Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

26 minutes ago, DameTime said:

Prosto ne mogu da verujem da Željkov tim ovako izgleda, jedna razbijena banda. Baš je sramotno koliko su poimence (individualno) kvalitetniji od KKCZ, a ne igraju ništa. Ali to je samo pokazatelj kako je tim uvek iznad skupa pojedinaca, koliko god ti pojedinci bili dobri.

 

danas je partizan izgledao jako dobro, bolje nego većina tekmi koje sam gledao.

što se tiče procene individualnog kvaliteta, tu se ni malo ne slažem; kada zanemarimo puntera & kalinića (gde je kalinari u svakom smislu priznatiji igrač al' ajde nema veze), leday je na papiru kvalitetniji od ostalih ali onda dolazi gomilica zvezdinih igrača u vidu woltersa, hollinsa, whitea, koja je odavno dokazana u euroleague, dok partizan to i nema

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

danas je partizan izgledao jako dobro, bolje nego većina tekmi koje sam gledao.

što se tiče procene individualnog kvaliteta, tu se ni malo ne slažem; kada zanemarimo puntera & kalinića (gde je kalinari u svakom smislu priznatiji igrač al' ajde nema veze), leday je na papiru kvalitetniji od ostalih ali onda dolazi gomilica zvezdinih igrača u vidu woltersa, hollinsa, whitea, koja je odavno dokazana u euroleague, dok partizan to i nema

 

To što su izgledali malo bolje nego inače ne znači ništa. Partizan nema igru i tu se svaka priča završava; Zvezda ne igra najlepši basket na svetu ali to bar ima neku glavu i rep.

 

Što se tiče kvaliteta igrača, mogu da se složim eventualno oko Holinsa, oko ostalog nikako. Partizan je jači individualno na skoro svakoj poziciji, pogotovo 4 i 5, sramotno je koliko to ne koriste. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

To što su izgledali malo bolje nego inače ne znači ništa. Partizan nema igru i tu se svaka priča završava; Zvezda ne igra najlepši basket na svetu ali to bar ima neku glavu i rep.

 

završava se kada pobediš. mogli smo komotno mi ovo da izgubimo i onda bi u slavu recency biasa pričali malo drugačije.

cela naša glava i rep ne bi značila ništa večeras bez 5-5 kaline za 3

 

npr

 

bolja smo ekipa ali ne bih rekao da smo toliko bolji koliko izgleda kada dobijaš

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

završava se kada pobediš. mogli smo komotno mi ovo da izgubimo i onda bi u slavu recency biasa pričali malo drugačije.

cela naša glava i rep ne bi značila ništa večeras bez 5-5 kaline za 3

 

npr

 

bolja smo ekipa ali ne bih rekao da smo toliko bolji koliko izgleda kada dobijaš

 

Sve tacno. Ja i ne kapiram kako mi mozemo biti mnogo dobri a oni kurac od tima a razlika 4 poena. Eto majke mi nije mi jasno. Mi kao skroz dobri i poslozeni, oni nikakvi a pobedismo jedva... ja to ne kapiram.

 

Partizan je ozbiljan tim, ponovicu moj stav da su talentovaniji od naseg tima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

završava se kada pobediš. mogli smo komotno mi ovo da izgubimo i onda bi u slavu recency biasa pričali malo drugačije.

cela naša glava i rep ne bi značila ništa večeras bez 5-5 kaline za 3

 

npr

 

bolja smo ekipa ali ne bih rekao da smo toliko bolji koliko izgleda kada dobijaš

 

Ovo je opšte mesto i važi bukvalno uvek i svuda, te nema baš neke veze s time da je Zvezda bolji tim od Partizana (kao tim). 

 

3 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Sve tacno. Ja i ne kapiram kako mi mozemo biti mnogo dobri a oni kurac od tima a razlika 4 poena. Eto majke mi nije mi jasno. Mi kao skroz dobri i poslozeni, oni nikakvi a pobedismo jedva... ja to ne kapiram.

 

Partizan je ozbiljan tim, ponovicu moj stav da su talentovaniji od naseg tima.

 

Tako što je utakmica živa stvar, tokom koje greške prave i bolji i lošiji tim, kao što oba tima imaju i dobre poteze.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

 

Ovo je opšte mesto i važi bukvalno uvek i svuda, te nema baš neke veze s time da je Zvezda bolji tim od Partizana (kao tim). 

