskih posledica. Radije bih gledao kako odsluzuju svoje, sve prema zasluzi. 

 

I jos jedna stvar, ovakvih dileja (sad ne mislim na Delije) imas po raznim tribinama, sto ni na koji nacin ne umanjuje ispade Dileja. Ako sam dobro razumeo vikali su "Rusija", mozda dovikivanje "Rusija-Srbija". I uz to NATO/EU precrtana zastava. Nista sto vec nismo videli na ulicama Beograda ovih dana, zar ne? A navijaci mogu biti i daleko ekstremniji. Pre nepune 3 godine u fudbalskim kvalifikacijama za EP, u Bugarskoj, 2x prekidana utakmica zbog majmunskih poklica (rasizma) i naci salutiranja domacih navijaca. U Bugarskoj rasizma i nacizma ima koliko hoces. U Italiji, verovatno ne prodje ni jedno kolo Kalca a da neko nije imao takav ispad. Najveci brain-fart je bio onih engleskih navijaca u Rusiji koji su pored salutiranja cak i vikali "Zig hajl". 

 

I sve to kad opet sagledam, ne bih bio u fazonu "punjenja groblja", pre bih punio zatvore takvima. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa o tome se i radi, tu su vecini ovakvi i to sto oni rade "novo normalno". Jesu qrtz.

 

Inace, zeleti nekome smrt nije nezakonito, a konstatovati da bi bez raznoraznih svet bio bolje mesto nije ni protiv civilizacijskih normi. Pa i da jeste... jebo takvu civilizaciju i njene norme.

 

Kakvi su tvoji stavovi sam pokazujes.

 

Nemam ni kad da se bavim tobom. Malo se zabavljam denunciranjem jedne svinje koja (kao, da li je to istina, to ce pronaci nadlezni organi te zemlje) lebac jede u Litvaniji, naravno, sta bi drugo bile takve svinje nego srbski doktori i filozofi, a ovamo na placenickom izdajnickom zlotvorskom sajtu registrovanom pre mesec dana jede nesto drugo, a to drugo su govna, i pise stvari kao:

 

Quote

Postavlja se logično pitanje da li će se Putinova vojna akcija pacifikacije NATO ekstremista i denacifikacije Istočne Evrope zaustaviti u Ukrajini (zvanoj od nekih komentatora na društvenim mrežama Nacikrajina) ili će se akcija nastaviti u pravcu zapada, tj. ka Centralnoj Evropi i/ili Baltičkim državama (Pribaltik)?

 

Stoga bi sledeći na redu pacifikacije i spuštanja na zemlju na Putinovoj listi lako mogle da budu tri Baltičke države – Estonija, Letonija i Litvanija, koje su u NATO pakt ušle aprila 2004. g. i od tada su u prvim borbenim redovima lajanja na Rusiju, pogotovo Litvanija.

 

Denuncirati to treba. Eto to je civilizacijska norma i eticki ispravno. To je nesto sto novo novosrbi sa novim normalnim ne znaju sta je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nedavno je na RTS-u ponovo emitovan razgovor Nede Valčić Lazović sa velikim ruskim piscem u emigraciji Aleksandrom Genisom iz 2020. godine, u okviru odličnog serijala “Savremeni svetski pisci”.

 

Voditeljka kaže Genisu da bi sad mogao da se vrati u Rusiju i da objavljuje svoja dela tamo, a Genis odgovara: “Moja dela se objavljuju tamo, ali ja sad ne bih mogao da odem u Rusiju.

Prestao sam da odlazim u Rusiju”.

 

Valčić Lazović ga pita zašto, a Genis odgovara: “Zato što mislim da je posle pripajanja Krima Rusija pod Putinom postala nalik nacističkoj državi.

 

Posle 2014. godine i sukoba oko Krima prestao sam da odlazim u Rusiju, jer je 80 posto ruskog naroda podržalo Putina. To više nije moja zemlja”.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kakvi su tvoji stavovi sam pokazujes.

 

Znaci nemas pojma. Ili nemas muda da odgovoris. I to je ok. 🍻

 

 

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Inace, zeleti nekome smrt nije nezakonito, a konstatovati da bi bez raznoraznih svet bio bolje mesto nije ni protiv civilizacijskih normi. Pa i da jeste... jebo takvu civilizaciju i njene norme.

