Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts



Malo geopolitike by Clash pocetna faza.
Uzmes mapu i pogledas okruzenje. Nato i EU.
Uzmes mape gasovoda i naftovoda.
Sve prolazi kroz Nato i EU.
Nato i EU su se odlucile na dugorocni sukob sa Rusijom.
Zapitas se da li bi Srbija u eventualnom sukobu sa npr. Bugarskom dozvolila da kragujevacki okrug podrzava Bugarsku i trguje sa njom kao da se nista ne desava.
Geoplitika druga faza.
Ovo je samo priprema za sukob sa Kinom.
Pogledaj pod prva faza sve isto.
I sta se mi onda imamo tu kurciti i pametovati?
 


Manjka ti jedan segment Geopolitike....što bitno i iz osnova menja situaciju. Šta ako Šumadinci pobede [emoji847]
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da su se ovde, a i na temi o Ratu u Ukrajini, mnogi nalupali iznoseci stavove da populacija u Srbiji vecinski pruza podrsku Rusiji, kao i da to masovno koristite da generalizujete i satanizujete Srbiju kao drzavu i njen (sopstveni) narod (i to vam prolazi nekaznjeno), evo da vas malo razocaram. To name the few @FrediB @Milenko Puzigaca @Skyglider @DJ_Vasa a prepoznace se i ostale mame i tate...

 

 

Ponudili ste argumentaciju na "bazi kurca" sto bi rekao Aco Petrovic. Neki vas "opsti dojam". Super, takav argument mogu i ja da imam. 😄 Ali ja vam ponudim i nesto vise, argumentovanu diskusiju, pokusam da to kvantifikujem kroz mapiranje izbornih rezultata i opredeljenja politickih opcija prema Rusiji (i da kazemo da se to 1 na 1 prenosi i na njihove glasace). Vi ignorisete to. OK. 

 

Da li vam onda odgovara kada izrazito pro-ruska politicka opcija i najveca takva u Srbiji, kao i njen lider (da, mislim na Dacica i SPS), kaze da je podrska Rusiji u Srbiji negde oko 40% gradjana? Radili su istrazivanje. Dakle neko ko je pro-ruski orijentisan i koji ce da nasteluje rezultate u svoju korist, ne nasteluje ih na vise od 40%. Da li vam je to relevantno? Nije i dalje, jer vam ne odgovara procenat? Ccc... A koji argument vi nudite? (retoricko pitanje)

 

 

Realnost je ipak da vecinu ljudi u Srbiji boli kurac za Rusiju i Ukrajinu (nazalost). Jedva njih 60% ne boli taj isti kurac da izadju i da glasaju (cak i manje, jer neki izadju samo jer su primorani ili imaju nesto od toga - po koju crvenu). Isto tako, nikakva vecina populacije ne smatra zlocinca Ratka Mladica nekim pozitivnim likom - vecinu zabole za njega (opet nazalost, jer bi trebalo da budu svesni koji zlocini su pocinjeni 90ih). Uskoro ce 17 godina od verovatno najstravicnijeg zlocina koje su srpske snage (da ne kazem vojska jer je bilo i paramilitarnih jedinica) pocinile. Neki novi klinci su stasali koji gotovo da nemaju pojma sta se tada desavalo a za tih 17 godina mnogo nas je i losih i dobrih ljudi napustilo. 

 

 

"Realnost nije briga na koju se vi obazirete" (sto bi rekao jedan nas veliki kosarkaski strucnjak i politicar u pokusaju, Vujosevic). 

 

Zato slobodno nastavite to sto radite, generalizujte, blatite, vredjajte neistomisljenike (iako smatram da nam stavovi i nisu tako razliciti ali vi lepite neke etikete koje mi ne pristaju, i to vam prolazi nekaznjeno), vredjajte cele nacije (samo one za koje je dozvoljeno) - dakle kenjajte i dalje... a moderacija ce sve to fino gledati i ignorisati, eventualno ce vam se izviniti kada zaista preterate, a na otvorena pitanja, kulturno postavljena, nece odgovoriti danima (ako uopste i odgovore). 

 

...ali sve to, mozete bez mene, odoh u "sportski podrum", a ako nekada i provirim, to je cisto radi informisanosti. 

