Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

19 hours ago, Del Piero said:

Da li je za vas dvojicu Guduricev faul protiv PAO nesportski?

pogledao sam, cista namerna

sa ledja, povlacenje za ruku, ni blizu lopte

 

nije mi bas najjasnije odakle sad ovo

jel se nesto menjalo u pravilima, a da ja nisam upoznat?

ovo se svira kao namerna otkad znam za sebe...i sa godinama je moglo da bude samo strozije

od pre nekoliko godina je redimo jos drasticnije kada se pravi faul da se spreci kontra

tu se nesportska svira i kad nije ocigledna kao ovde

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guduricev faul je nesto sto se radi od ko zna kada i maltene je zastitni znak evropske kosarke, a to je takticki faul da se ne dozvoli sut za 3 poena. Nije bio faul sa ledja, vrlo blago povlacenje za ruku u trenutku dok ga ovaj zaobliazi. Bukvalno niko iz Panathinaikosa nije ni pomislio na nesportsku i da je ovakav faul napravljen u drugoj cetvrtini niko ovo ne bi ni svirao kao nameran faul.

Za mene je porazavajuce ako ce ovakve stvari da budu nesportske. Podrzavam sviranje namerne i za prekidanje kontri i za udaranje sekirica, ali ne za obican takticki faul u 5 na 5.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sranje su ti taktički faulovi i treba ih svirati kao namerne jer onda na primer  mozes da fauliras igrača bez lopte koji najlošije izvodi bacanja. Imao si vremena da igraš odbranu 39 minuta i 45 sekundi i sad ćeš da sa nekih 6 faulova i 12 bacanja kao da preokrenes. To je deo neke stare košarke koju treba izbrisati 🙂

Svaki nameran faul kada je očigledna namera treba da se svira kao nameran,a ovo što je Hodžić uradio je bio pokušaj izbijanja lopte i nikako se ne može okarakterisati kao nameran faul.

 

Edited by propolis
Slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

Sranje su ti taktički faulovi i treba ih svirati kao namerne jer onda na primer  mozes da fauliras igrača bez lopte koji najlošije izvodi bacanja. Imao si vremena da igraš odbranu 39 minuta i 45 sekundi i sad ćeš da nekih 6 faulova i 12 bacanja kao da preokrenes. To je deo neke stare košarke koju treba izbrisati 🙂

Svaki nameran faul kada je očigledna namera treba da se svira kao nameran,a ovo što je Hodžić uradio je bio pokušaj izbijanja lopte i nikako se ne može okarakterisati kao nameran faul.

 

 

Kada se faulira igrac bez lopte,  posebno u završnici utakmice, gotovo uvek se svira "nameran" faul

Link to comment
Share on other sites

Posle te situacije gde je Hodzic faulirao (videli smo kako) Tasica i dobio namernu te Tasicevih slobodnjaka Keane u kontri lagano poentira, FMP izvodi loptu ispod kosa koju Tasic opet uzima i onda ga dosta jace udara Auguste i bez ikakve sanse (ili namere) da je isao na loptu (za razliku od Hodzica u prethodnoj situaciji) i ne dobija nesportski faul. Situacija je na onom videu koji je postavio @Del Pierona prethodnoj strani na 1:34:30 cini mi se.

 

Ako je Hodzic napravio nesportski faul onda je Auguste uradio to isto "na kvadrat".

Edited by Borca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Kada se faulira igrac bez lopte,  posebno u završnici utakmice, gotovo uvek se svira "nameran" faul

 

Koliko znam pravilo je da mora da postoji namera da se napravi faul da bi bio nameran,sto i ime kaze,ali ovde je namera bila da se lopta izbije.

