Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 hours ago, Kooineeperk said:

 

Donosis sud o citavoj populaciji na osnovu grupe debila koji brane tamo neki mural? Kakva je to generalizacija?!

 

Ili ima nesto zvanicno da sam propustio? Neko veliko istrazivanje sa veoma relevantnim uzorkom sirom Srbije ili mozda neki referendum ili je mozda vecina punoletnih gradjana glasala za politicku opciju koja u svom izlaganju pruza podrsku ratnim zlocincima i negiranje zlocina?

 

Ja nista od toga nisam primetio ali jesam primetio da je Srbija izrucila tog istog zlocinca Ratka Mladica (kao i mnoge druge) sudu u Hagu u kome je i osudjen i sluzi kaznu. Isto tako sam primetio i da je Srbija odnosno Narodna Skupstina usvojila Deklaraciju o Srebrenici u kojoj osudjuje zlocin koji se desio.

 

Pa jbg sad, mozda ovi sto nisu tada izlazili na izbore i podrzali vecinski te demokratkse stranke da formiraju vlast i da donesu ovakvu deklaraciju, mozda oni nisu ta vecina, jer kad izadje 60% ljudi i vlast se formira od 60% glasalih, to je tek nesto vise od trecine punoletne populacije koja zvanicno podrzava neku vlast, a mozda ove 2/3 su zapravo ti Mladico-ljupci?. Ali nisam primetio da postoji neka druga vecina koja se zali sto je ta deklaracija usvojena. A nisam primetio ni da je sadasnja vlast nesto lose po tom pitanju uradila osim sto je nesposobna da prekreci jedan jebeni mural i odrzava javni red i mir uprkos maloj grupi debila. 

 

Lako je generalizovati... tesko je drzati se istine. 😕 

 

Hajde da se ne lažemo. Nisu mi potrebna nikakva istraživanja da bih znao da bi Ceca ovog trenutka mogla da napuni stadion, da se Farma i Zadruga masovno gledaju, da se u saobraćaju vozi bahato ili da su fudbal i košarka popularniji od bejzbola. Taj isti Mladić je jedva izručen pošto se prethodno krio po kasarnama (slučaj ubijenih gardista), Karadžić se čak i javno pojavljivao po medijima, neki od đenerala su dobili sve i svašta da bi dobrovoljno otišli u Hag, a koliko se sećam, bacali su nedavno drvlje i kamenje na crnogorsku deklaraciju o Srebrenici. I ne, nije problem u jednom muralu, mada grafite podrške Ratku Mladiću možeš videti na mnogim zidovima, jer je Fancy već rekao suštinu - ako vlast dirne u takvu „svetinju”, odmah postaje nepopularna, baš kao i sada što guta knedle kada je na dnevnom redu uvođenje sankcija Rusiji. Da je u pitanju neka deseta država, ta vest bi bila manje zapažena nego o tome da su npr. nekog holivudskog glumca uhvatili kako vozi pijan, ali ovde smo imali prilike da gledamo skupove podrške Putleru sa sve nacističkim Z, imali smo i skupove podrške onim haškim džukelama, ali se zaista ne sećam da je iko odrganizovao skup podrške nekom „običnom” kriminalcu. Zbog te nacionalističke marve nijedna vlast do sada nije napravila ozbiljan potez po tom pitanju, svi su titrali loptice ratnim zločincima, umesto da to lepo spakuju kao obično smeće i isporuče tamo gde treba.

 

Upravo zato se nadam da će EU i SAD još više da stežu loptice ovima na vlasti, a vidim da su dobro krenuli.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  

38 minutes ago, fancy said:

Ne znam za Vasu, ali kod mene (koji sam inače žestok borac protiv vaskolikih generalizacija) je baš ta generalizacija koju napadaš iz, ček da vidim da li ću dobro da spelujem, Kojneperk kutka, zasnovana na zadnjih 30 i kusur godina aktivnog bivstvovanja na licu mesta o kome se ovde govori.

 

A ja ne zivim na licu mesta i ne poznajem nikoga iz nase citave "populacije"... 

 

39 minutes ago, fancy said:

Ah, problem je u jednom muralu?

Naravno da nije to jedini problem, pomenuo sam to kao nesto sto se nedavno desavalo, svez primer gde zaista ima nekih debila koji "odgovaraju opisu" ali i dalje mislim da je to prejaka generalizacija za citavu populaciju. 

