Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

53 minutes ago, Devil In My Pants said:

Boze sacuvaj sta se sve prenosi,niko tu nije normalan. Pazi ti sad, premium...jel se to placa dodatno???

 

Ne znam kako ide preko kablovskih kanala, ja placam Arenu Cloud za Android (jos nema Web verzija aplikacije ali najavljuju) i Iris (ima i Android i Web verzija) preko mts racuna i ubaceni su i dostupni svi ovi kanali koje sam nabrojao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrsene su dve utakmice pobedama gostiju. Jedna jako lepa za oko - Cedevita Olimpija standardno dobro igra kad nema neke jake odbrane (sto je jako lose kad je rec o njihovim sansama u PO). Sa druge strane, uzasna utakmica u Cacku, kamera koju je nemoguce pratiti duze od 10 minuta bez pojave glavobolje i rudarenje Partizana koji se nije proslavio u sutu. Obradovic je sacuvao Puntera, ovog puta je zablistao Avramovic uz vec standardnog Madara iz bekovske linije.

 

Krka (2-3) - SC Derby (3-2): Duel dve ekipe koje su dobro otvorile sezonu i zabelezile pobede tamo gde za to nije trebalo cudo. Podgoricani su na krilima Vinalesa i Kamenjasa pobedili sve tri hrvatske ekipe, a Krka je slavila u mecevima sa Mornarom i Zadrom uz ispustenu pobedu protiv Mege. I jedna i druga ekipa ulaze u seriju laksih meceva sto je prilika da se izdvoje u borbi za opstanak.

 

FMP (4-1) - Zadar (1-4): Nakon iznenadjenja protiv Mornara, Cedevite i Igokee, ekipu iz Zeleznika ocekuje nesto laksi protivnik. Ocekivanja pred mec su dijametralno suprotna - dok FMP ne mora da brine o budzetu i o platama igraca i ne mora da brine da li ce da dobije ovaj mec, stanje u Zadru je na rubu raspada, ne zna se da li ce grad i dalje finansirati klub (promenila se lokalna vlast), a Zadar ovo prosto mora da dobije jer im nakon ovog meca sledi jako tezak raspored. Sve ukazuje na to da ce domacin na krilima stranaca na pleju i beku dobiti ovaj mec, ali ne treba ni otpisivati Zadrane, pogotovo ako Uros Lukovic uspe da odigra onako kako se od njega ocekuje.

 

Buducnost (4-1) - Mornar (0-5): Buducnost ovaj mec docekuje u dobrom raspolozenju, jer su bez Reeda dobili dva uzasno teska protivnika u oba takmicenja. Mogli su Podgoricani da izgube i jedan i drugi mec, ali je presudio povratak Micova u kakvu - takvu formu uz spustanje postave od strane trenera Dzikica i odustajanje od beskorisnog Barovica na 4. Mornar dolazi u nikad goroj situaciji, nema vise tolikog budzeta, a Pavicevic je digao ruke od kosarke i rezultat je dno tabele. Ako je ijedno gostovanje teze za prekid crne serije to je gostovanje u "Moraci". Buducnost tu nije izgubila vise od dve godine (Primorska koja vise ne postoji ih je dobila u oktobru 2019.), tesko da ce izgubiti sada.

 

Split (0-5) - Cibona (3-2): Neko ce, gledajuci skor dve ekipe pomisliti da je ekipa Cibone veliki favorit u sutrasnjem mecu, ali to je samo varka brojeva. Cibona se nalazi u zestokom padu forme, sve su jaci potresi u i oko ekipe, Prkacin, Reuvers i Gnjidic vise ni izbliza ne deluju tako dobro, a protivnik je ekipa koja ih pobedjuje kad god se sretnu, a trenutno joj bas gori pod nogama - ekipa Splita. Zuti ce svoju sansu traziti upravo u ovakvim mecevima - kod kuce, protiv slabijih rivala. Ovo je jedan od tih duela i ako ni to ne mogu da dobiju, neka polako misle o ABA2 sledece sezone.

