Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ne znam da li sam dobro razumela izjavu Siniše Malog. Objasnio je da se fiskalne kase odnose samo na prodavce mešovite robe, a ne odnosi se na poljoprivredna gazdinstva i ostale koji prodaju voće, povrće i valjda na mlečne hale..

Istakao je da je pored fiskalne kase tim prodavcima potrebna i kontrola- sanitarnog inspektora koji će da utvrdi da li prodavac prodaje robu kojoj nije istekao rok ili prodaje i onu sa isteklim rokom upotrebe.

 

Rekao je, koliko se sećam, da su na novobeogradskom buvljaku inspektori našli Domestos koji u sebi sadrži kancerogene materije- kako su došli do toga ne znam.

 

Prodavci koji prodaju mešovitu robu : čokolade, konzerve sardina i tunjevina, kafu, Neskafu, trenerke, bluze..etc..ozbiljna su konkurencija velikim trgovinskim firmama-Delhaize, Roda, Merkator..

 

Neki prodavci prodaju robu na pijačnim tezgama, neki napolju, van pijace, iz automobila ( tako je na Banjičkoj pijaci ).

 

E, sada..i ti prodavci ne rade kada su vremenske nepogode, nemaju radno vreme..zato se i bune.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

To se regulise tako sto u fiskalnu kasu upises artikal pod nazivom "razlicita roba" i stavis mu cenu 1 RSD - nema prekrsaja.:default_coffee:

 

6 hours ago, Kronostime said:

Zet mi radi kao proizvodjac i napravio sam mu program koji pokriva to sve fakturama sa obracunatim PDV i sve funkcionise godinama na njegovo i zadovoljstvo njegovog  knjigovodje

Za cenu programa, odrzavanje istog - dogovor preko PM. :s_d: 

 

Harvard wants to know your location.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta bih vam rekao za te fiskalne kase na pijacama... U principu što neko reče trebalo bi da preko zakupa tezge (koje nije jeftino) se biva pokriven i nekom pijačnom/tržišnom inspekcijom. Ovo je po meni klasično izdrkavanje na sirotinji. Ja kupujem na par pijaca, 80% prodavaca od kojih kupujem su ljudi koji se time bave isključivo i nabavljaju robu ili na kvantašu ili dovoze sa juga ili furaju klasičnu mađarsku šverc kombinaciju i ne vidim iskreno nikakav problem u tome. Oni svakako plaćaju zakup tezge i to bi trebalo da im da neki legitimitet. Drugar je kupio pre 5-6 godina Dell laptop u Comtrade-u (danak neiskustvu), crkla je ploča, u garanciji, zamena, poenta je bila da nisu hteli da mu daju zamenu nego je morao da sačeka da ga poprave, to je trajalo oko šest meseci - bez laptopa (koji mu je, jelte, bio potreban inače ga ne bi kupio) i na kraju je dobio nazad krpljenu izakanu mašinu koja je posle radila još jedno 6  meseci posle isteka garancije, onda je ploča zauvek ispustila dušu, a kako je nova činila oko 66% cene celog laptopa, to je bilo to. Od tada je kupio, uz moju pomoć, tri lepe polovne Dell mašine (ispale iz kamiona u Skandinavijama) koje ga, uz redovno čišćenje služe već 4-5 godina, a sve zajedno su koštale manje od one jedne mašine. Ne može država koja obezbeđuje jebanje kupaca u svakom momentu i na svakom koraku da šilji penis na mučenim pijačnim prodavcima. Mislim, može, ali ono.

Link to comment
Share on other sites

ulaskom Srbije u NATO, ovaj deo Evrope bi sigurno za neko vreme mogao da odahne kad je rec o ratu i ratnim pretnjama,
s druge strane ne bi vise postojao pritisak za priznavanje Kosova i nastavili bi da zivimo jedni pored drugih po kiparskom modelu.

 

inace znam da se to nece desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

ulaskom Srbije u NATO, ovaj deo Evrope bi sigurno za neko vreme mogao da odahne kad je rec o ratu i ratnim pretnjama,

I da i ne. Da, ako se reše neka nerešena pitanja u regionu. Ako se to ne reši uvek će postojati neki tihi sukob, kao što imaju Turci I Grci.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu problem ti što prodaju voće i povrće nego ovi što švercuju iz Turske i Mađarske. Oni su nelojalna konkurencija ljudima koji imaju radnje. Ja često odem na pijacu i tamo kupujem konzerviranu hranu, slatkiše, kafu i hemiju. Sigurno nisam jedini, to je ozbiljan odliv potrošnje u crno tržište. Takođe vidim da ima gomila prodavaca odeće, sitnije bele tehnike i alata. Svi oni rade na štetu legalnih radnji koje zapošljavaju radnike. Možda da proizvođače oslobode i da oni budu paušalci a ovim "trgovcima" svima da uvedu. Jako teška stvar za rešvanje u ovako sirmošnoj zemlji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Constantin said:

Kristofer Hil je izjavio da će podržati ulazak Srbije u NATO..
 

 

Nije normalno koliko je dobar pedagog i kako usmerava ponavljace.

Ali takav je.

 

Sada usmerava anu:

Novi ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil izjavio je danas na sastanku sa premijerkom Anom Brnabić da je „jasno da Srbija napreduje u dobrom smeru“, saopštila je Vlada.

(Danas)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Два водећа човека наше никад јаче армије су симпатични Америци. Не рачунам врховног, он је свима симпатичан.

