Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

34 minutes ago, Don Dusko said:

A kad bilo da jedno potire drugo sta bi bilo? Tipa ako u BRIKS onda ne moze u EU ili obrnuto? 😄

 

Ja mislim da bi bili neutralni. :innocent:

 

Možemo samo da se igramo pogađanja, osim ako neko ne javi Đoki da sledeći put ubaci pitanje "šta biste rekli kada bi vas puškom terali..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, analiticar pripravnik said:

https://www.facebook.com/reel/3556855364574895

   ovo je ono  o cemu ja pisem.  35ogodisnje filovanje mozga koji se na kraju pretvorio u sundjer.

 

pa 35 godina slusamo sa medija mitove i legende o "ruskoj braci".  kao i price to jest "buve" koje se van medija od strane vlasti plasiraju medju narod koji to brzo rasiri.  tipa da smo 1998 dobili S300 ,  da je u Rumuniji parkirano 200-300 migova 29  koji ce da nas brane od NATOa itd.
  Ruska prica je main streem 35 godina...  i ako to kojim slucajem neki put i izostane, to nema efekta.  Mediji ( Vucicevi) mozda i nisu forsirali toliko..  ali su pustali razne "analiticare", dozvolili raznim patrolama da to rade.

Mediji jesu to forsirali, i dalje forsiraju. 

 

Potcenjuje se uticaj RTS-a, ali i Hepija. Mnogo domaćinstava širom Srbije nema nikakvu kablovsku, i veče provode uz Z-Denvnik i Marića.

 

 

Daj mi kontrolu RTS-a, i nekoliko glavnih tabloidnih medija uključujući Pink i Hepi, i biće podrška za NATO na 70% za mesec dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

...i uvek ima najpribližnije rezultate. Malo samo omaši SNS...uvek im da manje. Po njegovom...biće tesno. Tačno da je pustio izbore u Nišu, gde katastrofalno stoje, Čačku i gde beše, Novi Sad (???) izgubila bi sekta glat...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Kako mislis da je pustio?Tamo nema lokalnih ali za parlament se odrzavaju na nivou cele Srbije.

Ako mislis da na lokalu laganu gubi u ta 3 grada onda o Beogradu na ovim izborima ne treba mnogo ni komentarisati,a nisam siguran bas da ce biti tako.

A po njegovom ako je malo spustio SNS znaci da ce biti lagana vecina sa SPS-om.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Maharaja said:

 

 

Daj mi kontrolu RTS-a, i nekoliko glavnih tabloidnih medija uključujući Pink i Hepi, i biće podrška za NATO na 70% za mesec dana.

 

Nece.

 

Maric se vratio pre par godina. Tabloidi postoje od vremena "zutih" i narativ u vezi njih jeste znacajno podgrejan njima.

 

Ali ne treba izgubiti iz vida bitne stvari, a one su - posle skidanja Slobe pucanstvo je ocekivalo med i mleko. Dobili smo malo relaksiraniju poziciju i spori oporavak. Politicki smo imali mali milion kocnicara koji su taj put jos vise usporili. Velika koalicija nije funkcionalna i jasno je da se uradilo manje nego sto je trebalo.

 

Ubistvo Djindjica, price o kradji, teorije zavere su vec tada zauzele glavno mesto u kuloarskim pricama. Odbojnost prema zutima je dostigla kriticnu tacku koja je omogucila naprednjacima da nas zajasu.

 

Oni i dalje jasu ne zbog medija nego zbog oportunizma - oni koji su dobili i zrnce moci i uticaja znaju da su tu zbog negativne selekcije i plase se promena. To vazi za portira i za tajkuna koji se nakrao za vreme Vucica istovremeno i oni ce ga braniti rukama i nogama. Vucicu taj sistem odgovara.

 

Propaganda oblikuje stanovnistvo ali je problem sto je nase stanovnistvo i bez propagande vrlo pogodno za modelovanje prema Vucicevom kalupu.

