Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

 

10 hours ago, bosMan_jr said:

Tomasevic je retko nesimpatican lik meni bio i dok je igrao i sada, cuo sam price slicne Koturovoj i ranije, vidjao sam ga i u komsiluku i nista nije bolji utisak nego preko malih ekrana. Mrzeo sam cak i njegov stil igre, iako to nema veze ni sa cim.

 

Ali se svaki put trigerujem kad ljudi najgore izvredjaju nekoga samo zbog poliitickog opredeljenja, to me bas nervira jer pokazuje neki ocaj kome pribegavaju neretko pripadnici razlicitih grupa - tipa kad ona nesrecnica he/she/it/they na LGBTQ+ skupu vristi na uvo prolaznicima. Gledajuci negde u dubini mozda je ona u pravu i verovatno se susretala sa raznim diskriminacijama ceo zivot, ali kad radi nesto tako debilno pre bih je sutnuo nogom nego podrzao.


Tako da nije tacno da Tomasevica napadate jer se uclanio sada u SNS kad je frka i kad treba Vucicu, iste gadosti pricate i za neke random likove koji su odavno tamo i za koje nemamo podatke da su privatno i ranije kroz karijeru bili losi likovi tipa Nesa Ilic, Keselj, nemam pojma sad ko jos ali isto je uvek.

 

Pročitaj još jednom Barklijev post iznad tvog. SNS nije politička stranka nego mafijaški kartel preobučen u političku stranku, ona nema program osim ličnog bogaćenja njihovog vrha, glorifikacije velikog vođe i urušavanja svih državnih institucija da bi se taj "program" ostvario. Oni su i levi i desni i centar, sve po potrebi i u cilju "programa".

 

PS slažem se da Tomaševića ili bilo koga drugog ne treba vređati zbog nekih fizičkih nedostataka. Njegov karakter je sasvim dovoljna meta.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

ево, ја умем да кажем само две речи; Звезда, Звезда...плус, мислим све најгоре о сујетном опсјенару на власти (онда знаш шта мислим о Томашевићу), али, јбм му миша...гласа пола Србије за њега, вјероватно и добар проценат форумаша овдје..па зашто би мој политички избор био апсолутно исправан?...како ја да мрзим неког свог пријатеља због његовог политичког избора...тако и Томашевић..јбг..има човјек право на избор, презирем га одавно, ал не због овога...

 

Da imam prijatelja koji glasa za SNS i otvoreno ga podržava samo kako bi se lično obogatio, ja bih se iskreno zapitala kakvog prijatelja sam izabrala za sebe. Nije ovo izbor u rangu više volim majonez od kečapa, više volim KKP ili KKCZ, pa čak ni izbor više sam uz levicu nego uz desnicu. Čovek se svrstao uz režim koji vrši svakodnevnu represiju naroda i gura nas u sve dublju provaliju, a to očigledno radi isključivo iz lične koristi i kako bi dobio deo "kolača" za sebe. Kako drugačije nazvati nekog sa takvim vrednostima nego govno, šljam, gnjida, mufljuz, you name it? I ne vidim zašto treba da stavim rukavice kad pričam o takvom liku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Odakle ti ta ideja? Ti zaista verujes da bi US i NATO sedeli sa sa strane i samo dostavljali naoruzanje u slucaju da Vojska Srbije  udje na Kosovo?

Prvo NATO snage cine vecinu KFOR-a i one su garant bezbednosti i potpisanih sporazuma pocevsi od onih iz 1999. Bilo kakav samovoljan ulazak VS na KiM bi bio krsenje vise sporazuma i automatski bi dao legitimitet za vojnu intervenciju tih snaga protov VS. Sukob VS sa KFOR bi znacio sukob VS sa NATO. Vreme koje bi proslo izmedju ulaska VS i vazdusnih udara NATO i US po tim jedinicama VS na KIM bi bilo jednako vremenu potrebnom da odgovarajuca naredjenja i direktive prodju kroz komandni lanac.