 

prelazi ti u praksu da prebacuješ kako pišem neko opšte mesto, umesto da ponudiš argument za svoj hot take.

pominješ "papir" tj individualni kvalitet preko reputacije a možeš da se složiš eventualno oko hollinsa, koji ima daleko slabiju reputaciju u euroleague od dua white-wolters. 

 

a nisam još stigao ispod tog II tiera do grupice domaćih igrača jednog & drugog tima, gde naše averidžare igraju xy sezona euroleague a njihove jok.

 

na papiru je partizan jači isključivo u prospectima, talentovanim igračima (na papiru) koji će možda u budućnosti (ne iz podgorice obavezno), postati dobri igrači.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kankkunen said:

Puškom me ne bi naterali da odem na derbi, i strim mi ogadi ... :classic_biggrin:

 

Na derbi u kosarci nisam isla nikada, i sumnjam da cu otici ikada.

 

Na fudbal sam isla vise puta i svaki put mi je bilo super, jednom sam cak isla na Zapad, sa sve Zvezdinim salom, bila neka polu zima. Niko me nije dirao. Cak smo i pobedili 0:2.

 

Ali sada da razmisljam da li ce neko da mi vristi na glavu deteta, ne pada mi na pamet.

Ja da joj objasnjavam zasto vriste i psuju, kao nasa bivsa komsinica, stvarno nemam snage. Samo neke lagane utakmice uzimamo, uz kokice i sokic. I kad mozemo da platimo belu lozu.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

prelazi ti u praksu da prebacuješ kako pišem neko opšte mesto, umesto da ponudiš argument za svoj hot take.

 

Zato što si napisao opšte mesto. Evo opet: 

 

9 hours ago, uini said:

 

završava se kada pobediš. mogli smo komotno mi ovo da izgubimo i onda bi u slavu recency biasa pričali malo drugačije.

 

Daj utakmicu na koju ovo NE MOŽE da se primeni. Može na svaku, na svaki tim ikada - i najbolji u istoriji košarke i neki koji bismo označili kao najgori. 

 

Da, mogli ste da izgubite; bolji tim može da izgubi utakmicu od objektivno lošijeg ali to ne znači da automatski spušta nivo kvaliteta. Pisanje da je Partizan na papiru jači dok je na terenu Zvezda jači tim nije nikakav hot take, btw.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Na derbi u kosarci nisam isla nikada, i sumnjam da cu otici ikada.

 

Na fudbal sam isla vise puta i svaki put mi je bilo super, jednom sam cak isla na Zapad, sa sve Zvezdinim salom, bila neka polu zima. Niko me nije dirao. Cak smo i pobedili 0:2.

 

Ali sada da razmisljam da li ce neko da mi vristi na glavu deteta, ne pada mi na pamet.

Ja da joj objasnjavam zasto vriste i psuju, kao nasa bivsa komsinica, stvarno nemam snage. Samo neke lagane utakmice uzimamo, uz kokice i sokic. I kad mozemo da platimo belu lozu.

 

Super je na utakmicama protiv "slabijih" ekipa, kad je dvorana polu prazna ... tu su pravi ljubitelji basketa. :classic_smile:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

to je bila usputna opaska na "i tu se svaka priča završava"; valjda smo u suštini pričali o tvojoj tezi da je partizan na papiru neuporedivo kvalitetniji tim.

 

Pa na takvu "usputnu opasku" možeš da dobiješ samo ovakav odgovor. Zaista ne znam šta očekuješ da ti se ponudi, ono je kao da si napisao da je nebo plavo 😄 

 

Vrlo mi je sumnjiva ova konstatacija da imate igrače sa EL iskustvom. Imate samo jedno pravog igrača EL nivoa a to je Kalinić. Lazić tolike godine igra EL ali ga to nije učinilo ništa boljim napadačem. Zvezda kao tim je kompaktnija i bolja, delimično, zato što poslednjih nekoliko godina ima iskustvo igranja EL mečeva; ali je to nešto drugo. 

 

Sa velikim brojem u najbolju ruku prosečnih igrača čiji kvaliteti dolaze do izražaja samo u ovom sistemu KKCZ - Davidovac, Lazić, Dobrić, Kuzmić, Mitrović itd. Partizan se može označiti samo kao (individualno) neuporedivo kvalitetnija ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Naletim juče -- ne znam ni sam kako -- na statistiku polufinala Zvezda-Reflex iz 2004. godine.

 

20 faulova nad Rakočevićem, koji je šutnuo 24 bacanja.