Mic drop; Kooin out. 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

S obzirom da su se ovde, a i na temi o Ratu u Ukrajini, mnogi nalupali iznoseci stavove da populacija u Srbiji vecinski pruza podrsku Rusiji, kao i da to masovno koristite da generalizujete i satanizujete Srbiju kao drzavu i njen (sopstveni) narod (i to vam prolazi nekaznjeno), evo da vas malo razocaram.

 

 

 

Koga i zasto pokusavas da branis a koga i zasto pokusavas da napadas? :classic_huh:

 

Ako si preuzeo da budes borac za istinu, pa onda moras da budes daleko bolje informisan od toga sto ovde pokazujes.

 

Znaci kazes radili su istrazivanje dacici...i izracunali da tu ima samo 40% rusofila

Ali to je njihovih SPS 40%

...Oni su svoje ljude istrazivali (ovim hocu bez smajlija da kazem da je to nesto smesno)

 

Da bi znao koliki je taj relevantan procenat - pogledas ko je na vlasti, kakva je opozicija i kome se ulaguju? Ulaguju se vecini koja misli da je Kostunica samo tunjava postenjacina koji nema ekstremno specijalan udeo u  Atentatu...Ulaguju se toj vecini koja se ulaguje Sluzbi...Sluzba zahteva ovakvo stanje, sluzba zahteva peticije za neuvodjenje sankcija rusiji...sluzbi je potreban matija beckovic i mozgovi koji rade na principu rusofilije, zasto se zavaravas?

 

Evo neka je i istina oko tih dacicevih 40% - pa to samo znaci da procenti ne igraju nikakvu ulogu

ako ih izbacuje Sluzba za procente. Ako dobijes Sasu Jankovica, onog na konju, razne likove koji dolaze i nestaju ali politika uvek ista - koga briga koliki je tacan procenat mentalno zarobljenih ako taj procenat posmatrajuci srbiju izgleda kao da je veci od 95%

 

Da sve to nije tako kao sto kazem  (idemo jos jednom po n-ti put pocasni krug za Djindjica)  - Djindjic bi bio ziv i danas.

Nego nije ziv a sve zbog zaostalih kostunica-milosevic-velja ilic i mnogih drugih anticivi kadrova od kojih se neki smenjuju na vlasti i opoziciji.

 

Da sve to nije tako kako rekoh, zasto nema pro-eu protesta recimo, zasto ima onih drugih?

 

Cak i da je samo 1% prorusa,  to samo znaci da ostalih 99% spava jer ih ne zanima a cim te ne zanima dal si na zapadnoj ili istocnoj stolici pa to je kao da si se vec izjasnio. Da, da, spava i po potrebi se budi da drekne `slava rusiji` i utone u san...

 

Kakvi procenti kao da oni nesto dokazuju o pravoj kolicini mentalnih zarobljenika u srb.

 

 

 

Edited by Mama_mia
j
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I onca Vucic odbrusi fajnensal tajmsu, kaze ovo:

 

„Priča se o biranju strana. Ne, mi imamo sopstvenu stranu, interese Srbije. Devetnaest NATO zemalja nas je bombardovalo (1999.) i uvelo nam sankcije“, rekao je Vučić. FT piše da je bombardovanje Srbije bilo intervencija kako bi se završio „krvavi rat na Kosovu između Jugoslavije i separatista, etnički albanskih militanata“.

„Imamo neku vrstu zaštite (od Rusije). Šta (zapadne zemlje) žele? Da ostavimo sve naše nacionalne interese jer neko želi nešto za sebe“ rekao je Vučić, aludirajući na Ukrajinu i želju Zapada da se jedinstveno odgovori na rusku invaziju.

Vučić je dodao da Srbija nije uvela sankcije nikome jer državni vrh ne veruje da bi one promenile bilo šta.

„Možete pritiskati i primoravati Srbiju, ali ovo je naše iskreno mišljenje“, rekao je.

 

I sta mislite kakvi su komentari? pa citajte - kaze jedan parafr.  Ne volim vucica ali svaka cast za ovo

ili Bravo ili nisam za sankcije mi smo jadni imali isto sankcije i mi jadni necemo i da jadni rusi budu jadni...tako sve u tom stilu

 

 

Nesto mislim, ma tako misli svih 95% od kojih priznaju da ih je samo 40% (smajli valja sebe po podu)

 

 

Edit: Kaze vucic da je to nase iskreno misljenje...i sta, da ne laze mozda? pa ne laze to je to.

