Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da se napravi najbolja selekcija od igrača Zadra, Splita i Cibone pitanje da li bi taj imaginarni tim bio bolji od npr jedne Igokee.

 

My take: 

 

Vildoza (C), Mavra (Z), Baric (S), Perkovic (S), Carter (Z), Gegic (C), Bursac (Z), Prkacin (C), Bajo (S), Zganec (S), Reuvers(C), Lukovic (Z)

 

😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Hrvati su pukli kad je košarka u pitanju, šteta jer bi sa jakom Cibonom i Zadrom liga bila još bolja.

 

Svake sezone njihovi klubovi igraju ligu čisto reda radi, eventualno ako se izbaci neki zanimljiv mladi igrač i to je to. Čudno mi je da tamo nema baš nikakvog interesa da se uloži malo u košarku, osim Tedeskog koji je pobjegao u Sloveniju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Budha said:

Hrvatska je ipak uređenija zemlja od istočnih susjeda, manje je kriminala* tako da je teško konkurirati državnim projektima poput Zvezde ili Igokee npr.

 

Slično je i u Sloveniji, jedna Olimpija je davno trebala ispasti iz lige.

 

*Krade se i dalje, nešto se para i opere ali to su smiješni iznosi.

+ Partizan i Buducnost.

Edited by Don Radonja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska je ipak uređenija zemlja od istočnih susjeda, manje je kriminala* tako da je teško konkurirati državnim projektima poput Zvezde ili Igokee npr.
 
Slično je i u Sloveniji, jedna Olimpija je davno trebala ispasti iz lige.
 
*Krade se i dalje, nešto se para i opere ali to su smiješni iznosi.
Izuzetno volim i cenim tu tvoju objektivnost i neselektivnost, već više puta pokazanu i dokazanu...
  • Like 3
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Budha said:

Hrvatska je ipak uređenija zemlja od istočnih susjeda, manje je kriminala* tako da je teško konkurirati državnim projektima poput Zvezde ili Igokee npr.

 

Slično je i u Sloveniji, jedna Olimpija je davno trebala ispasti iz lige.

 

*Krade se i dalje, nešto se para i opere ali to su smiješni iznosi.

 

Bice bolje verujem.

Ukoliko i ostale SFRJ republike udju u EU.

Da vidimo kako ce onda sklapati budzete.

Hrvatska i Slovenija vec imaju te probleme.

A istocno od njih toga nema.

Lako je onda njima.

A jos je tu i kriminal, ne samo taj politicki. 

🍻

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska ima talentovan igrača i uvijek ih je imala e sad od kuda nekad uspjesi a danas ih nema....

Ako preskočimo period devedesetih i početke 2hiljaditih jer su još uvijek igrali igrači koji su selektovani i stasavali  u Yu na cijelom području balkana(recimo Petar Naumovski izdanak yu kosarke) trebali bi se baviti periodom posle 2000 kada je HR kosarka u silaznoj putanji kao i periodom zlatnih 80 tih ipak jugoslovenskih.

Ako pričamo o tim osamdesetim istina je jedna srpski treneri u dalmaciji  i novac od univerzijade u Zg kao ključ za uspeh.

Vjerovatno je i novac od olimpijade u Sarajevu uticao na uspeh Bosne kao i šampionsku titulu u fudbalu Sarajeva kao i polufinale kupa UEFA Želje.

Pa Iskra iz Bugojna (slučaj Miralem Zjajo) je igrala prvu yu ligu jer je Branko Mikulic rodom iz tog grada kao predsednik SIV (premijer) "namakao" usput lovu. Para ima hadžija i za sitnu raju.

Tako da kad treba naći nove modele ili progutati žabu i priznati da srpski trener je jedan od uslova za uspjeh mislim da je Cibona na dobrom tragu. Njima je grad u postupku politicke revizije i postbandicizma a ZG ima love i ukoliko se srede i stanu iza Cibosa eto njih opet na evropskoj mapi. Ulupavali su oni lovu na Dinamo, rukomet, i hokej ako ovi košarkaši dodju na red sa ovom osnovom imaju perspektivu. Ovi dalmosi teško. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

Hrvatska je ipak uređenija zemlja od istočnih susjeda, manje je kriminala* tako da je teško konkurirati državnim projektima poput Zvezde ili Igokee npr.

 

Slično je i u Sloveniji, jedna Olimpija je davno trebala ispasti iz lige.

 

*Krade se i dalje, nešto se para i opere ali to su smiješni iznosi.

Goldberze ti li si?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, odupri se ludilu said:

Hrvatska ima talentovan igrača i uvijek ih je imala e sad od kuda nekad uspjesi a danas ih nema....