 

Sloboda kao ideja je nama strana. Mi volimo cvrstu ruku. Mediji kao takvi nisu presudni za ovo stanje, na tome se potencira upravo da bi se skrenula paznja sa bitnijih problema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako mislis da je pustio?Tamo nema lokalnih ali za parlament se odrzavaju na nivou cele Srbije.
Ako mislis da na lokalu laganu gubi u ta 3 grada onda o Beogradu na ovim izborima ne treba mnogo ni komentarisati,a nisam siguran bas da ce biti tako.
A po njegovom ako je malo spustio SNS znaci da ce biti lagana vecina sa SPS-om.
Neće biti "mobilizacije" za parlametarne izbore kao što bi bilo za lokalne. Nama je lokalna vlast za nivo više preko "one" stvari" nego republička vlast. Od svake republičke vlasti mi imamo isti modus operandi. Navikli smo. Bez obzira da li je vlasti SPS, DS, SNS...otimačina, pljačka, teledirigovani političari, izvršitelji centralizacije. Mi, na lokalu, znamo ove najeksponiranije političare, Orlića, Jovanova, Djuku Bizona... i oni su daleko od nas....ali ove naše lokalne, bahate, koji nam svakodnevno zagorčavaju živote, znamo odlično i sa njima, na žalost, živimo i kao zlu paru ih znamo. Priliku da ih smenimo ne bi propustili, a tu bi "republika" bila kolateralna šteta. To Žvalavi odlično zna...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Satana u Beogradu

 

Monah Arsenije Jovanović, iguman manastira Svetog Petra i Pavla kod Mionice, koji narod zove i Manastir Ribnica, putem svojih društvenih mreža uputio je apel da se održi protest tokom koncerta poljske blek metal grupe Batushka koji je zakazan za 23. novembar u Dorćol Platzu.

U svom četrdesetpetominutnom obraćanju na svom Jutjub kanalu, pod nazivom „Satana u Beogradu“, monah Arsenije je najpre istakao da je za sam događaj saznao tako što mu je stigla poruka zabrinutog vernika iz Austrije sa sadržinom da stiže „neka satanistička grupa u Beograd“, te zamolio da se o svemu obavesti i sam patrijarh.

Monah Arsenije je u snimku istakao i da, prema njegovim saznanjima, „grupa na sceni vrši svojevrsno skrnavljenje svetinja“, ali i da to nije jedino upozorenje koje je dobio da dolaze „satanisti iz Poljske“.

„Nisu oni naivni uopšte. Oni su Poljaci koji se sprdaju sa pravoslavljem, izruguju. Ali ne sa bilo kojim pravoslavljem, nego sa ruskim pravoslavljem, za divno čudo. Vrlo detaljno i pažljivo su ispitali ikonografiju, da kažemo možda čak i bogosluženje, a naročito scenografiju pravoslavne crkve i još naročitije, kako izgleda velikoshimnik – ruski monah. Kod Rusa je to naročito izraženo“, podelio je svoje utiske monah Arsenije Jovanović nakon pregledanog video materijala koji je pronašao na internetu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/reel/2045082332497781

  Ovo je sustina.  i nakon promena , ako ih bude bilo.  Ni nakon 5 oktobra nije bilo 6 oktobra zato sto je narod mislio da je zavrsio svoj deo.  A nije svestan da je njegova odgovornost isto velika.  Secamo se onog slogana Otpora : "samo vas gledamo"...  e nisu ih dovoljno gledali i zato se zlo i vratilo.  u jos gorem, najgorem obliku.  Sva sreca barem ograniceno da se ne siri u susedne zemlje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ubistvo Djindjica, price o kradji, teorije zavere su vec tada zauzele glavno mesto u kuloarskim pricama. Odbojnost prema zutima je dostigla kriticnu tacku koja je omogucila naprednjacima da nas zajasu.

