Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 hours ago, Silvanus said:

 

Важи и за Весли Снајдера (како је ово био захвалан играч на fm менаџеру)...

 

Поједине биљчице су препуне протеина (пасуљ, сочиво, соја, кикирики...) тако да ово сигурно не стоји.

Не видим корелацију између веганске исхране и повреда. Лично нисам веган, али имам другара који је био такмичар за ironmana и који се и вегански хранио (на сугестију колегинице из истог спорта) и ем се није повређивао (као ни она), ем су им су им обома резултати бивали све бољи и бољи. Он је од тог начина исхране одустао због времена које му је потребно да га посвети спремању оброка, а по његовим речима, да док се хранио вегански никада се није боље осећао у животу.

 

Замолио бих вас да ми појасните тврдњу да је вегански начин исхране одговоран за повреде. Повређују се многи спортисти (као и рекреативци), па не чух, до сада, да неко каже месо је криво или јаја или банане...

 

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jeste, i to neka specijalna vrsta veganstva,hranu kuvaju na nekoj specijalnoj temperaturi neko ludilo pa kazu da zato nemaju dovoljno proteina itd.

Dakle bold ti kazuje da si meni pogresno uputio pitanje,nista ja nisam tvrdio.Raw vegan je,kuva na temp izmedju 40-48° ako se vec zanimas, nemam pojma da li i kako to menja tvoju pricu/konekciju.

Bilo kako bilo,ima uzasan porodicni CV povreda,ali uzasan.Mozda su ga i preforsirali,krenuo je sa kosarkom sa 3 godine.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Naknadna pamet,ali sad mi onaj trade za Hardena ne izgleda tako dobro. Imali su mlado kvalitetno jezgro koje su izgradili putem drafta, doveli su KD i antivaksera na FA i trebali su da cepaju sa tim. 

Sigurno su mogli i dodatno da se pojačaju.

Ako Harden nastavi ovako biće to težak fail

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Naknadna pamet,ali sad mi onaj trade za Hardena ne izgleda tako dobro.

 

ma kakvi. to je super. samo što harden trenutno igra u drugoj brzini, pa onda i ekipa tako izgleda

evo sad je od poluvremena ubacio u višu i odmah izgledaju ozbiljno

 

a i dalje je to neka treća

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da su sudije dobile instrukciju da ne sviraju vise one faulove, ali cini mi se da oni vise i ne razlikuju ocigledan faul i one pokusaje da se iznudi onaj ilegalni. 

 

Sad lik iz Raptorsa napravio maltene nameran faul Hardenu kad ga je ovaj obisao, a sudije neme na to. :classic_biggrin:

 

Kontam da slican kriterijum imaju i ostali obelezeni negativci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Streljajte me ali meni Harden jedan od najnegledljivijih igrača u ligi, što naročito dolazi do izražaja kad je šuterski hladan. Neverovatan carinik lopte, gospodar ubijanja parketa bespotrebnim driblanjem, da ne pričan o defanzivnim bezobrazlucima. S druge strane, KD klasa bio i ostao, milina za oči. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Streljajte me ali meni Harden jedan od najnegledljivijih igrača u ligi, što naročito dolazi do izražaja kad je šuterski hladan. Neverovatan carinik lopte, gospodar ubijanja parketa bespotrebnim driblanjem, da ne pričan o defanzivnim bezobrazlucima. S druge strane, KD klasa bio i ostao, milina za oči. 

 

Najvećim delom se slažem, samo bih opisala osećaj koji imam dok ga gledam kao neku tromost (bez obzira na driblinge itd), bezobraznu ležernost koju ne volim da vidim u ovom sportu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Streljajte me ali meni Harden jedan od najnegledljivijih igrača u ligi, što naročito dolazi do izražaja kad je šuterski hladan. Neverovatan carinik lopte, gospodar ubijanja parketa bespotrebnim driblanjem, da ne pričan o defanzivnim bezobrazlucima. S druge strane, KD klasa bio i ostao, milina za oči. 

 

ja bih mogao ceo dan da gledam to sto on igra

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, oubrevo. said:

 

ma kakvi. to je super. samo što harden trenutno igra u drugoj brzini, pa onda i ekipa tako izgleda

evo sad je od poluvremena ubacio u višu i odmah izgledaju ozbiljno

 

a i dalje je to neka treća

Harden čita vox92

Skroz me demantovao u ovom drugom poluvremenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Naravno da vidis tromost kad lik ima oko 420 kila

 

Ne, i dok nije imao ovakav višak kilograma... Jednostavno je lik trom sam po sebi, previše ležeran. Ne znam kako da opišem to, ali nema veze sa viškom kilograma već samom njegovom igrom 🙂 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Theis je postigao 4 poena dok ga je Jokic cuvao , dva od ta cetiri su diskutabilna , posto je Jokic u jednoj situaciji udvojio njegovog saigraca pa nije uspeo da se vrati na vreme i pokrije Thiesa . Ne znam kako ga je nemac zatvorio , kada  je Jokic imao 9 od 15 iz igre a vecinu koseva je postigao preko njega  , Theis jeste isceprkao neke lopte ali dosta toga je krivica i Jokicevih saigraca koji nisu u stanju da mu dodaju kvalitetnu loptu na postu , Barton  i Morris su  dosta divljali, tako da Jokic nije bio u nekom napadackom ritmu u prvom poluvremenu dok se ovi nisu odvojili pa  je Denver morao  da igra preko Jokica kako bi se  rezultatski vratili u igru.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTIme said:

 

Ne, i dok nije imao ovakav višak kilograma... Jednostavno je lik trom sam po sebi, previše ležeran. Ne znam kako da opišem to, ali nema veze sa viškom kilograma već samom njegovom igrom 🙂 

 

Apsolutno se slazem, i mislim da je "lezernost" upravo savrsen termin za ono sto i meni smeta kod Hardena.

