Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

7 minutes ago, goldberg said:

Trpa Rok u napadu, ali zato ne postoji u odbrani.

 

Nacin na koji je "cuvao" Barica u presudnim momentima je za momentalni otkaz. Srecom za Krku pa ce skupiti dovoljno pobeda kod kuce, ovo u gostima nista ne valja.


nije opravdanje ali igrao sa 4 penala fazon od 27. minuta. a ako ga klupira daće ništa, a odbraniti nešto marginalno više. kalkulisani rizik jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mairosu said:


nije opravdanje ali igrao sa 4 penala fazon od 27. minuta. a ako ga klupira daće ništa, a odbraniti nešto marginalno više. kalkulisani rizik jbg.

 

Na žalost, Krka nema drugog pleja. Špan, koji bo trebao biti, je povređen, takođe i dvojica beka, koja su bili planirani za rezerve - Stavrov i Stergar.

 

Sa Arapovićem su isto ušli u rizik, koji nije ni počeo davati rezultat. isto sa Amerima, s tim, da se sada i French povredio.

 

A Krka igra i slovenačku ligu, tako da su u prilično zaj..noj fazi.

Edited by steva cenejac
Link to comment
Share on other sites

U startu mi nije bio jasan potpis Arapovića. U Hrvatskoj ga nitko nije htio jer svi znaju da je dečko 99% završio s košarkom na ozbiljnom nivou. U 25-oj godini izgleda kao teški rekreativac, nema grama mišića i spor je, a i prije svih ozljeda nije bio neki atleta. Krka tu mora što prije potražiti neko bolje rješenje. 

Edited by Sharp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steva cenejac said:

Sa Arapovićem su isto ušli u rizik, koji nije ni počeo davati rezultat.


ovaj je izgledao jezivo prošlo kolo, mislim da ga nisam ni video juče na parketu makar u 2. pol.

stavrov pokidao onu jednu i nema ga posle, kontam povreda je ali nemamo baš protok informacija iz novog mesta da vidim šta, kako.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steva cenejac said:

 

Na žalost, Krka nema drugog pleja. Špan, koji bo trebao biti, je povređen, takođe i dvojica beka, koja su bili planirani za rezerve - Stavrov i Stergar.

 

Sa Arapovićem su isto ušli u rizik, koji nije ni počeo davati rezultat. isto sa Amerima, s tim, da se sada i French povredio.

 

A Krka igra i slovenačku ligu, tako da su u prilično zaj..noj fazi.

 

Teško je svake godine pogadjati jeftine Amerikance tako da je moralo doći do promašaja. Ove godine obojica ne daju ono što se trazi od njih dvojice.

 

Link to comment
Share on other sites

budućnost možda ima najbolji odnos rezultata i utrošene energije na ovim ABA "rutinskim" pobedama. 

Zanimljivo, Budućnost je u svakoj od osam odigranih utakmica u dosadašnjem toku lige šutnula više slobodnih bacanja od svog protivnika, a sveukupno je šutnula duplo više nego protivnici (Budućnost 172/225 a protivnici 81/112)... U proseku preko 28 slobodnih bacanja po meču...

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Martin Mystere said:

Zanimljivo, Budućnost je u svakoj od osam odigranih utakmica u dosadašnjem toku lige šutnula više slobodnih bacanja od svog protivnika, a sveukupno je šutnula duplo više nego protivnici (Budućnost 172/225 a protivnici 81/112)... U proseku preko 28 slobodnih bacanja po meču...

 

 

Jos jednom, pogledaj broj sutnutih trojki pa ces videti otkud toliko slobodnih bacanja.

 

Mislim, moze da se kaze da je 10% slobodnih bacanja dosudjeno prestrogo, ostatak je standardni koktel teorija zavera bez gledanja meceva.

 

Sto se tice meca u Cacku, bas los mec - Borac je promasio 30 suteva za 2 poena i bukvalno niko osim Gnjidica i Halea nije mogao nista da pogodi. Zasluzena pobeda Cibosa koji mogu i u TOP 4 ako dobiju FMP u Zagrebu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam izneo zanimljivost u brojci vezanoj za slobodna bacanja, ne bilo kakvu teoriju zavere...

Btw lepo što si ti, za razliku od nas teoretičara zavere, odgledao sve njihove mečeve pa možeš iz prve ruke da govoriš o njihovom sistemu a ne samo na osnovu pukih brojki koje govore o broju šutnutih trojki...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Martin Mystere said:

Ja sam izneo zanimljivost u brojci vezanoj za slobodna bacanja, ne bilo kakvu teoriju zavere...

Btw lepo što si ti, za razliku od nas teoretičara zavere, odgledao sve njihove mečeve pa možeš iz prve ruke da govoriš o njihovom sistemu a ne samo na osnovu pukih brojki koje govore o broju šutnutih trojki...

 

Odgledao sam skoro sve meceve KK Buducnost, neke sam i preskocio.

 

Ono sto sam video je prilicno arhaicna igra Buducnosti - mnogo prodora, malo suta spolja, teznja da se spusti lopta u reket po svaku cenu i dosta suteva iz reketa. Svako ko je gledao meceve KK Buducnost bi mogao da se slozi sa mnom.

 

Cak i ako nisi gledao njihove meceve, mozes da pogledas koliko sutiraju za 3 poena i raspored suteva posle svakog meca - gomila suteva je iz reketa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...