Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

Oni sto su otisli zbog ovakve i prethodnih vlasti uglavnom ne zele da imaju nista vise sa uredjenjem ovih prostora - zato su i otisli.

Oni sto odose ranije dobrim delom ce glasati za ovu vlast zato sto za tih 15ak dana godisnje sto provedu u domaji im i ne izgleda lose ovde.

 

iako si u pravu za deo ovih prvih, ne znam kolki je deo u njima, da su kod ograde na Horgosu otresli cipele, da ima i onih koji se nadaju da ce jednom da se vrate. Imaju svoje roditelje itd..
 Oni od ranije ( mislim pre 90ih )su vec i stari i neki se vratili  neki i ne i vecinom su vec penzioneri. Mada sam cuo za neke od ovih sto su se delimicno vratili da su radije kupili kucu u CG negde uz more tako da u ovu tzv zemlju nece

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Oni sto su otisli zbog ovakve i prethodnih vlasti uglavnom ne zele da imaju nista vise sa uredjenjem ovih prostora - zato su i otisli.

Oni sto odose ranije dobrim delom ce glasati za ovu vlast zato sto za tih 15ak dana godisnje sto provedu u domaji im i ne izgleda lose ovde.

Mislim da gresis. U dijaspori bi opcija poput Dveri odnela ubedljivu pobedu. Razbili bi! 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nicklord said:

Videćemo sad u Pragu kako će da izgleda 

 

Moji su se prijavili u Pragu, ne znem detalje osim da nije komplikovano, i da treba da se prijavi najmanje 100 da bi se otvorilo BM. Skoro sam ubeđen da će biti dovoljno prijavljenih, kakva je kontrola prijavljivanja, glasanja i brojanja, to je posebna priča.
Generalizovanje, dijaspora bi glasala ovako ili onako, star gastarbajteri ovako, novi onako, ko je pobegao od vlasti ko je krenuo za većim paraa, nema nikakvog smisla, ne mogu se stotine hiljada ljudi tek tako klasirati po fiokama, glasa se pojedinačno.

 

Kažu iz ProGlasa, dosad je potpisalo Proglas oko 120.000 ljudi, od toga oko 17.000 penzionera, ne menja li to predrasudu o penzionerima koji stopostotno glasaju za AVa.

Matematički, proglas je potpisalo 2% birača i 1% penzionera, bitna je razlika u odnosu na uvreženo, penzosi su nepismeni, ne umeju da popune online obrazac i glasaju za vlast za kilo šećera.

 

Edited by Div
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Polako dijasporci, moj vapaj da se izadje na izbore nije namenjen vama nego ovdasnjima.

 

Zato sto su amabasade i konzulati njihovi,  sumnjam da bi i jedan glas protiv AV stigao do Srbije.

 

Od vas je i previse vec i to sto nam pomazete finansijski da prezivimo, da se lecimo, placamo racune. Kao da nije dovoljno tesko sto vas ne gledamo, grlimo, pomazemo svojim iskustvom i onim sto bi jos mogli da vam pruzimo nego jos i moramo da uzimamo novac, od vas, nase dece. Pljackaju vas preko nas? Da, pljackaju vas. Da AV ne radi to sto radi, mi, vasi roitelji, mogli bi da zivimo od onog sto smo sami stekli, ovako, nemamo izbora, i najmanji dug moze da nas izbaci na ulicu, notarska i izvrsiteljka mafija je na delu. 

Da li mozete da zamislite koliko je neprijatno, koliko ponizavajuce kad vas vase dete pita "Mama, da li imas novac, da posaljem jos?".

Nema te kostobolje, tog raka, bilo koje dijagnoze,  koja razara vise od toga. Ja sam mama, neko ko je njih stitio od svega a sad sam bespomocna pred ovom stihijom koja ponizava svaku i svaciju ljudskost.