Srbija nije nuklearna sila poput Rusije pa da US i NATO moraju da se zadovolje slanjem opreme da bi izbegli globalni termonuklearni rat.

ali svi ti sporazumi svakako nisu postovani ovih proslih godina..po 1244 mi imamo pravi na odredjeni broj nasih snaga,pa sto ih nemamo....def nemaju legitimitet da se mesaju u sukob dveju strana sem iza kulisa da im pruzaju podrsku,ali direktan sukob ne...plus zivimo u drugom svetu kada ipak sada imas dovoljno jake prijatelje koji bi ti pomogli.

opet ne propagiram rat niti smatram da bi to bio totalni oruzani sukob,ali vojno zauzimanje severa i mesta sa srpskom vecinom i odrzavanje tih pozicija mislim da je ostvarivo.

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ostvarivo bi samo bilo autoetnicko ciscenje (evo jedne podjednako nebulozne kovanice za ljubitelje autosovinizma) i ponavljanje traktora devedesetih, i to verovatno kao najbolji ishod takve avanture, moglo bi da bude mnogo gore.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ali svi ti sporazumi svakako nisu postovani ovih proslih godina..po 1244 mi imamo pravi na odredjeni broj nasih snaga,pa sto ih nemamo....def nemaju legitimitet da se mesaju u sukob dveju strana sem iza kulisa da im pruzaju podrsku,ali direktan sukob ne...plus zivimo u drugom svetu kada ipak sada imas dovoljno jake prijatelje koji bi ti pomogli.
opet ne propagiram rat niti smatram da bi to bio totalni oruzani sukob,ali vojno zauzimanje severa i mesta sa srpskom vecinom i odrzavanje tih pozicija mislim da je ostvarivo.
Videli smo 1999. već kako to izgleda, no izgleda neki imaju pamćenje zlatne ribice...
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, milos88nbg said:

ali svi ti sporazumi svakako nisu postovani ovih proslih godina..po 1244 mi imamo pravi na odredjeni broj nasih snaga,pa sto ih nemamo....def nemaju legitimitet da se mesaju u sukob dveju strana sem iza kulisa da im pruzaju podrsku,ali direktan sukob ne...plus zivimo u drugom svetu kada ipak sada imas dovoljno jake prijatelje koji bi ti pomogli.

opet ne propagiram rat niti smatram da bi to bio totalni oruzani sukob,ali vojno zauzimanje severa i mesta sa srpskom vecinom i odrzavanje tih pozicija mislim da je ostvarivo.

Ta prica o pravu na odredjeni broj snaga na KiM nije tacno predstavljena javnosti u Srbiji. Nikada nije postojala sporazumna obaveza da se dozvoli povratak VJ/VS na Kosovo. Bila je predviđena mogućnost da deo pripadnika VJ eventualno dođe, uz dozvolu KFOR i UNMIK i to u cilju izvrsavanja konkretnih aktivnosti. U domenu svojih ingerencija KFOR i UNMIK su zakljucili da to nije potrebno. 

Sa druge strane sve i da su ti sporazumi "prekrseni", a nisu, sta to menja?

Sve i da nemaju legitimitet za mesanje, a imaju, ko ili sta moze da spreci US i NATO da se umesaju? Rusija? Kina? Šta će da urade? Da osude u UN?

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@milos88nbg

SAD i NATO se do sada nisu pretrgli sa poštovanjem rezolucije 1244, pa zašto misliš da bi odjednom počeli da je poštuju ako bi Srbija nešto pokušala vojno?

Već postoje razrađeni vojni planovi NATO za slučaj upada srpske vojske. Neki velikoalbanski nacionalista bi se sigurno radovao da do toga dođe.

 

Ne znam na koje naše "prijatelje" misliš. Ruse? Oni bi se svakako radovali da se ovde zakuva, ali trenutno imaju poteškoća i sebi da pomognu, a kamoli Srbiji.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, milos88nbg said:

Na vojni nacin ne bi jer nemaju legitimitet da intervenisu

Vec bi kao u ukrajini davali oruzje i logistiku

A njega bi srusili kao slobu

Ma to sa kosovom je gotova stvar i pre vise od 30 godina, čim je milosevic tamo zaveo aparthejd to je bilo gotovo. Nego daj mi da vidimo svoje dvoriste, a te diverzije da u isto ne bi gledali su za onog sa babinom penzijom.