 

Ovoj vlasti je bitan i jedan jedini glas koji moze izgubiti takvom akcijom, slazem se. Da je neka druga vlast to bi bilo odavno reseno. I taj mural je samo metafora tog resavanja. Mislim, ne treba jos mnogo unazad pogledati, ko je lepio tablu bul. Ratka Mladica a sada je dvostruki predsednik. Ali opet, meni to ne dozvoljava da generalizujem i 7mil ljudi nazovem postovaocem zlocinca. Ja jednostavno ne vidim nikakvu vecinu za to. A ja sam covek koji na zivot veoma gleda kroz neke brojke (sto ste mogli cesto da vidite u mojim postovima). 

 

Inace, ako tako krenemo, svakoj drzavi i naciji mozemo prilepiti razne grozote. Zasto se zaustavljati samo na poslednjih 30ak godina? Zasto ne bi Nemce i dalje satanizovali zbog Hitlera, kad eno imas neonacista koliko hoces, i to ne samo tamo, nego cak i u drzavama koje su se borile protiv Hitlera i nacisticke Nemacke. 

 

Da ne odgovaram posebno @DJ_Vasa-a jer vidim da je u medjuvremenu odgovorio - odgovor je ovo iznad. 

 

Dodacu jos samo zakljucak, da ne bude da nekom nije jasno - ja ne negiram postojanje znacajne kolicine debila koji glorifikuju ratne zlocince, negiraju cinjenice oko ratnih zlocina, loze se na "majku rusiju", ne negiram da ima onih koji se zatupljuju rijalitima (kojih verujem ima i u drugim drzavama - npr. pricam pre nekog vremena sa koleginicom iz Rumunije i pokazem joj neki tvit sa rumunske televizije, nesto tipa nas Happy ili slicno gde u nekoj narodnoj nosnji igraju sa dinosaursom ?! i pevaju nesto - zabezeknula se, nije znala da mi objasni sta je to jer ne gleda tu televiziju i kaze da ima takav program koji bi odgovarao nasem Pinku i Happy-u, i da to uglavnom gledaju stariji i po unutrasnjosti...). 

 

Ali sve to nije vecina te smatram da nije ok onda generalizovati i mnogo veci deo populacije nazivati postovaocem Ratka Mladica i onima koji negiraju ratne zlocine. Eto toliko. Prosto. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na sirotinju se lepi nacionalizam , za demokratiju trebaju pare.

Tako da prvo ekonomija u isto vreme potpuni raskid sa socijalizmom a onda izgradnja institucija.

Problem je što je ta prilika propuštena 1945 . 

A ta stezanja i pritezanja , na silu guranje u stranu nisu  davala dugoročne rezultate.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Na sirotinju se lepi nacionalizam , za demokratiju trebaju pare.

Tako da prvo ekonomija u isto vreme potpuni raskid sa socijalizmom a onda izgradnja institucija.

Problem je što je ta prilika propuštena 1945 . 

A ta stezanja i pritezanja , na silu guranje u stranu nisu  davala dugoročne rezultate.

 

Kod nas nema socijalizma, već divljezapadnoneoliberalne ekonomije.

 

1945. nije propušteno ništa, već je dobijeno sve što je kasnije veselo i u krvi razgrađeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VladimirB said:

Kod nas nema socijalizma

Ima još kako. Sve dok   Srbija ne prigrli kapitalizam  istinski , nema nam napretka.

5 minutes ago, VladimirB said:

1945. nije propušteno ništa

Ako su komunisti pozitivna epizoda u istoriji Srbije onda nemamo o čemu .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Hajde da se ne lažemo. Nisu mi potrebna nikakva istraživanja da bih znao da bi Ceca ovog trenutka mogla da napuni stadion, da se Farma i Zadruga masovno gledaju, da se u saobraćaju vozi bahato ili da su fudbal i košarka popularniji od bejzbola. Taj isti Mladić je jedva izručen pošto se prethodno krio po kasarnama (slučaj ubijenih gardista), Karadžić se čak i javno pojavljivao po medijima, neki od đenerala su dobili sve i svašta da bi dobrovoljno otišli u Hag, a koliko se sećam, bacali su nedavno drvlje i kamenje na crnogorsku deklaraciju o Srebrenici. I ne, nije problem u jednom muralu, mada grafite podrške Ratku Mladiću možeš videti na mnogim zidovima, jer je Fancy već rekao suštinu - ako vlast dirne u takvu „svetinju”, odmah postaje nepopularna, baš kao i sada što guta knedle kada je na dnevnom redu uvođenje sankcija Rusiji. Da je u pitanju neka deseta država, ta vest bi bila manje zapažena nego o tome da su npr. nekog holivudskog glumca uhvatili kako vozi pijan, ali ovde smo imali prilike da gledamo skupove podrške Putleru sa sve nacističkim Z, imali smo i skupove podrške onim haškim džukelama, ali se zaista ne sećam da je iko odrganizovao skup podrške nekom „običnom” kriminalcu. Zbog te nacionalističke marve nijedna vlast do sada nije napravila ozbiljan potez po tom pitanju, svi su titrali loptice ratnim zločincima, umesto da to lepo spakuju kao obično smeće i isporuče tamo gde treba.