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

18 minutes ago, Mama_mia said:

Vučić je dodao da Srbija nije uvela sankcije nikome jer državni vrh ne veruje da bi one promenile bilo šta.

 

Aha, nikom nismo uvodili sankcije, kako ne.

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

Kaze vucic da je to nase iskreno misljenje...i sta, da ne laze mozda? pa ne laze to je to.

 

Taman posla, kad je Vučić lagao?

Imam i dokaz, rekao Vulin da Vučić uvek govori ono što misli.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo se o tome i radi, sto vecinu boli k za bilo sta pa i za njih. Samo im je vazno da se nazderu i nalocu. E pa cim ih sve boli k za bilo sta, i cim je to njihovo iskreno misljenje, onda im neće smetati da na isti budu nataknuti, ovoga puta zauvek. To je i najbolje resenje. Normalni se vise nece zajebavati iluzijama da tu moze biti normalno samo smetaju milosevic, kostunica, vucic, mucic, pa ce zapaliti odatle, a ove ostale neka natakne ko hoce na ono sto ih boli, i da se zavrsava ta prica sa njima.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Div said:

 

Taman posla, kad je Vučić lagao?

Imam i dokaz, rekao Vulin da Vučić uvek govori ono što misli.

 

 

Svejedno je da li laze ili misli da ne laze, uvek je dopadljiv i zna da ugodi...ali i da bude ostar kad treba. Sto bi on sam rekao `to je nase iskreno misljenje`

 

A trenutno je ugodio rusofilima koji ga presrecni lajkuju sto je rekao njet sankcijama...medjutim mislim da mu ipak ne veruju skroz

jer znaju da voli da ugodi i drugima...

 

A ako bude ovako tvrd do kraja, od ugadjanja zlom zapadu - nista.

 

Ima jos nesto sto mene cudi, zele da ga smene a podrzavaju da ne uvede sankcije rusiji...plase se da je ipak lazov, sta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja moram javno da odam veliki respekt gospodinu, odnosno velikom gospodinu pre svega @Milenko Puzigaca.

 

Čast je čitati tako lepo i uprošćeno a intelektualno razmišljanje poput tvog, suštinski objašnjeno da i dete može da razume a opet uz svu agresivnost postova se tu pronalazi tkanje akademske misli.

Čudno mi je da imaš te godine , koje tvrdiš da imaš , a tako oštar um.

Takodje bih pohvalio našu dragu damu @Mama_mia koja uprošćava filozofiju i razlaže sve činjenice strpljivo poput pletilje svoje tkanje....

I kao što reče @Clash, Bože moj, ako pogrešimo, ugledajmo se na Hrvate.

 

Ali ako pogrešimo sa EU i USA tu nema više dileme ni promene uniforme . Poslednji je voz.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, hvala, nego, pa šta, jel' je trebalo da odrtavim do sada :lol_2::lol_2:

 

Ovo Vucic samo tvrdi pazar, verovatno misli da ce dobiti nesto vise od onoga sto je vec na stolu. Samo tesko da ce to proci jer je odavno provaljen, i on i sve to tu. Handke je odavno provalio sustinu, nego ga niko nije cuo na pravi nacin - ljudi kojima su u srcima vino i pesma (i boli ih q za sve ostalo). Svemu prilaze lakomisleno, kako cemo lako cemo, ma nema problema, sredićemo, bla bla truć, a u stvari niko nikad nista nije uradio kako treba. I seljoberska potuljenost, ovo sto kaze Clash, za Homera,  cekamo da vidimo ko ce pobediti pa da mu se pridruzimo. Nema toga vise. Sad se trazi da se odmah izjasni, ili isukivanje pa nabijanje. Tako je odavno trebalo. Plus ima ono "najmracniji delovi pakla su rezervisani za neopredeljene" ili tako nesto, a i ono vaznije "prvo su dosli po Ukrajince, a mene nije bilo briga jer nisam bio Ukrajinac..." Takvi su najgori :lol_2:

 

3 hours ago, sasa965 said:

Šta ako Kina pobedi?A mi se kurčili.