 

Ovo odozho je onda odlicno, i zato protesti protiv nasilja ako u neko dogledno vreme nd nateraju koga god ko je na pozicijama da to uradi - da sa nasilnistvom zavrsava pa ovde pocne da gradi sistem koji sluzi da obavlja osnovnu funkciju drzave - da nasinike nemilosrdno drzi na margini drustva, gazi i sistematski unistava, kao sto je normalno, sto znaci da je gotovo sa odvratnim tabloidima, sa sirenjem mrznje prema svemu sto nije srbsko zlo, sa sranjima l kosovu koje nikoga stvarno ne zanima, sa javaslukom kad vam u posti kradu pakete pa tvrde da su ih isporucili, sa divljackim parkiranjem, sa bahatim sluzbenicima itd, ti protesti treba da prerastu u totalni građanski sukob sa zlom srbskog atavizma, u kome ce tzv zapad podrzavati i pomagati stranu građana kojima je vise pukao q od nasilnistva najhorih primitivaca i degenerika i glupandera od kojih je onaj sa babinom penzijom koji im odreduju kako će živeti, i koji se neće zavrsiti do totalne anihilacije srbskog zla i njegovih ideologa i glavnih izvrsitelja, po cenu da sva naselja u Srbiji budu potpuno spaljena kao u Ukrajini. Napravice se druga naselja, ali srbsko zlo mora biti unisteno.

 

Kako ja nisam licemer i dvolicni srbski gad, nudim moju kucu za primarni cilj i mene kao dobrovoljca dok sam jos drzeci i u stanju da pronađem sve koji su divljali i nasilnicki se parkirali ispred ulaza pa da im spalim kuće. Pominjao je neko ovde ranije uzroke mrznje i Bosnu - eto ih. Kad neko sere po vama godinama samo zato sto je tako u mogucnosti i nema nameru da prestane. E onda ga treba ubiti cim se steknu uslovi da dode do suspenzije poretka, i zatrti mu seme.

 

BTW, meni je odavno jasno zasto su na onom mestu radili sta su radili. Mozda nisu morali bas tako da rade, ali mi je jasno zasto su radili.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, milos88nbg said:

ali svi ti sporazumi svakako nisu postovani ovih proslih godina..po 1244 mi imamo pravi na odredjeni broj nasih snaga,pa sto ih nemamo....def nemaju legitimitet da se mesaju u sukob dveju strana sem iza kulisa da im pruzaju podrsku,ali direktan sukob ne...plus zivimo u drugom svetu kada ipak sada imas dovoljno jake prijatelje koji bi ti pomogli.

opet ne propagiram rat niti smatram da bi to bio totalni oruzani sukob,ali vojno zauzimanje severa i mesta sa srpskom vecinom i odrzavanje tih pozicija mislim da je ostvarivo.

 

wat

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

U trenutku kada imaju inicijativu, kada se građani skupljaju i okupljaju, da izjave nešto što će iziritirati 85% biračkog tela, i da pritom nemaju nikakve čvrste dokaze za svoje tvrdnje?

 

Ostalo bi ti samo da se posereš u šumi, pošto bi se poljski klozet koji si imao na raspolaganju urušio.

 

A da ćute ako nemaju ništa pametno da kažu?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Srbi na Kosovu ce proci kao Srbi u Krajini u vreme Milosevica. Huškani, zloupotrebljavani, zavaravani... Na kraju iscedjeni i odbačeni. Jedan deo se odlicno snasao i debelo naplatio sve to. Drugi ce put pod noge. Oni koji ostanu ce sluziti kao fikus.

Od Mile Štule do Dragana Vucicevica. 

"Dug je put, požurite konji moji..."

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

 

Pročitaj još jednom Barklijev post iznad tvog. SNS nije politička stranka nego mafijaški kartel preobučen u političku stranku, ona nema program osim ličnog bogaćenja njihovog vrha, glorifikacije velikog vođe i urušavanja svih državnih institucija da bi se taj "program" ostvario. Oni su i levi i desni i centar, sve po potrebi i u cilju "programa".

 

PS slažem se da Tomaševića ili bilo koga drugog ne treba vređati zbog nekih fizičkih nedostataka. Njegov karakter je sasvim dovoljna meta.

Pa i SPS je 90ih bio mafijaski kartel, da se ne vracam jos koju deceniju iza da dohvatim jos neke kojima je program bio bogacenje vrha i glorifikacija velikog vodje, kako si rekao. 
 

Bilo je finog bogacenja vrha i posle 2000. Svakako sa nesto vise stila i vise zuba nego trenutno, ali bilo je. 
Tako da to sve jesu bile politicke stranke i opcije, barem zvanicno. Isto tako je i ova, bez obzira koliko se to tebi ili meni svidjalo. 
 

