Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

7 minutes ago, Magia said:

 

-Preplacivanje Milsapa, pa produzavanje Milsapa za nerealne pare, da bi posle otisao cim ga vise nisu preplacivali da proba da osvoji titulus a Bruklinom iako je i Denver contender.

-Preplacivanje Gordona, MPJa (narocito davanje max 5ogodisnjeg ugovora liku za kog se znalo kakve zdravstvene probleme ima), davanje maxa Murrayu (mogli su makar pokusati da ne bude max).

-Bencovanje Nurka pa onda kad mu je vrednost najniza trejdovanje za jebenog Plumlee-ja.

-Neuspevanje da se objasni uloga Grantu kako bi ostao za iste pare kao sto mu je Detroit nudio.

-Trejdovali Malika Beasleya i Vanderbilta za 3 krsa (Vonleh, KBP, Nappier) da bi na kraju u plejofu ispali jer nisu imali koga da im pogodi otvoren sut.

-Trejdovali Farrieda ni za sta, umesto ako su vec videli da ga ne zele, trejdovali dok je imao ikakvu vrednost.

-Trejdovali Donovana Mitchella za Lylesa i Lydona 😃

 

I sad, sigurno da nisu sve ovo mogli ispraviti/znati, cinjenica je da su jako pasivni i da maltene sve sto su uradili van drafta se pokazalo kao fail kasnije. Imajuci u vidu kako draftuju i cinjenica da vec 2 godine imaju najboljeg igraca lige, moralo je to bolje i vise.

Milsap je bio jako koristan dok je Jokić bio mlad, držao je unutrašnju igru, posebno u odbrani. 10 milki je beše dobio za produžetak, mislim da to nije bilo preplaćivanje, uostalom protiv LAC je bio jako dobar u onim preokretima. Kasnije im nije bio potreban.

 

Gordon sve vreme igra u nekompletnom timu, pa ne možemo da procenimo da li je preplaćen, ali i tako ima sve značajniju ulogu.

 

Davanje maxa Mareju je kocka koja bi se brutalno isplatila da nije bilo povrede. 

 

Ok, za MPJ je već upitno, ali je to ispričana priča.

 

Oko Nurka je morala da se donese odluka jer nije bilo mesta za njega i Jokića u istom gradu. Na početku je Jokić lutao, bio klupiran i tako to i nije išlo. Plamli je imao dobru igru za ono što mu je namenjeno - da krpi mvp kontendera. Ne možeš baš AD da dovedeš za tu ulogu.

 

Grant - jbg, negde se i on pita, nije sve do njih.

 

Je l' beše za Mičela bila neka priča da nisu ni mogli da ga zadrže zbog nekih dogovora?

 

Ostalo nisam ispratio pa ne mogu da komentarišem.

 

Jbg, na stranu priča o malom tržištu i hladnom Koloradu, oni su kako-tako ipak uspeli da slože ekipu i budu prilično brutalni u onih devet utakmica pre serije povreda. Mene je zanimalo da li će Jokić uspeti da ponovi onakvu sezonu, a pošto mu očigledno ide to od ruke i ako bi Marej bio na iole dobrom nivou mogli bi biti prilično zajebani u PO, iako i dalje nekompletni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kingsi kakav god trejd da rade je presipanje iz supljeg u prazno. Nejasno je i kakav im je cilj, da li tankovanje, da li plasman u plej in, jer plej of mogu samo da sanjaju.

 

Mislim da im je najbolje da krenu sve ispocetka, Hild i Barns su vec nagazili tridesetu, ne znam sta se od njih moze puno ocekivati u dalekoj buducnosti, dok je Foks igrac oko koga nikad ne bih gradio ekipu. Ostaje samo taj Haliburton vredan mlad igrac, Micela ne bih pominjao kao nekog prospekta, jer je 98 godiste...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Sta je drugo mogao kada AD nije zeleo Sredera u ekipi? Plej je neki morao doci. 

 

Pricas kao da su bili ne znam koji plejevi dostupni na trzistu.

 

Sreder ako nista drugo, znao je da igra odbranu i za dosta manje novca pod bird uslovima!

 

Stvorila se atmosfera kao da Bron rukovodi o svemu, a AD se nimalo ne pita, a to je veoma daleko od toga.

