Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, SunZero said:

 

Da prevedem:

 

Recimo da neki tamo misle da sam ja mis. I oni hoce da mi postave zamku za miseve, da me uhvate. Sta cu ja da uradim? 

Ako sam mis, probacu da izbegnem zamku. Logicno.

Ako nisam mis, pa nemam cega da se plasim - samo treba da kazem da nisam mis. 

 

E, Vucic pokusavanjem da izbegne zamku, priznaje da smo mi mis u toj prici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

Da prevedem:

 

Recimo da neki tamo misle da sam ja mis. I oni hoce da mi postave zamku za miseve, da me uhvate. Sta cu ja da uradim? 

Ako sam mis, probacu da izbegnem zamku. Logicno.

Ako nisam mis, pa nemam cega da se plasim - samo treba da kazem da nisam mis. 

 

E, Vucic pokusavanjem da izbegne zamku, priznaje da smo mi mis u toj prici. 

 

Ne znam šta su zaista stavovi i planovi predstavnika Srba sa Kosova, a šta Vučićevi, ali ako krenu sa protestima, zaoštravanjem odnosa, lako može da dođe do još jednog talasa progona i bežanije.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne znam šta su zaista stavovi i planovi predstavnika Srba sa Kosova, a šta Vučićevi, ali ako krenu sa protestima, zaoštravanjem odnosa, lako može da dođe do još jednog talasa progona i bežanije.
 
Ne znam Dive, ali jbm ti ja takav život....ne govorim u učešću u vlasti i institucijama, govorim o običnom čoveku i njegovoj svakodnevnici. Ne vezano za ove izbore. Eto, sada ide kampanja da se proizvodima iz Srbije truju Albanci sa Kosova i da se ne kupuje srpska roba. Ide spot nekakav u kome tata i ćerkica kupuju u marketu, a ćerkica upozorava tatu da ne kupuje srpsko jer je otrovno.... Danas to, sutra nešto drugo, perspektiva za tu decu odozdo, svetla....nema šta.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:
25 minutes ago, Div said:
 
Ne znam šta su zaista stavovi i planovi predstavnika Srba sa Kosova, a šta Vučićevi, ali ako krenu sa protestima, zaoštravanjem odnosa, lako može da dođe do još jednog talasa progona i bežanije.
 

Ne znam Dive, ali jbm ti ja takav život....ne govorim u učešću u vlasti i institucijama, govorim o običnom čoveku i njegovoj svakodnevnici. Ne vezano za ove izbore. Eto, sada ide kampanja da se proizvodima iz Srbije truju Albanci sa Kosova i da se ne kupuje srpska roba. Ide spot nekakav u kome tata i ćerkica kupuju u marketu, a ćerkica upozorava tatu da ne kupuje srpsko jer je otrovno.... Danas to, sutra nešto drugo, perspektiva za tu decu odozdo, svetla....nema šta.

 

Jasno je da Albanci vide političke predstavnike Srba kao eksponente Vučićeve vlasti, s pravom, što sledstveno znači da Srbi koji biraju svoje predstavnike, znači većina, ne priznaju državu u koju biraju predstavnike. Znači Kosovo nije država ali mi imamo ministra u vladi te nedržave. Kako bi srbija, vlast i javnost, reagovali kad bi Bošnjaci iz Sandžaka išli na dogovore, svakih mesec-dva, kod Erdogana, kad bi Erdogan određivao za koga da glasaju Bošnjaci. 

Nevezano za Kosovo, nekidan u nekom komentaru oko imenovanja nove ambasadorke u Hrvatskoj, ističe se pitanje kako će je prihvatiti Srbi iz Hrvatske i kako će ona zastupati njihove interese. Zar ambasodorka nije tamo da bi zastupala Srbiju, a Srbi biraju svoje predstavnike u organima vlasti, mada, kas se setimo početka sukoba devedesetih, iz Beograda su forsirane ideje da SFRJ treba da bude građanska država po principu jedan čovek jedan glas, a ne federacija u kojoj su ravnopravne republike koje imaju 1 milion, ili manje, s6tanovnika sa onom koja ima 8 miliona. Posle ratova i uspostava novih država promenia se priča, odjednom su za princip jedan čovek jedan glas oni koji su do juče isticali naciju kao osnov za učešće u politici, dok Srbija sada zastupa mišljenje da Srbi moraju imati garantovano mesto u vlasti u susednim državama.