 

Crvena zvezda (4-1) - Mega (2-3): Treci uzastopni mec ekipe Mege Mozzart (uzasnog li naziva) sa ekipama iz Srbije. Prethodna dva se bas i nisu dobro zavrsila po ekipu sa drecavim bojama dresova, a sada je protivnik jos tezi - u prethodnih 8 sezona u regionalnom takmicenju rezultat je 19:0 za ekipu Crvene zvezde. To i ne cudi jer, osim sto Mega i nema potreban budzet i kvalitet, nedostaje i pristup koji je potreban za pobede u ovakvim mecevima, a to svakako nije leprsava igra i losa odbrana (jer, treba paziti na indekse korisnosti igraca). Lagana pobeda za domacina.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

u prethodnih 8 sezona u regionalnom takmicenju rezultat je 19:0 za ekipu Crvene zvezde. To i ne cudi jer, osim sto Mega i nema potreban budzet i kvalitet, nedostaje i pristup koji je potreban za pobede u ovakvim mecevima, a to svakako nije leprsava igra i losa odbrana (jer, treba paziti na indekse korisnosti igraca).

 

Ma sklanjalica 🙂

 

Salu na stranu, nije Megi problem ni budzet, niti kvalitet. Mega nema problema uopste.

 

Oni su klub bez rezultatskih ambicija, osim ako pod rezultate ne racunamo broj igraca na draftu i onih koji odu u NBA ili EC/EL klubove. 

Link to comment
Share on other sites

Nigde nisam napisao da oni imaju problem, problem imamo mi, ljubitelji kosarke, narocito kad dodje superliga Srbije ili KRK, a tamo menadzerski klub i filijala predstavljaju najjacu alternativu Partizanu i Crvenoj zvezdi (sto znaci da se unapred zna ko ce biti u finalu).

 

Sto se tice meca koji je u toku, Krka standardno jako bolje igra u "Leon Stukelj" dvorani i vodi dvocifrenom razlikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Nigde nisam napisao da oni imaju problem, problem imamo mi, ljubitelji kosarke, narocito kad dodje superliga Srbije ili KRK, a tamo menadzerski klub i filijala predstavljaju najjacu alternativu Partizanu i Crvenoj zvezdi (sto znaci da se unapred zna ko ce biti u finalu).

 

Pa pominjao si kao da je to razlog sto oni ne pobedjuju KKCZ. 

 

A ja ti kazem da to ne predstavlja razlog, problem, prepreku, nazovi to kako hoces. Vec smo pricali o tome. Da Misko hoce - mogao bi od Mege da napravi pretedenta na titule. Misko nema taj interes. Zato i nemaju potrebu da imaju budzet, niti kvalitet, vec samo talenat koji ce negde, na nekom drugom mestu, postati kvalitet. 

 

Potejto, potato. Manje-vise mislimo na isto, samo drugacije pisemo. 

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi da pokusa kao Tedeschi, ali je to uzasno tezak posao i cak ni 50 miliona koliko je Cedevita ukupno imala u poslednjih 10 do 12 sezona nije donelo nista vise od 4 izgubljena finala, a u poslednje vreme im i finale predstavlja nemoguc zadatak.

 

Mislim da bi jednu elitnu ligu na ovim prostorima (kao sto je ABA liga) trebalo da igraju samo klubovi imaju podrsku u svojim lokalnim zajednicama (pa samim tim i politika moze da ulozi koji dinar, kunu ili evro) ili ekipe koje imaju bogatog sponzora koji ne stedi pare. Sa malo vise para lako je napraviti takmicenje u kojem ne mozes nijedno gostovanje da odigras lagano sto bi trebalo da bude cilj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kkp tako melje da sve protivnike dobija sa velikom razlikom? Pa cak i u EK? (Hamburg su razbijali 20-tak razlike) Ocekivao sam ekipu koja ima energiju, koja se stvara, koja je disciplinovana ali zaista nisam ocekivao ovakav pocetak KKP. Mislim ni da navijaci KKP nisu ovo ocekivali. Koliko sam do sad uhvatio neku njihovu igru, rekao bih da im odgovara brza igra, trcanje, energija, pozrtvovanost, ali i da umiju da stanu na loptu kada treba. Bas uzivam u toj neocekivanoj njihovoj igri. Rekao bih da im sada slijede 4 jace provjere fmp,kkcz,kkb i igokea, posle kojih ce biti jos jasnije sto i kako. Za sada su iznad ocekivanja.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Igra i pre svega nadmoc je sasvim ocekivana i realna.Ako si gledao protiv Borca video si cistu nadmoc.

