Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ja samo mislim da je bolje da kao rezevnu 4 imaš Jagodić Kuridžu nego Duop Rita

to je upravo recept za dno EL, a uskoro i neko tavorenje u EC

“bolje mi da imam dokazani prosek pred kraj karijere, samo zato sto je domaci igrac, nego mladog stranca sa upsideom”

i jasno je naravno da ovde sa duopom nije ispalo kao treba, ali moglo je

dok sa stroberijem je jasno bilo da nema sta da ispadne, nema cime da iznenadi

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Malo sam ti prepravio. :thumbsup:

 

Ma nije baš tako. Barem u tvom slučaju 🙂

 

Više sam inspiraciju vukao sa našeg topica, gde procenimo igrača posle prvog driblinga, ekipu dok nije do kraja ni sklopljena, ko je u kakvoj formi na osnovu 40 sekundi klipa iz teretane 😄

 

in other news, kako sam majstorski izbaksuzirao Maccabi, svaka mi čast

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makabi opet ne lici ni na sta, bukvalno preslikana ekipa iz prethodne 2 sezone. Ogromne amplitude u igri. Vilbekin izvukao stvar.

 

Real jako dobar u oba pravca. I ja sticem utisak da Efes nece moci da jase na slicnom talasu kao prethodne 3 sezone.

 

Ne svidja mi se ovo sto vidim kod Cska.

Monako-Pao, rekao bih ocekivano. Mislim da Monako moze da se umesa u borbu za top8, imaju poene u rukama, imaju cvrstinu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MrTwister said:

Mora se reci da je Scottie Wilbekin jedan sef, na -6 uze coek loptu i 10p veza i dobi utakmicu. 👏

Na slican nacin je prosle sezone izgubio jedno 5 utakmica.

 

Ono sto se da primetiti da publika daje veliki vetar u ledja svojim timovima i da ce one blowout pobede gostiju biti svedene na minimum ove sezone. Danas sve pobede domacina.

Link to comment
Share on other sites

Prikljucujem se skepticizmu u vezi sa Efesom,da li ce da guraju dugo,moguce,da li ce da budu dominantni kao pre,skoro sam siguram da nece.Mnogo je 4 sezone na tom nivou,ne vidim da Vasa i Larkin mogu igrati onako.Ali pazite oni malo kasnije pale.

Kad smo kod njih, neverovatno zaista,elitno na svetsko nivou.

 

 

Inace veceras u el na svakom od meceva Srbija je imala igraca ako se ne varam

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Prikljucujem se skepticizmu u vezi sa Efesom,da li ce da guraju dugo,moguce,da li ce da budu dominantni kao pre,skoro sam siguram da nece.Mnogo je 4 sezone na tom nivou,ne vidim da Vasa i Larkin mogu igrati onako.Ali pazite oni malo kasnije pale.

Kad smo kod njih, neverovatno zaista,elitno na svetsko nivou.

 

 

Inace veceras u el na svakom od meceva Srbija je imala igraca ako se ne varam

 

117 trojki zaredom. Ludnica. Ono, neam pojma koliko često se to dešava ovako na treninzima, pošto njih dvojica, a ni niko drugi u hali nije bio naročito impresioniran kad je završio. Ali da, čim su stavili na yt, verovatno se retko dešava 🙂

 

Znam da je bio pre par godina snimak sa treninga Olimpije. Krušlin (ako se ne varam) je tada ubacio oko 80

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Petrušev je dao poene, ali ono malo što sam video u pauzi fuzbala i Makabi-Bajern čini mi se da su mu poskidali dosta lopti u skoku.

Što se tiče utakmice koju sam gledao obe ekipe još uvek mogu da se nadaju nekom top 8 ali liči da je Makabi priča od prethodnih godina, a da je Bajern lošiji nego lane

Link to comment
Share on other sites

Auh kakvu rotaciju ove godine ima Laso, a jos Trey i Randolph fale. Fizikalije pod kosem nevjerovatne. Sa Tavaresom i Poirierom imas 40 minuta apsolutno vrhunske produkcije na 5, a Yabusele kao cetvorka je ozbiljan missmatch za vecinu ekipa u ligi. Najveca mana je sto tu nema neke top klase sa 20 poena u rukama na vanjskim pozicijama. Legionari Rudy i Llull su uvijek u stanju prelomit velike utakmice, pogotovo ovaj prvi sa svom svojom prgavoscu i strasnim kosarkaskim IQom. Valjalo bi i da se JC vrati jos ovu sezonu jer on je i dan danas sposoban unakazit bilo kojeg protivnika tricama iz blokova u svega par minuta. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Auh kakvu rotaciju ove godine ima Laso, a jos Trey i Randolph fale. Fizikalije pod kosem nevjerovatne. Sa Tavaresom i Poirierom imas 40 minuta apsolutno vrhunske produkcije na 5, a Yabusele kao cetvorka je ozbiljan missmatch za vecinu ekipa u ligi. Najveca mana je sto tu nema neke top klase sa 20 poena u rukama na vanjskim pozicijama. Legionari Rudy i Llull su uvijek u stanju prelomit velike utakmice, pogotovo ovaj prvi sa svom svojom prgavoscu i strasnim kosarkaskim IQom. Valjalo bi i da se JC vrati jos ovu sezonu jer on je i dan danas sposoban unakazit bilo kojeg protivnika tricama iz blokova u svega par minuta. 