Previše se ova vlast bavi Srbima u okruženju, time im nimalo ne poboljšava položaj, naprotiv, posebno pada u oči da o tome ne priča ministar spoljnih poslova već ministar unutrašnjih poslova, i to rečnikom jednog pandura, vucibatine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prešoroko si ti otišao Dive. Ja mislim da se vlast u Srbiji najviše bavi državljanima Beograda, a ostalim svojim gradjanima premalo i kad baš mora.

Ambasador Srbije svakako, u svom opisu posla, treba i mora da se bavi svojim sunarodnicima na teritoriji u ovom slučaju Hrvatske. Kao i u Kini, USA, Nemačkoj i obratno. Ambasadori Madjarske, Rumunije, Bugarske su takodje poprilično aktivni u odnosu na svoje sunarodnike.

Kosovo, do svoje pune državnosti, će morati još mnogo pasulja da izede...nije lako napraviti državu...ovakvu, kao što je Kosovo, mogu ja na OTO da napravim.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

Previše se ova vlast bavi Srbima u okruženju, time im nimalo ne poboljšava položaj, naprotiv, posebno pada u oči da o tome ne priča ministar spoljnih poslova već ministar unutrašnjih poslova, i to rečnikom jednog pandura, vucibatine.

Sustina. :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Drug Crni said:

Kada je na bivsem forumu kolega @freethrowotvorio temu Vox populi,jedan od mojih prvih postova glasio je: Zasto cute udruzenja psihijatara? Jutros je na N1 svoj glas digla jedna psihologinja..dakle,nije bas isto,ali jeste ohrabrujuce..mozda se i nekom psihijatru omakne da kaze/postavi tacnu dijagnozu..

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:

 

Jasno je da Albanci vide političke predstavnike Srba kao eksponente Vučićeve vlasti, s pravom, što sledstveno znači da Srbi koji biraju svoje predstavnike, znači većina, ne priznaju državu u koju biraju predstavnike. Znači Kosovo nije država ali mi imamo ministra u vladi te nedržave. Kako bi srbija, vlast i javnost, reagovali kad bi Bošnjaci iz Sandžaka išli na dogovore, svakih mesec-dva, kod Erdogana, kad bi Erdogan određivao za koga da glasaju Bošnjaci. 

Nevezano za Kosovo, nekidan u nekom komentaru oko imenovanja nove ambasadorke u Hrvatskoj, ističe se pitanje kako će je prihvatiti Srbi iz Hrvatske i kako će ona zastupati njihove interese. Zar ambasodorka nije tamo da bi zastupala Srbiju, a Srbi biraju svoje predstavnike u organima vlasti, mada, kas se setimo početka sukoba devedesetih, iz Beograda su forsirane ideje da SFRJ treba da bude građanska država po principu jedan čovek jedan glas, a ne federacija u kojoj su ravnopravne republike koje imaju 1 milion, ili manje, s6tanovnika sa onom koja ima 8 miliona. Posle ratova i uspostava novih država promenia se priča, odjednom su za princip jedan čovek jedan glas oni koji su do juče isticali naciju kao osnov za učešće u politici, dok Srbija sada zastupa mišljenje da Srbi moraju imati garantovano mesto u vlasti u susednim državama.

Previše se ova vlast bavi Srbima u okruženju, time im nimalo ne poboljšava položaj, naprotiv, posebno pada u oči da o tome ne priča ministar spoljnih poslova već ministar unutrašnjih poslova, i to rečnikom jednog pandura, vucibatine.