Meni su u sećanju ostale gomile tadašnjih tinejdžera koje su  veče posle ubistva Zorana Đinđića (polu)pijane urlale po ulicama i proslavljale. Sutradan i par dana kasnije kada je počelo ozbiljnije sprovođenje mera su se umirili, ali su se prvo veče mogli videti po gradu. A "žuti" nikada nisu imali ni približno apsolutnu vlast i apsolutnu većinu poput SNS sada i većina odluka je bila rezultat kompromisa sa zilion stranaka DOS-a, uključujući retrogradni DSS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Neće biti "mobilizacije" za parlametarne izbore kao što bi bilo za lokalne. Nama je lokalna vlast za nivo više preko "one" stvari" nego republička vlast. Od svake republičke vlasti mi imamo isti modus operandi. Navikli smo. Bez obzira da li je vlasti SPS, DS, SNS...otimačina, pljačka, teledirigovani političari, izvršitelji centralizacije. Mi, na lokalu, znamo ove najeksponiranije političare, Orlića, Jovanova, Djuku Bizona... i oni su daleko od nas....ali ove naše lokalne, bahate, koji nam svakodnevno zagorčavaju živote, znamo odlično i sa njima, na žalost, živimo i kao zlu paru ih znamo. Priliku da ih smenimo ne bi propustili, a tu bi "republika" bila kolateralna šteta. To Žvalavi odlično zna...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Moguce da je tako u Nisu

U BG kada su samo lokalni(BG ili opstinski)manja je izlaznost nego na republici a uvek najveca na predsednickim.

Doduse mi u BG smo imali samo lokalne tako da mogu da uporedim,ne mogu da nadjem podatak za Nis da su nekada bili samo lokalni.

Link to comment
Share on other sites

Gledam na n1 proglasovu tribinu u Pančevu. 

 

Odličan predlog jednog čoveka, da se zatraži nastup na rts-u, a u slučaju da im se ne dozvoli da se organizuju protesti. 

 

Jesu prethodni propali, ali ovi bi se dešavali malo pre izbora. Plus protesti poštara, poljoprivrednika... 

 

Valjalo bi opet razbuditi ljude. 

 

Znam, ništa od toga. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dios mio, upravo se vratio iz kladze kod mene u selu...

Opsta mobilizacija vec pocela, a nisu upregnuti samo redovni stranacki pesadinci, vec svi ljudi "dobre volje" da malo zarade.

 

Telefoni se uzarili, spiskovi se popunjavaju vec sad. 10 (ili 15) sigurnih glasova = 300 EUR, i isti likovi, redovni blejaci u tom Maxbetu, koje sam cuo bezbroj puta cuo da zbijaju sale o cicVuu i sendvicarima, i kojima takodje nije strano da tu cifru za vece provuku kroz slot masinu, saleteli me jos s vrata. Kreveljenje, smejanje, dobra zezancija, jer realno su apoliticni i nezainteresovani. Tako tome pristupaju. Ok, dao sam potpis najvecem ponudjacu, priznajem, cak sam se iscenjkao, ali necu glasati za sektu, podrazumeva se, sto sam otvoreno rekao pri dogovoru xD

 

Svaka cast Vucicu, sad tu frazu ispisujem prvi put bez trunke sarkazma i podsmeha, na kreiranju politicke klime i bagatelizaciji politike i izbornog procesa.


E, i da, u NS i BP ce SNS + SPS lagano uzeti zbirno 60%, mozda koji procenat preko toga. Ne polazite nade u "nas" xD

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uvrnuto said:

Gledam na n1 proglasovu tribinu u Pančevu. 

 

Odličan predlog jednog čoveka, da se zatraži nastup na rts-u, a u slučaju da im se ne dozvoli da se organizuju protesti. 

 

Jesu prethodni propali, ali ovi bi se dešavali malo pre izbora. Plus protesti poštara, poljoprivrednika... 

 

Valjalo bi opet razbuditi ljude. 