Ne radi se ovde o ideologijama, demokratiji, priznanju Kosova, ulasku u NATO, gej brakovima.....daleko smo mi od tih dilema.

Radi se o pravu da se osecas kao covek a ne kao moneta za raskusurivanje. 

I kad budem gledala u lice kontrolore SNS i ostale boranije tog 17 Decembra, bice to zato da im budem bar kamicak u cipeli koji ih zulja.

Toliko jos mogu. 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

I  nije vas sramota da vas takav luzer godinama izuva - cega se dohvati sve upropasti :lol_2:

 

Cekate da vam Ga Pletilja sredi..cc

 

Godinama ga pljuvati i uvidjati desavanja ali nista ne preduzeti..... pa zato mu se moze biti luzerom - parizerom :smiley58:

(dakle placem, umrecu od smeha zbog luzera)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo ja rekoh da nam dijaspora najvise odmaze:  em zbrisase, em nesto zanovetaju, em njima i odgovara ovo ovde - dodju, opuste se od postovanja pravila, ispropovedaju kako je tesko na zapadu i kako treba da smo zadovoljni ovim ovde.

Oni kojima ovo smeta ionako nece dolaziti ovde niti ce glasati.

Uzorak? Dosta njih koji su se iselili jos od pocetka `80ih pa do skoro iseljenih i njihova razmisljanja kada se cujemo i vidimo.

Omladina - na to se tek ne bih kladio da ce nesto da menja.

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kazu Srbija se godinama sve vise udaljava od EU. Pa normalno da se udaljava kad Luzer-Parizer prati zelje naroda i ispunjava ih.

 

Ali zasto i vecinska opozicija to isto radi. Pa iz istog razloga zasto to radi Luzer-parizer. 

 

 

Bivša ambasadorka Belgije: Zbog Rusije i Kosova Srbija se sve više udaljava od EU

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Kazu Srbija se godinama sve vise udaljava od EU. Pa normalno da se udaljava kad Luzer-Parizer prati zelje naroda i ispunjava ih.

 

Ali zasto i vecinska opozicija to isto radi. Pa iz istog razloga zasto to radi Luzer-parizer. 

 

 

Bivša ambasadorka Belgije: Zbog Rusije i Kosova Srbija se sve više udaljava od EU

 

takozvanu "zelju naroda"  kreiraju oni sami . Kroz tv novine. Naravno ni predhodna ( sem Djindjica- i to licno- ne i njegovih) nije nista vise po pitanju promocije EU u narodu nije nista uradila.  Ova samo sve kontra. Svaki dan pumpaju protiv EU ( o NATOu da i ne govorimo)...  Evo samo ( tako vec 30+ godina) sto se EU nije raspala ..  A godisnje 100k ode odavde uglavnom u tu EU bez povratka

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 5:49 PM, JohnnyDragon said:

Ali meni je fascinantna da ovde ljudi 30+ ne razumeju ili ne žele da su SVE desno orijentisane stranke u Srb projekat DB isključivo i da oni nisu tu da donesu napredak po volji ljudi koji bi da imaju ekonomski i moralni napredak u zemlji gde žive, ali ok, ako posle 35god to ne razumeju, pa hej, ko sam ja da držim slovo onda?)

Samo napred sa zamisli da će u Lala lendu Djiki, Boskic i Comi da donesu bilo kakvu slobodu.

 

Samo sto ja ne zelim neki napredak, vece plate, da svi zivimo kao carevi i prestanemo da se lozimo na nacionalizam i slicne bajke.

 

Zelim samo da imamo normalne izbore izmedju politickih opcija i da glasamo za najmanje lose. Jer, ako ti mislis da Pavla Grbovica, Nenada Canka, Balsu Bozovica, Gordanu Comic, Aleksandra Olenika ili bilo kojeg iz te ex DS ili ex LDP ekipe interesuje ekonomski i moralni napredak drustva, onda daj da se nadjemo pa da ti prodam jedan most na Adi. To je verovanje u bajke, svi politicari su manje - vise isti, obracaju se nekim svojim biracima i gledaju kako da obezbede svoje interese.