Ako budu ovako potentni i protiv tvrdih ekipa tu je kraj,ali mislim da im fali par stvari za to.Malo iskustva, malo fizike kod bekova,malo volje za makljazom kad ne ide sut.

A mogu biti i totalno meka napadcka ekipa,suprotno jos nije dokazano jer nisu ni igrali protiv ozbiljne ekipe do sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Kkp tako melje da sve protivnike dobija sa velikom razlikom? Pa cak i u EK? (Hamburg su razbijali 20-tak razlike) Ocekivao sam ekipu koja ima energiju, koja se stvara, koja je disciplinovana ali zaista nisam ocekivao ovakav pocetak KKP. Mislim ni da navijaci KKP nisu ovo ocekivali. Koliko sam do sad uhvatio neku njihovu igru, rekao bih da im odgovara brza igra, trcanje, energija, pozrtvovanost, ali i da umiju da stanu na loptu kada treba. Bas uzivam u toj neocekivanoj njihovoj igri. Rekao bih da im sada slijede 4 jace provjere fmp,kkcz,kkb i igokea, posle kojih ce biti jos jasnije sto i kako. Za sada su iznad ocekivanja.

 

Hamburg i TT su losi, a SC i Krka su i od drugih ekipa gubili u gostima sa velikom razlikom.

 

Naravno da je rec o kvalitetnoj ekipi, ali se preteruje kad se tvrdi da oni sve "deru" (Zadar i Split su dobili malom razlikom), kao i da je to pokazatelj da su prvi favoriti u EC ili ABA ligi.

 

Po meni je KKCZ prvi favorit kad je kompletna, drugi je KKP, treci KKB. Takodje, ovog puta prvo mesto u regularnom delu sezone znaci i jako velike sanse za osvajanje trofeja. Sa druge strane, trece mesto najverovatnije znaci i ispadanje u polufinalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Mogao bi da pokusa kao Tedeschi, ali je to uzasno tezak posao i cak ni 50 miliona koliko je Cedevita ukupno imala u poslednjih 10 do 12 sezona nije donelo nista vise od 4 izgubljena finala, a u poslednje vreme im i finale predstavlja nemoguc zadatak.

 

Mislim da bi jednu elitnu ligu na ovim prostorima (kao sto je ABA liga) trebalo da igraju samo klubovi imaju podrsku u svojim lokalnim zajednicama (pa samim tim i politika moze da ulozi koji dinar, kunu ili evro) ili ekipe koje imaju bogatog sponzora koji ne stedi pare. Sa malo vise para lako je napraviti takmicenje u kojem ne mozes nijedno gostovanje da odigras lagano sto bi trebalo da bude cilj.

 

 

To je zato jer je Tedesci ključeve momčadi davao kućnim prijateljima.

 

Imao sam priliku surađivati sa Velindom Mršić, ženom od Veljka Mršića pa smo malo popričali o tim stvarima dok je ovaj vodio Cedevitu.

Ti ljudi žive u nekim elitističkim balonima, s mnogo više ljubavi prema dolarima nego košarci.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

To je zato jer je Tedesci ključeve momčadi davao kućnim prijateljima.

 

Imao sam priliku surađivati sa Velindom Mršić, ženom od Veljka Mršića pa smo malo popričali o tim stvarima dok je ovaj vodio Cedevitu.

Ti ljudi žive u nekim elitističkim balonima, s mnogo više ljubavi prema dolarima nego košarci.

 

Nikako drugacije i ne bi mogli da finansiraju kosarku. Ovi sto navodno vise vole kosarku od doloresa su najgori.

 

Svaki klub bi trebao biti privatan, a ne drzavni..onda bi se videla realnija slika sposobnosti.

 

Tedeski je krenuo ruzom na crnogorsko- srpski kartel..

Link to comment
Share on other sites

Drobnjak  9 poena za 3/4...pre par dana  ovdje su mnogi na osnovu par utakmica tvrdili da nema ništa od njega.