Ako preskočimo period devedesetih i početke 2hiljaditih jer su još uvijek igrali igrači koji su selektovani i stasavali  u Yu na cijelom području balkana(recimo Petar Naumovski izdanak yu kosarke) trebali bi se baviti periodom posle 2000 kada je HR kosarka u silaznoj putanji kao i periodom zlatnih 80 tih ipak jugoslovenskih.

Ako pričamo o tim osamdesetim istina je jedna srpski treneri u dalmaciji  i novac od univerzijade u Zg kao ključ za uspeh.

Vjerovatno je i novac od olimpijade u Sarajevu uticao na uspeh Bosne kao i šampionsku titulu u fudbalu Sarajeva kao i polufinale kupa UEFA Želje.

Pa Iskra iz Bugojna (slučaj Miralem Zjajo) je igrala prvu yu ligu jer je Branko Mikulic rodom iz tog grada kao predsednik SIV (premijer) "namakao" usput lovu. Para ima hadžija i za sitnu raju.

Tako da kad treba naći nove modele ili progutati žabu i priznati da srpski trener je jedan od uslova za uspjeh mislim da je Cibona na dobrom tragu. Njima je grad u postupku politicke revizije i postbandicizma a ZG ima love i ukoliko se srede i stanu iza Cibosa eto njih opet na evropskoj mapi. Ulupavali su oni lovu na Dinamo, rukomet, i hokej ako ovi košarkaši dodju na red sa ovom osnovom imaju perspektivu. Ovi dalmosi teško. 

 

 

Malo si samo odlutao u vremenu.

Bosna je postala šampion Evrope u aprilu 1979. Odluka da Sarajevo dobije ZOI 84 doneta u jesen 79. Šampionski tim počeo da se stvara početkom sedamdesetih. Nikakve veze sa parama od olimpijade.

Ključ za uspeh Cibosa je formiranje konzorcijuma Cibona koji je stao iza tadašnje Lokomotive. Ključna 2 čoveka Mirko Novosel i Slavko Šajber. I opet ne bi bilo ništa bez košarkaškog genija Dražena Petrovića. Nikakve veze sa Univerzijadom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pavijan2 said:

Malo si samo odlutao u vremenu.

Bosna je postala šampion Evrope u aprilu 1979. Odluka da Sarajevo dobije ZOI 84 doneta u jesen 79. Šampionski tim počeo da se stvara početkom sedamdesetih. Nikakve veze sa parama od olimpijade.

Ključ za uspeh Cibosa je formiranje konzorcijuma Cibona koji je stao iza tadašnje Lokomotive. Ključna 2 čoveka Mirko Novosel i Slavko Šajber. I opet ne bi bilo ništa bez košarkaškog genija Dražena Petrovića. Nikakve veze sa Univerzijadom.

 

 

Za Bosnu si u pravu sto se tiče vremena, ali više sam htio taj ambijent i kontekst da dohvatim.Cibona je dio tog hajpa bila, svakako jeste taj konzorcijum mislim prehrambenih "tvrtki"(Badel, Kras...)  glavni finansijer toga bio, ali ono kad ima prelijeva sistem. Da nije bilo love ne bi ni Drazena bilo. Masu sportskih objekata je grad tada dobio, bilo love. Generalno ti investicione ciklusi su bili i raspodela para kada je došao red na Beograd olimpijadu i Svetsko u kosarci onda onda je bilo ajmo se razlaza igrati. Krvavog.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Bice bolje verujem.

Ukoliko i ostale SFRJ republike udju u EU.

Da vidimo kako ce onda sklapati budzete.

Hrvatska i Slovenija vec imaju te probleme.

A istocno od njih toga nema.

Lako je onda njima.

A jos je tu i kriminal, ne samo taj politicki. 

🍻

Prije ce se EU raspasti nego što države poput Bosne ili Srbije postanu članice.

 

No, da se držimo teme, Split nije zadovoljan McLeanom - uskoro dolazi novi(jeftini) Amerikanac.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, odupri se ludilu said:

Za Bosnu si u pravu sto se tiče vremena, ali više sam htio taj ambijent i kontekst da dohvatim.Cibona je dio tog hajpa bila, svakako jeste taj konzorcijum mislim prehrambenih "tvrtki"(Badel, Kras...)  glavni finansijer toga bio, ali ono kad ima prelijeva sistem. Da nije bilo love ne bi ni Drazena bilo. Masu sportskih objekata je grad tada dobio, bilo love. Generalno ti investicione ciklusi su bili i raspodela para kada je došao red na Beograd olimpijadu i Svetsko u kosarci onda onda je bilo ajmo se razlaza igrati. Krvavog.