 

Upravo zato se nadam da će EU i SAD još više da stežu loptice ovima na vlasti, a vidim da su dobro krenuli.

I misliš da će tim stezanjem doprineti boljem životu barem jednom čoveku u Srbiji ?

Neće!  znaš to i sam nego drviš tu neku priču iz inata, klasičan primer na koji Srbija uvek treba da se ugleda je Makedonija. Svašta su joj radili, ucenjivali i ponižavali, Izazivali sukobe ubacivanjem terorirsta,cedili ih do iznemoglosti dok nisu prihvatili sve što se tražilo čak i više od toga, kako danas žive stanovnici Makedonije? Užasno!  Da nemaju gastarbajtere koji pomažu ( i Makedonci i Albanci) bukvalno bi se tukli za hleb ali koga briga, sad su u NATO a i EU ih kao nešto tapše po ramenu.

Sve je to goli interes, zabole patka bilo kog činovnika EU i NATO za ljude na ovim prostorima, cilj im je da samo prošire NATO a da li će ovde da vladaju Milo, AV, Zaev,Kuti,Dodik ili neki teletabbis nije ih briga. I sad neko ovde treba da seiri što će ispaštati svi stanovnici Srbije😝

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Na sirotinju se lepi nacionalizam , za demokratiju trebaju pare.

Tako da prvo ekonomija u isto vreme potpuni raskid sa socijalizmom a onda izgradnja institucija.

Problem je što je ta prilika propuštena 1945 . 

A ta stezanja i pritezanja , na silu guranje u stranu nisu  davala dugoročne rezultate.

Ovo nije bas tacno.

Istorijski posmatrano,postoje primeri drustava koja su najpre svoje ekonomske institucije ucinile inkluzivnim,pa onda i politicke,ali su oni retki. Upravo obrnuto - u daleko vecem procentu su primeri u kojima su se najpre desile transformacije politickih institucija,pa onda i ekonomskih.
Zasto?
Pa,zato sto su politicke institucije upravo one koje odredjuju kakve ce biti ekonomske u jednom drustvu,kakav ce biti njihov karakter.

Evo,slozicemo se da su Kinezi napravili ogroman skok u domenu ekonomije u poslednjih 30+ godina. Ostvarili su zavidan ekonomski napredak. Dakle,sto bi ti rekao - "ima para". Gde je demokratija?

Ili primer Singapura
Sa ekonosmkog aspekta,nesumnjivo je Singapur jedna od drzava koja je ostvarila neverovatan ekonomski prosperitet. To niko normalan ne moze da ospori. Medjutim,na politickom planu oni su vrlo daleko od demokratski uredjenog drustva. Tamo Partija Narodne Akcije (PNA) vlada bezmalo 60. godina. Medjutim,ona je de facto uspostavila jednopartijski sistem. Ekonomija jeste dozivela bum,nejednakost je svedena na nizak nivo,ali politicki pluralizam je tamo samo mrtva tacka na papiru.

Mogao bih da se vracam i u proslost..recimo devenaestog veka sa slicnim primerima,ali poenta je da transformacija ekonomskih institucija iz pljackaskih u inkluzivne jos uvek ne garantuje i prelazak politickih institucija od apsolutistickih u demokratske.

Mi,nazalost,nemamo ni na vidiku mogucnost da formiramo jednu siroku i snaznu drustvenu koaliciju, koja bi donela ovakvu promenu.


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Gde je demokratija?

Ima li ravnomerno raspoređenog bogatstva?

Treba li im ? 

14 minutes ago, Drug Crni said:

u daleko vecem procentu su primeri u kojima su se najpre desile transformacije politickih institucija,pa onda i ekonomskih.