Ne mora da znaci da ce on biti igrač ali mnogi prerano otpisuju te mlade igrače iako ne vidim potrebu za tim...evo radi ravnoteže u Partizanu Koprivicu ili u Zvezdi Uskoković...ne  kontam zašto se to radi.

Edited by odupri se ludilu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzigi je veliki radnik, ja vjerujem da ce on sigurno napraviti solidnu karijeru, bolju svakako nego Petar Popovic [emoji16]. On je prije dvije sezone prikljucen bio prvom temu, onda je imao povredu, pa su ga poslali u SC da se celici. Proslu sezonu je maksimalno iskoristio, pokazao da ima pobjednicki mentalitet, kad je gusto zna da dize i dobio povjerenje ove godine. Po stilu je dosta slican bratu Nikoli Ivanovicu, tako da ga nasi gledaju kao njegovog nasljednika. Kao sto sam vec rekao, veliki je radnik, tako da ga ocekujem kao igraca ove ekipe barem naredne 2 godine. Nakon sto nam je propao projekat Fedor Zugic, od njega ocekuju vjerovatno da bude nova domaca nada ekipe.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost izvela 34 bacanja naspram 5 Mornara! :classic_ohmy:

 

Gledao sam mec i mozda je bilo par lako dosudjenih faulova, ali i Buducnost ima jednodimenzionu igru koja se svodi na zabijanje u reket i poentiranje sa sto manje distance. Drobnjak je mozda zalicio na kosarkasa, ali to je Mornar, uzasno vodjena ekipa sa ubedljivo najmanje skokova, uzasnom odbranom i napadom koji je skoro lisen poena iz prodora. Podgoricani imaju fenomenalne rezultate kad se pogleda kako igraju - opet je Cobbs morao da igra 30 minuta, Seeley 28, opet je Micov bio beskoristan i opet je Sehovic presedeo ceo mec na klupi (cemu on sluzi?).

 

Cibonina bajka je zavrsena. Ocigledno para za plate nema, Reuvers igra tragicno lose u odnosu na prve meceve, Prkacin i Gnjidic su pali i Bajo iz Splita je odigrao mec karijere protiv njih. Sledi sumorna borba za opstanak sa kolegama iz Hrvatske. Valjda Mornar nece toliko nisko pasti pa da se sa 5-6 puta jeftinijim sastavima bori za izbegavanje poslednje dve pozicije. Sto se tice PO, Partizan/Crvena zvezda/Buducnost su TOP 3 i borice se za prednost domaceg terena, Igokea i Cedevita bi trebalo da se bore za poziciju broj 4, a poziciji broj 6 je za sada najblizi FMP, mada ce i oni verovatno upasti u seriju losih rezultata.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Buducnost izvela 34 bacanja naspram 5 Mornara! :classic_ohmy:

 

Gledao sam mec i mozda je bilo par lako dosudjenih faulova, ali i Buducnost ima jednodimenzionu igru koja se svodi na zabijanje u reket i poentiranje sa sto manje distance. Drobnjak je mozda zalicio na kosarkasa, ali to je Mornar, uzasno vodjena ekipa sa ubedljivo najmanje skokova, uzasnom odbranom i napadom koji je skoro lisen poena iz prodora. Podgoricani imaju fenomenalne rezultate kad se pogleda kako igraju - opet je Cobbs morao da igra 30 minuta, Seeley 28, opet je Micov bio beskoristan i opet je Sehovic presedeo ceo mec na klupi (cemu on sluzi?).

 

Cibonina bajka je zavrsena. Ocigledno para za plate nema, Reuvers igra tragicno lose u odnosu na prve meceve, Prkacin i Gnjidic su pali i Bajo iz Splita je odigrao mec karijere protiv njih. Sledi sumorna borba za opstanak sa kolegama iz Hrvatske. Valjda Mornar nece toliko nisko pasti pa da se sa 5-6 puta jeftinijim sastavima bori za izbegavanje poslednje dve pozicije. Sto se tice PO, Partizan/Crvena zvezda/Buducnost su TOP 3 i borice se za prednost domaceg terena, Igokea i Cedevita bi trebalo da se bore za poziciju broj 4, a poziciji broj 6 je za sada najblizi FMP, mada ce i oni verovatno upasti u seriju losih rezultata.

1369627883000-udonis-1305270012_3_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...