 

Mozda bi neki to mogli da okarakterisu kao samouvereno i suvereno majstorstvo vladanja loptom, ali ja tu uglavnom vidim odredjenu bezobraznu lenjost i nesalomivu samozivost bradonje, cija je jedina olaksavajuca okolnost ta ipak ocigledna vestina koja ga krasi.

 

Necu mnogo zaliti ako Harden nikada ne bude osvojio prsten.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Silvanus said:

 

Важи и за Весли Снајдера (како је ово био захвалан играч на fm менаџеру)...

 

Поједине биљчице су препуне протеина (пасуљ, сочиво, соја, кикирики...) тако да ово сигурно не стоји.

Не видим корелацију између веганске исхране и повреда. Лично нисам веган, али имам другара који је био такмичар за ironmana и који се и вегански хранио (на сугестију колегинице из истог спорта) и ем се није повређивао (као ни она), ем су им су им обома резултати бивали све бољи и бољи. Он је од тог начина исхране одустао због времена које му је потребно да га посвети спремању оброка, а по његовим речима, да док се хранио вегански никада се није боље осећао у животу.

 

Замолио бих вас да ми појасните тврдњу да је вегански начин исхране одговоран за повреде. Повређују се многи спортисти (као и рекреативци), па не чух, до сада, да неко каже месо је криво или јаја или банане...

 

Mahunarke jesu pune proteina, ali ne poseduju sve aminokiseline koje su neophodne za optimalnu izgradnju mišića i funkcionisanje organizma. Takođe, i kad nečega ima negde, ne znači da naše telo može da ga usvoji kroz unos baš te namirnice. Odnosno, npr. krave kroz svoj sistem ograna za varenje mogu da razlože biljnu hranu i iskoriste nutrijente kako čovek ne bi mogao ni 20%. 

Moguće je da nedostatak nekog nutrijenta u kombinaciji sa genetikom pravi problem celoj porodici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

 

Mahunarke jesu pune proteina, ali ne poseduju sve aminokiseline koje su neophodne za optimalnu izgradnju mišića i funkcionisanje organizma. Takođe, i kad nečega ima negde, ne znači da naše telo može da ga usvoji kroz unos baš te namirnice. Odnosno, npr. krave kroz svoj sistem ograna za varenje mogu da razlože biljnu hranu i iskoriste nutrijente kako čovek ne bi mogao ni 20%. 

Moguće je da nedostatak nekog nutrijenta u kombinaciji sa genetikom pravi problem celoj porodici.

 

Тачно је да махунарке немају све неопходне аминокиселине, али у комбинацији са још неким другим биљкама све потребе за аминокиселинама могу да се постигну.

Да ли су они имали баш квалитетну биљну исхрану, да ли имају неку генетску предиспозицију за одређене слабости, болести, да ли има још неких фактора који на ове породичне повреде утичу...  ми то не знамо.

 

Само сам приметио да се њихова исхрана доводи у везу са повредама, али да се не наводи никакав доказ да је баш то узрок.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sinoć Bruklin Toronto, nije loša tekma bila.

 

 

Toronto odlično vođen, strašno discipinovana igra. Recimo podatak da su imali 23 asistencije i 8 izgubljenih lopti. 

Ali ne mogu da se takmiče sa Burklinom, sa ovakvim šutem i ovako slabim skokom. Bruklin laganih 17 trojki uz 47%, što za njih svakako nije čudno, ali barem da odnos skokova nije bio 48-34. 

Grifin juče fantastičan, na obe strane.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Silvanus said:

 

Тачно је да махунарке немају све неопходне аминокиселине, али у комбинацији са још неким другим биљкама све потребе за аминокиселинама могу да се постигну.

Да ли су они имали баш квалитетну биљну исхрану, да ли имају неку генетску предиспозицију за одређене слабости, болести, да ли има још неких фактора који на ове породичне повреде утичу...  ми то не знамо.

 

Само сам приметио да се њихова исхрана доводи у везу са повредама, али да се не наводи никакав доказ да је баш то узрок.

Od mog brata od tetke njegovog šuraka najbolji drug je imao bratanca koji je poznavao kuvara Porter familije. Oni su vegani ali ne unose pravu kombinaciju bilja što ne bi bio problem da nisu vrhunski sportaši.... nutricionista im je neki opskurni lik....eto dokaza

 

6 hours ago, oubrevo. said:

rubio 8-8 za tri. vredelo je ostati budan  : i

Svo vreme čekam neki bolji termin da bacim pogled na Klivlend, oni su mi na to do listi... Rubio je car i baš mu je Klivlend sa ovim klincima mera u ovoj fazi karijere

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...