 

Stvarno si smešan. U kom univerzumu je AD glasniji od Lebrona? Zna se ko je poznat, između ostalog, pod nadimkom LeGM. Pritom da li treba da te kvotujemo kako si kukao kad je doveden Ras, a najglasnije ga je najavio upravo Bron. Bio je oduševljen što će igrati zajedno, a sad se krivica prebacuje u Dejvisovo dvorište - a šta je mogao jadan Lebron.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.01ed86e08c6272208a63bd0548a66e5f.png

 

Jbg, garant je mislio da ce upaliti taktika, samo ne znam koja? Da ih Ras dotera do visoke pozicije u regularnom delu gazeci kao traktor, a ona LB i AD da daju gas? Nisu naucili za 10 godina da je samo tripl dabl bitan. 

13 minutes ago, Dracarys said:

Kingsi kakav god trejd da rade je presipanje iz supljeg u prazno. Nejasno je i kakav im je cilj, da li tankovanje, da li plasman u plej in, jer plej of mogu samo da sanjaju.

 

Cilj je da i dalje imaju najbolju oficijelnu mim stranicu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Stvarno si smešan. U kom univerzumu je AD glasniji od Lebrona? Zna se ko je poznat, između ostalog, pod nadimkom LeGM. Pritom da li treba da te kvotujemo kako si kukao kad je doveden Ras, a najglasnije ga je najavio upravo Bron. Bio je oduševljen što će igrati zajedno, a sad se krivica prebacuje u Dejvisovo dvorište - a šta je mogao jadan Lebron.

Pa LeGM su mu nadenuli hejteri, a ne sigurno fanovi. Kao kad bih krivio situaciju u Portlandu zbog GMDame.

 

Pa hajpuje za publiku, nalozenost do maksimuma, takav je Bron, voli kosarku svim srcem i sa velikom voljom i optimizmom ulazi u svaku sezonu, da nije takav ne bi dovlacio svakakve ekipe do velikog finala.

 

Dejvis je sam rekao da mu je smetao Sreder i da mu se nije dopadala njegova igra, a ti mi samo reci koji je jos plej bio dostupan?

 

Pitanje je retoricko, jer svi znamo da nije bilo, bar Lejkersi nisu imali cime da plate u trejdu za vise od Vestbruka.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dracarys said:

Kingsi kakav god trejd da rade je presipanje iz supljeg u prazno. Nejasno je i kakav im je cilj, da li tankovanje, da li plasman u plej in, jer plej of mogu samo da sanjaju.

 

Mislim da im je najbolje da krenu sve ispocetka, Hild i Barns su vec nagazili tridesetu, ne znam sta se od njih moze puno ocekivati u dalekoj buducnosti, dok je Foks igrac oko koga nikad ne bih gradio ekipu. Ostaje samo taj Haliburton vredan mlad igrac, Micela ne bih pominjao kao nekog prospekta, jer je 98 godiste...

 

stvar preferencija i ideje. po meni bi d'aaron fox bio kao nacrtan igrač za thibsa da gradi ekipu. kao neki d-rose 2.0 u smislu performansi.

 

u svakom slučaju, kingsi ako žele da se takmiče za plej of (a žele), ne moraju da rasturaju ekipu u totalu, već im baš ta činjenica da imaju tri vredna igrača na poziciji plejmejkera (a različitih statusa u ovom trenutku karijere) omogućava da apgrejduju ekipu bez da poziciono gube nešto.

 

holmes / tristan - barnes / bagley / metu - hield / davis, su svaki na svoj način okejiš do solidni igrači, u smislu da može da se napravi neka kompetentna igra oko njih. davanje nekog od tri plejmejkera ti pruža mogućnost da se pojačaš dodatno u odnosu na reputaciju onoga kojeg daješ (fox za nekog baš dobrog igrača, haliburton za nekog vrlo dobrog a davion ima uz pikove dovoljan upside da dobiješ sličan povraćaj kao za haliburtona).

 

lako je to ovako napisati a puno teže izvesti ali ako žele da nadograde ekipu odmah, imaju assets za to.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Alibi potpis.

Bron brine samo za svoju guzicu, briga ga sve drugo.

Ima koga da optuži za neuspeh ekipe.On je dao sve od sebe ali eto kornjača ...