 

Znam, ništa od toga. 🙂

 

na zalost ni opozicija nista ne cini da do RTS nekako i dodje..  do sad nisam cuo ni za jedan miting.  van kruga 2 ne mrdaju ni za zivu glavu...  da nisu sad krenuli ovi iz Proglasa da drze tribine ne bi ni bilo nicega.  A njih RTS ne pusta sigurno

Link to comment
Share on other sites

Ako laze "Mentalno razgibavanje", lazem i ja: Tamara Vucic u Parizu porucuje nacionalni parfem, "Zemlja Jorgovana" u najstaarijoj parfimeriji Francuske?!

Nacionalni parfem?! 

Moja baka bi rekla "Shesir ima cveca, d..e nema gaca"....

Mislim, je l to mi, gradjani, finansiramo nacionalni parfem? Ili je privatan biznis u pitanju?

I sad ce svi SNS clanovi, njih 700 000 da mirisu na jorgovan?

Zemljo, otvori se....

Proverila:

 

https://bizlife.rs/tamara-vucic-u-parizu-predstavlja-prvi-nacionalni-parfem-zemlja-jorgovana/

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pletilja said:

Ako laze "Mentalno razgibavanje", lazem i ja: Tamara Vucic u Parizu porucuje nacionalni parfem, "Zemlja Jorgovana" u najstaarijoj parfimeriji Francuske?!

Nacionalni parfem?! 

Moja baka bi rekla "Shesir ima cveca, d..e nema gaca"....

Mislim, je l to mi, gradjani, finansiramo nacionalni parfem? Ili je privatan biznis u pitanju?

I sad ce svi SNS clanovi, njih 700 000 da mirisu na jorgovan?

Zemljo, otvori se....

Proverila:

 

https://bizlife.rs/tamara-vucic-u-parizu-predstavlja-prvi-nacionalni-parfem-zemlja-jorgovana/

 

Što bi rekli Vesna Zmijanac i Dino Merlin, kad zamirišu jorgovani.

 

Možda je odatle inspiracija, pa će oni pevati na srpskom predstavljanju.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Što bi rekli Vesna Zmijanac i Dino Merlin, kad zamirišu jorgovani.

 

Možda je odatle inspiracija, pa će oni pevati na srpskom predstavljanju.

Pobogu, "nacionalni parfem"?!

Mislim da su se Francuzi zacenili od smeha, ko i malo zna nesto o mirisima, zna da je to krajnje individualna stvar, isti parfem ne mirise isto na svkoj kozi da ne spominjem cinjenicu da je izbor parfema stvar licnog afiniteta.

Opet nas svode na krdo, na copor, pokazujuci da ni o cemu nemaju pojma.

Ako ni zbog cega drugog, treba izvesti drzavni udar i izboriti se za pravo da mirisemo na ono sto sami izaberemo.

Mogu SNS ovci da se polivaju cim god hoce, trag im smrdi necovjestvom.

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, analiticar pripravnik said:

 

na zalost ni opozicija nista ne cini da do RTS nekako i dodje..  do sad nisam cuo ni za jedan miting.  van kruga 2 ne mrdaju ni za zivu glavu...  da nisu sad krenuli ovi iz Proglasa da drze tribine ne bi ni bilo nicega.  A njih RTS ne pusta sigurno

Beogradska kampanja počinje večeras, skup u Domu omladine u 19:30. Dan pošto je objavljena kandidatura za gradonačelnika, Vladimir Obradović je bio u Barajevu na štandovima opozicije (podaleko od kruga dvojke). Odbori opozicionih partija po Srbiji rade već mesecima. Ko želi da se informiše, može slobodno da baci pogled na društvene mreže, videće šta, gde i kako, suludo je očekivati da će RTS da objavljuje stvari koje nisu "prenosimo predsednikovo obraćanje na Instagramu u celosti". Na RTS su redovno u onim emisijama gde se nadvikuju sa SNSovcima dok Zoran Stanojević žmirka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...