 

S tim što bih dodao da samo malo skeptik po pitanju Rendolfa, on je u autu maltene dve godine konstantno. 32 godine, ajde nije previše, ali pitanje je kako će to izgledati.

 

Slažem se za nastavak, bekovska linija mi je tu najveća misterija. Laso će tu uvek dosta rotirati i tražiti raspoloženog igrača, ali što kažeš, nema tu neke "sigurice".

 

*********

 

Gledao sam dosta i Milano, dobri su. Ekipa u kojoj se zna ko šta radi, ako se Danijels dobro pokaže, biće opet jako opasna ekipa.

Šilds igra vrhunski, jedan od prvih igrača lige na toj poziciji. Dilejni mi se nikako ne sviđa, mislim da će tu biti jako malo dobrih partija.

 

Prvi utisak Meli, kakav doktor košarke. Čovek koji u svakom trenutku ima u glavi postavku protivničke odbrane, konstantno u mismeču, traži rupe, prednosti, pa sve to koristi na vrhunskom nivou. 

 

 

CSKA

Ako je Milutinov na duže out, nema od njih ništa. Baš su mi nekako tanki, za njihove uslove mislim naravno.

 

 

****

 

Na kraju, gledao prvo pol Monako Pao, koliko su zeleni ogavna ekipa za gledanje jbt.

 

Verujem da je partija dua Nedović Peri sa 0-17 iz igre i indeksom -19 :Hail:, ušla u istoriju Evrolige. Bilo je individualnih partija loših, ali dva igrača u istoj ekipi, baš neverovatno. 

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih utisaka od sinoć, fokus mi je bio na utakmicama Makabi - Bajern i posle Real - Efes:

 

Što se tiče PAO, nije bilo teško pretpostaviti da će biti loši, doduše ovakvu štetnost bekovskog tandema nisam video maltene nikad. Perry je igrač za evrokup, rekao sam davno. Najbolje pojačanje im je Macon a on se poklapa po skillu sa Nedovićem. Ista ekipa suštinski kao prošle godine, nula šanse da nešto urade sa Papapetruom u ulozi Lebrona (bojim se da je i KKCZ na sličan način koncipirana oko Kalinića, al to je druga tema). Monaco uzeo šta im je ponuđeno, James je ipak za njih brutalno pojačanje a iznenadio me Lee koji je razigravao iako je gunner. Videćemo ih protiv nekog ozbiljnijeg.

 

U Tel Avivu inverzna situacija od prošle sezone, Makabi je uglavnom gubio tesne završnice, a Bajern ih dobijao. Ovog puta obrnuto, naravno na krilima Wilbekina, jedan klasičan takeover u njegovoj režiji, sam je igrao u napadu u poslednjoj četvrtini. Bajernu je jako falio Lučić, biće to ok kad se on vrati, žilavi su i dalje i ne predaju se. Dobra partija Waldena ali opet ono njegovo šlajfovanje kad prevede loptu pa ne zna šta će sa njom nego je dribla na 10 m od koša. Hilliard bi trebalo da bude glavni trpač. Kod Makabija dosta tanki Williams i Nunnally, a oni bi trebalo da su udarnici uz Wilbekina i Reynoldsa koji je sinoć malo izgoreo u želji. Ovi Ameri koji su mi manje poznati ništa spec, Evans deluje da je šuta bez, a Taylor bi mogao da bude igrač zadatka. Ipak, mora neko još da preuzme, potrošiće Skotija do trećine sezone ako bude ovoliko vukao.

 

Bacih pogled malo i na meč u Milanu koji je svakako ostao u senci povrede Milutinova. Uglavnom sam video dobra rešenja Chacha i posebno Mellija koji je prepametan igrač, a dobra epizodna rola Riccia u odbrani. Shields je blago za Messinu. CSKA će morati da se gradi oko Clyburna i Shveda a to mi ne deluje baš kompatibilno. Toko opet skroman. Ne bih se nešto brinuo oko CSKA, ali dosta posla čeka Itoudisa.

 

U Madridu klasičan uspavan početak Efesa, Vasa se uglavnom raspadao. Real je beton pod košem, a spolja uvek neko može da proradi ali nemaju tu udarnu opciju. Heurtel deluje dobro, mnogo bolje od NWG, stara je to EL kajla ipak. Ne brinem se ni za Efes, uhvatiće oni formu, ali malo mi je sumnjiv ovaj pristup gde prave kao neku dinastiju u pokušaju sa istim igračima, mnogo zavisi od Vase, sinoć ga nije bilo nigde, Larkin će svoje isporučiti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...