Suviše je Bron veliki takmičar a plus ni nema još puno vremena ispred sebe da bi unapred izmišljao alibije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dracarys said:

Pa LeGM su mu nadenuli hejteri, a ne sigurno fanovi. Kao kad bih krivio situaciju u Portlandu zbog GMDame.

 

Pa hajpuje za publiku, nalozenost do maksimuma, takav je Bron, voli kosarku svim srcem i sa velikom voljom i optimizmom ulazi u svaku sezonu, da nije takav ne bi dovlacio svakakve ekipe do velikog finala.

 

Dejvis je sam rekao da mu je smetao Sreder i da mu se nije dopadala njegova igra, a ti mi samo reci koji je jos plej bio dostupan?

 

Pitanje je retoricko, jer svi znamo da nije bilo, bar Lejkersi nisu imali cime da plate u trejdu za vise od Vestbruka.

 

Pa situacija u Portlandu jeste velikim delom odgovornost Dejmijana, ja to znam i više puta sam pisala. Ali on bar nije sklapao supertimove po više različitih franšiza.

 

Smešno je što full odgovornost svaljuješ na sve sem Lebrona, a naročito je Dejvis uvek na tapetu, čovek koji je najviše zaslužan za poslednju titulu tvog ljubimca. Čisto da te podsetim.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

 

Kad se podvuče crta, Milsap je bio promašaj. 

 

100 miliona ukupno:

 

Prva sezona - dobro počeo, otprilike igrao to što se očekivalo, a onda se povredio pre polusezone i nije igrao do kraja sezone.

Druga sezona 12+7, u odnosu na prostor koji je imao, ništa posebno. A to je još i najbolja sezona.

Treća 11+5, uz trećinu propuštenih tekmi. 

 

Četvrtu i da ne spominjem, slabiji učinak, ali bar nije bio na max ugovoru. Sve u svemu, 4 godine nekih 12+6 u proseku za 100 milki, malo je.

 

Da ne ulazimo u to koga su mogli drugog dovesti, ali ovo svakako nije bilo dobro.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Pa situacija u Portlandu jeste velikim delom odgovornost Dejmijana, ja to znam i više puta sam pisala. Ali on bar nije sklapao supertimove po više različitih franšiza.

 

Smešno je što full odgovornost svaljuješ na sve sem Lebrona, a naročito je Dejvis uvek na tapetu, čovek koji je najviše zaslužan za poslednju titulu tvog ljubimca. Čisto da te podsetim.

Jeste, dok mu Bron nije obezbedio sve uslove da do te titule i dodje. To je veoma mala stvar. Naravno uzimajuci u obzir Dejvisovu istoriju u Nju Orleansu :roflmao:

 

I decku odmah porasla muda, daje do znanja da mu se ne svidjaju neke stvari i Pelinka nazalost mora da mu udovoljava kako bi Dejvis ostao sto duze u Lejkersima i nakon Bronovog povlacenja. Znajuci da je situacija daleko od idealne. Samim tim da je ostao Sreder, mogao je ostati lagano i KCP koga mozemo videti kako sabija u Vasintonu, Kuzma i Herel bi bili trejdovani za Hilda i na kraju kada se svede racunica, Lejkersi umesto Vestbruka bi imali Sredera, KCP, Hilda i svoj pik prve runde. Ova ekipa uz Karuza bi lagano bila u TOP3 zapada sa sve Dejvisovom povredom. Dejvis je po meni najvise kriv za ovu situaciju, jer je uzorokovao da se sve ovo dogodi tako sto je Sredera hteo da odstrani iz ekipe.

Edited by Dracarys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg, njegov uticaj na igru je bio veći od pukih brojki. Drugo, bio je mentor narastajućem HoFameru. Da nije bilo povreda i vidljivog pada u poslednjim sezonama apsolutno se ne bih složio, ovako ima elemenata za obe ocene. Kako ja vidim stvari, najveća šteta je što se njegov viši nivo i Jokićeve mvp igre nisu preklopile koju godinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dracarys said:

Jeste, dok mu Bron nije obezbedio sve uslove da do te titule i dodje. To je veoma mala stvar. Naravno uzimajuci u obzir Dejvisovu istoriju u Nju Orleansu :roflmao:

 