 

Премда нисам начисто да ли треба ући у НАТО или не, али то је буквално једино логично стратешко решење за нас када имаш у окружењу само НАТО или проНАТО.

Edited by Referent
Link to comment
Share on other sites

 

TV N1 i Nova S će učestvovati na konkursu za nacionalno emitovanje. U merenjima nezavisne agencije TV Beat, ove dve televizije imaju daleko veću gledanost u SBB mreži od televizija Hepi i B92, pa između ostalog zato u Junajted mediji smatraju da zaslužuju fer tretman na konkursu koji je danas raspisan.

 

...znam, znam - Hill.

Link to comment
Share on other sites

Koji dani će biti neradni u Srbiji za praznike?

Tokom 2022. godine ukupno 22 neradna dana zbog verskih i državnih praznika

 

Posalji komentar:

Bole

14. aprila 2022. u 08.44

Kako to mislite za pravoslavce kad su dani za Božić i Uskrs slobodni za sve građane jer su na nivou državnog praznika kao i 1. maj i Nova godina?
I tu smo mi ateisti najviše oštećeni, pravoslavci imaju slobodan dan više za slavu, katolici za katolički Božić i Uskrs, jevreji i muslimani po dva dana godišnje za svoje praznike a mi nemamo nijedan slobodan dan predviđen zakonom. I pri tome svi dobijaju slobodne dane za pravoslavni Božić i Uskrs. Trebalo bi menjati zakon tako da svi imaju po tri slobodna dana godišnje pa vernici neka ih troše na verske praznike a ostali kako žele. To je pravilno i jednako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mama_mia said:

 

Kako to mislite za pravoslavce kad su dani za Božić i Uskrs slobodni za sve građane jer su na nivou državnog praznika kao i 1. maj i Nova godina?
I tu smo mi ateisti najviše oštećeni, pravoslavci imaju slobodan dan više za slavu, katolici za katolički Božić i Uskrs, jevreji i muslimani po dva dana godišnje za svoje praznike a mi nemamo nijedan slobodan dan predviđen zakonom. I pri tome svi dobijaju slobodne dane za pravoslavni Božić i Uskrs. Trebalo bi menjati zakon tako da svi imaju po tri slobodna dana godišnje pa vernici neka ih troše na verske praznike a ostali kako žele. To je pravilno i jednako.

 

Jel bi moga ta tri dana da koristim četvrtkom, pa da spojim sa vikendom? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

TV N1 i Nova S će učestvovati na konkursu za nacionalno emitovanje. U merenjima nezavisne agencije TV Beat, ove dve televizije imaju daleko veću gledanost u SBB mreži od televizija Hepi i B92, pa između ostalog zato u Junajted mediji smatraju da zaslužuju fer tretman na konkursu koji je danas raspisan.

 

...znam, znam - Hill.

 

Iako već cirka deset godina TV Avala ne postoji, još uvek se na konkursu dele četiri frekvencije, koje trenutno zauzimaju Pink, B92, Hepi i Prva. Peta frekvencija, koju je nekad koristila TV Avala, se od prestanka rada te televizije ne nudi na konkursu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

Iako već cirka deset godina TV Avala ne postoji, još uvek se na konkursu dele četiri frekvencije, koje trenutno zauzimaju Pink, B92, Hepi i Prva. Peta frekvencija, koju je nekad koristila TV Avala, se od prestanka rada te televizije ne nudi na konkursu. 

 

Rezervisano je to za Joksimovica.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Stiletto said:

 

Iako već cirka deset godina TV Avala ne postoji, još uvek se na konkursu dele četiri frekvencije, koje trenutno zauzimaju Pink, B92, Hepi i Prva. Peta frekvencija, koju je nekad koristila TV Avala, se od prestanka rada te televizije ne nudi na konkursu. 

Koliko se sećam pre početka procesa digitalizacije, dogovoreno je da se peta frekvencija ne oglašava pošto je neophodna za proces digitalizacije. Odnosno poništen je konkurs na kome je pobedio Kopernikus, a predsednik  RRA je bio sadašnji Patrijarh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Ovde ako se zameni "Putin" sa "srbski mislioci" i "Ukrajina u NATO" sa Kosovo, Crna Gora, Rio Tinto itd, isto adekvatno opisuje stanje svesti srbskih patrijota, i sa dna i sa vrha kace, i onih koji nisu u kaci, i svih do poslednjeg. Moze kod ovog vukodlaka ili sta je da se dopise i "pravo na licni izbor u vezi bilo cega". 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za to vreme, kod perjanica patrijotizma novi vrhunci ludila. Kaze EU i USA i ostali mrski "zapad" imaju novu vlast, i to su Zelenski i vlada Ukrajine. Kaze oni samo komanduju i prave spiskove sta im treba, određuju sta bojkotovati, hoce da naređuju papi sta da radi itd, a ovi svi samo izvršavaju. Ovo je neka nova vrsta luđenja. Nisu do sada u ovim fazama bili :lol_2:

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milenko Puzigaca said:

Za to vreme, kod perjanica patrijotizma novi vrhunci ludila. Kaze EU i USA i ostali mrski "zapad" imaju novu vlast, i to su Zelenski i vlada Ukrajine. Kaze oni koji samo komanduju i prave spiskove sta im treba, određuju sta bojkotovati, hoce da naređuju papi sta da radi itd, a ovi svi samo izvršavaju. Ovo je neka nova vrsta luđenja. Nisu do sada u ovim fazama bili :lol_2:

 

 

Daleko je dno... Šta može da nas iznenadi zapravo? 😅

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...