Šta je podstaklo ovakav proces?

15 minutes ago, Drug Crni said:

Ekonomija jeste dozivela bum,nejednakost je svedena na nizak nivo,ali politicki pluralizam je tamo samo mrtva tacka na papiru.

Fali li im išta?

Možda i nije pitanje demokratija ,  da ili ne .Nego prosvećena diktatura , da ili ne.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Милица said:

A u EU su svi uskladjeni po svim pitanjima? Izbacili su one clanice koje nisu priznale Kosovo? Zavrcu im loptice? Nas 20 godina zamlacuju sa sargarepom, a Ukrajinu ce da prime po hitnom postupku. Rumune i Bugare primili, a mi jos uvek nismo po volji... 

Vi treba da platite prvo za sve sto radite i sto ste radili kad se Evropa ujedinjavala, pa posle po redu. I da se pokajete, i da ne radite to vise, i da se promenite i ispravite lose ponasanje.

 

Evo na primer, ima na sajtu politike u onim tekstovima "moj zivot u inostranstvu" tekst o Svajcarskoj. I nisu svi ali vecina komentara su majmunski, ali sam jedan zapamtio. Kaze majmun, on je prvog dana shvatio da je nepozeljan tamo kad je parkirao kola gde je zabranjeno, ali je smislio da zajebe sistem tako sto ce ih pomeriti pre nego sto pocne prepodnevna smena policiji. Naravno, mudrac je kaznjen. I sta je on iz toga zakljucio - ne da je on umno poremecen i da treba da ispravi svoje ponasanje, to mu na pamet ne pada, nego da je on nepozeljan tamo.

 

U stvari je u pravu, takvi majmuni im tamo ne trebaju. To su oni sto "samo da pitaju" i "samo na pet minuta da parkiraju ispred ulaza". Sto se mene gice takvi su nepozeljni na planeti, a toj maloj zemlji gde je jedno 90% stanovnistva anticivilizacijski orijentisano kao taj majmun, i jedan sto je isto napisao "da da, topli ljudi koji dolaze nenajavljeni, ulaze sa prljavom obucom i traze pikslu da puše kako da ne" ako se i dalje ponasa anticivilizacijski i ne uljudi se pa pocne da se ponasa normalno a ne kontra civilizovanog sveta treba opet uvesti vize i sankcije, ovoga puta trajno, jer ko ih... I da se zavrsava ta prica sa njima, a i da normalni tu shvate da nemaju tu sta da traze, a ne da gube vreme na iluziju da ce tu ikada biti drugacije među tima koji se ponasaju kao u ovim lepim primerima koje je naveo fancy. Ponovo, takvima ne da nije mesto u Evropi, nego im nije mesto ni na planeti. Komunisti mora da su najebali sa njima praveci privid da je i tu polunormalno.

 

Cuj, zapalio se Notr Dam oni nesto likuju, i nije prosao slican događan da nisu isto radili, a zabiberili su ga ovim aplaudiranjem Putinu. Jel im Vucic rekao da to rade? Sto bi rekao Marselus Volis, takvi cak i da se sakriju u indokinu treba da iz pirinca iskoci n word i skenja ih.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

I misliš da će tim stezanjem doprineti boljem životu barem jednom čoveku u Srbiji ?

Neće!  

😝

Naravno da nece, to i jeste cilj, u cemu je problem onda. Taj obican covek, jel nacoš on i srbenda? Jel se lozi na Putina i te stvari, termin "zapad" koristi u negativnom kontekstu, neda kocoBo, nece u NATO, kenja o sebi u mnozini  itd? Pa ko ga onda... Takav i ne treba da zivi bolje nego gore.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ovo je taman da vidimo ko .............

 

...i videli smo ...nekako je bas bilo brzo, brze nego sto sam ocekivala  :lol_2: 

 

Nego, V. Gligorov, ovde je deo teksta koji mozda zvuci komplikovano ali nije:

 