 

Za sve one koji misle da je to hardcore, Reflex je na tom meču šutnuo 57 bacanja. Ne znam da li sam to nekad video. Ne sećam se baš tog meča, ali na šta li je to ličilo.

 

Bilo je dva produžetka, to se mora naglasili, ali opet.

 

Čova je tada očigledno bio u prajmu.

Link to comment
Share on other sites

Od KKP podmlatka i minutaže za njih spade knjiga sinoć samo na Madara. Svi ostali žuljali klupu. 

 

Moram priznati da me je KKP sinoć iznenadio odbranom u II poluvremenu. Imali su oni tokom sezone napadačkih rapsodija ali drugo poluvreme sinoć je nekih najozbiljnijih i najfajterskijih 20 minuta basketa što su igrali ove sezone. Da ne beše Kalinićevih mudovišta teško bismo se izvukli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

 

danas je partizan izgledao jako dobro, bolje nego većina tekmi koje sam gledao.

što se tiče procene individualnog kvaliteta, tu se ni malo ne slažem; kada zanemarimo puntera & kalinića (gde je kalinari u svakom smislu priznatiji igrač al' ajde nema veze), leday je na papiru kvalitetniji od ostalih ali onda dolazi gomilica zvezdinih igrača u vidu woltersa, hollinsa, whitea, koja je odavno dokazana u euroleague, dok partizan to i nema

 

u i n i bas cudan nacin da se napise Kuper 😁

Plaky plaky jadni grobari imaju samo Lideja i Pantera a projekat Zvezda ima Holinsa Vajta i Voltersa jos jedan plaky. Na stranu sto Vajt nije ni igrao juce 😄 

 

Zaboravio si i Dangubica vrlo dokazanog u EL, u okviru svojih mogucnosti je decko igrao al njima ne treba ni to, imas i Kuruca dokazanog negde drugde al im ni to ne treba, imas i Lesora. Nece biti da su bas toliko jadna koliko si ih predstavio u ovom postu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čvrsto verujem da se sutra uvedu sankcije Srbiji, kao Belorusiji i Rusiji; ili da se KKCZ i KKP iz nekog razloga ugase -- igrači KKP bi na slobodnom tržištu zbirno "zaboli" osetno bolje ugovore od igrača KKCZ i značajniji broj igrača KKP bi se udomio u inostranstvu, da ne kažem verovatno svi (Rade bi ostao u Srbiji kao predsednik sindikata, a Danguba bi bio sekretar).

 

U Zvezdinoj ekipi, imamo jedno 9/14 igrača koji bi ostali u ABA ligi -- iz koje mahom tokom karijere nisu ni izlazili. To se odnosi na Ivanovića, Lazića, Lazarevića, Dobrića, Davidovca, Kuzmića, Luku, Simona i Cirbesa, Većina ovih igrača ima mnogo veću upotrebnu vrednost u Zvezdi, nego što je njihova stvarna tržišna vrednost. Većina tih igrača je već godinama u ABA ligi i nema neku perspektivu odlaska, ne računajući neke FIBA CL klubove. Eventualno postoji mogućnost/nada za Ivanovića i Dobrića, ali je pitanje rominga tu -- i obojica u narednoj sezoni pune 29 godina.

 

Kalinari je svakako igrač koji verovatno može da bira klub, takvo krilo je svima potrebno -- mada ni on posle Fenera nije baš otišao u Real/Barsu. Što se tiče preostalog trojca (Volters, Holins, Vajt), verovatno bi našli uhlebljene u nekim EC/slabijim EL timovima, bez neke perspektive da odu korak više od toga u ovoj fazi karijere.

 

Ukratko, mislim da bi igrači KKP-a prošli bolje na tržištu kad se svi stave na gomilu, a tržište jeste odraz individualnog kvaliteta/vrednosti igrača..

Edited by medobrundo
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

To je sve u redu, ali kada pricamo o Zvezda vs Partizan mi pricamo o Dobricu, Luki, Lazicu, Davidovcu i ostalima u okvirima Zvezde, a ne drugih klubova. I realnost je da ova ekipa Zvezde nije slabija od Partizana, kada se sve u uzme u obzir. Stavise, ja bih uvek birao ekipu Zvezde jer je iskusnija, cvrsca, igraci su vise timski orijentisani i kosarkaski su inteligentniji. 