Zeleti nekom smrt i javno govoriti o tome, itekako je nezakonito. Moze da se svrsta pod postrekavanje nasilja ili barem kao vredjanje. 

 

A konstatovati "da bi bez raznoraznih svet bio bolje mesto" bi bilo sasvim ok (cak i da ga ne umijes ovako), ali samo ukoliko ne iznosis ove teze o nasilnoj masovnoj smrti aktera (a ocigledno je da nisi mislio na prirodno upokojenje). I to je ono sto sam ja formulisao kao "gadost", i stojim iza tih reci. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlicno, nego da vidimo dalje doktor i filozof sta kaze. A uzrok svega, to je evo ovo:

 

Quote

Jedno se može reći za narode pribaltičkih zemalja. Sada ih zapadne gazde šalju na ukrajinski put protiv Rusije. Za njihove „branitelje od ruske agresije“ je najkorisnije da ih gurnu do kraja i tako stignu do tačke na kojoj se sada nalazi banderistička Ukrajina. Međutim, u Baltičkim zemljama istina o Rusiji je zabranjena jer se kanali koji o tome govore ne samo povremeno cenzurišu već i trajno zabranjuju.

 

Trenutno se traži i potpisivanje peticija zaposlenih o lojalnosti „antiputinovskoj“ politici Zapada kao što je to slučaj sa Evropskim humanističkim univerzitetom u Viljnusu (sponzorisanim od EU i zapadnih NVO) koji je potpisivanje ovakve peticije lansirao 3. marta 2022. g. (link do peticije se šalje na e­mail adrese zaposlenih). Naravno, zaposleni koji peticiju ne potpišu sa radnim mestom na univerzitetu mogu da se oproste (peticija se potpisuje pod punim imenom i prezimenom). 

Kao i ovakvi tekstovi na izdajnickim sajtovima za koje se pogresno misli da ih nece videti u Baltickim zemljama u kojima se lebac jede dok se iste mrze, a i da se malo huska po kucama. 

 

Je li, a kako stoji sa internet džihadom protiv ovakvih? Šta kazu novo novosrbi o tome?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno, i ne treba, jer ko zna sta bi jos mogao da podmeces. Ako ti je nekakva uteha, mozda isto tako nisi ni tamo lepo procitao. Ono nije vazilo samo za bilmeze sa snimka, nisu oni bitni jer nisu jedini, nego za sve koji od kad je sve ovo pocelo to isto ponavljaju. Ako bi svi takvi zbog nekog razloga kakav god on bio prestali da postoje, ne bi mi nedostajali.

 

Doduse, ne bih se ni radovao. Zasto bi se neko radovao sto su stvari dosle na svoje mesto. Konacno posle nekoliko decenija ne bi bilo sumanutog dranja. Ne bi bilo situacija u kojima normalan covek mora sa se stidi mesta gde je slucajno rođen, određena teritorija ne bi vise bila rupa na tepihu sireg okruzenja itd, sve to tako i treba da bude, znaci ne bi postojao razlog za radost, kao ni za tugu.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Odlicno, i ne treba, jer ko zna sta bi jos mogao da podmeces. Ako ti je nekakva uteha, mozda isto tako nisi ni tamo lepo procitao. Ono nije vazilo samo za bilmeze sa snimka, nisu oni bitni jer nisu jedini, nego za sve koji od kad je sve ovo pocelo to isto ponavljaju. Ako bi svi takvi zbog nekog razloga kakav god on bio prestali da postoje, ne bi mi nedostajali.

 

Doduse, ne bih se ni radovao. Zasto bi se neko radovao sto su stvari dosle na svoje mesto. Konacno posle nekoliko decenija ne bi bilo sumanutog dranja. Ne bi bilo situacija u kojima normalan covek mora sa se stidi mesta gde je slucajno rođen, određena teritorija ne bi vise bila rupa na tepihu sireg okruzenja itd, sve to tako i treba da bude, znaci ne bi postojao razlog za radost, kao ni za tugu.

B1: ono sto si pisao meni sam procitao, ovo drugo o cemu pises, s obzirom da u prvom postu nakon dela "Nemam ni kad da se bavim tobom. Malo se zabavljam..." shvatio sam to kao da nije upuceno meni, pa nisam uopste procitao a ne da nisam "lepo procitao" (tj. razumeo). Moras da razlikujes ta dva pojma ili da prestanes da izvrces. 

