Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

10 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ako postoji igrac koji mi totalna enigma u bilo kakvoj procjeni mogucnosti to je Pecarski. Da li ga kolege sa foruma vide kao legit igraca u ekipama sa vecim ambicijama

Moje misljenje Spanija Turska osrednje ekipe. Mozda dobaci do EK al dalje tesko. Ne poredim ih kao igrace al tipujem karijeru u rangu recimo Ristica , Apica. Isuvise spore nego za EL nivo

Link to comment
Share on other sites

OK, dobio je Studentski centar Derby mec na kraju iako je bilo neizvesno do par minuta pre kraja.

 

Ovog puta je eksplodirao Kamenjas sa najboljim ucinkom i 10 skokova. U proslom mecu protiv Krke nije imao nijedan skok pa je ocigledno da je Borac bas zalostan ispod kosa, a i Kamenjas dosta oscilira u formi.

 

Sto se tice ovog kola, igraju se jos 6 meceva.

 

Sutra nas prvo ocekuje duel Cedevite Olimpije i Splita. I jedni i drugi se sa radoscu secaju proslog kola jer su konacno dosli do pobede nakon niza losih rezultata. Domacin ce mozda po inerciji sada vezati nekoliko pobeda, ali se tu ne vidi perspektiva za nesto vise, a to je konacan napad na titulu ABA lige. Split svakako i ne ocekuje da dobija ovakve meceve.

 

Nakon toga sledi derbi izmedju Partizana i FMPa. I jedni i drugi trenutno igraju odlicno, rezultati su tu, ali je realnost da ce ovo za Partizan biti jos jedan u nizu laganih meceva u "nikad jacoj ABA ligi". Realno, senzacija bi trebalo da se desi pa da Partizan izgubi mec kod kuce, a da to nije derbi ili u gostima, a da to nisu derbi, PG, Laktasi ili Ljubljana.

 

Igokea i Mornar ce odigrati najzanimljiviji subotnji mec. Mornar se iz kola u kolo blamira, ali to je tako kad je trener i vlasnik kluba i kad nema ogroman budzet koji ce da prikrije njegov nerad. Igokea ima dobrog trenera koji zna da radi sa onim sto ima, ali i oni moraju da pobede da ne bi usli u nezgodnu situaciju sa skorom 3-4. Naravno, Mornar se nece boriti za opstanak osim ako Pavicevic digne ruke od njih, a Igokea ce najverovatnije biti u prosirenom PO, samo je pitanje na kojoj poziciji.

 

U nedelju Mega docekuje Buducnost. Ne znam da li se vracaju Simanic, Rudan i Cazalon, jer bez njih Mega nema nikakve sanse da pobedi. Buducnost nakon Crvene zvezde izvlaci pobede i ovo ce im biti cetvrti ozbiljan test nakon C.Olimpije, Valencie i Virtusa u borbi za TOP 2 ABA i EC. Ne treba zaboraviti da je Buducnost prvo mesto prosle sezone izgubila i porazom od Mega u gostima, izmedju ostalog.

 

Zadar docekuje Crvenu zvezdu osokoljen pobedama nad Borcem i Cibonom u hrvatskom velikom derbiju. Jasno je da im je potrebna svaka pobeda da bi pobegli sa dna, ali to ce ici malo teze jer je sastav Dejana Radonjica sada odmorniji i u mogucnosti da sa mnogo vise inteziteta odigra u napadu i u odbrani. Realnost je da ce ovo biti ubedljiva pobeda Crvene zvezde jer je kvalitet na njihovoj strani.

 

Ostaje nam jos ponedeljak gde Cibona docekuje Krku. I jedni i drugi su trenutno na skoru 3-3, ali dok se Cibona nalazi u fazi raspadanja forme i belezi poraz za porazom, Krku kao da ne interesuju mecevi van Novog Mesta, pa eto konacno prilike da Cibosi zabeleze pobedu i malo odahnu i zbiju redove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ako postoji igrac koji mi totalna enigma u bilo kakvoj procjeni mogucnosti to je Pecarski. Da li ga kolege sa foruma vide kao legit igraca u ekipama sa vecim ambicijama

Too slow, too soft i uz to djeluje kao neka flegma.

Može se udarati nogom u dupe ako dosegne karijeru nekog Ivana Marinkovića.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

Kakvo saopstenje 😄 show!

 

Ajde razumem da je (Tegi ili neko) "namestio" Mura, ali saopstenje jbt 😄 pa jos Ostojina replika... tragikomicno. 

