Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 minutes ago, RatzenStadt said:

 

😭

 

 

 

 

Pod njeg mi sedi, terzije more

Ona mi sijev jelece,

Kolko su dzvezde, na nebu more,

Tolko su sarge na njega

 

Pametnom dostaTM.

To si ti bio verovatno na nekoj romskoj svadbi, ovo srpski nije.

Terzije i sarge!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

stičem utisak a i neki moji izvori unutar samih neprednjaka kažu da bi AV rado uvalio premijersku poziciju nekom ko je spreman da potpiše sve što je on "pobedio" oko Kosova, žuljaju ga i socijalisti prilično koji za taj dil traže mnogo od kolača koji su do sad grabili uglavnom naprednjački kadrovi

Link to comment
Share on other sites

https://n1info.rs/posts/stanari-novogradske-ne-smeju-u-kuce-objekti-tesko-osteceni-posle-pet-dana-curenja-vode-iz-pukle-cevi

Eto prilike da još jednom izglasaju napredne radikale, da sledeću put kad pukne cev, kuće ne ostanu ni na temelju nego eventualno da upadnu skor u zemlju...

R A S P A D

A sad malo vesti iz poljoprivrede.

https://n1info.rs/posts/poljoprivrednici-traktorima-blokiraju-ljude-koji-blokiraju-kucu-paora-iz-bavanista

Ovo je dokaz da av nikad neće pasti na izborima jer su paori i ranije isto ovo doživljavali i opet su odlazili kući sa obećanjima itd i nista. Međutim, retko da su se dešavale ovakve stvari, da bagra i šljam nekom dođu bas na kućni prag ali su se pojavili i paori da odbrane svog.
Iz ovog zaključujem da do prelivanja čaše ne fali možda jedna kap ali ne fali ni mnogo kapi...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk



  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Div said:

Terzija je krojač, majstor za izradu narodne nošnje.

U drugoj pesmi je: terziče mlado momiče.

SArgija je tkanina.

neki se ovde čak i diče neznanjem,srećom ima još obrazovanih pa mogu da im objasne sve čari narodnog jezika😏

Link to comment
Share on other sites

Upravo su me zvali za istrazivanje ali nisam zapamtio koja agencija jbt, skoro sve kecevi za vladu i preCednika i rekao sam im da cu da glasam za SPN.

 

Dao sam im 3 za hendlovanje Kosova, gospodja sa druge strane u potpunom zbunu 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, shonke said:

A sad malo vesti iz poljoprivrede.

https://n1info.rs/posts/poljoprivrednici-traktorima-blokiraju-ljude-koji-blokiraju-kucu-paora-iz-bavanista

Ovo je dokaz da av nikad neće pasti na izborima jer su paori i ranije isto ovo doživljavali i opet su odlazili kući sa obećanjima itd i nista. Međutim, retko da su se dešavale ovakve stvari, da bagra i šljam nekom dođu bas na kućni prag ali su se pojavili i paori da odbrane svog.
Iz ovog zaključujem da do prelivanja čaše ne fali možda jedna kap ali ne fali ni mnogo kapi...

 

Koliko je ovo tužno. Vidiš da se znaju, zovu se po nadimcima (al' onim komšijskim, ne krimi aka slina, mutavi, knele i sl.), pa čak deluje i da im je glupo i da ne znaju šta i zašto rade (ovi buzdovani, jelte). Koliko moraš biti jadan, jebote sunce.  Ili koliko moraš biti glup.

 

 

 

U Zrenjaninu radikalski botovi pokušali da opstruišu tribinu Proglasa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Selina said:

Takav jezik ne postoji..

 

...narodni jezik je kad se govori bezobrazno.

 

Kao npr. sto je, citam, guzijan Jeremic kako sam pravilno prevela narodni jezik, oterao EU u pm.....drugim recima im porucio da moze samo saradnja u oblasti ekonomije, da salju novac a za ostale stvari  - Odhebite....porucio je Guzijan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posle protesta paora SNS bagra se dosetila i došla u Bavanište i blokirala kuće paora koji su protestovali. Čovek tražio da mu odblokiraju kuću, nisu hteli, zvao policiju, nije došla. Zatim se paori organizovali i blokirali pola sela i sva vozila ove SNS bagre. A onda kada su počeli da kukaju da ih paori puste čovek im reče da samo treba lepo da mu se izvinu i odblokiraće ih :

 

 

 

Nešto posle 2 kada se većina izvinila prekinuta je blokada sns bagre koja je pokušala da blokira nezadovoljne paore 🙂

 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ras kass said:

Buducnost srbije...znaci amerika, albanci i naravno zli englezi... odgovori sa hepi televizije

 

 

Prvo, velika je razlika između "ne sviđa mi se" i "mrzim".