 

Samo, u Srbiji sve mora da bude crno ili belo (kao Crvena zvezda - Partizan rivalstvo, nasi su sveci, njihovi olicenje tame i nema nista izmedju). Pa eto, mi smo malo obrazovaniji, pametniji, nacitaniji, kulturniji, pa navijamo za nas tim koji isto tako izgleda nacitamo, obrazovano i kulturno.

 

Sustina izbora u Srbiji je da oslabi moc politickih stranaka i velikih lidera, da oni ne mogu da se pitaju za bukvalno sve u zemlji. Ni u svetu glasanje za populiste nije glas za neke mudre ljude koji znaju da upravljaju zemljom nego su se nekim ljudima smucile stranke koje se smenjuju na vlasti, pa onda uskacu populisti. To je svuda tako, tako je i u Srbiji. Do umerenih stranaka je da dobiju glas biraca nekim svojim dobrim odlukama. Eto, Djilas je izgradio most u BG i ima odredjenu popularnost u tom gradu. Najlakse je samo pricati kako moramo da budemo "na pravoj strani", a to sto se krade i sto sve losije zivimo, e pa, ali, oni drugi su crni djavoli.

Link to comment
Share on other sites

Juče sam slušao na nekoj TV Jeremića posle B. Obradovića, nisam 100% uveren da su spremni na koaliciju sa drugim opozicionim strankama i da im je na prvom estu rušenje Vučića. Jeremiću je na prvom mestu odbacivanje Francusko-Nemačkog plana, Boško je to malo više razvodnjio porodičnim vrednostima, našom istorijom, našom tradicijom. Jesu obojica pominjali Vučića kao najveći problem trenutno u Srbiji, ali odmah iza Vučića je Đilas, verujem da kad vi došlo do situacije da budu teg koji preteže prilikom vormiranja većine u skupštini, da recimo Vučić sakupi 47% mesta, Đilas i ostali isto toliko a, Jeremić o Boško po 3%, bilo bi tvrdo pregovaranje sa kim bi pristali na formiranje vlade, iz pragmatičnih razloga, bi mogće ušli u koaliciju sa građanskom opcijom jer je slabija, ostavila bi im veću ucenjivačku snagu. Recimo, formira se tehnička vlada, dogovore nove izbore za godinu dana, oslobode medije, podele nacionalne frekvencije pošteno, očiste biračke spiskove, rasvetle i neke korupcionaške afere, dođe vreme za nove izbore, nijedna opcija ne može da pobedi sama, ko bi prvi ponudio saradnju Vučiću i Dačiću ili prihvatio njihove ponude i na kojim osnovama bi se saradnja zasnivala.

No, slabe su šanse da sve liste pređu cezus, Jeremićeva i neke koje se najavljuju, Rade Basta, Srbija na zapadu...

Stranka, poput NS, može da privuče podjednak broj glasača koji bi inače glasali za SNS ili za građansku opciju, u slučaju da pređe cezus možemo reći da je pomalo oslabila obe strane, ali u slučaju da se donose strateški važna pitanja, oslabila je proevropsku opciju, ako ne pređe cenzus, mislim da je verovatnije, prebacuje dep glasova iz rezervoara proevropske grupacije ka SNSu, u suštini mala je šansa da bude od koristi jer, ako je vVukov nastup juče, indikator, njihova kampanja će ići protiv Đilasa, Aleksičća i njihove liste.