Link to comment
Share on other sites

Velika pobeda u Topolici za vikend, nakon 2 tesna poraza na startu, ali tesko je stagod drugo ocekivati na strani kod Igokee i protiv preskupe Olimpije.
Sveti Sava Lesic, kako ga moj drugar Milic zove 😄 podsetio na svoje najbolje dane. Valjalo bi kad bi nekako Megu uspeli da dobiju, da se opustenije ide na gostovanje Zadru. To moze vec sada biti vazan duel za opstanak.
Mnogo tezi raspored za Cacane u prvom delu sezone.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mozli blizu Mornaru @ Mozzartsport

 

 

 

Kazne u ABA ligi: “Ubij Srbina” i pokušaj fizičkog napada po 2.500 evra, upaljač ka sudiji - 15.100

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/kazne-u-aba-ligi-ubij-srbina-i-pokusaj-fizickog-napada-po-2500-evra-upaljac-ka-sudiji-15100/401169

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Dies at the End said:

Kazne u ABA ligi: “Ubij Srbina” i pokušaj fizičkog napada po 2.500 evra, upaljač ka sudiji - 15.100

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/kazne-u-aba-ligi-ubij-srbina-i-pokusaj-fizickog-napada-po-2500-evra-upaljac-ka-sudiji-15100/401169

 

Ovo kao kad ti konobar u nekoj birtiji, dodje i kaze "da vidimo sta smo ovde imali" pa ti onako odokativno nazvrlja nesto i odvali total. 

 

Dakle kad se u Hrvatskoj skandira "Ubij Srbina", "Cigani", "Govno slovensko" (dakle sve na nacionalnoj osnovi) to je 2500eur.

Kad se u Srbiji skandira "Lopovi", "Picko lopovska" i "Picko grobarska" (dakle nista nije bilo na nacionalnoj osnovi) to je 1000eur i poleti jedan upaljac (jer je to fizicki nasrtaj) to je jos 15000eur. 

A kad u Crnoj Gori zvanicno lice kluba uhvati za ruku sudiju i (prema izjavi sudije) iskaze nameru da se sa istim fizicki obracuna, to je 2500eur. 

 

Na stranu skandiranja, ali imam neki osecaj kao da je taj upaljac velicine bojlera barem, i da je pao tik pored sudijske trojke. 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

tako je i placen, preko milku po sezoni..

naravno to sto neko toliko kosta, ne znaci i da je duzan(tm) da igra dobro, al vidim da je vecina partizana u fazonu, ko da je on iskopan iz mozambika za 100 eura mesecno, a ne da je dosao kao ozbiljan el igrac..

 

Cak je i bolji nego sto sam ocekivao. Ali kad igras u velikim klubovima u evroligi, onda se valjda utopis malo medju svim tim asovima pa se i ne vidi toliko tvoj kvalitet.

 

Sada, u Partizanu, vidi se jasno koliko je to dobar igrac. Vredi svaku paru zaista.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, StefanPG said:

Lose, totalno nezainteresovan za bilo sta. Sto prije mu ograniciti minutazu, ovo sto on igra moze i Suad.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

I to mnogo bolje sigurno i to ne pričam sad za ovu tekmu već za zadnjih par.

Ajde da vidimo u EC protiv Ulma da li će imati motiv više zbog Evrope.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, StefanPG said:

Lose, totalno nezainteresovan za bilo sta. Sto prije mu ograniciti minutazu, ovo sto on igra moze i Suad.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

Micov ima isti onaj sut kao Johny O'Bryant, iz driblinga, penzionerski fade away koji ti skracuje zivot za po sat vremena svaki put kad ga izvede.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

 

Cak je i bolji nego sto sam ocekivao. Ali kad igras u velikim klubovima u evroligi, onda se valjda utopis malo medju svim tim asovima pa se i ne vidi toliko tvoj kvalitet.

 

Sada, u Partizanu, vidi se jasno koliko je to dobar igrac. Vredi svaku paru zaista.

 

Partizan = mali klub?! 😲

 

Dobro bre salim se... 😄 

 

---

Ledej je po indeksu bio drugi najbolji igrac Armanija (prvi je Silds a treci je bio Panter), ne znam kako to mislis da se tamo utopio. Bio je podjednako vazan igrac kao bilo ko iz petorke Dilejni, Panter, Silds, Hajns, Ledej. Nije on bolji od njih a nije ni losiji, nije se utopio. 

 

Koliko kosta da kosta, to je neka druga prica, ali trenutno on je taj koji nosi Partizan. Smailagic i Panter zajedno imaju indeks koliko i Ledej sam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...