To je kao na primer reprezentacija USA na velikim takmicenjima. Uvek su oni favoriti, ali nikad toliki kolika je razlika u kvalitetu igraca izmedju njih i ostalih. FIBA kosarka, pravila, neuigranost i ostalo, dovodi do toga da se razlika izmedju ekipa smanjuje. A stavi reprezentaciju USA u jednu NBA ekipu i Francusku u drugu i ovih ih nikad ne bi dobili kao sto jesu u Kini.

S tim sto ja smatram da razlika izmedju Partizanovih i Zvezdinih igraca uopste nije velika, otprilike je isti kvalitet. Partizan je samo pretplatio svoje igrace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

To je sve u redu, ali kada pricamo o Zvezda vs Partizan mi pricamo o Dobricu, Luki, Lazicu, Davidovcu i ostalima u okvirima Zvezde, a ne drugih klubova. I realnost je da ova ekipa Zvezde nije slabija od Partizana, kada se sve u uzme u obzir. Stavise, ja bih uvek birao ekipu Zvezde jer je iskusnija, cvrsca, igraci su vise timski orijentisani i kosarkaski su inteligentniji. 

To je kao na primer reprezentacija USA na velikim takmicenjima. Uvek su oni favoriti, ali nikad toliki kolika je razlika u kvalitetu igraca izmedju njih i ostalih. FIBA kosarka, pravila, neuigranost i ostalo, dovodi do toga da se razlika izmedju ekipa smanjuje. A stavi reprezentaciju USA u jednu NBA ekipu i Francusku u drugu i ovih ih nikad ne bi dobili kao sto jesu u Kini.

S tim sto ja smatram da razlika izmedju Partizanovih i Zvezdinih igraca uopste nije velika, otprilike je isti kvalitet. Partizan je samo pretplatio svoje igrace.

 

Ne mislim da je Partizan preplatio igrače, zašto bi to radili? Platili su ih onoliko koliko ti igrači vrede na tržištu. Na tržištu verujem da jedan Kurucs košta više nego Davidovac i Lazarević zajedno. Upotrebna vrednost ove dvojice u kontekstu Zvezde i ABA lige je veća od njihove tržišne vrednosti; dok je upotrebna vrednost Kurucsa za KKP ispala 0, tačno beskonačno puta manja od njegove tržišne vrednosti. Na kraju, cilj timova sa ovih prostora jeste da naprave tim čija je upotrebna vrednost daleko iznad tržišne, jer je to jedini način da se konkuriše par puta skupljim ekipama u EL. Radonja je to doktorirao u Zvezdi, a Željko se očigledno dugo nije bavio tom rabotom -- nije morao previše da razmišlja o budžetima 😄 Mada je i u Feneru imao izlet koji je sličan ovogodišnjem rosteru KKP-a, sa Mekkejlebom, Kleizom i još nekim igračima koji nisu baš zablistali kao celina. Napomenuo bih još ono što sam napisao par puta u prethodnim danima -- to što KKP nije uspeo da uhvati neke igrače ispod radara koji pokazuju mnogo više nego što vrede, ne znači da je KKP odron od tima i da je upotrebna vrednost ovih igrača kojim raspolažu niska. To je i dalje jako upotrebljiv tim, snažan i atletski moćan sa Lessortom i Ledayom u reketu i brdom ofanzivno talentovanih igrača spolja. 

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preplatio ih je da bi presli iz EL ekipe u EC ekipu. Pisao sam posle kupa da su za mene i Panter i Leday preplaceni igraci jer nisu tipovi igraca koji su glavni igraci koji ce da vuku, vec vise deluju iz drugog plana. Eto, tvojim recima da kazem da upotrebna vrednost njih dvojice nije ista kao trzisna jer to nisu uloge u kojima su u svom najboljem izdanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba imati na umu da je ovo tek prva sezona ovog novog tima KKP. Zvezda ima veliku prednost nad KKP u tom pogledu. Bukvalno je samo Vajt i Ivanovic novi igraci.

 

ABA ligi i Srbiji treb sto vise kvalitetnijih timova. Mada iskreno se nadam da ce Zvezda pojacati tim i da ce Radonja povuci neki rez jer on nema sta vise da trazi u Zvezdi ako tim ne bude projektovan za TOP8.