Drugo, treba definisati to nesviđanje, vidimo iz odgovora ispitanika da su oni motivisani na različite načine. Neko ne podnosi zbog istorije, politike, ljudi, same kulture... Dakle, pitanje je kako su oni razumeli taj termin država i sa čime ga izjednačavaju. 

 

Za mene je recimo država= njena politika tj. spoljašnja politika i položaj u svetskoj politici. Tako da bi kod mene odgovor bile sve države koje su imperijalističke u svom nastupu ili to pretenduju da budu.

 

Međutim, taj moj dislike nema nikakve veze sa ljudima koji žive u tim državama, njihovom kulturom, jezikom, religijom itd.

Link to comment
Share on other sites

Sveopsta atmosfera neodoljivo podseca na onu u leto 2000te. samo mnogo mnogo gore.
  Vucic je dozvolio prevelikom broju ljudi da budu ono sto u nekom drustvu nikad ne bi mogli biti. previse klasicnih kriminalaca je pripojio uz sebe.  Svi oni ce se boriti bukvalno do zadnjeg da to sacuvaju, jer vecini  nakon promena sledi dugogodisnji zatvor.  Ukljucujuci i sam vrh sa sve Vucicem na celu.  A sve to vodi u neki Rumunski scenario.  Jedino ....   ako nekako u dogovoru sa medjunarodnom organizacijom i opozicijom, ne dozvole AVu da smugne u ...  recimo Kinu- gde verovatno i skriva to sto se nakrao.   Ostali bez njega ce jednostavno implodirati.
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Buducnost srbije...znaci amerika, albanci i naravno zli englezi... odgovori sa hepi televizije

 

 

 

 

 

 

 

 

Prilicno tuzan video, mada i ovaj lik lose intervjuise, odnosno los mu je uzorak i lose mu je pitanje.

 

Inace, bukvalno prva devojka koja je dosla i rekla I don't hate any country pre nego sto je rekla to pretpostavio sam da ce to reci.

 

Uzorak mu je pijani klinci od 16 godina 90%, sta li ce da kazu.

Link to comment
Share on other sites

Večerašnja emisija na RTS je ponovo povratak na tamo negde pre 5 godina. Apsolutna nadvikavanje đuke molera sa opozicijom, govori o svemu osim o temi i to nije ništa novo. Ali vrhunac bezobrazluka u odnosu na neke emisije unazad par meseci je Stefanović koji to vodi koji non stop prekida opoziciju kada skrenu sa teme a molera je opomenuo samo jednom kada je u glas pričao skoro minut sa Lazovićem dok njegovo govorenje izvan teme ni jednom nije prekinuto čak ni kada prekorači vreme. Na osnovu ovoga možemo očekivati jednu od najgorih medijskih pokrivenosti izbora do sada. Biće aposlutna dominacija režima na svim medijima i demonizacija opozicije.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, analiticar pripravnik said:

Sveopsta atmosfera neodoljivo podseca na onu u leto 2000te. samo mnogo mnogo gore.
  Vucic je dozvolio prevelikom broju ljudi da budu ono sto u nekom drustvu nikad ne bi mogli biti. previse klasicnih kriminalaca je pripojio uz sebe.  Svi oni ce se boriti bukvalno do zadnjeg da to sacuvaju, jer vecini  nakon promena sledi dugogodisnji zatvor.  Ukljucujuci i sam vrh sa sve Vucicem na celu.  A sve to vodi u neki Rumunski scenario.  Jedino ....   ako nekako u dogovoru sa medjunarodnom organizacijom i opozicijom, ne dozvole AVu da smugne u ...  recimo Kinu- gde verovatno i skriva to sto se nakrao.   Ostali bez njega ce jednostavno implodirati.
 

 

Vucicev zivot i nema mnogo smisla ako on nije u centru paznje i ako je van ociju javnosti. Precenjuje se materijalni aspekt, sta ce on da radi sa tim novcem? Da pod stare dane postaje biznismen, trgovac, da se odaje porocima, putuje svetom?

 

Pa evo, sta radi Tadic svih ovih godina nakon sto je izgubio vlast? I dalje se bavi politikom, i dalje pokusava da bude neki faktor, sklapa koalicije, gostuje na TV. Covek ima skoro 65 godina i pokusava da ponovo postane politicki faktor. E pa, Vucic je Tadic pa jedno puta 10 000. I u tome je sav besmisao politike u ovoj zemlji, sto smo svi postali taoci jednog iskompleksiranog coveka i ekipe oko njega koja koristi njegovu popularnost da krade i laze kako stigne.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...