Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

@goldberg ja sam mislio da ti navijas za Partizan jer imas papagaja sa crnom belom facom kad ono ti nas.

 

Lezem da spavam bas je kasno mislim da sam rekao sve u tom upisu sto si kvoutovao mozemo sutra nastaviti diskusiju o nekim drugim temama o ovome sam sve rekao u poslednjem upisu.

 

Monako kao takav prosecan tim je osvojio Evrokup i Uniks usao u finale, daj da vidim sad koji ce prosecan Evrokup tim da osvoji Evrokup ili bar udje u finale posto su sada prosecni timovi Lietkabelis(prosek grupe) ili Buducnost prosek druge i to teze grupe koja je vec ispala ili Venecija i Bursa koji su tik ispod.

 

Evo samo jedan deo da odgovorim da ispostujem,

Partizan se jeste raspadao ali to pojacanje iz Poljske je nekom Slasku jedino pojacanje uz sve igrace koje vec imaju iz Poljske iliti iz proslogodinsjeg tima. Osim istorije imali su i iskusnog Novicu, Jaramaz i Dangubic iz Spanije dosli, Pejdz iz Francuske, Mika iz G lige, Rason Tomas bio jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji u italijanskoj ligi. Ne kazem da je to nesto jak Partizan vec samo pogledaj Slask,Ulm, Lietkabelis itd. koje igrace imaju i odakle dovode, maltene niko  Evrokupa nije ni video niti su to igraci iz vrha italijanskih, francuskih liga po statsima.

 

Dobar parametar(po meni) ne i glavni naravno vec samo jedan od koji cemo moci da uporedimo je sto je prosle sezone oko 15 igraca zavrsilo u Evroligi plus 5-6 postali i jedni od boljih na svojim pozicijama u El. Videcemo za narednu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 1945 said:

Ako je kojim slucajem to najskuplja Buducnost ova je druga po redu u istoriji a ja bi rekao i da je ova najskuplja a pogotovo sam siguran da nije daleko od najskupljeg tima Buducnosti kao sto si napisao.

Deluješ mi i pišeš kao neko ko je mladji, ali morao bih da te podsetim da su tamo 2000-ih za Budućnost igrali Igor Rakočćević, Saša Obradović, Dejan Tomašević, Dejan Milojević, Haris Brkić, Milenko Topić, Dejan Radonjić, Vlada Kuzmanović, Dušan Vukčević, legenda Džerom Džejms, svi u istom timu. : ) 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

cobbs i reed su klasic EC igraci, i tako su verovatno i placeni

vajli mi je nepoznanica(ne kao igrac, vec u kontekstu primanja), a seeley moguce najskuplji ove godine posto je dosao iz EL

opet, rekao bih da to nije ni blizu one sezone kada su igrali EL

naravno ni ove milove ekipe sa pocetka 2000-ih

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu ali mogu da zamislim kako je sve izgledalo. Huventudu je zasluženo nametnuta uloga favorita takmičenja nakon svega viđenog i to očigledno nisu mogli da iznesu, sa druge strane rasterećena divljina. Koliko vidim, Ulm je čak igrao bez prvog centra.

 

Ovaj sistem je užasan, pogotovo ako uzmemo u obzir da 2 tima treba da igraju EL dogodine iz ovog takmičenja. Nevjerovatno kakve nam gluposti priređuju Đordi i FIBA zadnjih godina. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, EC je tesko smece od formata takmicenja sa gomilom ispada nebitnih tekmi.Jedno lose vece ti se usere u sezonu. Videsmo kako komsijama, tako i Huventudu. Zato mrzim i F4 format, kao sto se nama onomad desila Cibona,ali ajde, on da tu draz da underdog dosanja velike stvari kao Alimpijeva ceta zasluzeno vcrs.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Iskreno, EC je tesko smece od formata takmicenja sa gomilom ispada nebitnih tekmi.Jedno lose vece ti se usere u sezonu. Videsmo kako komsijama, tako i Huventudu. Zato mrzim i F4 format, kao sto se nama onomad desila Cibona,ali ajde, on da tu draz da underdog dosanja velike stvari kao Alimpijeva ceta zasluzeno vcrs.

Da ne svjedocismo sinoc onoj demonstraciji nemoci od strane Buducnosti sad bi ona nasa grupa imala 7 od 8 ekipa u 1/4 EC.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ma kakav format, usro se Alimpije u život Željku koji ima 5 puta skuplji tim. Low iq ali zato iso heavy ekipa je KKP i to se nije promenilo od početka sezone. Debakl je jedina prava reč za ovo.

 

To sto je Bursa zasluzeno prosla dalje apsolutno ne znaci da format nije smece.

Link to comment
Share on other sites

Uvijek su prisutna velika iznenađenja kad se igra na jednu dobijenu utakmicu. Sinoć je ispao Huventut, večeras KKP - dva glavna kandidata za titulu. 

 

Bursa ima izuzetno kratku rotaciju, ali barem tih 6-7 igrača ima neki solidan kvalitet. Alimpijević je uspio da od toga napravi nešto smisleno. Andrews im je najbolji igrač. Needham šutira vrhunski za tri ove sezone. Meni se dopada kod njega što je uvijek bio požrtvovan u odbrani. Holland dobar šuter za tri iz mjesta. Bitim je zanimljiv turski igrač. Njega će vjerovatno pokupiti neki Efes ili Fener. Dudzinski dobro šutira spolja, a dobro se snalazi i u reketu. Hayes čovjek za prljave poslove, previše limitiran za nešto više. Mučio se večeras da vrati u koš i najobičniji zicer. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...