Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Komedija je kad tako izvlacis bez konteksta i pravis strawmana od mog posta.

 

Cedevita ima bolji tim na raspolaganju, znatno vise potencijalno korisnih igraca, znatno vise poena u rukama i mogucnost za siru rotaciju, ali bas slabo koriste taj svoj potencijal. Zato su izgubili i od FMP, a to je ekipa koja je svakako losija od njih kada se gledaju potencijali igraca oba tima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Komedija je kad tako izvlacis bez konteksta i pravis strawmana od mog posta.

 

Cedevita ima bolji tim na raspolaganju, znatno vise potencijalno korisnih igraca, znatno vise poena u rukama i mogucnost za siru rotaciju, ali bas slabo koriste taj svoj potencijal. Zato su izgubili i od FMP, a to je ekipa koja je svakako losija od njih kada se gledaju potencijali igraca oba tima.

 

 

Ne bih se bas slozio. Duo Rid i Vajli je trenutno najbolji u ABA na mesto centra, plus Nikolic.

 

Ono sto je kod Buducnosti osnovi problem je jos jedan 1/2 skorer i to dobar u izolaciji...

 

Nisam gledao mec vec pricam generalno. Tim dize formu i ima..

 

Tri centra, Micova, Kobsa, Silija, Atica, Kuridzu, Sehovica, Drobnjaka, popovica i barovica..

 

Golemac je lose upario pg..bez defanzive..meni je bolji roster Buducnost, fizicki su bas mocni, imaju iskustva...al neki koji zna sa loptom im treba jos i da drajva do kosa..

 

Link to comment
Share on other sites

Cedevita ako ne može da dobije Budućnost kući, pa još bez Rida, onda ne znam čemu mogu da se nadaju. U 5 kola su već izgubili 3 tekme i iako im nije bio lak raspored, to je previše.

 

Mada, ni Budućnost ako ne dovede još jednog pleja, nema čemu da se nada. Kobs ne može da izvuče sam celu sezonu, pregoreće, a Drobnjak je definitivno promašaj.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Kakva krađa Budućnosti dovodjenjem DJ Silija,vrhunski bek i uz Kobsa čini naibolji ofanzivni bekovski par u Aba ligi.

 

Kuridza, Atic i ZNikolic za sada rade dobar posao i baš ono što se od njih očekuje.

Micov spor, nezainteresovan,ali se vidi klasa na bljeskove i morao bi on više da doprinosi i pomaže Kobsu i Siliju, a pogotovo u igri sa loptom. Malo mi je bzvz da ga Džikić samo koristi da ćoškari na trojci.

Wiley mi je nejasan igrač nešto između 4 i 5, ali najbolje partije je pružao u Canariji na petici tako da u Futuri ne donosi mnogo jer igra na 4 gde nema skoro nikakvu prednost.

Reed standardno odličan.

Barovic,Popovic, Drobnjak, Šehović popunjavaju broj na klupi bez nekog uticaja.

 

Loša selekcija spoljne i unutrašnje linije što se tiče upotrebljivih igrača,dok je unutra gužva napolju fali jedan do dva igrača.

 

Link to comment
Share on other sites

Roster je takav kakav je. Svi vidimo da nam skripi na poziciji druge jedinice ali meni je strasno milo sto je klub odlucio da ispostuje Drobnjaka. Momak se mora istrpjeti, on mora grijesiti i to je potpuno ok. Mozda nikad od njega nece biti igrac kalibra nekog lidera ali ne mozemo znati dok ne probamo. Cini mi se da je i on opusteniji nego u prvim mecevima protuv fmp,splita... Protivnici nas skautiraju i napadaju kada je on igri sa presingom i udvajanjima i to je skola koju mora da prodje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Duo Rid i Vajli je trenutno najbolji u ABA na mesto centra, plus Nikolic.

 

1 hour ago, propolis said:

Kakva krađa Budućnosti dovodjenjem DJ Silija,vrhunski bek i uz Kobsa čini naibolji ofanzivni bekovski par u Aba ligi.

 

Kad bi Micov bio Micov a ne penzija, gde bi im bio kraj? 

I da nije Danilo out 😞 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, propolis said:

Ne bih se slozio da su Rid i Vajli najbolji u Aba.

Najproduktivniji su sigurno Reuvers-Prkacin,a najbolji Smajlagić- Lidej za sada.

Ukusi su razliciti 😫 ovi su tek poceli da spartaju zajedno..dve tekme..😎

47 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Imali ste Borisu...imate jos uvijek...slican tip igraca...

Jesu, samo jedan ima mozak i muda, drugi nema 🐒😛🤘

Link to comment
Share on other sites

Micov će biti u top formi kad bude trebalo, on ima godina i nema smislu da od starta zapinje i sporije ulazi u formu...teško bi izgurao sezonu da je već sada na max. 

Svi zapeli za Drobnjaka decko ima sansu ako je taj kalibar iskoristice je.

Inače petorka Bud sa Kobsom, DJ, Micovim, Vajlijem i Ridom je mozda I bolja od bilo koje koju Partizan ili Zvezda sada mogu da sastave. Plus Dzile je dobar trener, dobar domaći teren,  ja bih na njih ozbiljno racunao.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, realno *w said:

Mada, ni Budućnost ako ne dovede još jednog pleja, nema čemu da se nada. Kobs ne može da izvuče sam celu sezonu, pregoreće, a Drobnjak je definitivno promašaj.

 

58 minutes ago, StefanPG said:

Jos jedna partija Vinjalesa sa 30+ poena.

 

 

Ako su stvarno filijala, kako se nešto ne desi po ovom pitanju? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

Nema on šta tražiti u ekipi koja cilja na naslov. Takvi najvišu vrijednost imaju u ulozi šerifa.

 

Naravno, uvek je bolje imati timskog igrača koji šutira 2 od 10 trojke na prvih 5 tekmi, te ima čitavu 1 asistenciju na 5 utakmica.

 

 

1 hour ago, Losmi17 said:

Pa sad ni ne moze da se desi, ne bi imao prava nastupa u aba.

Tek od januara.

 

Pa nije ni tol tako daleko, da recimo dođe u decembru, odigra par tekmi u EC, uigra se malo itd...

Link to comment
Share on other sites

Treba nam Drobnjak kako bi nam

 konacna pobjeda bila jos sladja 😎....Elem, ja potpuno shvatam zasto  neko vidi Vinalesa umjesto Drobnjaka i razumijem to, ali ja da se pitam to ne bih uradio. Jednostavna odluka NE. Vjerujem i Dzila da pitaju i on ce pristati ali klub treba da stiti svoje interese a po meni je interes kluba da Drobnjak ostane tu. Mislim da smo i ovako konkurentni vecini ekipa u Aba. Kao sto Kalinicu prijaju minuti i sloboda mozda i Cobsu prijaju minuti i sloboda i mozda je bas Drobnjak fit za njega. Da li cemo uzeti titulu ili igrati polufinale,finale...svakako nema carobnog stapica za titule, niko ne moze garantovati. Tim je ipak skup kosarkasa koji najbolje igraju zajedno a ne i najboljih igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Ajde pojasni malo taj "interes kluba" koji vidiš u Drobnjaku?

 

Po meni razvijanje nekog igrača nikad ne može da bude ispred uspeha kluba, osim eventualno u slučaju kada se radi o nekom generacijskom talentu, Ovako, razvijaš igrača koji će mooožda za par godina postati korektan backup plej.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...