Jump to content

3x3 basket - Tokio 2020


Recommended Posts

1 hour ago, quentin said:

Izgubili Poljaci od Belgije, i sad koliko shvatam ispadaju, a u nekim projekcijama trebalo je da uzmu zlato.

Neka, antipatičan mi je onaj njihov Amerikanac.

 

Taj sam ti ja na basketu, codename: Razgrtač 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zorex said:

NY Times ispratio 3x3 turnir finim tekstom o Dušanu, deluje mi da više ljudi zna za njega po svetu nego ovde.

 

3x3 Basketball Is a New Sport, but It Already Has a GOAT

Iako mi ovako deluje nadmeno, covek je nepravedno veca zvezda u svetu nego u svojoj drzavi. 

 

Mnogi nasi ljudi ne shvataju koliko je cenjen cak i u Americi koja i ne pridodaje znacaju  na taj FIBIN 3x3, gde je par godina cak i pozivan u Ice Cube-ov  Big 3 i gde ce konacno i zaigrati nakon olimpijade. Dobro, mnogi ce sad reci to je penzionerska liga, ali mozete misliti kolika je cast igrati tamo sa nekada velikim zvezdama najbolje lige na svetu(Rashard Lewis, Joe Johnson, Abdul-Rauf, J Rich, Nate R, Cuttino Mobley...)

 

Verujem da se i tamo nece obrukati i da ce cak stavise imati veliku ulogu u svojoj ekipi, a ni tamo mu ne gine borba za trofej jer je upao u zaista dobru ekipu koja ga je vec osvajala.

 

Sto kaze quentin ispod, moze samo da mu se skine kapa i cestita uz veliku kolicinu postovanja. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najveci "problem" sto nasi ljudi, zaslepljeni prethodnim uspesima kosarkasa, gledaju na ovaj sport sa odredjenom dozom potcenjivanja, tj. misle da igraju "drugorazredni" igraci ili propali kosarkasi. Ljudi ne shvataju da je "basket", koliko god popularan medju profi kosarkasima (vecina je pocela karijeru upravo preko basketa), i koji na treningu ili iz hobija rade upravo neku formu basketa na jednom kosu, ipak se time ne bave profesionalno za razliku od ovih ljudi koji su tome posvetili karijere. To je npr. kao "decije razmisljanje" koji ne uzimaju za ozbiljne one anonimne majstore sto zongliraju loptu i koji su toj vestini posvetili ceo zivot, pa komentarisu u stilu zamisli kako bi tek Ronaldo ili Mesi izvodili te finte, a ova dvojica jadni naucili tek par trikova da se ne obrukaju kad treba da se odradi neka svecanost ili prezentacija.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, Del Piero said:

Sta su uradili nasi Rusima. Kakvo je ovo rutiniranje bilo, kao da igraju protiv dece. RTS nije prenosio jer mec nema znacaj za nas, kakvi govnari. Kao da imamo 500 sportista na OI.

 

A gde si ti gledao? Taman na'vatao rts, kad đole... A uzeo sam i rts planeta i ne mogu da gledam u Hr.

 

Nego, o Bulutu koliko voli košarku i koliko košarkaški nije nadmen govori i to što možete igrati protiv njega i u rekreativnoj ligi skoro svaki vikend kad nema obaveza za 3x3, što igra za lokalne klubove bez po blama i dolazi na treninge redovno koliko može. A i ovako je super momak, fura neki svoj fazon, pa nekome odgovara, nekome ne.

 

Bukvalno može da se kaže da je legenda Novog Sada.

Edited by uvrnuto
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bistru vodu mutim said:

 

U ovom slučaju nije na odmet :classic_biggrin:

Pazi ako igraju kako igraju, pobediće onaj koji ubodi više dvojki.

Nije što su naši, ali Srbija jedina igra basket ostali idu run-shoot varijantu, gde je uvek sve otvoreno.

Link to comment
Share on other sites

Rules for classification: 1) Wins; 2) Head-to-head record; 3) Points scored.

 

Znaci nije presudno kos kolicnik nego postignuti poeni. 

 

Belgija je najlosija tu u trogulu sa Holandijom i Letonijom, ali je pobedila obe reprezentacije i zato je druga.

 

Kina, Japan i Poljska imaju medjusobno 1:1, ali Japan ide u cetvrtfinale posto  su postigni 123 poena u odnosu na 119 i 120 Kine i Poljske.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Sta su uradili nasi Rusima. Kakvo je ovo rutiniranje bilo, kao da igraju protiv dece. RTS nije prenosio jer mec nema znacaj za nas, kakvi govnari. Kao da imamo 500 sportista na OI.

 

Kako nije, pa ja gledao na RTSu. Pricas za SRB-RUS?

Zasto Rusima pise ROC i imaju neki cudan grb?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

 

 

Zasto Rusima pise ROC i imaju neki cudan grb?

 

Au brate gde ti zivis. Ajde da je to sad, nego maltene 10 godina tako, jos od atletskog prvenstva kad su ih kaznili zbog dopinga.

Link to comment
Share on other sites

 

Kako nije, pa ja gledao na RTSu. Pricas za SRB-RUS?

Zasto Rusima pise ROC i imaju neki cudan grb?

Pustili su snimak na rts, nije bilo direktno. Rusi moraju da se takmice pod zastavom ruskog olimpijskog komiteta zbog one afere sa dopingovanjem za mislim prosle OI.

 

Edit: ovo sto je Mek rekao za Ruse

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...