Vlast samo serucka po potrebi i podeli po par himanitarnih paketa podobnim Srbima u okružnju.Setite se onog gostovanja AV u Gračanici i centralnom Kosovu kad je obecavao kule i gradove dok je bio tamo i vec nakon povratka tamo negde kod Kuršumlije slatko se nasmijao na to kako je uspeo da ih prevari još jednom. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote

 

The time has come to openly regard the Republic of Serbia for what it is: A stalwart Russian and Chinese ally run by a semi-authoritarian government that proactively pursues ideologically irredentist territorial expansion in the Western Balkans.

 

Today’s Serbia poses a threat to regional and transatlantic security. Under President Aleksandar Vučić’s Serbian Progressive Party (SNS), the Serbian government is rapidly building its military, overtly backing ultranationalist provocateurs in neighboring states, cementing Belgrade’s ties to Moscow, and consolidating partnerships with the People’s Republic of China (PRC). Integral to its efforts to actualize the “Greater Serbia” ideology, Serbia’s and Russia’s Orthodox Church leadership cooperate closely and in concert with their political counterparts. Without a significant Westward shift in its orientation, Serbia will continue on an authoritarian trajectory aligned with U.S. adversaries.

 

 

Ostatak teksta na:

 

https://www.fpri.org/article/2022/03/serbia-on-the-edge/

 

Kompletan tekst (nije sve sažeto u okviru samog teksta na sajtu): https://www.fpri.org/wp-content/uploads/2022/03/serbia-on-the-edge-issuu.pdf

 

 

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, McCarthy said:

 

 

 

Ostatak teksta na:

 

https://www.fpri.org/article/2022/03/serbia-on-the-edge/

 

Kompletan tekst (nije sve sažeto u okviru samog teksta na sajtu): https://www.fpri.org/wp-content/uploads/2022/03/serbia-on-the-edge-issuu.pdf

 

 

 

 

Ne znam otkud im sada ovo kad je Psiho bio mazen i pazen od Merkelove, Makaron mu super drugar, svi ga iz EU vlasti hvalili, isao kod Trampa na gajbu. Nije on juce poceo da od Srbije pravi ruso kineski prciju... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McCarthy said:

Screenshot-2022-03-24-11-03-30-78.jpg

 

 

Screenshot-2022-03-24-11-05-27-55.jpg

 

 

 

 

 

Pa eto tu se vidi kako onomad nisu podrzavali milosevica. Zato ih treba kancelovati u svemu, isto kao tu njihovu rusiju pa neka jedu ladna... bez grejanja, bez struje, bez lekova, bez rezervnih delova za bilo sta, bez icega, tj da budu u njihovom prirodnom okruzenju, u kamenom dobu. Da se vrate korenima. I tako o tome stalno balave.

 

Mislim da je nepristojno ocekivati od normalnih ljudi da se sa takvima identifikuju. Oni su neprijateljsko okruzenje, i to prilicno odvratno, i to od 1989 kad su izgmizali. Kad već nisu bičem i pendrekom vraćeni u te rupe posle pada milosevica, kako je bilo ocekivano, i kad su ih sad i vucic i putler podstakli da potpuno skinu maske, nema potrebe to smatrati za bilo sta drugo osim za ono sto i jeste - gad.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa eto tu se vidi kako onomad nisu podrzavali milosevica. Zato ih treba kancelovati u svemu, isto kao tu njihovu rusiju pa neka jedu ladna... bez grejanja, bez struje, bez lekova, bez rezervnih delova za bilo sta, bez icega, tj da budu u njihovom prirodnom okruzenju, u kamenom dobu. Da se vrate korenima. I tako o tome stalno balave.

 

Mislim da je nepristojno ocekivati od normalnih ljudi da se sa takvima identifikuju. Oni su neprijateljsko okruzenje, i to prilicno odvratno, i to od 1989 kad su izgmizali. Kad već nisu bičem i pendrekom vraćeni u te rupe posle pada milosevica, kako je bilo ocekivano, i kad su ih sad i vucic i putler podstakli da potpuno skinu maske, nema potrebe to smatrati za bilo sta drugo osim za ono sto i jeste - gad.