 

11 minutes ago, odupri se ludilu said:

 

 

Dražen je biser koji bi se javio bez obzira na sve. Uporediv samo sa Koraćem, Ćosom i Kićom.

Interesantno je da je Univerzijada predstavljala kraj velike Cibone.

Kao i da posle Mediteranskih igara i selidbe na Poljud Hajduk više nikad nije bio prvak Jugoslavije.

 

blockquote widget

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

Da se napravi najbolja selekcija od igrača Zadra, Splita i Cibone pitanje da li bi taj imaginarni tim bio bolji od npr jedne Igokee.

pa nisam siguran koliko je igokea bolja od cibone

a do kraja sezone ce to ici jos na stranu cibone jer uz partizan i megu imaju najvise talentovanih igraca

jovanovic radi dobar posao i verujem da ce biti konkurentni za prvih 6

 

 

hrvatska u odnosu na srbiju ima manje kvalitetnih trenera, to je jedna od osnovnih zaostataka hrvatske kosarke

drugi, daleko najvazniji je taj sto drzava ne sipa nemilice kao nasa u bg blizance

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2021 at 12:21 AM, goldberg said:

 

 

Ovog puta je eksplodirao Kamenjas sa najboljim ucinkom i 10 skokova. U proslom mecu protiv Krke nije imao nijedan skok pa je ocigledno da je Borac bas zalostan ispod kosa, a i Kamenjas dosta oscilira u formi.

 

 

todorovic se bas mucio protiv kamenjsa, uostalom napravio je 5 faulova za 12minuta

lesic je pak izgledao kao penzos pored profesionalca

 

marinkovic, pogotovo dok je imao snage je vise nego ravnopravno parirao

posebno napadacki gde je uz pecarskog drzao igru borca

 

borcu mnogo fale sanadze i radovan djokovic, sa njima bice to sasvim drugacija ekipa

sa njima malina ce moci sklapati daleko balansiranije petorke

 

drugi problem borca je pritisak, cacak je specificna sredina, kosarka ima ogromnu tradiciju 

ogromna je razlika igrati za borac ili ne znam npr megu, fmp, sc derbi, igokeu, mornar...

to se posebno osetilo prossle sezone, debitanti, bez publike sa uzasnim rasporedom

ove godine raspored je za nijansu laksi, ali i dalje nije bas najpovoljniji i sve mi se cini da ako vezu par dobrih utakmica, da bi mogli "prokinuti" i podici nivo igre i samim tim rezultata na dosta visi nivo

Link to comment
Share on other sites

Inace sam pogledao izjave nakon meca Partizana i FMP pa sam se sad setio da pitam u cemu je fora sa izjavom Stefanovica, da su oni to lose preneli ili je Stefanovic pricao ovoliko nepovezano:

 

Quote

Nenad Stefanović, trener FMP-a:

"Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, jer Danilo Tasić nije igrao, koji bi nam mnogo značio svojim iskustvom i mirnoćom. Ovo je sada velika scena, da iskoristim priliku da kažem nešto drugo. Naš tim nije iskusan, ne verujem da su ljudi zlonamerni. U ovom timu su tri sezone ABA lige. 10 novih igrača, 2001. 18 minuta, 2002. 15 minuta, 2003. tri srpska igrača. Kada je poslednji put neko u poslednjih nekoliko godina imao tri srpska igrača od 20, 19 i 18 godina na terenu? Partizan ima mlad tim, to znam. Što se tiče utakmice, devet ofanzivnih skokova prvo poluvreme je uticalo da rezultat bude malo bolji. Videli smo u prethodnim utakmicama kako se to završava. Ekipa je bila tu, zadovoljan sam, promašimo "zicer", borili smo se. Ja sam zadovoljan partijom moje ekipe. Možda novi nivo čvrstine za nas, tako da je lepo da smo imali iskustvo. Super atmosfera, mislim da će to značiti ovim momcima. Te neke zicere, izgubljene, došli su od mladih momaka, ne zameram im, nisu inventivni na treningu. Spremali smo se, ali teško je. Bilo je bučno sve vreme, sigurno da je neiskustvo uticalo. To je nešto sa čime možemo da živimo. Bitno mi je da se bore. Tasić je neko ko nam donosi mirnoću. A Partizanu Smailagić, tako Prehlada je u pitanju, bilo je možda. Puštali smo sa razglasa zviždanje, probali smo uz to da treniramo, čak smo pojačavali na bacanjima, ali ovo je drugačije. Mada, 17/21, nije loše."

 

Link to comment
Share on other sites

Sutra (ili vec danas) se nastavlja ABA liga, u pitanju je 8. kolo. Pre toga da napomenem da se sutra zavrsava drugi "balon turnir" ABA2 lige koja je ove sezone prilicno ujednacena - trenutno Borac iz Banjaluke vodi sa 4-0, drugi je Helios sa 3-1.