Mislim pazi, i mene vredja kad izadje lik na TV i mrtav ozbiljan kaze da je predlozio smrtnu kaznu ali mu Vlada iz nekog razloga ne da da je uvede.

Nervira me i kad je osoba na mestu premijera kompetentna taman toliko da bi (mozda) mogla da konobarise na Foam festu. 
Ali sve ovo iznad stoji. Vredjaju se ljudi samo na osnovu svog opredeljenja od strane ljudi koji kazu da ne treba vredjati ljude na osnovu opredeljenja - sto nije ok.
Tu ne mislim na Tomasevica, jer on jeste sve ovo sto mu se spocitava. Mozda je i Keselj, ne znam. Mozda i Nesa Ilic, ali mozda i nisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni rekao da je nasilje, samo sam ukazao da pristup nije dobar.

 

Kad im se izvade jasno, stalozeno i argumentovano sve afere, lazi i nepostovanje zakona, to daje najbolji rezultat i to uvek podrzavam. 
Proizvoljna vredjanja su kao vristanje na uvo prolaznicima, jadno i ne doprinosi nicemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moguća false flag operacija radikalskog šljama:

 

Pred demonstrantima je novi izazov. Postoji opasnost po protest „Srbija protiv nasilja“ najpre iznutra, podleganjem atmosferi koju stvara propaganda režima i podredi se aktuelnoj krizi na Kosovu. Retorikom ili čak novim zahtevom.

 

Još izglednija pretnja vreba od već zakazanog skupa ekstremne desnice, u petak baš kod spomenika Nikolaju II, odkle bi kako najavljuju ta družina krenula, ne u Zvečan, nego pred Skupštinu. I to u 18 časova, tačno na skup „Srbija protiv nasilja“. Pre toga je i poslanik SNS Milenko Jovanov najavio da će građani u petak već „juriti po ulicama“ opoziciju. Svakako da je teško zamisliti onu grupu klovnova koji se bore protiv vakcina, migranata ili 5G mreže kao „izvođača radova“. To će gore pomenuta ekipa obučena u Belivuk stilu u njihovo ime i u ime tobožnje „odbrane Kosova“. Da izazove nasilje kako napadom na institucije, tako i na lidere stranaka i građane.

 

Tokom prethodnih mesec dana smo mi građani i opozicija pokazali veliku zrelost. Snažno jedinstvo o koje su se lomili svi spinovi režima. Osećaj koji je ispunjen nekim spokojem i sada je tu. Nemam sumnju da je velika većina prozrela još jedan trik režima koji je u agoniji. Sada je važno da se organizatori jasno odrede prema svemu, da potvrde zahteve, da se organizaciono pripreme za svaki scenario.

 

Ranjena zver je najopasnija. Ali smo mi sada mnogo jači i mudriji.

Edited by FrediB
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, milos88nbg said:

vojno zauzimanje severa i mesta sa srpskom vecinom i odrzavanje tih pozicija mislim da je ostvarivo.

Optimizam crpiš iz činjenice da je ministar odbrane Miloš Vučević, ili iz činjenice da su mu prethodnici bili Vulin i Gašić? 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FrediB said:

Moguća false flag operacija radikalskog šljama:

 

Pred demonstrantima je novi izazov. Postoji opasnost po protest „Srbija protiv nasilja“ najpre iznutra, podleganjem atmosferi koju stvara propaganda režima i podredi se aktuelnoj krizi na Kosovu. Retorikom ili čak novim zahtevom.

 

Još izglednija pretnja vreba od već zakazanog skupa ekstremne desnice, u petak baš kod spomenika Nikolaju II, odkle bi kako najavljuju ta družina krenula, ne u Zvečan, nego pred Skupštinu. I to u 18 časova, tačno na skup „Srbija protiv nasilja“. Pre toga je i poslanik SNS Milenko Jovanov najavio da će građani u petak već „juriti po ulicama“ opoziciju. Svakako da je teško zamisliti onu grupu klovnova koji se bore protiv vakcina, migranata ili 5G mreže kao „izvođača radova“. To će gore pomenuta ekipa obučena u Belivuk stilu u njihovo ime i u ime tobožnje „odbrane Kosova“. Da izazove nasilje kako napadom na institucije, tako i na lidere stranaka i građane.