 

A ne mislis mozda da obicnim ljudima treba ipak dati sansu? Onima koji nisu bili ta vlast zbog kojih bi sada ti cele nacije i drzave cancel-ovao? Pa ako su je u jednom trenutku podrzali, mogu tu podrsku da ukinu i da se vrate na pravi put... 

 

I mi smo posle Milosevica imali boljitak, okrenuli se ka Evropi i svetu, jbg posle smo usrali sa dopustanjem da preruseni radikali preuzmu kormilo pa se sada opet borimo da se vratimo na dobar kurs. A sta bi bilo da su nas cancel-ovali tako? Ko bi izvrsio 5. oktobar? Pa ti ljudi koji su to uradili ne bi bili tada u zemlji. Ovde bi postojala evropska Severna Koreja, Dacic i Vulin u jos ekstremnijim verzijama, a Marko Milosevic Ministar za Sve i Svasta. 

 

 

I kako to sada, rusi su bili dobri tokom WW2, sprecili sirenje nacizma, a sada kada grese u ovom sto rade, zauvek treba da budu cancel-ovani? Ko moze da garantuje da se nacizam nece povampiriti u Evropi? Ili nesto drugo lose izrasti ovde ili negde u svetu, gde opet treba ostatak sveta da bude ujedinjen? 

 

 

Inace sta? Pravis neku podelu u svetu slicnu onoj koji su i neki drugi u proslosti hteli da naprave. Bravo! 

 

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Zato ih treba kancelovati u svemu, isto kao tu njihovu rusiju pa neka jedu ladna... bez grejanja, bez struje, bez lekova, bez rezervnih delova za bilo sta, bez icega, tj da budu u njihovom prirodnom okruzenju, u kamenom dobu. Da se vrate korenima. I tako o tome stalno balave.


Jebiga Milenko, šta ćeš da postigneš time? Kako misliš da će građani jedne takve izolovane teritorije ikad uspeti da se izvuku iz blata u kojem su, ako ih zaključaš i baciš ključ? 
 

Valjda je ključ (pun not intended) da takvo okruženje menjaš, edukuješ, pokažeš gde greši i izvedeš na pravi put? Znam da je to mukotrpniji posao i jako dugotrajan, ali ako ih tretiraš kao životinje (što mogu donekle da shvatim, s obzirom da se stalno opiru promenama, ali ako ćemo realno, koliko pravih promena je inicirano u Srbiji u proteklih 1000 godina?), ne treba da se čudiš što takve životinje postanu vremenom krvoločnije i krenu na one oko sebe. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Šojgu je obično veoma aktivan u medijima, ukazuje Agentstvo, koje je neretko isticalo da je piar “glavno oružje” ministra odbrane. Navodno, Šojguov javni imidž je toliko važan da je širok spektar ljudi uključen u njegov piar – od običnih službenika Ministarstva odbrane do “velikih generala i privatnih izvođača čije usluge koštaju mnogo novca“.

Između ostalog, istraga Agentstva tvrdi da je, kada je Šojgu preuzeo funkciju ministra odbrane 2012. pres služba ministarstva počela da radi non-stop, broj osoblja je naglo porastao, a Šojguovi zamenici su bili zaduženi za praćenje medijskog izveštavanja i sprečavanje negativnih komentara.

Na pitanje šta je sa ministrom Šojguom i zbog čega ga nema u javnosti od od 11. marta, izvor iz okruženja ministra odbrane rekao je Agentstvu da se ne oseća dobro i da ima “srčane probleme“.

 

 

Jeste da je ovo neka off vest iz ukrajinske price, ali je dobar prikaz propagande Vazduplohova Vulina, koji na kopiran nacin gradi svoj imidz.

Setimo se samo jednog detalja kad Vulin i njegov drugar Sojgu stalkuju ruske opozicionare tipa Kara Murza i snimaju ih po Srbiji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene doduse ne bi cudilo da je sklonjen malo i da mu nisu objasnjene neke stvari kao Nebojsi iz Beograda. Ocigledno je da je Putin paranoican a jedini iz establismenta koji bi ga potencijalno maknuo (pa makar za to bilo 1% sanse) je upravo Sojgu.