I decku odmah porasla muda, daje do znanja da mu se ne svidjaju neke stvari i Pelinka nazalost mora da mu udovoljava kako bi Dejvis ostao sto duze u Lejkersima i nakon Bronovog povlacenja. Znajuci da je situacija daleko od idealne. Samim tim da je ostao Sreder, mogao je ostati lagano i KCP koga mozemo videti kako sabija u Vasintonu, Kuzma i Herel bi bili trejdovani za Hilda i na kraju kada se svede racunica, Lejkersi umesto Vestbruka bi imali Sredera, KCP, Hilda i svoj pik prve runde. Ova ekipa uz Karuza bi lagano bila u TOP3 zapada sa sve Dejvisovom povredom. Dejvis je po meni najvise kriv za ovu situaciju, jer je uzorokovao da se sve ovo dogodi tako sto je Sredera hteo da odstrani iz ekipe.

 

Ozbiljna mentalna gimnastika da bi me ubedio Bron je prebitan ali i nebitan. 👀 Što bi bilo ok da on nije poznat po vrbovanju i trejdovanju saigrača, te sklapanju supertimova. 

Link to comment
Share on other sites

Denver ima problema u odbrani pika ( sad sam otkrio Ameriku) . Za bilo šta ozbiljno treba im još jedan igrač na 3-4 koji je vrhunski defanzivno i solidan do vrlo dobar napadački.

Znači neki Džejlen Braun, neki  Siakam. Uz zdravog Mareja to je šampionski tim.

Ne znam šta bi sve mogli da daju i za koga, ali ako hoće da idu all in po meni je to potez koji moraju da jure.

 

Nisam mnogo gledao Dalas ove godine, ali kad god sam gledao utisak mi je da timska odbrana zavisi od KP-a. Nedovoljno se to potencira.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pre neki dan slusam jedan podcast i pocela prica o klupiranju westbrooka kada se resava utakmica i svi ucesnici podcasta su gotovo jednoglasno rekli da nema sanse da do toga dodje i da ce to biti veliki cirkus iz vise razloga...kad ono pet dana kasnije desi se upravo to. jos samo cekamo cirkus da se desi :whistling:

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

Bron je prošle sezone video da od one ekipe nema ništa.

Bio je nesalomivi do prošle sezone a onda su počele povrede.

,,Veđa" je napravljen od stiropora,dobar košarkaš ali zato igra 50%urakmica.

Misliš da Bron to nije shvatio.

Zbog toga je oterano pola ekipe i doveden ekstra skup i još više neupotrebljiv igrač.

Sad možemo da kažemo da su Pelinka i Bron trošili mnogo lošeg belog pa im propao mozak.

A možemo i da kažemo da je Bron digao ruke od titule , održava svoje brojke.i čita scenarije za filmove.

Ko je kriv  , kornjača.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Jbg, njegov uticaj na igru je bio veći od pukih brojki. Drugo, bio je mentor narastajućem HoFameru. Da nije bilo povreda i vidljivog pada u poslednjim sezonama apsolutno se ne bih složio, ovako ima elemenata za obe ocene. Kako ja vidim stvari, najveća šteta je što se njegov viši nivo i Jokićeve mvp igre nisu preklopile koju godinu.

 

Ma koji Milcrap mentor Jokiću 🤣. Dobro stojimo bez 2 od 3 najbolja igrača 23-20 i manjak utakmica kod kuće. Strah me samo da se Murray više nikad ne vrati na nivo pre povrede, onda smo u kurcu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Murray kuca vetrenjače na treninzima, verovatno će fizički biti na nivou, mlad je momak. Videćemo ga u kontakt igri.

Krenuo je i sa 1 na 1 igrom, sto znaci da je na mesec dana udaljen od 5 na 5, ako ne bude nekih neocekivanih problema. 

 

Za Micela, Juta je birala igraca jer je trejd bio dogovoren. Denver bi, da je ostao taj pik uzeo OG Anunobija, sto je i bio prvobitni plan sa trejdovanjem dole, koji je pokvario Toronto i uzeo im ga ispred nosa. 

 

46 minutes ago, Barkley#34 said:

Jbg, njegov uticaj na igru je bio veći od pukih brojki. Drugo, bio je mentor narastajućem HoFameru. Da nije bilo povreda i vidljivog pada u poslednjim sezonama apsolutno se ne bih složio, ovako ima elemenata za obe ocene. Kako ja vidim stvari, najveća šteta je što se njegov viši nivo i Jokićeve mvp igre nisu preklopile koju godinu.