Najviše se piše a još više govori o licemerju, u čemu prednjači Vučić, mada je verovatno Dačić elokventniji u nekom smislu te reći. Nama kažu, obično ide priča, da se opredelimo protiv onih koji bombarduju Ukrajinu, a to nam kažu oni koji su nas bombardovali. Bombardovali smo i mi, doduše, mogli bi da kažu ali ne kažu, ali ostavimo to po strani. Tek to što od nas traže ti koji traže da osudimo bombardovanje su licemeri. Ovo ponavljaju mnogi. Ali kako je moguće da su licemerni oni koji ne osuđuju one koji su nas bombardovali, ali osuđuju Rusiju kada bombarduje Ukrajinu, a mi nismo licemerni kada osuđujemo one koji su na nas bacali bombe, ali ne i Rusiju kada bombarduje Ukrajinu? Možda se želi reći da žrtve mogu da budu licemerne, ali to nije u skladu sa retoričkim ciljem koji je da se istakne kako su drugi licemerni, a mi nismo. E to nema smisla. Inače se kaže da je na mestu biti licemeran, a to se ne želi zapravo reći već bi da se iskali pravedni prezir prema licemerima. :lol_2: Naravno, oni koji razumeju naše zgražavanje nad licemerjem kao licemerje su autošovinisti.

Muka je to.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Ovo nije bas tacno.

Istorijski posmatrano,postoje primeri drustava koja su najpre svoje ekonomske institucije ucinile inkluzivnim,pa onda i politicke,ali su oni retki. Upravo obrnuto - u daleko vecem procentu su primeri u kojima su se najpre desile transformacije politickih institucija,pa onda i ekonomskih.
Zasto?
Pa,zato sto su politicke institucije upravo one koje odredjuju kakve ce biti ekonomske u jednom drustvu,kakav ce biti njihov karakter.

Evo,slozicemo se da su Kinezi napravili ogroman skok u domenu ekonomije u poslednjih 30+ godina. Ostvarili su zavidan ekonomski napredak. Dakle,sto bi ti rekao - "ima para". Gde je demokratija?

Ili primer Singapura
Sa ekonosmkog aspekta,nesumnjivo je Singapur jedna od drzava koja je ostvarila neverovatan ekonomski prosperitet. To niko normalan ne moze da ospori. Medjutim,na politickom planu oni su vrlo daleko od demokratski uredjenog drustva. Tamo Partija Narodne Akcije (PNA) vlada bezmalo 60. godina. Medjutim,ona je de facto uspostavila jednopartijski sistem. Ekonomija jeste dozivela bum,nejednakost je svedena na nizak nivo,ali politicki pluralizam je tamo samo mrtva tacka na papiru.

Mogao bih da se vracam i u proslost..recimo devenaestog veka sa slicnim primerima,ali poenta je da transformacija ekonomskih institucija iz pljackaskih u inkluzivne jos uvek ne garantuje i prelazak politickih institucija od apsolutistickih u demokratske.

Mi,nazalost,nemamo ni na vidiku mogucnost da formiramo jednu siroku i snaznu drustvenu koaliciju, koja bi donela ovakvu promenu.


 

Bitangi vučleru su ti i takvi upravo uzor.

Nešto više para nego u doba "žutih" ali bez demokratije, pluralizma i ljudskih prava te sa znatno redukovanim ličnim slobodama.

 

O tome je pisao i onaj ludi Ćirjaković (vučićev san, Singapur na vodi). 

 

 

 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Ali sve to nije vecina te smatram da nije ok onda generalizovati i mnogo veci deo populacije nazivati postovaocem Ratka Mladica i onima koji negiraju ratne zlocine. Eto toliko. Prosto. 

Imaš i latentne pristalice sraćka mladića - recimo kažu da je činio zločine, ali onda relativizuju tako što kažu da su drugi ("*staše, *alije, *iptari") činili još i veće nad Srbima te da u Srebrenici nije bio genocid. 

 

Ukratko, latentne pristalice sraćka mladića + otvorene pristalice sraćka mladića = ogromna većina Srbije. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FrediB said:

Imaš i latentne pristalice sraćka mladića - recimo kažu da je činio zločine, ali onda relativizuju tako što kažu da su drugi ("*staše, *alije, *iptari") činili još i veće nad Srbima te da u Srebrenici nije bio genocid. 

 

Ukratko, latentne pristalice sraćka mladića + otvorene pristalice sraćka mladića = ogromna većina Srbije. 

 

Ne bih se slozio sa tobom, osim ako to mozes nekako da mi kvantifikovano argumentujes. 

Bez toga sve je vrlo proizvoljno tumacenje i frljanje procenama. 