 

Tokom prethodnih mesec dana smo mi građani i opozicija pokazali veliku zrelost. Snažno jedinstvo o koje su se lomili svi spinovi režima. Osećaj koji je ispunjen nekim spokojem i sada je tu. Nemam sumnju da je velika većina prozrela još jedan trik režima koji je u agoniji. Sada je važno da se organizatori jasno odrede prema svemu, da potvrde zahteve, da se organizaciono pripreme za svaki scenario.

 

Ranjena zver je najopasnija. Ali smo mi sada mnogo jači i mudriji.

Imam identično razmišljanje i kontam da bi bilo dobro da protest Srbija protiv nasilja ili premesti svoj skup na drugu lokaciju ili ga pomeri za još jedan sat da se desničari razidju. 

Što dalje od njih bilo bi poželjno, naš protest se već lepo isprofilisao kao gradjanski a deluje mi i kao proevropski i bilo kakve tenzije sa desničarima mogu da budu penal za vlast.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, duško matić said:

Imam identično razmišljanje i kontam da bi bilo dobro da protest Srbija protiv nasilja ili premesti svoj skup na drugu lokaciju ili ga pomeri za još jedan sat da se desničari razidju. 

Što dalje od njih bilo bi poželjno, naš protest se već lepo isprofilisao kao gradjanski a deluje mi i kao proevropski i bilo kakve tenzije sa desničarima mogu da budu penal za vlast.

Moguća je i ova podlost: da demonstracije proteknu u najboljem redu, čak i da ne bude ćelavaca teledirigovanih da provociraju, ali da mediji u vučlerovom vlasništvu stvore sledeću sliku i krenu da pričaju ovo: 

 

"Dok srpski narod gine i strada na Kosovu, Šolakova i NATO opozicija bezbrižno demonstrira protiv nasilja. Što tako ne demonstriraju za naše mučenike na KiM? I takvi bi da nam otmu vlast?". 

 

Već viđeno milion puta, ali prolazi k'o alva kod jedno 90% mase. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Matićem, neko malo prostorno - vremensko pomeranje da se izbegne ekipa idiota. Sa druge strane, mediji neka prave narativ kakav hoće, to je tako već 11 godina i ne verujem da će sad nešto posebno dodatno štetiti. Naprotiv, bure toliko propušta vodu da ovakvi narativi samo pojačavaju dojam i kod najnesrećnijih nesrećnika, bar je to neki moj dojam.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

 Naprotiv, bure toliko propušta vodu da ovakvi narativi samo pojačavaju dojam i kod najnesrećnijih nesrećnika

Teško. 

 

Uvek će moći da računaju na 1,5 - 2 miliona koji će da glasaju za njih + svisuististička sekta koja samo sedi kući, kmeči nad sudbinom i čeka ruZe u delti Dunava. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Inače, ne tako vezano za proteste, evo "braće" na delu. Mora da su u stvari "zli Ukrajinci" ovo uradili:

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/krada-u-beogradu-uhapseni-rusi-koji-su-obili-zlataru-i-uzeli-vise-kg-zlata/et02f0d

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/pijani-rusi-kamenjem-i-palicama-gadali-romsko-naselje/hf1l7g1

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

pa da, svi sns kadrovi i medijski pomoćnici treba da prde po meni, bilo verbalno ili činjenjem a ja treba argumentovane naučne eseje da pišem o tomaševiću, medijskom pomoćniku.

a tebi ako treba neki argument izvan ovoga da je potpisao za sns u ovom trenutku, yebigah. a ako ti smeta što ga zovem govnom i/ili gnjidom, opet jebiga.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Умемдакажемсамодверечи... said:

ево, ја умем да кажем само две речи; Звезда, Звезда...плус, мислим све најгоре о сујетном опсјенару на власти (онда знаш шта мислим о Томашевићу), али, јбм му миша...гласа пола Србије за њега, вјероватно и добар проценат форумаша овдје..па зашто би мој политички избор био апсолутно исправан?...како ја да мрзим неког свог пријатеља због његовог политичког избора...тако и Томашевић..јбг..има човјек право на избор, презирем га одавно, ал не због овога...

Velika je razlika u glasati i propagirirati. Da Tomasevic podrzava SNS , sto bi Palma reko kod svoje kuce  ☺️, ne bi bio rasprave o njemu , al posta jelte agituje za SNS onda ide sve sto mu pripada 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...