Evo koje su liste do sada potvrđene:

 

1. Izborna Lista Aleksandar Vučić - Srbija Ne Sme Da Stane

2. Izborna Lista Ivica Dačić – Premijer Srbije

3. Izborna Lista Dr Vojislav Šešelj - Srpska Radikalna Stranka

4. Izborna Lista Milica Đurđević Stamenkovski - Boško Obradović - Nacionalno Okupljanje - Državotvorna Snaga - Srpska Stranka Zavetnici - Srpski Pokret Dveri

5. Izborna Lista Dr Miloš Jovanović – Nada Za Srbiju – Srpska Koalicija Nada – Nacionalno Demokratska Alternativa – Nova Demokratska Stranka Srbije ( Novi Dss) – Pokret Obnove Kraljevine Srbije (Poks) – Vojislav Mihailović

6. Izborna Lista Vajdasági Magyar Szövetség – Elnökünkért, Közösségünkért, A Jövőért! – Savez Vojvođanskih Mađara – Za Našeg Predsednika, Za Našu Zajednicu, Za Budućnost!

7. Izborna Lista Srbija Protiv Nasilja – Miroslav Miki Aleksić - Marinika Tepić (Stranka Slobode I Pravde, Narodni Pokret Srbije, Zeleno-Levi Front, Ne Davimo Beograd, Ekološki Ustanak – Ćuta, Demokratska Stranka, Pokret Slobodnih Građana, Srbija Centar, Zajedno, Pokret Za Preokret, Udruženi Sindikati Srbije „Sloga“, Novo Lice Srbije)

8. Izborna Lista Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini / Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini

9. Izborna Lista Sda Sandžaka - Dr Sulejman Ugljanin Sda Sandžaka – Dr. Sulejman Ugljanin

10. Izborna Lista Zajedno Za Budućnost I Razvoj – Koalicija Za Mir I Toleranciju

11. Izborna Lista Narodna Stranka – Siguran Izbor. Ozbiljni LJudi – Vuk Jeremić, Dr Sanda Rašković Ivić, Siniša Kovačević, Vladimir Gajić, Marina Lipovac Tanasković

 

Bilo kakva prelazna, tehnička, koncentraciona, manjinska vlada, mora da radi i još nešto osim pripreme novih izbora, ŠTA, ko će voditi glavnu reč, ili će se cepati po svakom pitanju i omogućiti Vučiću da se vrati kao spasilac?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

Juče sam slušao na nekoj TV Jeremića posle B. Obradovića, nisam 100% uveren da su spremni na koaliciju sa drugim opozicionim strankama i da im je na prvom estu rušenje Vučića. Jeremiću je na prvom mestu odbacivanje Francusko-Nemačkog plana, Boško je to malo više razvodnjio porodičnim vrednostima, našom istorijom, našom tradicijom. Jesu obojica pominjali Vučića kao najveći problem trenutno u Srbiji, ali odmah iza Vučića je Đilas, verujem da kad vi došlo do situacije da budu teg koji preteže prilikom vormiranja većine u skupštini, da recimo Vučić sakupi 47% mesta, Đilas i ostali isto toliko a, Jeremić o Boško po 3%, bilo bi tvrdo pregovaranje sa kim bi pristali na formiranje vlade, iz pragmatičnih razloga, bi mogće ušli u koaliciju sa građanskom opcijom jer je slabija, ostavila bi im veću ucenjivačku snagu. Recimo, formira se tehnička vlada, dogovore nove izbore za godinu dana, oslobode medije, podele nacionalne frekvencije pošteno, očiste biračke spiskove, rasvetle i neke korupcionaške afere, dođe vreme za nove izbore, nijedna opcija ne može da pobedi sama, ko bi prvi ponudio saradnju Vučiću i Dačiću ili prihvatio njihove ponude i na kojim osnovama bi se saradnja zasnivala.

No, slabe su šanse da sve liste pređu cezus, Jeremićeva i neke koje se najavljuju, Rade Basta, Srbija na zapadu...