Jel svaki Vucicev glasac pro-Mladic? Ako na to dodamo i SPS (koji je btw glasao za Rezoluciju o Srebrenici ako se dobro secam) i jos ove desnicarske partije, koliko su oni glasova punoletnih gradjana dobili? Jedino mi je to nekako kvantifikovano, pa opet ne mogu da dodjem do neke vecine. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ne bih se slozio sa tobom, osim ako to mozes nekako da mi kvantifikovano argumentujes. 

Bez toga sve je vrlo proizvoljno tumacenje i frljanje procenama. 

Nema tu šta puno da se filozofira, ogromna većina naroda dobrog na ovaj ili na onaj način smatra mladića pozitivnim likom. 

 

Čak ni na "prozapadnom" Vračaru nemaš kritičnu masu ljudi koja bi htela da se ukloni onaj ogavni mural. Da je imaš, taj mural bi nestao netragom za par dana, već bi se našao neki način. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

I jos vise ih ima onakvih kao onaj majmun iz tog teksta koji smatraju da je normalno parkirati ko gde stigne a kad ih kazne to je za njih ugnjetavanje, i na pamet im ne pada da promene svoje ponašanje. I to misle o svemu. Što se mene tiče takve slobodno ko hoće moze da zatvori u zoo vrt, za drugo nisu. I za emigraciju treba uvesti neki test da se vidi da li je neko od tih, ili je dosao da iskreno prihvati način ljudi tamo gde je otišao zato što misli da je taj način bolji, pa ako jeste od takvih, a došao je samo zbog većeg standarda, marš napolje.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FrediB said:

Nema tu šta puno da se filozofira, ogromna većina naroda dobrog na ovaj ili na onaj način smatra mladića pozitivnim likom. 

 

Nema sta da se filozofira, ali je "ok" ispaljivati generalizacije bez pruzanja argumenata (ili eventualno najjaca argumentacija je tipa "ja znam").

 

Sad tako mogu i ja da kazem "ja znam da u mom okruzenju nema ni 10-20% ljudi koji smatraju Mladica pozitivnim likom", i to je kao argument.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FrediB said:

Nema tu šta puno da se filozofira, ogromna većina naroda dobrog na ovaj ili na onaj način smatra mladića pozitivnim likom.

 

 

 

Nisi ti razumeo kooina, on zapravo zahteva da dokumentujes svoju tvrdnju, iako ni sam nema dokumentaciju za svoju

 

Zapetljano u istoj meri kao onaj tekst sto sam malopre okacila xaxaxa

 

Zar nije dovoljno koliki procenat podrzava murale i generale cinjenica da je ubijen Djindjic i to samo Djindjic

 

dok ovi ostali sede i bleje u opozicijama i vlastima na smenu - nikome ne smetaju osim opet na smenu sto sad smetaju ovima ali ne i onima i obratno

niko ih ne dira niko im ne radi o glavi...znaci totalno su bezopasni kao likovi - a zasto pa zato sto su ugodili vecinskoj srb koja voli murali

 

edit: svidja mi se takva konstrukcija bezpadezna zato pise `voli murali` inace majkemi umem s padeze

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

I misliš da će tim stezanjem doprineti boljem životu barem jednom čoveku u Srbiji ?

Neće!  znaš to i sam nego drviš tu neku priču iz inata, klasičan primer na koji Srbija uvek treba da se ugleda je Makedonija. Svašta su joj radili, ucenjivali i ponižavali, Izazivali sukobe ubacivanjem terorirsta,cedili ih do iznemoglosti dok nisu prihvatili sve što se tražilo čak i više od toga, kako danas žive stanovnici Makedonije? Užasno!  Da nemaju gastarbajtere koji pomažu ( i Makedonci i Albanci) bukvalno bi se tukli za hleb ali koga briga, sad su u NATO a i EU ih kao nešto tapše po ramenu.

Sve je to goli interes, zabole patka bilo kog činovnika EU i NATO za ljude na ovim prostorima, cilj im je da samo prošire NATO a da li će ovde da vladaju Milo, AV, Zaev,Kuti,Dodik ili neki teletabbis nije ih briga. I sad neko ovde treba da seiri što će ispaštati svi stanovnici Srbije😝

 

A gde sam ja govorio o standardu? Doduše, ako neko ne voli EU, nema šta da živi od para EU niti tamo da ide, nema šta da štedi u mrskim evrima ili da vozi evropske automobile. Može da štedi u rubljama, da radi u Rusiji, da letuje u Sočiju i da vozi ladu. Ipak, priznajem da ne znam nijednog takvog patriJotu.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...