 

Ljudi jbt, igrajte kosarku!

Što ti je razumljivo što je Vladan namestio Mura? Misliš Tegeltija je idiot, pa je to okej.

A Doktor i Limar su gospoda pa im nepriliče takve reakcije?

Link to comment
Share on other sites

Meni je malo zao Mura ne toliko jer ce dobiti porciju na derbiju nego jer su ga njegovi namestili i to ciljano.Domacima ne mogu da uvale ovakvu kosku a bolje on da bude meta nego Ledej jel da?Kuruc je totalno irelevantan i tema se ne bi zagrejala ovako.A decko je lepo rekao~"rekli su mi da je tako" nit je slagao nit je znao sta je rekao verovatno.I tako u kkp punom mnogo gadnijih faca,mnogih preletaca(Avramovic,Alen,Dangubic i manie vise Panter) ispade najgrdji Mur.

 

Bas prljave stvari se rade i to sa sopstvenim igracima.Cak mi zalici  na klasicno nakuskavanje naroda na ovim prostorima van sporta sad pale vatru po istim principu,doslovno kao dogovoreni.Ti uvali onom Muru da kaze glupost mi cemo saopstanja i eto vatre.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sector said:

Rekao da je FMP mala Zvezda a ustvari je Zvezda veliki FMP. 

 

Ne nije tako rekao vec da su mu rekli da je FMP mala Zvezda. Nije bitan Mur nego oni koji su mu to rekli. Oni su zlo i protiv njih bi prvo trebalo glas da podignu navijači Partizana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

O kakvom uvaljivanju Mura pricate? Sta je to toliko "vau" rekao? 

Nema potrebe da se pravis blesav.Objektivno vau nije nista ali to nije vazno jer objektivnost nije vazna.Vazno je kako ce masa reagovati,koliko daleko mogu ovo raspali novinari da guraju i koliko saopstenja moze da se napise na osnovu ovoga,a moze u oba slucaja dosta.Gde ces lakse paliti ljude nego reci Ha ha fmp zvezda.

Dakle oce li biti beleja u pioniru-verovatno,jel pucaju saopstenja zbog ovog-da,jel pricamo na forumu oko toga?-da.Znaci iako je glupost,bitno je.

 

Ne peri nikoga bez potrebe,gadno su coveku uvalili i to je to.Ili hoces reci da se Mur bas udubio u polemiku fmp zvezda,sam uocio stvari i eto palo mu na pamet da pokaze znanje.Tacno ga zabole.Pritom iz partizana su lagano mogli to da iseku taj deo i da zastite svog igraca a eto gle cuda nisu.

 

Nego ti meni reci posto kosta Rid?Sto se cekao onako u prelaznom roku,imao neke druge planove?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Mur kao repstativac zemlje iz regiona dobro upucen u zbivanja u srpskoj kosarci

 

prvi kandidat da dobije pasos pocetkom februara vec, najkasnije pocetkom maja

 

Svejedno ce se voditi kao stranac u KLS i KRK (ako ga Partizan bude licencirao u tim takmicenjima).

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pavijan2 said:

Što ti je razumljivo što je Vladan namestio Mura? Misliš Tegeltija je idiot, pa je to okej.

A Doktor i Limar su gospoda pa im nepriliče takve reakcije?

Razumljivo u smislu ocekivano od Tegeltije. Bilde. 

 

Ostoja i Covic su ipak na nekom visem nivou i ocekivao sam od njih ipak nesto bolje. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

@UDresuKvinsiMileraNe znam pravim li se ja blesav ali znam da se vi pravite bijesni i ljuti...jao sve vas pogadja.....ovo je udar na vas, zavjera...bla bla bla......

Znao sam da si zato reagovao,igrali ste istu igru sa Covicem i izgubili(vise puta) pa si sad brze bolje pritekao da kazes kako se on ustvari igra sam i kako mi trazimo zavere.Za ovakve stvari je uvek potrebno dvoje.

A ja sam bas rekao da ovo nije nikakav udar nego glupost ali da ce od nje napraviti pricu,to su dve razlicite stvari.

 

Losa utakmica partizan fmp,partizan otaljavao,fmp je malo izgoreo,malo brzopleti bili, malo...pa nekvalitetni jednostavno ovaj skor im je puna kapa.

Avram u napadu dokazuje da mu je ova liga igraliste.

 

Ekstra potez Zeljka da utisa vredjanje,aplauz od mene.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...