Sve ovo stoji, a pored toga je najzasluzniji za prekoret protiv Klipersa u PO, jer je na 3 1 i  -17 vezao 16 poena posle kacenja sa Morisom i vratio ih u utakmicu a samim tim i u seriju. I dalje je jedini All Star saigrac kojeg je Jokic imao u karijeri, a i najzvucniji FA potpis Denvera u istoriji, iako ovde vlada misljenje da svi jedva cekaju da dodju u Denver.

35 minutes ago, Milos 3.14 said:

Denver ima problema u odbrani pika ( sad sam otkrio Ameriku) . Za bilo šta ozbiljno treba im još jedan igrač na 3-4 koji je vrhunski defanzivno i solidan do vrlo dobar napadački.

Znači neki Džejlen Braun, neki  Siakam. Uz zdravog Mareja to je šampionski tim.

Ne znam šta bi sve mogli da daju i za koga, ali ako hoće da idu all in po meni je to potez koji moraju da jure.

 

Mislim da je najveci problem sto je Gordon na najboljem protivnickom igracu, pa ne moze da ucestvuje dovoljno sa strane pomoci. Mozda Kovington ako postane dostupan bi mogao da resi dosta problema ili u nekoj varijanti Dort iz OKC, ali ne verujem da Denver ima sta je potrebno da ih dovede.

 

Denver je u principu povukao svoje all in poteze prosle sezone, sada ostaje da vidimo da li ce se isplatiti kad svi ozdrave. Meni onaj period pre Marejeve povrede uliva izuzetan optimizam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

@Barkley#34

 

Kad se podvuče crta, Milsap je bio promašaj. 

 

100 miliona ukupno:

 

Prva sezona - dobro počeo, otprilike igrao to što se očekivalo, a onda se povredio pre polusezone i nije igrao do kraja sezone.

Druga sezona 12+7, u odnosu na prostor koji je imao, ništa posebno. A to je još i najbolja sezona.

Treća 11+5, uz trećinu propuštenih tekmi. 

 

Četvrtu i da ne spominjem, slabiji učinak, ali bar nije bio na max ugovoru. Sve u svemu, 4 godine nekih 12+6 u proseku za 100 milki, malo je.

 

Da ne ulazimo u to koga su mogli drugog dovesti, ali ovo svakako nije bilo dobro.

 

 

 

Plus mentoring Jokića takav da ga je defanzivno više unaprijedilo jedno prozivanje Draymonda Greena nego četiri godine sa Millsapom.

Ne računajući likove koji su se potpuno polomili (na terenu ili van njega), imali probleme sa drogom i/ili zakonom, ili imali mentalne probleme, bukvalno jedan od najgorih ugovora otkako pratim NBA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Plus mentoring Jokića takav da ga je defanzivno više unaprijedilo jedno prozivanje Draymonda Greena nego četiri godine sa Millsapom.

Ne računajući likove koji su se potpuno polomili (na terenu ili van njega), imali probleme sa drogom i/ili zakonom, ili imali mentalne probleme, bukvalno jedan od najgorih ugovora otkako pratim NBA.

 

nema sanse da je taj milsapov ugovor ni u top 20 najgorih 

 

razliciti su naravno konteksti u kojima x ugovor postaje los ali svejedno, vise je not great, not terrible kategorija. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

nema sanse da je taj milsapov ugovor ni u top 20 najgorih 

 

razliciti su naravno konteksti u kojima x ugovor postaje los ali svejedno, vise je not great, not terrible kategorija. 

U te prve 3 sezone je zarađivao kao Stefka Ri, a igrao kao ja. Da sam bio na mjestu vlasnika Nugeca mislim da bih ga istopio u tutkalo, da bar nešto povratim od tog ugovora.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

U te prve 3 sezone je zarađivao kao Stefka Ri, a igrao kao ja. Da sam bio ma mjestu vlasnika Nugeca mislim da bih ga istopio u tutkalo, da bar nešto povratim od tog ugovora.

 

ima takvih i puno gorih primera po sezoni koliko hoces, nije to nikakva ekskluziva 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...