Link to comment
Share on other sites

Da se i ovde nadovezem o mojem predjasnjem postu sa teme o izborima.

 

Jos jedan razlog (ovaj clanak iz VOA) zasto smatram da je najbolje i najbezbolnije resenje, opet da kazem za onog ko ima ikakave sanse, da jednostavno ode odavde i gradi svoj zivot daleko od ovakvog toksicnog drustva. 

 

Da se ne pravimo blesavi svi znamo da ovo sto je napisala VOA je itekako tacno. Mozda su preterali sa ovakvim procentima, ali samo mozda. Inace celokupna slika je upravo takva. 

Edited by dzoneee
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Da se ne pravimo blesavi svi znamo da ovo sto je napisala VOA je itekako tacno. Mozda su preterali sa ovakvim procentima, ali samo mozda. Inace celokupna slika je upravo takva. 

 

Nije loše što to piše baš u vestima VOA. Možda se njihovi političari sete da počnu malo da zavrću j*** ovima ovde kako bi se odrekli bacanja zemlje u šape Rusije i Kine. Mogu ti što podržavaju Putlera da podržavaju koga hoće, sa sve dinastijom Kim, Staljinom i sličnim likovima, ali ne treba da se pitaju ni za šta, baš kao što se ni neki američki redneck ne pita za neke bitne stvari u svojoj zemlji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve je relativno, istrazivanja narocito..ako gledam svoju okolinu, 80% njih rat i ne komentarise, ako i kazu nesto, kazu: rat ko rat, ni prvi ni poslednji, prekjuce se kod nas rokalo, juce u Iraku, danas u Ukrajini, sutra ce negde drugde, i to tek poneko..ima i rusofila koji ne podrzavaju ovo uopste..ima i onih koji da, ali, neka je 10% od onoga sto znam..sa druge strane, ako odem na net, fejsbuk, 90% njih su u fazonu:go, Putin! Nista ne pokusavam da kazem, samo da, ima nas svakakvih, ne mora da znaci ni d aje to vecina, ni manjina

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nije loše što to piše baš u vestima VOA. Možda se njihovi političari sete da počnu malo da zavrću j*** ovima ovde kako bi se odrekli bacanja zemlje u šape Rusije i Kine. Mogu ti što podržavaju Putlera da podržavaju koga hoće, sa sve dinastijom Kim, Staljinom i sličnim likovima, ali ne treba da se pitaju ni za šta, baš kao što se ni neki američki redneck ne pita za neke bitne stvari u svojoj zemlji.

Ma nema nista od toga. Nismo mi njima zanimljivi da bi se mlatili oko nas, a i garant vide i sami da je to neka borba sa vetrenjacama i cisto gubljenje vremena.

 

U regionu mi smo jedini koji glumimo taj neki istocni blok i komunisticku zaostavstinu i prosto ako dodje slucajno do toga lakse ce im biti da nas samo pregaze nego da se ubedjuju sa nama. Svet tako funkcionise, ako nismo to naucili do 2022. godine, jbg ko zna dal ce biti i prilike da naucimo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dzoneee said:

Ma nema nista od toga. Nismo mi njima zanimljivi da bi se mlatili oko nas, a i garant vide i sami da je to neka borba sa vetrenjacama i cisto gubljenje vremena.

 

U regionu mi smo jedini koji glumimo taj neki istocni blok i komunisticku zaostavstinu i prosto ako dodje slucajno do toga lakse ce im biti da nas samo pregaze nego da se ubedjuju sa nama. Svet tako funkcionise, ako nismo to naucili do 2022. godine, jbg ko zna dal ce biti i prilike da naucimo.

 

 

 

Iako do sada ni EU ni SAD nisu obraćale mnogo pažnje, deluje da bi aktuelna situacija to mogla da promeni. Politički gledano, trebalo bi smanjiti ruski uticaj gde god je moguće, a mislim da je to lakše uraditi sa sredinom koja je okružena zemljama NATO, nego sa nekim direktnim ruskim susedom ili zemljom okruženoj njenim satelitima.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...