 

Ovo najverovatnije ne postoji kao opcija. To samo mogu ovi ovde da sanjaju, a ono sto moze da se desi u najgorem slucaju je unistenje covecanstva (ne i planete ili prirode, samo covecanstva) , ali da neke tamo Rusije i Kine, pa i Severne Koreje, jer su to sve isti sistemi, "pobede" evropsku civilizaciju i nametnu ostatku sveta svoj nacin nasilne autokratije, od toga nema nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, JohnnyDragon said:

 respekt gospodinu @Milenko Puzigaca.

tako lepo i uprošćeno a intelektualno razmišljanje poput tvog, suštinski objašnjeno da i dete može da razume a opet uz svu agresivnost postova se tu pronalazi tkanje akademske misli.

Čudno mi je da imaš te godine , koje tvrdiš da imaš , a tako oštar um.

Takodje bih pohvalio našu dragu damu @Mama_mia koja uprošćava filozofiju i razlaže sve činjenice strpljivo poput ....

 

 

...smejem se boldovanom pa se pitam

da li si nas ti ovde grdio ili hvalio... prvo to objasni pa da se zahvalim ako treba  :lol_2:

 

Ovo oko uproscavanja filozofije, pa to je zbog toga sto je sve o cemu pricamo i inace jedno veliko sranje jos samo fali da zakomplikujemo...pritom cak i tako uprosceno neko moguce da dozviljava kao nejasnu i neistinitu zavrzlamu sto je i vidljivo po ophodjenju i zanemarivanju sustine koja se dugo valja...

 

btw, imala sam srece da mi sjajan mentor nenametljivo ali jasno pokaze tragediju od `biti kockast` i komplikovan

 

Edited by Mama_mia
bold
Link to comment
Share on other sites

Gledam neke slike,postove po dr.mrezama..vidim da su pojedinci farbali uskrsnja jaja u bojama ruske zastave..pa jos preko toga onu njihovu svastiku - "Z" slovo.

Pa se razmiljam: koliko glup treba da budes da stavis simbol rata na uskrsnjo jaje..? Tako neprikladno..Neprestano imam utisak da je kod nas sve podlo i izvitopireno,a ubismo se da dokazemo kako smo neverovatno cisti i nevini..pa jos to da se strasno iscudjavamo zasto nam bilo ko ista zamera..jer,eto,tako smo bezgresni.

Ta tupavost prosecnog Srbina mi unistava dzigericu..tesko mi je naucim da se distanciram od toga.

  • Like 23
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Gledam neke slike,postove po dr.mrezama..vidim da su pojedinci farbali uskrsnja jaja u bojama ruske zastave..pa jos preko toga onu njihovu svastiku - "Z" slovo.

Pa se razmiljam: koliko glup treba da budes da stavis simbol rata na uskrsnjo jaje..? Tako neprikladno..Neprestano imam utisak da je kod nas sve podlo i izvitopireno,a ubismo se da dokazemo kako smo neverovatno cisti i nevini..pa jos to da se strasno iscudjavamo zasto nam bilo ko ista zamera..jer,eto,tako smo bezgresni.

Ta tupavost prosecnog Srbina mi unistava dzigericu..tesko mi je naucim da se distanciram od toga.

Lepo sročeno. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Gledam neke slike,postove po dr.mrezama..vidim da su pojedinci farbali uskrsnja jaja u bojama ruske zastave..pa jos preko toga onu njihovu svastiku - "Z" slovo.

Pa se razmiljam: koliko glup treba da budes da stavis simbol rata na uskrsnjo jaje..? Tako neprikladno..Neprestano imam utisak da je kod nas sve podlo i izvitopireno,a ubismo se da dokazemo kako smo neverovatno cisti i nevini..pa jos to da se strasno iscudjavamo zasto nam bilo ko ista zamera..jer,eto,tako smo bezgresni.

Ta tupavost prosecnog Srbina mi unistava dzigericu..tesko mi je naucim da se distanciram od toga.

Ja takve odmah škartiram iz svog života, bez pogovora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Prva i najveća glupost je slikati uskršnja jaja i postavljati ih po društvenim mrezama a tek farbati ih u razne boje i sa raznim motivima je idiotluk na kvadrat.

 

Meni je najgluplje kada se napise, cestitam to i to, onima koji slave :cigar: pa valjda se zna kome je upucena neka cestitka, cuj koji slave.

Ko ne slavi bas ga briga svakako, kao i ko slavi, slavis za sebe, a ne za druge. Kada cestitam, cestitam konkretnoj osobi, ako mi se cestita uopste.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...