Stranka, poput NS, može da privuče podjednak broj glasača koji bi inače glasali za SNS ili za građansku opciju, u slučaju da pređe cezus možemo reći da je pomalo oslabila obe strane, ali u slučaju da se donose strateški važna pitanja, oslabila je proevropsku opciju, ako ne pređe cenzus, mislim da je verovatnije, prebacuje dep glasova iz rezervoara proevropske grupacije ka SNSu, u suštini mala je šansa da bude od koristi jer, ako je vVukov nastup juče, indikator, njihova kampanja će ići protiv Đilasa, Aleksičća i njihove liste.

Evo koje su liste do sada potvrđene:

 

1. Izborna Lista Aleksandar Vučić - Srbija Ne Sme Da Stane

2. Izborna Lista Ivica Dačić – Premijer Srbije

3. Izborna Lista Dr Vojislav Šešelj - Srpska Radikalna Stranka

4. Izborna Lista Milica Đurđević Stamenkovski - Boško Obradović - Nacionalno Okupljanje - Državotvorna Snaga - Srpska Stranka Zavetnici - Srpski Pokret Dveri

5. Izborna Lista Dr Miloš Jovanović – Nada Za Srbiju – Srpska Koalicija Nada – Nacionalno Demokratska Alternativa – Nova Demokratska Stranka Srbije ( Novi Dss) – Pokret Obnove Kraljevine Srbije (Poks) – Vojislav Mihailović

6. Izborna Lista Vajdasági Magyar Szövetség – Elnökünkért, Közösségünkért, A Jövőért! – Savez Vojvođanskih Mađara – Za Našeg Predsednika, Za Našu Zajednicu, Za Budućnost!

7. Izborna Lista Srbija Protiv Nasilja – Miroslav Miki Aleksić - Marinika Tepić (Stranka Slobode I Pravde, Narodni Pokret Srbije, Zeleno-Levi Front, Ne Davimo Beograd, Ekološki Ustanak – Ćuta, Demokratska Stranka, Pokret Slobodnih Građana, Srbija Centar, Zajedno, Pokret Za Preokret, Udruženi Sindikati Srbije „Sloga“, Novo Lice Srbije)

8. Izborna Lista Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini / Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini

9. Izborna Lista Sda Sandžaka - Dr Sulejman Ugljanin Sda Sandžaka – Dr. Sulejman Ugljanin

10. Izborna Lista Zajedno Za Budućnost I Razvoj – Koalicija Za Mir I Toleranciju

11. Izborna Lista Narodna Stranka – Siguran Izbor. Ozbiljni LJudi – Vuk Jeremić, Dr Sanda Rašković Ivić, Siniša Kovačević, Vladimir Gajić, Marina Lipovac Tanasković

 

Bilo kakva prelazna, tehnička, koncentraciona, manjinska vlada, mora da radi i još nešto osim pripreme novih izbora, ŠTA, ko će voditi glavnu reč, ili će se cepati po svakom pitanju i omogućiti Vučiću da se vrati kao spasilac?

 

Jeremic, Bosko , Zavetnica...  svi su to "spavaci" Vucicevi. verovatno ima i medju proEU ovcima .  Samo , nece cele stranke da prelete kod Vucica vec pojedinci ne bi li Vucic pravio vecinu.  To naravno da se Vlasi ne dosete.  To je bilo i u proslim BG izborima zar ne ?
------------------------------------------------------------------------------
 mi stojimo ponosno uzdignuta cela
https://www.facebook.com/watch?v=3488648211349787

Edited by analiticar pripravnik
Link to comment
Share on other sites

Na Evu Braun. :classic_smile:
Ono je "Beli andjeo" čini mi se, nego se neko igrao sa fotkom

5 minutes ago, Perkos2 said:

Zna se ko u Srbiji može da probije i dno, onaj što uvek pobeđuje i koji sve najbolje zna

Cenim da će NS osvojiti više od Divovih procenjenih 2%...i da je tih 5.6 % na aastalu, ključnih za sektu, zato ga i "gadjaju"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...