 

FMP - SC Derby: Docekali smo i prvi mec filijala Crvene zvezde i Buducnosti. Obe ekipe igraju jako dobro i imaju sjajne rezultate, sto je posledica besparuce koja vlada u regionalnoj kosarci. FMP je svakome predstavljao tvrd orah, pregurao je tri najteza gostovanja, a i dalje su u zoni PO lige i to kad bi u PO ulazile 4 ekipe. SC Derby je solidna ekipa koja ima prilicnu rupu na 4, ali je na ostalim pozicijama dobro popunjena. Ovaj mec se igra u Zelezniku i kako se SC Derby bas i ne snalazi u gostima jasno je da je ovde domacin veliki favorit.

 

Split - Krka: Eh, da mogu obe ekipe da izgube ako bi to bilo moguce - Krka kao da dolazi na gostovanja samo zato sto mora da igra te meceve (-38 u Zagrebu protiv Cibone je ponizenje), a Split se razisao sa McLeanom, dvojica centara su im povredjena, jedan je na duzem odsustvu, sa Perasovicem su se posvadjali ... ukratko, muku muce kako da sastave prvih 12. Ako igde Krka moze do pobede u gostima moze ovde.

 

Borac - Cibona: Cacani su zapali u krizu uzrokovanu povredama i rasporedom. Nije prijatan pogled na tabelu i ovih 2-5, tik iznad dna tabele. Gostuje im Cibona koja je u PO zoni, ali tamo nema sta da trazi, pogotovo sa ovakvom formom najboljih igraca. Teoretski bi ove utakmice trebalo da dobijaju ako zele u PO, ali mislim da Cibosi prosto nemaju tog kvaliteta i zbog rasporeda ce vrlo brzo da se nadju na dnu, iznad Zadra i Splita.

 

Buducnost - Zadar: Eto i drugog najlakseg meca (lazem, treceg, mec sa SC Derbijem je ipak revijalnog karaktera) za Buducnost. Da li ce ovde Micov konacno zatrpati kos protivnika ili ce i Zadar namuciti Buducnost nacetu povredama osovine Cobbs - Reed? Nije da ekipi Zadra bas idu ovi mecevi u gostima, ali da li ce Drobnjak i Z.Nikolic moci da izadju sa njima na kraj ili ce, po obicaju da se raubuju MJK i DJ Seeley? Videcemo sve u subotu oko 19:00.

 

Cedevita Olimpija - Mornar: Popularni COL nikako da se ustali u formi i pocne da dobija bar meceve gde je favorit - dokaz za to je poraz kod kuce od Ulma, ali ume to lepo da izgleda kad ih krene. Problem je, protivniku iz Bara gori pod nogama, a imaju i dva jako dobra centra, pa eto prilike da konacno ekipa Mornara nekog nadskace. Tipujem da ce ovde Mornar moci do pobede, ko ce cekati jos jedno kolo u drustvu Zadra i Splita?

 

Igokea - Mega: Vreme je da Igokea nekog dobije, a gde cete boljeg protivnika za to od Mege? Ekipa iz Laktasa ima kvalitet, zanimljiv sastav, odlicnog trenera, pa sto ne ide? Moguce je da je u pitanju trenutna kriza, ali Igokea zeli u PO, mesto joj je u PO i bice u PO. Doduse, ko zna, mozda i Mega iznenadi i proba da se ugura u prvih 6?

 

Crvena zvezda - Partizan: Najveci mec u regionu, a ove i pre dve sezone i duel dve najjace ekipe. Kalinic, Ivanovic, Wolters (nazalost ne i Aaron White) na LeDay - a, Puntera, Kurucsa, Radonjic i njegova vojska na Obradovica koji obozava ovakve meceve. Objektivno, liga se ionako svela na KKP - KKCZ, KKB - KKP i KKCZ - KKB meceve, tu ima najvise tenzija i tu se odlucuje titula, derbiji sa Olimpijom, Cibonom, Zadrom i ostalima su davno proslo vreme. Crvena zvezda ima taj kiks u Laktasima (jedno od retkih nezgodnih gostovanja za ovaj tim), Partizan se bas i ne snalazi sa ozbiljnijim rivalima. Da li ce ovaj mec odlucivati o prvom mestu u regularnom delu? Zavisi i od toga koliko je jaka "nikad jaca" ABA liga, ako je odgovor "jako je slaba", bojim se da bi KKP pobedom ovde obezbedio 1. mesto. Nadajmo se ipak da ce biti jos teskih gostovanja za sve ekipe i da 1. mesto nece odlucivati samo derbiji! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...