 

B2: da, da, jasno je to, pogotovo kad si postavio pitanje "Ko drugi u celoj evropskoj civilizaciji ono radi?" kao da ne znas, pa sam morao da ti dam neke cak i ekstremnije primere anticivilizacijskog ponasanja. Ali jbg, daj da opljunem o svemu sto je nase, lakse je.  

 

B3: mozes ti sada da umivas svoju izjavu koliko hoces - "picvajz koji bi napunio groblja" ostaje zapisan. Moj stav ostaje isti - da pises gadosti (mozda ti i imas ispravne stavove ali ne znas da ih primereno artikulises) i za takve formulacije treba da te bude sramota - i to sam bas tako i napisao u prvoj svojoj recenici. Doduse, mogu da razumem da neki ljudi imaju vrlo visok prag sramote. Sto na sportskom PDFu cesto cujemo - "nismo isti". 

 

Edited by Kooineeperk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

7 hours ago, Kooineeperk said:

Ali jbg, daj da opljunem o svemu sto je nase, lakse je.

 

Pa eto, sam si odgovorio na svoje pitanje, koje ti je opredeljenje. Možda je to tvoje, ili vaše, svih vas 70% koji se izjasnjavate isto kao ovi sa snimka koji nisu ni bitni, wgaf koliko vas ima, ama moje nije, nije bilo i neće ni biti. Neces ti niti nekakvi "vi" tim vasim emotivnim ucenama, sto je siledžijstvo, i nepoštovanje drugoga i njegovog prava na izbor, nametati nekome sa cime ce se on identifikovati i sta ce shvatati kao svoje samo na osnovu slucajnog mesta rođenja, i šlus. Možete još 35 godina ti "vi" sto je nesto "vase" to da pokusavate, nema od toga ništa. Eto i takvo ti je opredeljenje.

 

I jeste me sramota, i to piše. Zato što sam slučajno poreklom sa te ogavne i propale teritorije, koja je oguglala na takve stvari, i gde vise nemate osecaj za to sta treba da bude drustveno prihvatljivo a sta nije, pa je "vama" sve to normalno, i sve vam je isto. Ima ovo i ovde, ima ono i onde, bla bla bla bla, truć, truć, truć, truć. To je siguran dokaz da je to vaše "društvo" potpuno propalo, bez mogućnosti popravke, jer ti "vi" ne znate više ni šta je šta, pa se na primer usuđujete da poredite odvratno mesto zla sa Finskom, Švedskom, Švajcarskom  :krstipd4:

 

Kao i onomad kad se normalan svet ujedinjavao a "vi" se drali ludosti, i lomili, pa posledično dobili po pičci, sad kad se ponovo svet ujedinjava, nepogrešivo ste ti "vi" još jednom po ko zna koji put izabrali pogrešnu stranu. I da bi opravdali tu ogavnost, poredite odvratnu masovnu anticivlizacijsku histeriju v2.0 u kojoj ucestvuje 70% stanovnistva minimum, a ovi sa snimka su samo najglasniji, inace je verovatno 90%, sa ovima koje se ne izjasnjavaju javno, poredite to, sa nekim incidentima malog broja sumanutih u drugim zemljama, koji su svi popisani u policijama tih zemalja, i koje tamo većina stanovništva prezire i gadi ih se. Alal vera, to je mera!

 

Samo jedan primer, kaže, današnji tekst "Vučiću je bolje da se "narod" bavi vojnim avionom koji prati civilni let nego glasanjem... toga u UN u vezi Rusije"  :krstipd4: Alo, šta nije u redu sa tom slikom? Ne znate? Odlično.

 

U principu smarači izgubljeni u vremenu i prostoru. Smaraci koji ponavljaju iste gluposti evo vec 35 godina, dobri samo za izbegavanje. Smaraci čija su blebetanja o čemu god bila dobra samo za onu arhivu gde sam zapisivao sve besmislice koje tu mogu da se cuju, pa sam odustao, jer se tu nista drugo i ne moze cuti osim besmislica.

 

Nego, kad ćete "vi" opet masovno silovati misicu zbog senki koje je pravila rukama, ili kakvog drugog "autošovinistu", da čujemo? Zna li se?

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...