 

Za to treba dopuna stranih igraca i da se malo promeni domaca podloga. Treba razlikovati tim za TOP8 i za osvajanje ABA lige. Treba nam kvalitetan bek i centar na ovaj tim ako svi ostanu uz par odlazka Simona, Zirbesa i jos jednog igraca iz plejade domacih na poziciji krila.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, medobrundo said:

Čvrsto verujem da se sutra uvedu sankcije Srbiji, kao Belorusiji i Rusiji; ili da se KKCZ i KKP iz nekog razloga ugase -- igrači KKP bi na slobodnom tržištu zbirno "zaboli" osetno bolje ugovore od igrača KKCZ i značajniji broj igrača KKP bi se udomio u inostranstvu, da ne kažem verovatno svi (Rade bi ostao u Srbiji kao predsednik sindikata, a Danguba bi bio sekretar).

 

U Zvezdinoj ekipi, imamo jedno 9/14 igrača koji bi ostali u ABA ligi -- iz koje mahom tokom karijere nisu ni izlazili. To se odnosi na Ivanovića, Lazića, Lazarevića, Dobrića, Davidovca, Kuzmića, Luku, Simona i Cirbesa, Većina ovih igrača ima mnogo veću upotrebnu vrednost u Zvezdi, nego što je njihova stvarna tržišna vrednost. Većina tih igrača je već godinama u ABA ligi i nema neku perspektivu odlaska, ne računajući neke FIBA CL klubove. Eventualno postoji mogućnost/nada za Ivanovića i Dobrića, ali je pitanje rominga tu -- i obojica u narednoj sezoni pune 29 godina.

 

Kalinari je svakako igrač koji verovatno može da bira klub, takvo krilo je svima potrebno -- mada ni on posle Fenera nije baš otišao u Real/Barsu. Što se tiče preostalog trojca (Volters, Holins, Vajt), verovatno bi našli uhlebljene u nekim EC/slabijim EL timovima, bez neke perspektive da odu korak više od toga u ovoj fazi karijere.

 

Ukratko, mislim da bi igrači KKP-a prošli bolje na tržištu kad se svi stave na gomilu, a tržište jeste odraz individualnog kvaliteta/vrednosti igrača..

 

al' vidi medo, ti si sad sa nekom imaginarnom preciznošću presudio da bi iz partizana svi otišli u inostranstvo osim dangube i zagora (šta znači uopšte otići u inostranstvo za košarkaša, postoji mnogo boljih i još više lošijih klubova nego što su zvezda i partizan), dok bi iz zvezdine ekipe 9 od 14 ostali u aba ligi (kao da je aba liga merilo nekog ultimativnog nekvaliteta a ne liga koja je nakon španije, rusije, eventualno grčke, nemačke (diskutabilno), zapravo jedna od jačih u evropi.

 

takođe, lazić, dobrić i davidovac su ostali ovde zato što i zvezda daje solidne novce a pri tome igra euroleague. jasno je valjda da ne igraju za neki sitniš.

 

partizanovi igrači bi bolje prošli na tržištu samo kada se radi o onima koji su mladi ili relativno mladi a talentovani: tristan vukčević, koprivica, madar, smailagic pa i kurucs kao reclamation project bi otišli negde na veresiju

 

od ready made igrača (po meni) ovako stoje stvari

 

1st tier: kalinari, punter, leday

2nd tier: wolters, white, hollins, lessort (možda kurucs pod uslovom da ne završi kao poor man's darkelja)

3rd tier: avramović, ivanović, dobrić, davidovac, moore, mitrović* (pre sezone bih ga stavio u 4th tier), možda kuzmić

4th tier: zagorac, možda kuzmić

special guest stars: pefi i danguba

(kao što rekoh partizanove talente + nešto starijeg lazarevića ne računam jer nisu još formirani igrači. oni bi se kupovali zbog onoga što mogu postati)

 

teza je bila da je partizanov tim po imenima / na papiru mnogo kvalitetniji.

 

ja ne mogu da se složim s'tim ni pre sezone, niti sada, in hindsight, što kažu ameri.

ako i jeste neko kvalitetniji pojedinačno, u pitanju su nijanse koje ja ne umem da merim. 

 

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Treba imati na umu da je ovo tek prva sezona ovog novog tima KKP. Zvezda ima veliku prednost nad KKP u tom pogledu.


Treba imati na umu da je ovaj tim Partizana projektovan da uzme EC, a ne ABA.
Tako da, što se tiče ovog finala, za sada nema iznenađenja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, orionbre said:


 

 


Treba imati na umu da je ovaj tim Partizana projektovan da uzme EC, a ne ABA.
Tako da, što se tiče ovog finala, za sada nema iznenađenja.

 

Pre bih rekao pokuša, al cenim da je selekcija pravljena da u drugoj-trećoj sezoni dostigne svoj maksimum, što je i realno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...